aA
Rugsėjo 24-27 dienomis jungtinės dizaino ekspozicijos „Lithuanian Design Block“ dalyviams Londone teks atlaikyti ne tik išskirtinį dizaino profesionalų, žiniasklaidos dėmesį, bet ir milžinišką lankytojų antplūdį. Viename svarbiausių pasaulyje dizaino renginių – Londono dizaino festivalyje - „Lithuanian Design Block“ dalyvaus prestižinėje „Tent London“ ekspozicijoje. Galiausiai „Tent London“ organizatoriai pranešė dar vieną naujieną – lietuvių dizaino ekspozicija pateko ir į specialią zoną, iškalbingu „Super Brand London“ pavadinimu.
© Shutterstock nuotr.

„Tent London“ nuo pat 2007 metų vyksta toje pačioje rytinio Londono vietoje. Dizaineriai, studijos, gamintojai keturioms dienoms okupuoja nemažą buvusios „ Old Truman“ alaus daryklos teritoriją, o prie įėjimų į nusidriekia ir lankytojų eilės. Unikalios autentiškos industrinės erdvės sukuria unikalią atmosferą, tačiau ne tik dėl jų „Tent London“ tapo vienu svarbiausių visos Londono dizaino savaitės renginiu.

Vienintelis kriterijus - išskirtinis dizainas

„Tent London“ koncepcija panaši į Milano dizaino savaitės metu vykstančiua „Zona Tortona“ ar „Ventura Lambrate“ projektus, kai konkrečiame didmiesčio rajone ar kvartale susitelkia keli šimtai kūrėjų, studijų ir gamintojų iš viso pasaulio. Tokia koncepcija itin patogi dizaino profesionalams ir mylėtojams, kuriems nereikia blaškytis po milijoninį miestą norint apžiūrėti pavienes ekspozicijas.

Nors „Tent London“ dalyvių skaičiaus kiekvienais metais augo geometrine progresija ir šiemet perkopė 250, patekti čia nėra taip paprasta. Organizatoriai kiekvienais metais atlieka gana griežtą dalyvių atranką, o konkurencija milžiniška.

Dizaino ir architektūros portalui dezeen.com „Tent“ direktorius ir vienas iš įkūrėjų Jimmy‘is MacDonaldas šiemet sakė: „Mus domina tik geras dizainas. Mums nerūpi iš kur jis atkeliavo ir kas jį sukūrė - žinomos kompanijos ar jauni dizaineriai. Svarbiausia – dizaino kokybė. Žmonės į „Tent London“ ateina tikėdamiesi pažiūrėti gero dizaino ir naujų idėjų“. Beje, kad lietuvių patekimas į šią ekspoziciją nėra atsitiktinis, netiesiogiai patvirtino tas pats dezeen.com „Tent London“ anonsą iliustravęs vieno iš „Lithuanian Design Block“ dalyvio dizaino studijos „TADAM! Studio” sukurta ir su niekuo nesupainiojama „saldžioji“ juvelyrika.

Lietuviai vėl kilnos publikos antakius

„Lithuanian Design Block“ ekspozicijoje dalyvauja šešios lietuviško dizaino studijos ir gamintojai. Kiekvienas dalyvis paruošė nemažai dizaino intrigų, kurios gali išrankiai Londono publikai iš susižavėjimo kilnoti antakius.

„Emko“ pristatys naują dizaino studijos „etc.etc“ kūrinį – itin minimalistinio dizaino kėdę „naive“. Japonų dizainerės Kazuko Okamoto „Sedes Regia“ sukurta minkštų baldų sistema „Cumulus“ tokia universali, jog rodos nekantrauja „džiazuoti“ viešose erdvėse.

„Furminoform“ sukurtos prijuostės tarsi klausia, o kodėl neturėtume elegantiškai atrodyti ne tik gamindami maistą, bet ir remontuodami savo dviratį? Dizaino studijos „March“ kūrėjai į marškinėlius, arbatinius šaukštelius ar staltieses žvelgia pro „dizaino akinius“, todėl iš pirmo žvilgsnio įprastus dalykuose ir atranda naujas funkcijas, poeziją ir netgi humorą.

„Okiiko“ šiuolaikinė juvelyrika prikausto dėmesį išieškotais architektūriniais formų ir spalvų deriniais. Lietuviams Londone nebereikės įrodinėti, iš kokios šalies jie yra. Už juos kalbės dizainas.

Dizainika.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žinoma žurnalistė liko šokiruota to, ką pamatė uždarytoje Panevėžio rajono mokykloje (48)

Žurnalistė ir televizijos laidų vedėja Daiva Žeimytė -Bilienė praėjusią savaitę...

Dr. Kjellas Nordstromas: tai, kas šiuo metu vyksta, pasaulį pakeis negrįžtamai (5)

Pasaulis, kuriame nebeįmanoma nieko prognozuoti. Toks, kuriame viskas skaitmenizuojama, o tada –...

Lietuvis sukūrė filmuką užsieniečiams, kuriame – visa tiesa apie Lietuvą (6)Turbūt dažnas lietuvis užsienyje yra susidūręs su klausimu: „kas ta Lietuva ?“...

Po dailininkės nužudymo – tiesos paieškos: ar reikia paimti paskolą, kad būtų įvykdytas teisingumas?

Lietuvoje teisingumą vykdo ne tik teismai, bet ir prokuratūra. Taip mano prieš trejus metus...

Butkevičiaus įspėjimas: Lietuva jau kelis mėnesius nesurenka pagrindinių mokesčių (151)

Buvęs premjeras iš socialdarbiečių frakcijos Seime Algirdas Butkevičius perspėja, kad reikėtų...

Seime renkami parašai: Saulius Skvernelis kaltinamas sulaužęs priesaiką papildyta G. Landsbergio komentaru (952)

Antradienį Seimo opozicijos atstovai surinko parašus dėl to, kad premjeras Saulius Skvernelis...

Vilniečių būstų interjerai praėjusiame amžiuje: kaip savo namus įsirengdavo pasiturintys miestiečiai (5)

Per įvairiausias politines suirutes ir negandas individualių namų savininkai Vilniuje keitėsi ne...

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro atrankos rungtynės: „Dzūkija“ - „Žalgiris-2“ (1)

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro atrankos rungtynės: „Dzūkija“ - „Žalgiris-2“. Tiesiogiai...

Paslaptingas ginklas, kuris ant aukos palieka tik mažą raudoną taškelį (17)

Churcho komitetas – taip vadinta JAV Senate 1975 metais suburta grupė valstybės žvalgybinei...

Su Bradu Pittu poruota architektė susižadėjo su milijardieriumi

Brado Pitto (54 m.) susižavėjimo objektu laikyta architektė, technologijų profesorė Masačuseto...