Kad netektų bergždžiai gaišti laiko, o galop nusivilti gautu rezultatu, susipažinkite su toliau pateiktu neveiksmingų patarimų sąrašu.

Elementų laikymas šaldytuve

Jei auginate vaikus, elementų tenka įsigyti gana dažnai, mat yra nemažai žaislų, į kuruos jie dedami. Kad išlaidauti tektų kuo mažiau, tėvams siūloma visai paprasta išeitis. Patarimo autoriai tvirtina, kad šaltai, konkrečiai – šaldytuve, laikomi elementai ilgiau neišsenka: jų naudojimo trukmė, esą, pailgėja net kelis kartus. Tačiau šį triuką išmėginę žmonės teigia, kad yra net priešingai. Žema temperatūra, pasak jų, tik dar labiau sutrumpina elemento naudojimo trukmę, be to, veikiamas kondensato elementas ima rūdyti ir deformuojasi.

Elektroniniai žaislai

Auksinių kiaušinių virimas

Šią gudrybę dažna šeimininkė ryžtasi išmėginti prieš Velykas ir viliasi, kad išvirti kiaušiniai bus tolygiai geltonos spalvos. Instrukcija išties paprasta: žalią kiaušinį reikia 120 sekundžių papurtyti, o tada panardinti į vandenį ir virti, kaip priklauso, 7–10 minučių. Išviręs suplaktas kiaušinis neva atrodys it auksinis. Vis dėlto realybėje jokio stebuklo neįvyksta: trynys, kad ir praradęs įprastą formą, vis tiek gana lengvai atsiskiria nuo baltymo.

Butelio atkimšimas naudojant vinis ir plaktuką

Galbūt esate matę vaizdo įrašų, kuriuose demonstruojama, kaip atkimšti vyno butelį, kai po ranka nėra kamščiatraukio? Vienas iš būdų tai padaryti – įkalti į kamštį vinį, o tada ją traukti naudojant specialiai pritaikytą plaktuką (kurio galva yra su dalimi vinims traukti) arba suėmus replėmis. Patarimo autoriai tvirtina, kad taip be jokio vargo pavyks atkimšti butelį. Deja, iš tikrųjų ši užduotis nėra tokia lengva kaip atrodo. Dalykas tas, kad į poringą kamščio medžiagą vinis susminga it į sviestą ir norint ją ištraukti daug jėgų nereikia, tačiau išlenda tiktai vinis, o kamštis – pasilieka. Taigi, susigundę patarėjų siūloma metodika, turėsite nemenkai paplušėti, kol pagaliau atkimšite butelį.

Dantų pasta nuo spuogų

Retas kuris negirdėjęs, kad dantų pasta – veiksminga kovos su spuogais priemonė. Viskas, ką reikia padaryti, – užtepti šiek tiek pastos ant sudirgusios odos vietos ir palikti ją kelioms valandoms arba pernakt. Teoriškai viskas atrodo nuostabu, tačiau praktiškai ne visada pavyksta sulaukti rezultato, kurį žada patarimo autoriai. Bėda ta, kad daugelio rūšių dantų pastoje yra mentolio, o jis ne tik džiovina odą, bet ir sukelia sudirgimą. Todėl jei jūsų oda – jautri ir sausa, šis kovos su spuogais metodas tik pablogins situaciją: oda ims pleiskanoti, gali atsirasti nedidelių nudegimų.

Vyšninių pomidorų pjaustymas naudojant dvi lėkštes

Jei mėgstate pasilepinti patiekalais su vyšniniais pomidorais, vienas internete siūlomas patarimas galėtų palengvinti valgio gamybą, tačiau tiktai tada, jei būtų ko nors vertas. Patarimo autoriai siūlo būdą, kaip vienu ypu perpjauti kad ir dešimt pomidorų: tereikia juos suspausti tarp dviejų lėkščių ir, įterpus peilio ašmenis į paliktą siaurą tarpą, brūkštelėti per daržoves. Deja, kad patarimas nenuviltų, būtina atsižvelgti į begalę aplinkybių. Tarkim, lėkštes reikia spausti ypač tolygiai paskirsčius jėgą, peilis turi būti labai aštrus, o pomidorų luobelė – itin plona. Jei kuri nors sąlyga nebus išpildyta, vietoj dailiai atrodančių puselių gausite tiesiog košę. Tad gal geriau nerizikuoti ir pjaustyti pomidorus įprastai?

Pica su traškia plutele

Dar vienas „genialus“ patarimas siūlomas itališkos virtuvės, konkrečiai – picų, mėgėjams. Anot jo autorių, norint išsitraukti iš mikrobangų krosnelės šiltutėlaitę picą su traškia plutele, tereikia šalia jos pastatyti stiklinę vandens. Tik ką taip sugudravę gausime? Ogi kažkokią masę iš tešlos, mėsos ir daržovių. Toks rezultatas stebinti neturėtų: juk vanduo gerokai įkaista, ima garuoti, todėl sąlygos mikrobangų krosnelėje ima panėšėti į pirties. Apie kokią tad plutelę čia dar galima kalbėti?

Sumuštinis su sūriu skrudintuve

Tiems, kuriems įgriso tradicinis karštų sumuštinių gamybos būdas orkaitėje arba mikrobangų krosnelėje, „talentingieji“ kulinarai siūlo išmėginti naują metodiką. Karštus sumuštinius su sūriu jie ragina gaminti skrudintuve. Jį, esą, tereikia paguldyti ant šono ir, įdėjus dvi riekeles duonos su sūriu, paleisti veikti kaip įprastai. Gal patarimas būtų ir neblogas, jei skrudintuvas neiššautų taip pagamintų sumuštinių. Geriausiu atveju jie atsidurs ant grindų, na o blogiausiu – atskries jums į rankas lydytu sūriu į apačią.

Medinis šaukštas

Sklando nuomonė, kad medinis šaukštas arba mentelė, uždėta skersai puodo, neleis išbėgti užvirusiam puodo turiniui. Tai nėra visiškas melas, tačiau būtina atminti, kad patarimas pasiteisina tik tol, kol puode esantis skysti dar tik pradėjęs kunkuliuoti. Procesui įsismaginus, joks šaukštas skersai puodo nepadės. Todėl gaminant maistą geriau neišeiti iš virtuvės, kitaip gali tekti šveisti pridegusį puodą ir kaitlentę.

Unitazo valymas kokakola

Informacijos apie unitazo valymą po ranka esančiais produktais internete išties gausu. Gal kurie nors iš jų ir efektyvūs, bet kokakola – tikrai ne. Iš pat pradžių rezultatas gali pasirodyti neblogas, nes kokakola iš tiesų šalina apnašas ir rūdžių dėmes. Deja, yra vienas „bet“: nuo kokakolos unitazo paviršius pasidengia plona plėvele, traukte traukiančia nešvarumus. Pravartu žinoti ir tai, kad šio gėrimo sudėtyje nėra nė vieno antibakterinio komponento, todėl vargu ar ja išplautą unitazą derėtų laikyti švariu.

Druska, kaip spalvos stipriklis

Gamybos įmonėse druska tikrai yra naudojama audinių dažymo procese, bet ryškinti nudažyto gaminio spalva naudojant druską – bergždžias reikalas. Todėl berti druskos skalbiant spalvotus drabužius yra beprasmiška: audiniams ji nepakenks, bet norimo rezultato taip pat neišvysite.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės