Iš už ūksmingų paparčių kyšantis senovinis ąsotis švysteli skaidrią vandens srovę. Saulės spindulys ją pagavęs tučtuojau padabina visomis vaivorykštės spalvomis. Akis žilpinančiame spalvų ir šviesos mirgėjime beveik gali prisiekti girdįs tylius melodijos akordus... Ilgai mėgautis ir fantazuoti sau neleidi. Netrukus pereini prie realios veiklos: perkeli iš savo sąmonės netikėčiausius vandens vaizdinius į sodą.
Fontanai
© Shutterstock nuotr.

Vanduo – labiausiai kintantis ir nepastoviausias iš visų elementų. Žmogaus pagrobtas ir įkūnytas įvairiausiose formose, jis leidžia per save naujai suspindėti šviesai. Vandens padedamas mėgdžioji natūralią, beveik laukinę gamtą – kuri vandenynus, ežerus, upokšnius ar net visai mažas balutes.

Improvizuodamas gali netikėtai atrasti tokį akcentą, kuris atrodys tarsi atlaikęs istorijos išbandymus ir atsitiktinai paliktas gamtos. Čia negalioja didumo, proporcingo efektingumui dėsnis. Netgi silpna čiurkšlė iš mažučio dubens gali sužadinti pirmapradės oazės vaizdinius.

Neliečiamas kampelis

Vėsioje paparčių grotoje mažytis krioklys „spjaudo“ vandenį iš molinio ąsočio, įtaisyto akmenų sienoje. Visa aplinka – akivaizdi istorinio momento imitacija. Ilgalaikė patvari akmenų siena, urna apačioje, net ir ūksmingi paparčiai atrodo tūnantys čia šimtmečius. Primena slaptą vietą, į kurią leista įžengti tik paties artimiausio žmogaus kojai.

Egzotika iš... vamzdžių

Žvelgi į daiktą ir netikėtai kuo aiškiausiai suvoki jo funkciją. Švystelėjęs supratimas taip pat žaibišku greičiu pagimdo idėją. Naudosi paprastus terakotos vamzdžius pagal realią paskirtį – leisi pro juos tekėti vandeniui. O sukūręs laiptuotą, besisukantį spirale statinį sukursi fontaną.

Be abejonės, prie jo reikės priderinti ir tinkamą aplinką. Ypač paslaptingai atrodys fontano viršų dengianti paparčių karūna, o apačioje – tvenkinėlį supančios akmenų plokštės. Žalumos aplinkui trūkti taip pat neturėtų.

Dubenėlių pakopos

Specialaus fontano indo nebūtina ilgai ieškoti parduotuvėse. Jį galima pasidaryti ir pačiam, naudojant įvairių formų molinius vazonėlius ir indus. Tai būtų tarsi levandų ir pajūrinių lobuliarijų grožį papildanti detalė. Keletą nedidelių gilių dubenėlių reikės išdėlioti skirtingame aukštyje, taip sukuriant pakopas.

Pačiame viršuje – paverstas ąsotis, iš kurio liejasi vanduo, apačioje – didelis dubuo, skirtas jam subėgti. Dugną galima iškloti žvilgančiais akmenėliais, taip sustiprinant efektą. Reikėtų gerai pamąstyti, kaip šitokiai kombinacijai sukurti stovą, ant kurio patikimai išdėliotum indus.

Fontanėliams reikės iškasti papildomą rezervuarą, kuriame turės būti patalpintas siurblys. Žarna vanduo pumpuojamas į viršų. Norėdamas, kad fontanėlis atrodytų estetiškas, tarsi natūrali gamtos detalė, pagalvok, kaip sumaniai ją užmaskuoti.

Ąsočiu prikelti praeitį

Tarsi sustabdyta ir sustingdyta amžiams laiko detalė. Pakaks užmesti vienintelį žvilgsnį, kad aiškiai pajustum antikos laikus. Žvilgantis metalo ąsotis, iš kurio kliokia vanduo, aplinkai suteikia išskirtinę aurą. Apačioje suformuotas upelis-krioklys, į kurią teškėdamas krenta vanduo. Puiki aplinka šilokams ir levandoms klestėti. Felicijos ir Povilo Každailių sodyba Kutiškėse, Radviliškio rajone.

Laistytuvų varžybos

Šokiruojanti idėja privers nusišypsoti net ir patį niūriausią žmogų. Aštrios, plonos vandens srovės pakeliui susitinka ir prasilenkia. Tarsi laistytuvų varžybos – iš kurio trykštanti srovė įveiks ilgiausią distanciją? Tokiai neįprastai dekoracijai prireiks ir neįprastos aplinkos. Gausūs krotonai, guzmanijos ir fryzijos tarsi įrėmina ir saugo vandens linksmybes.

I. Vozgirdaitės ir D. Stundžaitės nuotraukos

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vakarą praleidau ligoninės priimamajame: prakaito, alkoholio, šlapimo kvapai ir ilgas laukimas (44)

Niekas nenorėtų ten patekti. Nei kaip pacientas, nei kaip lydintysis. Bet kartais ne pačioje...

Mokesčių inspekcija paskaičiavo: jei 12 eurų mokate už kepsnį – turėtų atnešti du kilogramus mėsos (47)

Palangos verslininkų noras per vasarą užsidirbti visiems metams padarė meškos paslaugą visos...

Orai tradicijų nelaužys – per Jonines bus vėsu ir šlapia (4)

Šventinis savaitgalis gražiais ir saulėtais orais nelepins, šilta taip pat nebus. Šalyje vyraus...

Ji turėjo gimti mirusi: sukrečianti po aborto išgyvenusios naujagimės istorija (75)

Kai Melissai Ohden suėjo 14 metų, ji sužinojo šokiruojančią tiesą – jos motina nutraukė...

Papiktino 100 eurų reikalavimas už staliuko rezervaciją: gal nevaidinkite čia Niujorko ar Londono (158)

Bent kartą gyvenime kavinėje ar restorane daug kam tenka rezervuoti staliuką kokiam nors...

Apie svarbią organizmui medžiagą žino ne visi: trūkumas vargina, bet jį pastebėti sunku (10)

Galbūt apie tai nesusimąstėte, tačiau priežastis, kodėl jums norisi saldumynų, esate pavargę...

Sinoptikai neišgąsdino: Palangoje – būriai poilsiautojų ne tik iš Lietuvos (30)

Ketvirtadienio vakarą lietaus nuplautoje Palangoje buvo galima sutikti vos vieną kitą praeivį,...

Šveicarai atsitiesė po šalto dušo ir paguldė ant menčių Serbiją (123)

Penktadienio vakarą Kaliningrade vykusiose paskutinėse pasaulio futbolo čempionato E grupės...

Po veidmainiškų Gražulio išvedžiojimų – kandūs internautų kirčiai (803)

Po to, kai Seimo narys Petras Gražulis prisipažino su palangiške Birute Navickaite susilaukęs...

Sunku užgniaužti pavydą: mokykla Danijoje sukels tikrą perversmą (34)

Žvelgdami atgal į savo vaikystę, tikriausiai prisimename, kad daugiausia patirties mums pavyko...