aA
Lina Brazdeikytė, 33 metų Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kapitonė, neseniai dar metams išvykusi į Prancūziją žaisti komandoje „Cote d’Opale“ juokėsi: „Sėdžiu klube ir galvoju, ką dar galima būtų padaryti savo namuose. Tai padeda nors trumpai pamiršti sportą.“
Lina Brazdeikytė, Gediminas Kirkilas ir Algirdas Paulauskas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Daugiau laiko užsienyje nei gimtinėje praleidžianti sportininkė vis dėlto prieš ketverius metus susigriebė pradėti kurti savo namų tvirtovę.

Troško židinio

„Esu tokia – kieno nors gyventame būste įsikurti nenoriu. Todėl man reikėjo kažko nauja“, – atviravo Lina. Prieš kelerius metus naujos statybos daugiabučių namų pasirinkimas Kaune, kur būsto ieškojo sportininkė, buvo labai mažas. Vis dėlto ji sau patinkantį būstą surado – Šilainiuose, Prūsų gatvėje, tuomet dar tik suplanuotame statyti trijų aukštų daugiabutyje su mansardomis ir lenktu stogu.

Pagrindinis sportininkės reikalavimas svajonių būstui – dideli langai ir židinys. Šiuos privalumus turėjo suprojektuotas 98 kv. metrų ploto mansardinis butas per du aukštus. Tiesa, perkamą būstą ji matė tik brėžiniuose. Kai buvo pasirašoma turto pirkimo–pardavimo sutartis, dar tik buvo rausiama žemė pamatams.

Krepšininkė džiaugiasi spėjusi laiku įsigyti būstą. Jo kaina dabar kelia šypseną – už vieną kvadratinį metrą dalinai įrengto buto ji mokėjo po 1700 litų. „Dirbdama darbą pagal terminuotą kontraktą, paskolos gauti negaliu. Perkant butą pinigus teko krapštyti, ne kaip jaučiausi tuštindama sąskaitą“, – neslėpė krepšininkė.

Lina prisipažino, kad jos senelis virgulėmis mokėjo išaiškinti blogąsias ir gerąsias namų erdves. „Kad nusiraminčiau, pasiėmusi virgules irgi ieškojau blogų vietų. Tokią atradau tik tame kampe, kur įrengti laiptai. Arba aš nemokėjau jų ieškoti, arba jų mano namuose daugiau nėra“, – juokėsi buto šeimininkė.

Statybininkams badė pirštu

Vėliau atsirado rūpesčių, su kuriais susiduria bemaž visi įsigijusieji naujos statybos būstą. Į statybas nuolat eita ir prašyta statybininkų taisyti trūkumus, kurių buvo ne vienas ir ne du. Juos atrasti krepšininkei padėjo mama inžinierė.

„Viename kampe buvo įrengtas kanalizacijos vamzdis. Matyt, kaimynas atėjo ir paprašė jį perkelti į mano buto pusę, kad jis jo nematytų. Aš atėjusi pareiškiau, kad vamzdis ne mano. Turėjo jį perkelti atgal“, – pasakojo buto šeimininkė.

Kai laiptinėje įskilo siena, sportininkei buvo paaiškinta, kad naujo namo pamatai privalo sėsti. Stogą laikančios natūralaus medžio sijos, keičiantis oro drėgmei, juda, dėl to skilo siena ir L.Brazdeikytės bute. „Čia juk medis!“ – toks buvo statybininkų pasiteisinimas. Daugiabutis valstybinei komisijai priduotas irgi gerokai vėluojant.

Kadangi Lina Lietuvoje būna tik per atostogas, kurios trunka mėnesį ar du, buto įrengimo darbai į priekį stumiasi labai pamažu. Iš pirmo žvilgsnio namai viskuo aprūpinti, tačiau sportininkė čia dar nenakvojo nė vienos nakties.

„Trūksta vieno kito baldo, virtuvinės spintelės durelių. Baldininkai žino, kad aš retai būnu Lietuvoje ir nesiskubina. Pažada padaryti kitą savaitę, po savaitės paskambini – vėl nukelia savaitei. Dar priduria, kad aš vis tiek ten dar negyvenu, yra žmonių, kuriems jau dabar baldų reikia, nes neturi ant ko sėdėti“, – pasakojo Lina.

Pasikliovė savo skoniu

Kurdama buto interjerą, krepšininkė nesamdė dizainerių, tik dėl sienų spalvų konsultavosi su architektu.

Viena svetainės siena, besiribojanti su lauko terasa, visa stiklinė. Nepaisant to, Lina išsireikalavo, kad šioje sienoje būtų padaryta anga dar vienam langui.

Namą projektavusio architekto sumanymu, virtuvė turėjo būti sujungta su svetaine.

Tačiau Lina ją įsirengė būsto pirmame aukšte, nes kaskart grįžus namo tempti krepšius į antrąjį jai atrodė neracionalu. Todėl sportininkė sugalvojo svetainėje įrengti viso labo mažą barą, kad užėjus svečiams nereikėtų kaskart bildėti laiptais žemyn. Svetainėje bus galima išsivirti arbatos, kavos. Puodelius irgi galima išsiplauti čia pat – nedidelėje plautuvėje.

Lina jaučia silpnybę natūraliam medžiui, todėl jo namuose ypač daug. Iš jo padaryta grindys, laiptai, langai ir kai kurie baldai.

Kiek iš viso kainavo įrengti būstą, sportininkė neskaičiavo ir nenori to daryti. Tiesa, ji sutaupė. Nemažai medžiagų, pavyzdžiui, parketą, ji nusipirko vos tik pasirašiusi buto pirkimo–pardavimo sutartį, o vėliau medžiagos pabrango. Šį bei tą Lina nuveikė ir per ką tik praėjusias vasaros atostogas – užsisakė kalvių dirbinių prieškambariui, laiptams.

Po metų grįžusi iš Prancūzijos, ji jau tikisi įsikelti gyventi į ilgai puoselėtus namus. Tiesa, ir tuomet, ko gera, ne visi L.Brazdeikytės sumanymai bus jau įgyvendinti.

Namų sienas ji svajoja papuošti didelio formato fotografijomis su įvairiais peizažais. Kažką panašaus ji matė viename iš oro uostų ir įsigeidė to paties savo bute.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Norvegijos viešumo eksperimentas: kolegų ir kaimynų atlyginimus galima sužinoti kelių mygtukų paspaudimu (18)

Visiškas skaidrumas: norvegams jis toks pat natūralus, kaip kvėpavimas. Iki tokio lygio, kad...

Miške užaugusi ir gripu neserganti žolininkė – apie išskirtinį tik per delčią daromą tepalą ir augalų vartojimo klaidas (1)

Su Aleksandra Stasytiene susitikome jos namuose Utenoje. Tuomet Lietuvą dar lepino šiluma, tad...

Orai: šaltis tuoj atlėgs (5)

Šiandien Lietuvos orus lems vakarinis arktinio anticiklono pakraštys. Po šalčiausios šio mėnesio...

Pakeliui į UFC: Lietuvos kovotojas įspūdingai apgynė „Cage Warriors“ čempiono diržą vaizdo įrašas (6)

Lietuvos kovotojas Modestas Bukauskas apgynė „Cage Warriors“ pasaulio čempiono diržą....

Kaune laukiama kasmetinio mūšio su sniegu ir ledu (75)

Sinoptikams prognozuojant šalto oro bangą ir žiemos pradžią, Kauno gatves prižiūrinti, miesto...

Genialus matematikas ir tamsioji jo talento pusė (79)

Šis mokslininkas pirmasis pasaulyje buvo įvertintas ir Nobelio, ir Abelio premijomis. Jis – matyt,...

Giminaičiams skirtame socialiniame būste gyvenanti Kručinskienė nenusileidžia: kas čia nelegalaus? (597)

Neseniai apie dalyvavimą Seimo rinkimuose pranešusią kaunietę Eglę Kručinskienę aplankę Kauno...

Lietuvoje skrandžio vėžiu serga net 30-mečiai: gydytojas išvardijo simptomus, į kuriuos privalu atkreipti dėmesį (36)

Šiemet jauniausiam Nacionaliniame vėžio institute (NVI) gydytam skrandžio vėžio pacientui...

Psichologai atsakė, kam gyventi seksis sunkiau: mamyčių ar tėvelių dukrelėms (24)

Psichologai Genovaitė Petronienė ir Andrius Jančiauskas Žinių radijo laidoje „Apie tave“...

Niūri CSKA viešnagė Ispanijoje: čempionus įveikė ir „Real“ (2)

Eurolygos sunkiasvorių susidūrime Madrido „Real“ namuose priėmė Maskvos CSKA ekipą, kuri...