Ar britų namai švyti ir pasižymi idealia tvarka? O gal daiktai mėtosi kiekviename kampe, apatiniai miegamajame užkloja didžiąją dalį kilimo, o vaikų kambariuose vaikus galima išžvejoti tik prasibrovus pro didžiausias krūvas žaislų ir suversto spintos turinio?
© Shutterstock nuotr.

Jei dar prisimintume metų metais neplautus langus ir nešluotą slenkstį...

Britų atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad Jungtinės Karalystės gyventojai nelabai mėgsta plauti langų, daugelis jų nevalo orkaičių, o apie kilimų valymą pagalvoja tik per didžiąsias metų šventes.

Kiekvienas trečias apklausoje, kurią vykdė „Mintel“, dalyvavęs asmuo pažymėjo, kad praktiškai niekada neplovė langų savo namuose ar bute. Tik ketvirtadalis apklaustųjų prisipažino, kad periodiškai valo viryklę, orkaitę.

Laimei, padėtį gelbsti tų asmenų požiūris į tvarką, kurie kasdien prie namų ruošos praleidžia mažiausiai dvi valandas. Tokių švaruolių tėra 24 proc., kurie negali nevalyti, neplauti, netvarkyti savo gyvenamųjų patalpų.

Tačiau pastebėta, kad jeigu anglas puola plauti ir valyti langų, paprastai naudoja senus ir laiko patikrintus metodus bei valymo priemones. Kiekvienas 20-as apklaustasis patiki savo langus patikimai kompanijai, užsiimančiai profesionaliu langų valymu.

„Britai priklauso tai tautų daliai, kurios mėgsta tvarkytis ir nuolat švarinasi, tačiau yra tokių namų darbų, kurių bando išvengti didžiausi priklausomybe nuo švaros turintys žmonės“, – taip kalbėjo britų spaudai Richard Caines, dirbantis „Mintel“ kompanijoje. Britai labiausiai nemėgsta valyti langų ir, žinoma, viryklių bei orkaičių. Beje, nemaža dalis britų tų darbų beveik niekada nėra darę ir nedaro. Todėl nėra nieko keista, kad valiklių populiarumas ir perkamumas nėra labai didelis, nors turėtų būti atvirkščiai.

Ar teko matyti, kad anglai be ceremonijų įžengę pro duris su purvinais batais eina per šviesius kilimus ir nė nesivargina prie durų nusispirti apavo? O gal atvirkščiai, matėte gerą pavyzdį, kai britai batus nusiauna ant slenksčio ir į namus įžengia basomis? Kas ketvirtas britas stengiasi nusiauti ir nevaikščioti po namus su purvinais batais, tokiu būdu stengdamasis prižiūrėti kilimais išklotus namus.

Kas trečias apklaustasis bent sykį per metus naudoja specialų šampūną kilimams plauti. Ir tik 12 procentų šeimos ūkių apsisprendžia tokiems darbams pasamdyti kilimus valančias kompanijas ar pavienius žmones.

Pasak R. Caines, rinkoje dabar populiariausios priemonės yra kilimų valymų priemonės, kurių pardavimo augimai didėja jau mažiausiai dvejus metus. Pagal tyrimus, visos namų ūkių priemonės, esančios Jungtinėje Karalystėje, yra vertos mažiausiai milijardo svarų sterlingų. O parduodama kasmet tų priemonių mažiausiai už 171 milijonų svarų. Beje, neįprastai spartus produktų pardavimų augimas užfiksuotas baldų priežiūros priemonių rinkoje – vien pernai minėtų priemonių pardavimas laikėsi maždaug 32 milijonų svarų lygyje. Tuo tarpu labai sumažėjo grindų priežiūros priemonių populiarumas ir tuo pačiu pirkimas. Tačiau šių rodiklių kritimas siejamas su vėl sparčiai populiarėjančiomis kiliminėmis dangomis ir kilimais.

Išaugęs baldų ir kilimų valiklių pardavimas vertinamas kaip Jungtinės Karalystės gyventojų noras gyventi švariau ir pristatyti savo namus kaip išpuoselėtus ir ypatingai vertus didelių pinigų parduodant. Todėl įvairioms valymo priemonėms nėra gailima pinigų. Be to, kilimai ir baldai – nėra pigi prekė, todėl jie prižiūrimi ir valomi ypatingai kruopščiai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuva buvo ant gripo pandemijos slenksčio – daliai žmonių komplikacijų išvengti nepavyks (110)

Nors Lietuvoje bendras sergamumas grip u ir peršalimo ligomis pagaliau pradėjo mažėti,...

Prastos naujienos: vaiko pinigų kai kuriems teks laukti iki pavasario (197)

Dėl informacinės sistemos trikdžių, darbuotojų gretas išretinusių ligų ir kai kurių tėvų...

Orai: atšals taip, kad maža nepasirodys (15)

Nors kalendorinės žiemos liko ne tiek ir daug, panašu, kad ji prieš iškeliaudama parodys visą...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis egzotiškuose kraštuose privers susigėsti (109)

Verslininkas bei keliautojas Jokūbas Laukaitis , nuolat keliaujantis po egzotiškiausius pasaulio...

Kokiame amžiuje seksas teikia didžiausią malonumą (67)

Gera žinia: amžius čia visiškai nesvarbus. Amžius tėra tik skaičius, ypač kalbant apie...

Bumblauskas pažėrė kritikos mokytojams: priėjome iki kažkokio akligatvio (205)

Istorikas Alfredas Bumblauskas pažėrė kritikos istorijos mokytojams ir šio dalyko ugdymo...

Su 13 metų vyresniu sportininku laimę atradusi Karolina Liukaitytė prakalbo apie vestuves (217)

Su verslininku Arnu Jurskiu skirtingais keliais pasukusi orų pranešėja Karolina Liukaitytė...

Po paskutinių Čeponio „perlų“ – pastaba iš kolegos: kam peiliu į nugarą durti triuškinamos ekipos gerbėjams? (59)

Karaliaus Mindaugo taurės finale Kauno „Žalgiris“ nepaliko vilčių Vilniaus „Lietuvos...

Anonimiškai paviešinta Blac Chynos sekso vaizdajuostė tapo internautų pašaipų objektu kuria memus ir istorijas (17)

Pirmadienio rytą „Twitter“ tinkle buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota seksu...

Čempionų lyga: titanų mūšyje Londone – Messi džiaugsmas, Bavarijoje – „Bayern“ linksmybės (12)

Šią savaitę UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje žaidžiami likę keturi susitikimai. Antradienį...