Šiemet itin didelis dėmesys skiriamas ne tik blizgiems papuošimams ir ryškioms spalvoms, bet stipriai pabrėžiamas dekoro tvarumas, natūralūs elementai, originalumas bei išskirtinumas. Ieškantiems idėjų, kaip skoningai papuošti namus ir sukurti jaukią švenčių aplinką, prekybos centro internete varle.lt“ ekspertė Laura Aksomitaitė pranešime žiniasklaidai pateikia glaustą šių metų kalėdinių dekoracijų tendencijų apžvalgą.
Madingiausios šiųmetės puošybos tendencijos
Pagrindines kalėdinių dekoracijų tendencijas galima apibūdinti keliais žodžiais:
elegancija ir klasikinis spindesys
gręžimasis į gamtą
retro įkvėpimas
tvarumas
Šių tendencijų įkvėptas dekoras džiugins skoningu ir estetišku įspūdžiu, puošnumu, kartu nepametant jaukumo bei komforto jausmo. Šiemet laikui nepavaldžios kompozicijos derinamos su ekologiškais papuošimais ir originaliais rankdarbiais, todėl interjeras bus prašmatnus, bet kartu ir neįpareigojantis, žaismingas.
Kalėdinių dekoracijų koloritas: koks paskutinis mados klyksmas?
Vienspalvis dekoras. Didžioji 2024 m. Kalėdų tendencija – vienspalvis dekoras! Įsivaizduokite puošybą, kurioje visoje vyrauja raudona, žalia ar net elegantiška aukso spalva. Tiesa, nuobodumui ir monotonijai vietos tikrai nepaliksite, jei žaisite skirtingais tos pačios spalvos atspalviais, tekstūromis bei papuošimų formomis. Anaiptol, tokiu būdu sukursite nuoseklią ir kartu įspūdingą šventinę atmosferą.
Klasikinės raudonos ir žalios dermė. Net ir moderniausias dekoras neatmeta tradicinių kalėdinių spalvų, bet stilingai jas įpina. Kultinė raudonos ir žalios dermė įkūnija Kalėdų tradicijas ir šilumą, todėl ir šiemet laisvai rinkitės ryškiai raudonos ir eglės žalios spalvos eglutės papuošimus, girliandas bei staltieses. Neapsigausite: tai puikus derinys šeimos Kalėdoms, kvepiančioms cinamonu ir istorijomis prie židinio!
Spindintis auksas ir sidabras. Jei trokštate rafinuotumo ir prabangos įspūdžio, rinkitės žėrinčius aukso ir sidabro atspalvius. Šie atspalviai nekaprizingi ir gražiai dera su kitomis spalvomis, įnešdami šiek tiek puošnios ir prabangios klasikos dvelksmo.
Švelni rožinė ir rožinis auksas. Švelni rožinė ir rožinis auksas yra tai, į ką šiais metais verta atkreipti dėmesį. Šie atspalviai kalėdiniam dekorui suteikia išskirtinumo, netikėtumo, tačiau kartu išlaiko šiltą ir šventišką atmosferą.
Dekoracijos iš natūralių medžiagų – ant bangos
2024 metai išsiskiria tendencija rinktis tvarias dekoracijas ir pabrėžia ekologijos svarbą. Dekore aktyviai naudojamos natūralios medžiagos, tokios kaip medis, šiaudai, vilna, linas ir džiovintos gėlės. Sintetinės kalėdinės dekoracijos užleidžia vietą natūralioms, plastikinės puošmenos – stiklinėms. Taip pat į populiarumo viršūnę grįžta malonią nostalgiją keliančios retro dekoracijos: sniego gaubliai, klasikiniai eglės vainikai, advento žvakidės ar Spragtuko figūrėlės daug kam primins vaikystės Kalėdas šeimos apsuptyje.
Tiesa, ypatingai populiarios šiais metais skandinaviško stiliaus dekoracijos – paprastos, subtilios ir pagamintos pasitelkiant gamtos dovanas, pavyzdžiui, kankorėžius, eglės šakas ar uogų vainikus.
Išmaniosios dekoracijos
Nors tradicijos kalėdiniame dekore daugiau–mažiau išlaikomos, technologijų įtaka namų puošyboje stiprėja. Bet tik iš gerosios pusės: technologijos čia įneša komforto ir taupumo.
Miško įkvėptas dekoras
2024 metų Kalėdų dekoracijose ypatingą vietą užima miško tema, kviečianti į namus įsileisti gamtos magiją ir paslaptingus miško gyventojus. Pagrindiniai šios tendencijos elementai – peliukai, kankorėžiai, grybukai, nykštukai ir jaukūs miško nameliai – kuria pasakišką aurą, primenančią miško dvelksmą ir vaikystės pasakų pasaulį. Dekoracijoms naudojami įvairūs gamtiniai akcentai, kaip antai medžio ar šiaudų dirbiniai, išryškinantys natūralią miško estetiką.
Miško dekoracijų įvairovė:
Peliukai ir kiti miško gyventojai: mieli peliukai, ežiukai ar voveraitės, pagaminti iš vilnos, veltinio ar medžio, yra itin madingi šių metų eglutės žaisliukai arba stalo dekoracijos. Šios žavingos figūrėlės savo mielumu tarsi sušildo aplinką, o natūralios medžiagos dar labiau pabrėžia mūsų natūralų ryšį su gamta.
Kankorėžiai ir grybukai: natūralūs kankorėžiai arba dekoratyviniai jų atvaizdai iš keramikos ar veltinio – puikus pasirinkimas eglutės ar advento vainikams. Grybukai, pagaminti iš stiklo ar medžio, taip pat labai madingi ir įneša dekorui šiek tiek nostalgiškos pasakų dvasios.
Nykštukai ir elfai: šiuos mažyčius personažus lengvai rasite įvairiuose formatuose – nuo veltinio nykštukų su ilgomis kepurėmis iki keraminių figūrėlių, kurios puošia stalus ar židinius. Jie puikiai įsilieja į bendrą miško temą, atspindėdami paslaptingą ir žaismingą Kalėdų dvasią.
Miško nameliai: miniatiūriniai mediniai namukai su švelniai šviečiančiomis lemputėmis – tarsi paskutinis potėpis jūsų kalėdiniame dekore: aplinka tampa gyva, jauki ir šilta, paruošta priimti svečius kalėdiniam vakarėliui. Šie namukai lengvai įkomponuojami: gali būti naudojami kaip šviesos instaliacijos ant palangių ar kaip advento kalendoriaus dalis – laisvė jūsų fantazijai!
„Miško tema 2024 metų Kalėdų dekoracijose skirta ne tik sukurti jaukią ir šiltą aplinką, bet perteikia ir idėjinį pastarųjų metų foną – atspindi ekologinį sąmoningumą, skatina naudoti natūralias medžiagas bei tvarius puošybos sprendimus“, – sako L. Aksomitaitė.
2024 metų Kalėdų dekoracijos iš esmės yra orientuotos į tvarumą, natūralumą ir minimalizmą, neatsižadant kalėdinės elegancijos ir tradicinio rafinuotumo elementų.
Kaip dekoruoti vaišių stalą
Kalėdų stalas daugeliui yra pagrindinė šeimos ir draugų susibūrimo vieta. Tačiau per žiemos šventes jo dekoravimas dažnai lieka antrame plane.
IKEA Interjero dizaino skyriaus vadovė Morta Bučinskienė primena, kad šventinio stalo dekoras turėtų harmoningai įsilieti į namų aplinką.
Pasak jos, reikėtų naudoti panašių atspalvių ar vienos spalvos akcentus tiek dengiant stalą, tiek puošiant eglutę – tuomet dekoracijos papildys viena kitą ir sudarys darnią visumą. Pavyzdžiui, tie patys kalėdiniai žaisliukai ir lemputės, kurias naudosite puošdami eglę, kartu su dirbtinių augalų girliandomis gali atsikartoti ir ant stalo. Tuomet viskas derės ir namai išliks vientiso stiliaus.
Svarbiausia vaišių stalo atributai: tekstilė, indai ir papuošimai. M. Bučinskienės teigimu, tekstilė apima kur kas daugiau nei staltiesę. Kartu su ja ant stalo gali atsirasti ir medžiaginės servetėlės, stalo takelis ar jaukumo teikiantys kilimėliai. Ji pataria pasitelkti sluoksniavimo techniką, stalo kilimėlius ir servetėles derinant su įvairiais padėklais bei lėkštėmis.
„Taisyklė paprasta: staltiesė su kilimėliais, kilimėliai su lėkštėmis arba lėkštės tarpusavyje turėtų būti kontrastingų spalvų. Pavyzdžiui, jei pasirinksite stalo kilimėlius ar padėkliukus iš natūralių medžiagų, ant stalo jie gražiai derės su mėlynomis ar kitų ryškių spalvų lėkštėmis. O jei jūsų turimos lėkštės baltos, papildykite servizą spalvingesnėmis ir sudėkite vieną ant kitos nuo didžiausios iki mažiausios. Galiausiai kiekvieno svečio vietą papuoškite servetėle ar nedidele dekoracija“, – pataria M. Bučinskienė.
Ekspertė ragina drąsiai derinti tradicinio ir modernaus stiliaus indus. Pavyzdžiui, vintažines taures su šiuolaikiškais stalo įrankiais ar lėkštėmis. Siekiant išvengti netvarkos, ant stalo verta turėti bent vieną atsikartojantį elementą: vienodus kilimėlius, servetėlės ar dekoracijas visų svečių lėkštėse.