aA
Lapkričio 20 – 24 dienomis viename iš penkių didžiųjų Kinijos miestų Čongčinge (Chongqing), kurio gyventojų skaičius siekia 29 mln., vyko 8-oji Kinijos Dizaino savaitė („Design Week“), į kurią buvo pakviesta ir Lietuvos dizainerių sąjungos delegacija.
Lietuvių įspūdžiai iš Kinijos dizaino savaitės
© Shutterstock nuotr.

Lietuvos dizainui tai didelė sėkmė ir pripažinimas, nes visų konferencijų, pranešimų ir paskaitų metu šalia didžiųjų Europos dizaino šalių, tokių kaip Italija, D.Britanija, Vokietija ir Danija, nuolatos buvo minima ir Lietuva.

Vienas svarbiausių dizaino savaitės įvykių – Kinijos nacionalinio industrinio dizaino konkurso finalas, kurio vertinimo komisijos nariu buvo Lietuvos dizainerių sąjungos pirmininkas Tautvydas Kaltenis.

„Iš esmės, tai visos Kinijos geriausių industrinio dizaino apdovanojimų konkursas, susidedantis iš dviejų dalių – studentiškų projektų ir pramonės jau gaminamų produktų. Sunku buvo suderinti priešingybes – iš vienos pusės, vertinome antros pasaulio ekonomikos pramonės sukurtų puikių ir inovatyvių gaminių dizaino kokybę, iš kitos pusės, lozungas: „iš „made in China“ šalies tapti „create in China“ šalimi“- dar tik pradedamas įgyvendinti. Todėl kai kurie konkuse pristatyti projektai, ypač „studentiškoje“ dalyje, sukėlė įspūdį, tarsi būtų ne iki galo apgalvoti ir paruošti“,- pasakojo Kinijos industrinio dizaino konkurso komisijos narys Tautvydas Kaltenis.

Lietuvių įspūdžiai iš Kinijos dizaino savaitės
© Asmeninio archyvo nuotr.

„Tai rodo viena,- tęsė LDiS pirmininkas, - kad Lietuvos su jos pramone, kurios reprezentacija ir yra dizainas, negalima traktuoti kaip regioninės subkultūros. Esame visavertė globalios civilizacijos vystymosi dalis ir taip pradedami vertinti pasaulyje.“

O geriausio Kinijos pramoninio dizaino prizą vertinimo komisijos vieningu sprendimu laimėjo superkompiuterio TH-2, kuris buvo įvardintas kaip greičiausias šiuo metu superkompiuteris pasaulyje, dizaino projektas.

„Šis projektas sėkmingiausiai sujungė aukščiausias technologijas, aiškią sistemos struktūrą ir inovatyvias išraiškos formas, tuo pabrėžiant ne tik produkto funkcinę paskirtį, bet ir jo estetinę vertę“,- komentavo konkurso rezultatus dizaineris T.Kaltenis.

Studentų darbų kategorijoje aukščiausio įvertinimo sulaukė daugiafunkcinės gelbėjimo kuprinės koncepcija.

Europos-Kinijos dizaino forumo metu Lietuvos dizainerių sąjungos pirmininkas išsamiai pristatė Lietuvos dizainą, sąjungos veiklą, pranešimą iliustruodamas „Dizaino indekso“ leidinių geriausiais lietuviško dizaino pavyzdžiais.

Prie apskritojo stalo buvo diskutuota kartu su renginio svečiu – pasauline dizaino žvaigžde Jacob Jensen, gerai žinomu iš jo kurto „Bang & Olufsen“ produktų dizaino. Charizmatiškas, artistiškumo nestokojantis danas dalijosi savo mintimis dėl Kinijos raidos krypčių, skatino didinti socialinę lygybę ir gerovę bei labiau pasikliauti jaunąja karta, taip pat kontraversiškai teigė, kad vartotojų poreikiai turi nustelbti dizaino užsakovų ir produktų gamintojų interesus.

Lietuvos delegacijos atstovai papildydami atkreipė dėmesį į dizaino kaip universalios, holistinės, visas gyvenimo sritis apimančios disciplinos svarbą, galinčios kurti ne tik ekonominę pridėtinę vertę, bet ir socialinę gerovę bei užtikrinti darnų valstybės ir visuomenės vystymąsi.

Be to, buvo atkreiptas dėmesys į jaunosios profesionalių dizainerių kartos studijų programų, metodikų, studentų kokybiško parengimo problemas, aptariant jas su Kinijos universitetų dizaino krypties profesūra.

Ekonomikos forumo metu buvo pristatyta grandiozinė „Chongqing River Side“ kūrybinių industrijų parko koncepcija, parodanti, kokį dėmesį inovacijoms ir dizainui šiuo metu skiria Kinijos vyriausybė.

Savo įžvalgomis pasidalino autoritetingas Tsinghua universiteto profesorius Liu Guanzhong, nustebinęs minties polėkiu ir išvadomis, kartais toli pralenkiančiomis vakarietišką mąstymo standartą.

Atsiliepdamas į prof. Liu tezes, didelio susidomėjimo sulaukusią paskaitą apie dizaino įtaką socialiniams-industriniams santykiams ir Europos Sąjungoos patirtį šioje srityje išdėstė Lietuvos dizainerių sąjungos atstovas Aivaras Žilvinskas.

Renginio organizatoriai supažindino delegacijų narius su miestu, įsikūrusiu dviejų didžiųjų Kinijos upių – Jangdzės ir Dzialingo (Yahgtze ir Jialing) santakoje, svetingai vaišino savo aštrumu garsėjančios virtuvės patiekalais.

Renginį vainikavo bendradarbiavimo sutarties tarp Lietuvos dizainerių sąjungos ir Kinijos tarptautinės dizaino asociacijos (IDA) pasirašymas. Jau kitų metų pradžioje turėtų pasirodyti IDA leidžiamo žurnalo „Cutting Edge“ numeris, išsamiai pristatantis Lietuvos dizainą ir kūrėjus. Tai ypač svarbus informacijos sklaidos kanalas du trečdalius žmonijos turinčiame ir ekonomikos vystymosi iniciatyvą perimančiame Azijos regione.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po Ispanijos mokslininkų atradimo COVID-19 pandemijos istoriją teks perrašyti iš naujo? (23)

Jeigu pasitvirtins tai, ką dar nerecenzuotame straipsnyje neseniai aprašė ispanų gydytojai,...

Automobilių mokestis gali įnešti pokyčių: perspėja dėl apgavysčių, dalies žmonių laukia du keliai (28)

Lietuvoje nuo liepos 1 dienos pradėjo galioti automobilių registracijos mokestis – jį reikės...

Šventinę dieną verta pasiimti skėtį (1)

Sekmadienio dieną lietaus bus mažiau, lis tik trumpai, didžiausia tikimybė prognozuojama...

Pasiturinčios vilnietės pažintis su užsieniečiu baigėsi skaudžia tragedija: prieš mirtį patyrė ypatingas kančias (223)

Vilniuje įsikūrusiai apartamentų nuomos bendrovei ir paplūdimio sporto šakų centrui vadovavusios...

Sirijos diktatoriaus šeimoje prasidėjo karas (105)

XX a. trečiajame dešimtmetyje Ali Sulaymanas al Wahhishas gavo pravardę Al Assadas, arba Liūtas,...

Netoli Vilniaus – laimės terapija tarp gyvūnų: vykdami čia nedarykite vienos klaidos (18)

Dubingių žirgyno pristatinėti tikrai nereikia – visi jį žino, tik ne visi yra buvę. Klausiu...

Šašlykai – baisi nuodėmė sveikatai? Jei atsiminsite kelias taisykles, galėsite valgyti be sąžinės graužaties (97)

Šašlykai – daugumos lietuvių labai mėgstamas, vasariškas ir... kartais netgi pavojingas...

Svarbesnis nei bet kada: nukraujavusių „Pacers“ viltys – į galingą Sabonio žaidimą (16)

Dvidešimt dviem NBA klubam ruošiantis artėjančiam 2019-20 metų sezono pratęsimui viena iš...

Komišką įvartį įmušęs „Bayern“ iškovojo ir Vokietijos taurę

Miuncheno „Bayern“ futbolininkai šeštadienio vakarą Berlyno Olimpiniam stadione iškovojo...

Grybavimo sezonas – kas jau dygsta ir kiek per valandą gali uždirbti patyręs grybautojas kokie miškai grybingesni – Lietuvos ar Lenkijos (53)

Apie grybavimo sezoną kalbamės su Valdu Kaubre, Valstybinės miškų urėdijos vadovu, gamtininku...

|Maža didelių žinių kaina