aA
Ko gero, šiuolaikinis lietuviškas dizainas dar nebuvo pristatytas labiau įkvepiančioje vietoje. Spalio mėnesį jungtinė dizainerių ekspozicija „Lithuanian Design Drops“ beveik savaitei okupavo Kopenhagoje stovinčio „Dome of Vision“ erdvę. Šis statinys greičiausiai neturi analogų pasaulyje, jam nelimpa tradiciniai apibūdinimai, o adresas nuolat kinta...
Lietuviškas dizainas įsikūrė futuristiniame pastate
© Organizatorių nuotr.

Nuo Kopenhagos Operos rūmų įsėdus į geltoną keleivinį keltą, kuris, beje, yra Kopenhagos viešojo transporto sistemos dalis, ir praplaukus Danijos architektūros centrą, kitame krante, Stokholmeno saloje prieš akis atsiveria architektūrinio trilerio vertas vaizdas.

Dar neiškėlęs kojos į krantą pradedi pritariamai linkčioti nuo juodą kubą primenančio Karališkosios bibliotekos priestato. Architektūros biuro „schmidt hammer lassen“ suprojektuotas priestatas, kurio dėka Karališkoji biblioteka tapo didžiausia tarp Šiaurės šalių, pelnytai gavo „juodojo perlo“ vardą. O kas dėl dėmesio konkuruoja šalia? Gal kelis šimtus kartų mažesnis kupolo formos statinys, žinomas kaip „Dome of Vision“.

„Dome of Vision“ šalia „juodojo perlo“ atrodo tarsi Dovydas prieš Galijotą, tačiau nepaisant savo dydžio prikausto žvilgsnį keista forma ir unikalia futuristine konstrukcija.

Lietuviškas dizainas įsikūrė futuristiniame pastate
© Organizatorių nuotr.

„Dome of Visions“ - tai savotiškas architektūrinis eksperimentas, kurį danai nusprendė įgyvendinti nupūtę dulkes nuo JAV neofuturisto ir architekto Buckminsterio Fullerio penktajame dešimtmetyje vystytų idėjų apie mobilius, greitai surenkamus statinius.

„Dome of Visions“ kupolo konstrukcija buvo tobulinama kartu su architektais Kristofferiu Tejlgaardu ir Benny Jepsenu. Kupolas montuojamas iš klijuotos faneros lentų, kurios tarpusavyje sujungiamos specialiais jungiamaisiais metaliniais mazgais ir uždengiamas penkiakampių ir šešiakampių formų polikarbonato lakštais.

10,5 m pločio ir 21 metro aukščio konstrukcija išmontuojama ir sumontuojama per porą savaičių. Viduje pakankamai erdvu, nors įrengtas atskiras dviaukštis tūris biurui ir pagalbinėms patalpoms, stovi baras, yra net žiemos sodas ir mobili krosnelė.

Lietuviškas dizainas įsikūrė futuristiniame pastate
© Organizatorių nuotr.

„Dome of Visions“ Kopenhagoje žinomas kaip atviras įvairių kultūrinių renginių taškas – dėl išskirtinės akustikos čia itin populiaru rengti koncertus, seminarus, paskaitas, taip pat organizuoti įvairias meno, dizaino parodas. Belieka atsistojus paploti, kad būtent šioje unikalioje ir populiarioje Kopenhagos vietoje pirmą kartą „Lithuanian Design Drops“ pristatė pasaulyje pripažinimą pelniusių Lietuvos kūrėjų pramoninio dizaino kūrinius, juvelyrikos, mados kolekcijas. Miestiečiai ne tik galėjo susipažinti su lietuvišku dizainu, bet patikusius įsigyti lietuviško dizaino turguje.

„Dome of Visions“ nuolat perkeliamas į skirtingas Kopenhagos vietas. Nuo šių metų balandžio mėnesio pastatas stovi Soren Kierkergaards Platz aikštėje ir dėl to „Lithuanian Design Drops“ ekspozicijai tik dar labiau pasisekė. Ši vieta itin patraukli ne tik dėl Karališkosios bibliotekos kaimynystės, į kurią iki pat vėlaus vakaro nenutrūksta lankytojų srautas, bet ir vietinių pamėgtos Stokholmeno salos krantinės.

Galiausiai iki Kopenhagos centro vos dešimt penkiolika minučių pėsčiomis. Dar neaišku, kokia bus kita „Dome of Vision“ stotelė, todėl nusprendę savo akimis pamatyti „Dome of Vision“, pasitikslinkite adresą.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Dizainika.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Valdančiuosius nuo fiasko išgelbėjo 13 sekundžių trukusi Seimo naujoko klaida (134)

Praėjusią savaitę Seimui apsisprendus, kad darbuotojai turi patys susimokėti už privalomus...

Po ilgo pokalbio su Nausėda už LGBT kovojanti mama pranešė: jis mane tikrai išgirdo (396)

Už LGBT bendruomenės teises kovojanti Rasa Račienė pirmadienį susitiko su prezidentu Gitanu...

Ruoškitės: jau šį savaitgalį suksime laikrodžius – ir greičiausiai ne paskutinį kartą (114)

Jau visai netrukus, iš šeštadienio į sekmadienį, suksime laiką viena valanda atgal. Nors ir...

Migrantai į Lenkiją veržėsi jėga, jiems talkino ir baltarusiai pasienyje dislokuotų karių skaičių didina iki 10 tūkst. (468)

Lenkijos sienos apsaugos tarnyba pranešė apie migrantų bandymą jėga prasiveržti per sieną....

Vilniuje iš viešųjų paslaugų teikėjų bus reikalaujama galimybių pasų (38)

Siekiant užtikrinti saugesnes kontaktines paslaugas ir kovojant su COVID-19 plitimu, viešuosiuose...

Eurokomisarė giria Lietuvą už skaidrumą tvarkantis su migrantais, nors neatmeta pažeidimų

Eurokomisarė Ylva Johansson sako, kad Lietuva skaidriai tvarkosi su migrantų krize, tačiau neatmeta...

Vilnietė Julija neapsikenčia balandžių karaliavimo balkone: jie visur dergia Ornitologo komentaras (7)

Julijos buto balkonas tapo tikrų tikriausia balandine: jame apsigyveno dešimtys paukščių, kurie...

Migrantų skiepijimas nuo COVID-19 Rukloje: vakcinuotis sutiko šeštadalis (8)

Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, Jonavos rajone, pirmadienį nuo COVID-19 skiepyti į Lietuvą...

Naujas BMW dizainas stebina daugelį: kūrėjai turi sau rimtą užduotį (3)

Vienas iš pagrindinių BMW dizaino kūrėjų Domagojus Dukecas skelbia naujų, drąsių automobilių...

Plius dydžio modeliui Vitalijai Jonikytei – išbandymas: pakviesta į gražuolių konkursą, kur dar jokia lietuvė nesužibėjo (9)

Buvusio realybės šou „Sala“ vedėja ir projekto „Dydžio revoliucija“ laimėtoja Vitalija...