aA
Virtuvinius rankšluosčius šeimininkės paprastai laiko ten, kur yra pratusios, ir retai susimąsto, kad galbūt toji įprasta vieta nėra pati patogiausia. Dar vietos rankšluosčiui skyrimą lemia pačių daiktų rūšys ir paskirtis: medžiaginiai, popieriniai, „darbiniai“ (sutepti neišplaunamomis dėmėmis) ir „paradiniai“ (sniego baltumo rankšluostėliai, ant kurių dedama duona) rankšluosčiai paprastai laikomi skirtingose vietose.
Kur patogiausia laikyti virtuvinius rankšluosčius
© Shutterstock

Į klausimą, kurgi laikyti virtuvinius rankšluosčius, atsižvelgiant į jų paskirtį ir išvaizdą, turi ką atsakyti net interjero dizaineriai. Toliau pateikta keletas patarimų iš portalo Houzz.ru, kuriuos dizaino specialistai neretai duoda savo klientams.

Elementariausi sprendimai

Kriauklėje

Žvelgiant į virtuvės interjerą, kuriame rankšluostis nukaręs nuo virtuvės kriauklės, galim pamanyti, kad tai tik laikinas dizaino specialisto sprendimas, įgyvendintas vien iš estetinių paskatų su tikslu suteikti bendram vaizdui vientisumo. Vis dėlto taip nėra. Kabinti rankšluostį ant kriauklės krašto ne tik be galo įprasta, bet ir dažai rekomenduojama. Taip elgiamasi ne atsitiktinai, be to, vos vienu skubiu judesiu užsverti rankšluostį ant kriauklės yra labai patogu.

Šis variantas tinka, jei virtuvinės spintelės neturi rankenų, o visas dizainas toks lakoniškas, kad nėra nė kabliukų. Įprotis užmesti rankšluosti ant kriauklės tarsi primena: baugus ruošti valgį, suteptą rankšluostį reikia iškomandiruoti į skalbinių dėžę.

Kur raikom, ten ir laikom

Jei turite specialiai duonai skirtą rankšluostį, jis, matyt, labiau primena dailią servetėlę, todėl kartu su įprastais parankiniais rankšluosčiais jo laikyti nereikėtų. Tokį rankšluostį labai patogu laikyti taip, kad jis būtų lengvai pasiekiamas iš tos vietos, kurioje paprastai raikote duoną. Puikiai tiks po virtuvine spintele sumontuotas karnizo tipo laikiklis.

Šis variantas tinka, jei rankšluostis yra puošnus, pvz., nėriniuotas, ir jo vaizdas papildo virtuvės interjerą.

Ant laikiklio po kriaukle

Žemiau kriauklės primontuotas laikiklis rankšluosčiui išties pasiteisins: juk, tarkim, išplovus indus dažniausiai ir prireikia rankšluosčio. Šioje vietoje puikiausiai tiks žiedo pavidalo laikiklis: nors tokie paprastai montuojami vonios kambaryje, niekas nesutrukdys pasielgti savo nuožiūra.

Šis variantas tinka, jei, vos išplovę indus, esate pratę tuojau pat nusišluostyti šlapias rankas.

Ant orkaitės rankenos

Kabinant rankšluosčius ant orkaitės rankenos nesunku sukurti patalpoje atitinkamą nuotaiką. Tarkim, raudonos ir žalios spalvų rankšluosčiai su papuoštų eglišakių piešinėliais puikiai nuteiks Kalėdoms. Dar tokius rankšluosti patogu kabinti ant specialiai tarp spintelių įkaltų kabliukų.
Šis variantas tinka, jei virtuvė ganėtinai didelė ir jums mažiausiai norisi prireikus rankšluosčio eiti į priešingą jos galą. Jei vieną rankšluostį laikysite prie viryklės, o kitą – šalia kriauklės, jokių nepatogumų nepatirsite.

Prie pat durų

Laikyti rankšluosčius prie pat durų pavyks tik tada, jei ant šalia praėjimo stovinčios spintelės sumontuoti laikikliai netrukdys vaikščioti pro duris. Taigi, šį sprendimą geriausia apmąstyti iš anksto – dar projektuojant spinteles.

Kur patogiausia laikyti virtuvinius rankšluosčius
© Shutterstock


Dar svarbu, kad šalia durų laikomus rankšluosčius pavyktų nesunkiai pasiekti stovint prie viryklės arba kriauklės. Priešingu atveju rankšluosčiai paprastai mėtysis kur tik nori, tik ne kabės jiems skirtoje vietoje.

Šis variantas tinka, jei atstumą nuo viryklės arba kriauklės iki rankšluosčių kabyklos skiria ne didesnis kaip ištiestos rankos ilgio atstumas.

Ant pastatomų kopėtėlių

Kabinti rankšluosčius ant pastatomų arba į sieną atremiamų kopėtėlių rekomenduojama tada, jei virtuvė pakankamai erdvi ir jos nenorima užgrūsti baldais arba kitais rakandais. Tikrai nereikia išnaudoti visų kopėtėlių pakopų: visiškai užteks, jei užsversite vos porą rankšluosčių. Tą, kuris jau naudojamas, patogiau kabinti ant prie skersinio pritvirtinto kabliuko, o atsarginį, kuris dar švarus, – tiesiog užsverti ant kitos pakopos.

Šis variantas tinka, jei virtuvė pakankamai erdvi ir yra vietos patogiai pastatyti kopėtėles.

Ant palei sieną einančios kabyklos

Palei sieną patartina kabinti tik puikiai atrodančius rankšluosčius, mat užsverti ant laikiklio jie ypač krenta į akis, todėl jei bus dėmėti ir aptriušę ganėtinai darkys virtuvės vaizdą.

Šis variantas tinka, jei būtinai norite suteikti virtuvei kokį nors ryškų akcentą. Ant išilgai sienos einančio laikiklio tikrai galima užsverti duonai skirtą rankšluostį.

Specialiame spintelės skyriuje

Parduotuvėse tikrai pavyks rasti ne tik virtuvinių spintelių viduje montuojamų lentynų, bet toje pat vietoje įtaisomų rankšluosčių laikiklių. Jei norite, kad būtų patogu, rinkitės ištraukiamą variantą.
Šis variantas tinka, jei rankšluostis dažnai sušlampa, todėl jį būtina pakabinti taip, kad kuo greičiau išdžiūtų.

Ant spintelių durelėms skirtų kabyklų

Ant spintelių kabinami laikikliai rankšluosčiams – itin naudingas išradimas, bet jei nenorite, kad kabyklos darkytų bendrą patalpos vaizdą, laikiklius pritvirtinkite taip, kad rankšluosčius ir kt. tektų kabinti ne spintelių išorėje, o jų viduje. Atidaryti dureles juk visiškai nesunku, o jei niekur nesimatys rankšluosčių, virtuvė neatrodys tarsi užgrūsta daiktais.

Šis variantas tinka, jei nenorite, kad rankšluosčiai, guminės pirštinės ir kt. darkytų interjerą.

Po stalu

Jeigu nenorite, kad sukabinti rankšluosčiai kristų į akis, kabinkite juos kuo žemiau, pvz., po stalu. Po pat stalviršiu galima sumontuoti kad ir per visą stalo ilgį einantį laikiklį.

Šis variantas tinka, jei rankšluosčiu paprastai nuvalote nuo stalo po valgio likusius trupinius.

Pakabinamos spintelės viduje

Popierinio rankšluosčio ritinį patartina užmauti ant pakabinamos spintelės viduje sumontuoto laikiklio. Taip laikomą rankšluostį bus ypač patogu naudoti: norint jo atsiplėšti, užteks patraukti už rankšluosčio galo, karančio pro spintelės apačioje esantį plyšį.

Šis variantas tinka, jei virtuvinė spintelė pagaminta iš medžio masyvo arba medienos plaušų plokščių. Pjaustyti iš medžio drožlių pagamintą plokštę nepatartina: su laiku ji greičiausiai deformuosis – išbrinks.

Sprendimai, įgyvendinami darant remontą

Pailginkite stalviršį

Popierinis rankšluostis
Popierinis rankšluostis
© Shutterstock


Apie rankšluosčiui skirtą ilgą kabyklą verta pamąstyti dar užsakant baldus. Jei tokio tipo kabyklą norėtumėte primontuoti stalo apačioje, stalviršis toje pusėje turėtų kiek daugiau užeiti už pagrindo ribų: tada nekils pavojaus vaikštant pro šalį nuolatos kliuvinėti už laikiklio.

Šis variantas tinka, jei virtuvė nėra didelė, o spintelės – be rankenėlių.

Toje pusėje, kurioje prailgintas stalviršis, galima montuoti ir kitokį laikiklį – tarkim, skirtą konkrečiai rulonui. Kad popierinio rankšluosčio rulonas neišeitų už stalo ribų, galima ne tik pailginti stalviršį, bet ir suprojektuoti atitinkamo dydžio nišą.

Šis variantas tinka, jei virtuvinis stalas yra su ratukais, todėl triūsiant virtuvėje jį galima laisvai pastumti į tokią vietą, iš kurios bus nesunku pasiekti rankšluostį.

Pakeiskite stalčiaus buteliams paskirtį

Dažname virtuvės baldų komplekte numatytame siaurame stalčiuje paprastai būna įtaisyti laikikliai, skirti aliejaus buteliams ir prieskonių buteliukams. Visgi tokį stalčių nesunku išnaudoti ir kitkam – tereikia primontuoti kelias kabyklas ir ant jų bus patogu užsverti rankšluosčius.

Šis variantas tinka, jei nesumąstote, kur daugiau būtų galima laikyti rankšluosčius, taip pat pjaustymo lenteles. Jei viena stalčiaus pusė uždara, į šoninę jo sienelę atremtos pjaustymo lentelės niekaip neišvirs iš atidaromo stalčiaus.

Jei siaurojo stalčiaus konstrukcija atvira (t. y. nėra šoninių sienelių), jame laikomus rankšluosčius bus patogu pasiekti iš abiejų pusių, pvz., stovinti ir prie kriauklės, ir prie viryklės.

Šis variantas tinka, jei virtuvė suprojektuota taip, kad visi baldai išrikiuoti palei sieną, ir ypač pasiteisina tada, jei patalpa maža ir kriauklę nuo viryklės skiria vienas žingsnis.

Beje, buteliams skirtame stalčiuje taip pat sėkmingai galima lakyti ir popierinius rankšluosčius.

Siauras stalčius popieriniams rankšluosčiams

Siauras popieriniams rankšluosčiams skirtas stalčius paprastai įkomponuojamas tada, kai virtuvės baldai dar tik projektuojami. Aišku, labai norint, jį gali atstoti ir įprastas stalčius, kuriame įmanoma sumontuoti rulonų laikiklius.

Šis variantas tinka, jei stalčius kiek platesnis už gulsčią popierinio rankšluosčio ruloną.

Platus stalčius popieriniams rankšluosčiams

Platų stalčių, kaip ir siaurąjį analogą, reikia numatyti projektavimo stadijoje. Standartinis rulono aukštis – 21–23 cm, tad jei konkrečioje vietoje numatytas stalčius gerokai platesnis, vidurinę jo dalį galima išpjauti, sukuriant platoką tarpą rulonui, o iš šonų dar liks pakankamai vietos kam nors susidėti.

Kai stalčius sustumtas, spintelė atrodo taip, tarsi būtų su siauru stalčiumi popieriniams rankšluosčiams.

Šis variantas tinka, jei jus trikdo akių lygyje laikomi popierinių rankšluosčių rulonai, be to, esate pasiryžę paaukoti vieną stalčių dėl estetinio virtuvės vaizdo.

Speciali niša

Popierinio rankšluosčio ruloną galima įtaisyti ir šoninėje stalviršio pagrindo pusėje įrengtoje nišoje.
Šis variantas tinka, jei norite, kad rankšluostį būtų patogu pasiekti sėdint prie stalo.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(22 žmonės įvertino)
1.9091

Top naujienos

Karo ekspertai: rusai atkeršijo taip, kaip moka

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu, Ukrainos...

Pajūryje laisvų vietų beveik neliko: kambarių kaina gali atimti žadą

Geriems orams viliojant į pajūrį poilsiautojus, rasti laisvą kambarį beveik neįmanoma, savo...

Generalinis štabas: apie 13 tūkst. baltarusių sutiko dalyvauti kare prieš Ukrainą

Apie 13 tūkst. dabar tarnaujančių ir buvusių Baltarusijos kariškių sutiko dalyvauti Rusijos...

Tomas Janonis. Lozungų ministerija ir popierinių prioritetų ministras (5)

Tuo metu, kai Aplinkos ministerija viešai ir garsiai deklaruoja uoliai beigi įnirtingai sauganti...

Vilniečiai susirūpino, ką reiškia ant stulpų atsiradusios mėlynos rodyklės: ar tikrai jas reikia ignoruoti?

Kintantys kelio ženklai vairuotojų jau nestebina, tačiau nedidelėse švieslentėse atsiradusios...

Karas Ukrainoje. Analitikai: Rusijos kariai jau žino, kas nutiko Krymo bazėje, Maskva – sutrikusi (2)

Amerikos Karinių tyrimų instituto (ISW) apžvalgoje šį kartą didžiausias dėmesys skiriamas...

Gintaro rinkimas gali baigtis ligoninėje: žmonės neretai jį supainioja su ypač pavojinga medžiaga

Vaikštant pajūriu viena iš didesnių pramogų – gintaro rinkimas. Deja, ji gali baigtis ir...

„Wizz Air“ dukterinė oro linijų bendrovė atnaujina skrydžius į Rusiją

Artėjant šeštam invazijos į Ukrainą mėnesiui, Rusija toliau lieka izoliuota nuo...

Po netikėto pranešimo apie Kim Jong Uną salėje susirinkę žmonės ėmė raudoti (12)

Pchenjanui paskelbus „pergalę“ prieš koronavirusinę infekcija, Šiaurės Korėjos lyderio Kim...

Latvija ir Estija traukiasi iš 16+1 bendradarbiavimo formato su Kinija papildyta (2)

Latvija ir Estija ketvirtadienį pranešė, jog traukiasi iš 16+1 bendradarbiavimo formato su Kinija,...