aA
Pravėrus menininkės Kristinos Norvilaitės buto duris, regis, patenki į kitą pasaulį, kuriame pražysta visos spalvos ir raizgosi gausybė ornamentų ne tik ant jos sukurtų paveikslų, bet ir sienų, užuolaidų, baldų.
K.Norvilaitės namų interjeras
K.Norvilaitės namų interjeras.
© V.Jaručio nuotr.
„Norėjau gyventi savo susikurtoje pasakoje“ – sako menininkė. Įvairiaspalvė spalvų paletė mažame bute daugumą čia apsilankiusių stebina ar net erzina, tačiau Kristinai spalvos – atgaiva ir stimulas kurti grįžus iš pilkumoje skendinčių gatvių.

Vieno kambario butas funkcionaliai padalytas į tris dalis – darbo, svečių ir poilsio zoną. Pastarąją skiria daugiasluoksnės ilgos prabangios užuolaidos, slepiančios poilsio kampą nuo kitų erdvių. Beje, menininkės draugė interjero dizainerė siūlė miegamojo zoną atskirti siena, tačiau ji būtų užėmusi nemažai vietos.

Be to, su užuolaidomis, dažnai jas keičiant, galima sukurti skirtingą nuotaiką – rytietišką, šviesią ir lengvą lyg debesys ar spalvotą kaip vasara. Menininkės butas skendi užuolaidose, tai – vienas pagrindinių akcentų.

K.Norvilaitės namų interjeras
© V.Jaručio nuotr.

„Noras turėti tokias užuolaidas atkeliavęs lyg iš vaikystės. Pasakose visos karalaitės miegodavo pasislėpusios už užuolaidų, be to, teatre taip pat yra užuolaidos arba uždanga, už kurių slypi kitoks pasaulis“ – šypsodamasi kalba menininkė.

Spintų kambaryje nerasi nė su žiburiu, jas be gailesčio pakeitė grakščios funkcionalios lentynos, lentynėlės, kurias spalvino ir prie sienų spalvos derino pati menininkė. O įvairaus dydžio skirtingų ornamentų dėželės ant lentynų atrodo lyg interjero dekoracijos.

Eklektiški ir pasakiški menininkės namai nusėti interjero dekoro elementais – kur pažvelgsi, visur marga. Šiame interjere, regis, dera nesuderinami dalykai – įvairūs ornamentai, spalvų gausa, faktūros ir medžiagos.

Pasak menininkės, šitaip spalvomis ir medžiagomis gali žaisti tik kūrybingas žmogus, nes tai – palyginti pavojinga. Namų savininkės fantazija atsiskleidžia ir tuomet, kai ji savaip meniškai papuošia įsigytus baldus ir taip paverčia juos vieninteliais, originaliais.

K.Norvilaitės namų interjeras
© V.Jaručio nuotr.

Taip atsitiko su darbo stalu, kurį menininkė išpaišė ornamnetais ir nudažė raudonai, o virtuvės stalu tapo... menininkės paveikslas. Panašus likimas laukė ir lovos, kurią šeimininkė, panaudojusi gobelenus ir pasiūtas pailgas pagalves, pavertė beveik Rytų karalaičių sostu.

Unikaliausias šio interjero akcentas – sienos. Kai kurias iš jų menininkė specialia technika augaliniais ornamentais išpaišė pati, ant kitų kūrė spalvotas žaismingas mozaikas. Jomis nusėtos ne tik sienos, bet ir lubos, šią idėją menininkė parsivežė daug keliaudama, rengdama parodas užsienio šalyse.

„Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje lankydamasi pas draugus, susidūriau su visai kitokiu interjeru, nei įprasta pas mus Lietuvoje. Ten žmonės nebijo spalvų, įvairių meniškų daiktų, mozaikų...“ – pasakoja menininkė.

Ir tuomet, kai grįžusi po kelionių, netyčia sudaužė širdžiai brangų puodelį, kilo idėja šukių neišmesti, o įkomponuoti jas į sienos mozaiką. Taip mozaikoje atsirado ne tik puoduko šukės, bet ir spalvotų lėkštučių, pialų, stiklinių karoliukų.

K.Norvilaitės namų interjeras
© V.Jaručio nuotr.

Namų savininkė mėgaujasi dažnai keisdama interjero spalvas, sienų ornamentus, užuolaidas. Pasak jos, taip gyventi – smagiau ir įdomiau.

Kurdama tokį ekscentrišką ir ryškų, romantišką ir bohemišką interjerą, menininkė nė nebandė vadovautis kitų nuomone. Jai ir jos dukrytei smagu gyventi tarp spalvų tarsi kitame pasaulyje. Pasirodo, net ir blokiniuose namuose galima susikurti savo pasaką, reikia tik trupučio fantazijos ir drąsos.

Žurnale „Express Mada“ taip pat skaitykite:

Suknelių aukso amžius

Aukštosios mados romantika

Ramunė Piekautaitė - racionali romantikė

Reveransas romantikai

Meilė gamtai ir korsetams

Mados infekcijos šnabždesiai

"A&V" kolekcija vyrams

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užsienyje gyvenančios lietuvės papasakojo, kiek čia kainuoja vaikų darželiai: apie tokią sumą, kokia – Lietuvoje, net nesvajoja (158)

Sostinėje pakilus valstybinių darželių kainoms, tėvai sujudo. Kai kurie už sausio mėnesį...

Ginekologė: vienos vyno taurės motina gali nejausti, bet vaisiui tai – daug rimtesnė žala (1)

Pirmadienį pareigūnai pasidalijo informacija, kad savaitgalį Vilniuje girta moteris pagimdė...

Šiurpūs pasaulio oro uostai: neįprasti keleivių patikrinimai, flomasteriu rašomi skrydžiai ir tuščias, auksu nulietas terminalas (11)

Ar matėte filmą „Terminalas“? Jo herojus, kurį vaidina Thomas Hanksas, papuola į kvailą...

Alytaus zonoje – skandalingi įvykiai: naktį, įtariama, sumuštas buvusios „pupytės“ vyras Jakutis

Alytaus pataisos namuose – skandalingi įvykiai: įkalinimoje įstaigoje, įtariama, kiti bausmę...

Tomas Vaitelė

Trumpalaikės šlovės kalvė: jeigu ir laimėsime „Euroviziją“, tai netyčia (2)

Kasmet sausio ir vasario mėnesiai prasideda tuo pačiu: „kokios šiemet bus tendencijos“, „ar...

Žinia kavos mėgėjams: ten, kur ji auginama, vietiniai jos net negeria (27)

Viena geriausių pasaulyje kavų auga Kenijoje . Tai žino kavos mylėtojai įvairiose pasaulio...

Intymi šeimos problema varo žmoną iš proto: naktimis norisi rėkt į pagalvę (50)

Aptarkime hipotetinę situaciją. Žmona, kuri tėra 30-ies ir nori aktyviai gyventi romantinį...

Radikalus smalsumas. Prof. Egidijus Rimkus apie klimato kaitą: neaišku, kiek žmonijos išgyvens

Klimato kaita yra faktas, kurį mokslininkai tyrinėja jau keletą dešimtemčių. Profesorius...

Gyventojai aptiko įstatymų spragą: architektai daro, ką nori, o institucijos skėsčioja rankomis (44)

NT ekspertai Vilniuje esantį istorinį Žvėryno mikrorajoną įvardija kaip vieną...

|Maža didelių žinių kaina