aA
Balandžio 13-18 dienomis Milane vyko didžiulė paroda "I saloni, kurios metu buvo surengtos trys atskiros parodos: baldų, interjero detalių ir šviestuvų. Jose dalyvavo 2128 kompanijos. Paroda užėmė maždaug 187 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Nacionaliniu mastu tai jau 44-oji, tarptautiniu - 27-oji paroda.
Milanas
Milanas
© Corbis/Scanpix
Baldų parodoje dalyvavo 1630 įmonių. Iš jų tik 298 - iš užsienio, kitos - Italijos firmos. Dalyvavo ir viena įmonė iš Vilniaus, Milane pristačiusi ąžuolinius baldus. Penkias dienas parodos ekspozicijas apžiūrinėjo tik profesionalai: baldžiai, baldų prekybos centrų atstovai, platintojai, architektai, dizaineriai. Viena diena - sekmadienis - buvo skirta visiems lankytojams.

Kas naujo Milane?

"Nieko", - atsidūsta baldų salono "Italų dizaino namai" vadovė Dalia Kaluinaitė-Cancelli, paklausta, ką nauja pamatė šiemetinėje Milano baldų parodoje. Anot jos, išskirtinai naujos ir ryškios tendencijos baldininkystėje šiuo metu nėra. Dizaineriai ir gamintojai tęsia pradėtas įgyvendinti idėjas, gilinasi į medžiagas, realizuoja vieną kitą seną idėją, papildančią naujesnę mintį. Tačiau nieko stulbinamo nepateikia.

Anot ponios Dalios, tokiose parodose verta lankytis norint praplėsti pasaulėžiūrą, pabendrauti su kitataučiais kolegomis, suvokti, kuo gyvena pasaulis.

Boikotas prieš Kiniją

Kinija daugeliui Europos baldų gamintojų yra baisus žodis: ne tik dėl to, kad ji - didžiulė konkurentė, bet ir todėl, kad ji leidžia sau konkuruoti negarbingomis sąlygomis. "Pagrindinė daugelio baldžių baimė - būti nukopijuotiems kinų, - pasakoja ponia Dalia. - Tai ypač aktualu gaminantiems klasikinius baldus. Esu girdėjusi skundų, kad per parodas kinai iš stendų vagia katalogus, juos nuskaito ir prigamina panašių baldų. Beje, net katalogų nesivargina maketuoti iš naujo - tiesiog išleidžia tuos pačius kinų kalba..."

Apsiginti nuo plagijavimo nelengva, nes skųstis nėra kam - Kinija nepaklūsta europietiškoms teisės normoms ir autorinių teisių nelabai paiso. Europiečiai imasi kovos priemonių. Šiemet italų pramonininkų asociacija neleido kinams dalyvauti Milano parodoje. Be to, daugelis dalyvių kontroliavo savo stendų lankytojus: įleisdavo tik pateikusius įtarimų nekeliančias vizitines korteles arba iš anksto susitarusius dėl susitikimo.

Tačiau patikimiausia priemonė apsiginti nuo plagiatorių - gaminti technologiškai sudėtingus baldus, kurių neturėdamas tam tikros įrangos nenukopijuosi. "Pavyzdžiui, italas į medžio mozaiką įterpia metalo detalių. Neturėdamas lazerio, kinas to nepadarys", - kalba pašnekovė.

Baldžiai pamėgo tiką

Prieš kelerius metus Milano baldų parodoje išvydusi absoliutų minimalizmą D.Kaluinaitė-Cancelli spėliojo, kokia baldų mada įsivyraus ateityje. "Su kolegomis svarstėme, kad pasaulis arba ners į dekoratyvumą ir apsikraus detalėmis, arba trypčios vietoje be jokios aiškios krypties, - kalba baldų salono vadovė. - Manau, kad pastarasis spėjimas pasitvirtino".

Ponia Dalia pastebėjo tik keletą smulkių tendencijų. "Ieškoma naujos medienos, - kalba ji. - Pernai buvo išbandyti egzotiški medžiai, o šiemet dominuoja tiko mediena. Tai tvirtas ir atsparus kietmedis, kurį iki šiol buvome įpratę matyti lauko balduose. Tikas - šviesus medis su tamsiais dryžiais, todėl jį lengva derinti su kitomis spalvomis. Jis neįkyrus, šiltas ir žemiškas".

Anot pašnekovės, prieš porą metų balduose buvo labai aiškiai išreikšta japoniška tendencija. Dabar ji jau sumenkusi: baldų madoje likęs vos regimas rytietiškas dvelksmas. "Kitąmet turėtų sužibėti arabiškas dekoratyvumas", - prognozuoja Kaluinaitė-Cancelli.

Dar labiau įsitvirtina komfortas

Jau ne pirmus metus akcentuojamas baldų komfortas. "Iš kvadratinių formų formuojami moteriškesni apvalumai, - teigia "Italų dizaino namų" vadovė. - Platėja minkštasuolių sėdimoji dalis. Minimalizmas tampa patogus. "Minkštėja" ne tik minkštieji, bet ir korpusiniai baldai: pavyzdžiui, prieš porą metų lentyna tebuvo švari linija, o šiemet ji jau papildyta detalėmis. Stalo idealas buvo nerūdijančio plieno lakštas ant keturių kojų, dabar jis jau panašus į tikrą stalą. Tai rodo, kad šių dienų interjeras daugiau skirtas ne svečiams parodyti, o gyventi".

Blizgūs korpusinių baldų paviršiai ne tik išlieka, bet ima dominuoti: lakuojami ne tik stalai, sekcijos, bet ir lovų atkaltės. Lakai - puikios kokybės, todėl baldai - praktiški: jų nereikia blizginti vos palietus pirštu, kaip sovietinių lakuotų sekcijų.

Švelnėja ir baldų spalvos. Pernai sužydusios ryškiai rožinė, oranžinė, violetinė spalvos šiemet gęsta. "Obuolio žaluma tampa samanų spalva, violetinė skiedžiama pilku atspalviu", - pasakoja ponia Dalia. Tebegyvuoja solidi, praktiška ir prie visko deranti šokolado spalva.

Vieni baldžiai ieško naujų medžiagų: audžia gobelenus su variu, motyvuodami, kad tokiais gobelenais aptrauktos sofos iškrauna per dieną įsielektrinusius šeimininkų kūnus, ar didžiuojasi audiniu, į kurį galima be jokios žymelės užgesinti cigaretę. Kiti pasikliauja natūraliomis medžiagomis: baldų gamybai naudoja vilną, medvilnę, dažytą liną ir tikina, kad natūralumas - tai svarbiausia, ko šiandien reikia žmogui.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Europos įmonės sunkiai randa vietą „Naujojo Šilko kelio“ projekte

Europos kompanijos iš esmės nedalyvauja prezidento Xi Jinpingo „Vienos juostos, vieno kelio“...

Vyresni kolegos įvertino Gabrieliaus Landsbergio laišką bendražygiams (231)

Po to, kai trečiadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas...

Arūnas Milašius. Verslo katastrofa – kaip partizanas į kiemą įslinko europietiškas darbuotojų mentalitetas (56)

Dar prieš penkerius metus mažai kas tikėjo, kad į Lietuvą tyliai, tarsi partizanas prašliaužęs...

Narkevičius prabilo apie pokalbį su Nausėda: jau tada ekscelencija turėjo keistos informacijos (172)

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius laidoje „ DELFI diena “ įvertino dabartinius...

Šanchajuje gyvenantis lietuvis – apie situaciją Kinijoje: bijo, kad po poros dienų bus daug blogiau (172)

Visas pasaulis vis labiau įsitempęs stebi, kas vyksta Kinijoje dėl naujojo koronaviruso . Nors...

Raudonuoju „Žmonių“ apdovanojimų kilimu žengia išsipusčiusios šou pasaulio garsenybės (57)

Ketvirtadienio vakarą Nacionaliniame operos ir baleto teatre vyksta iškilminga apdovanojimų...

Žaidybino plano akcentus išskyręs Jasikevičius negailėjo šiltų žodžių „Albos“ strategui

Kauno „Žalgirio“ Eurolygos 21-ame ture laukia svarbi akistata su varžovais iš Vokietijos –...

Po prestižinių studijų Rimantė pasirinko neįprastą karjeros kelią: jauna specialistė jau skina apdovanojimus

Baigusi IT studijas Kauno technologijos universitete, Rimantė Grumadaitė pasirinko daugeliui...

Per svarbūs atsistatydinti? Jaunoji karta priversta laukti

Jamie‘o Dimono vadovaujamas „ JPMorgan Chase &Co.“ ką tik užbaigė geriausius metus per...