Ar žinojote, jog žmogaus rankomis pagamintuose moliniuose induose slypi galia? Molinis dubenėlis ne tik iš pažiūros atrodo tvirtas. Pasirodo, jo paprastumo ir natūralumo trauka kur kas stipresnė. Mūsų žurnalo skaitytoja vilnietė Lina sako deganti aistra moliniams indams ir kitiems iš šios medžiagos pagamintiems buities dirbiniams.
lėkštės
© Corbis/Scanpix
Kolekcionuoja

Daug keliaujanti moteris nepraleidžia progos įsigyti ir egzotiškose šalyse pagamintų molinių dubenėlių, kavos ar arbatos puodelių, servizų, originalių lėkščių. Jos asmeninėje kolekcijoje puikuojasi prabangūs iš keleto užsienio šalių parsigabenti moliniai dirbiniai, kuriais jų savininkė didžiuojasi. Tai garsių Prancūzijos "Gien", Argentinos "Bariloche", Vokietijos "Villery-Boch" kompanijų produkcija, žinoma visame pasaulyje.

Moliniai indai pašnekovę žavi paprastumu ir natūralumu. Užsienyje pirkti gaminiai šiek tiek skiriasi nuo lietuviškųjų. Pasak Linos, jie puošnesni, spalvingesni, paviršius išmargintas grakščiais augaliniais ornamentais. Būtent dėl to jie spinduliuoja grožiu, todėl visada malonu sekcijoje šiuos indus pastatyti taip, kad jie atkreiptų į svečius užsukusių draugų dėmesį.

Lietuviški ar užsienio gamintojų?

Ponia Lina prisipažįsta mielai įsigyjanti ir lietuvių meistrų nužiestų molinių dirbinių. Paskutinis tokios kilmės pirkinys, kurį įsigijo moteris, yra virtuvės indų komplektas. Jį sudaro keletas skirtingo dydžio dubenėlių sriubai, lėkštės, mažytis indelis padažui ar sviestui.

"Namų pasaulio" skaitytojai patinka tiek lietuvių, tiek užsienio meistrų gaminti moliniai indai. Svarbiausia, kad jie būtų natūralūs, kokybiški ir atsparūs.

Konkurentė - kiniška produkcija

Panevėžio individualios įmonės, kuri gamina ir prekiauja moliniais indais bei kitais dirbiniais, direktorius Paulius Bagužis teigia, jog šalyje iš šios medžiagos nužiesti indai yra populiarūs ir sėkmingai naudojami buityje. "Lietuviai noriai perka tokius gaminius per įvairius renginius, pavyzdžiui, muges, miestų šventes. Tačiau didžiuosiuose prekybos centruose jie neturi tokio didelio pasisekimo", - dalijasi verslo patirtimi P.Bagužis.

Jo manymu, ne kiekvienas prekybininkas sugeba parduoti šią specifinę prekę, nes Lietuvoje reikia mokėti įsiūlyti ir gražiai pristatyti pirkėjui iš molio pagamintą produktą. Tada klientas susigundys ir, užuot pirkęs Kinijoje pagamintus molinius indus, įsigys lietuvišką prekę. "Mūsų šalyje žiesti moliniai indai sunkiai gali konkuruoti su kiniška produkcija, nes ji yra pigesnė, o taupydami žmonės dažnai renkasi mažesnę kainą ir galbūt ne tokį kokybišką gaminį", - sako panevėžietis.

Be to, jei moliniai indai ar servizų rinkinys perkamas tiesiai iš gamintojo, prekių kaina, palyginti su kiniškais indais, nėra labai didelė. Tenkindami klientų poreikius verslininkai gali jūsų pageidaujamo dizaino ar modelio indus pagaminti pagal individualius užsakymus. Žinoma, tai kainuos šiek tiek brangiau, nei perkant jau pagamintus.

Gražūs, natūralūs ir madingi

Šalies verslininkai, gaminantys ir platinantys molinę produkciją namų buičiai, yra suinteresuoti kuo geriau ir kokybiškiau atlikti darbą, pateisinti vartotojų lūkesčius.

Pas mus pagamintus molinius indus, skirtus laikyti ir gaminti maistui, galima apibūdinti kaip praktiškus, patogius naudoti, kokybiškus ir gražius.

Visų molinių indų paviršius padengtas bespalve arba juoda glazūra. Populiariausia glazūra yra bespalvė, nes ji moliui padeda išlaikyti natūralią spalvą. Tiesa, glazūra gali būti skirtinga. Vieni indai yra karščiui itin atsparūs, kiti neatsparūs, dar kiti tiesiog naudojami kaip dekoratyviniai ir nėra pritaikyti maisto produktams laikyti ar ruošti.

Glazūra padengtas gaminio paviršius vėliau išmarginamas atitinkamais, dažniausiai lietuviškų motyvų ornamentais.

Sveikesnis maistas

Moliniai indai pagal paskirtį gali būti patys įvairiausi - nuo šaukštų, puodelių, ąsotėlių, lėkščių - iki dubenių.

Jei tik yra galimybių ir noro, rekomenduojama rinktis molinius indus, nes tai natūralūs ir ekologiški produktai. Jiems gaminti naudojamos natūralios medžiagos, indai išdeginami specialiose ekologiškose krosnyse. Moliniai buitiniai dirbiniai nekenkia nei maistui, nei jį valgančiojo sveikatai, o į aplinką neskleidžia toksinių medžiagų. Taigi valgant iš molinio indo net maistas atrodo gardesnis ir šeimininkė geresnė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politinės korupcijos tyrimo išvados pavojuje: „valstiečiai“ turi savo planą (2)

Artėjant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo dėl neskaidrių politikos ir...

Kuršių nerijoje vėl griaunama, gyventojai su siaubu laukia buldozerių (6)

Mažai kas beprisimena, kaip prasidėjo vadinamoji nelegalių statybų Kuršių nerijoje istorija....

Orai: paskutinis gegužės savaitgalis bus pasakiškas (12)

Gegužė jau į pabaigą, o vasariška šiluma vis neatslūgsta. Artimiausiomis dienomis situacija...

Kas penktas suaugęs susiduria su dažnai nepastebima problema: įprastas sutrikimas – daugybės ligų priežastis (42)

Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, bent 1 iš 5 suaugusiųjų vargina...

DELFI Agro eksperimentas: ar įmanoma provincijoje susirasti darbą daugiau nei už minimumą (285)

Vasaros sezonu norintys užsidirbti moksleiviai ar studentai dažnai traukia į užsienio šalis,...

Audringos abiturientų naktys: išnuomoti viešbučiai, pribloškiančios suknelės ir alkoholio paieškų maršrutai (207)

Vieni paskutines mokyklines šventes švenčia pompastiškai, kiti – kukliai, o treti traukia į...

Bičiuliui siųstas šakotis sugrįžo virtęs trupiniais (53)

Vilnietis Artūras susidūrė su kuriozine situacija – dar kovo mėnesį draugui išsiųstas...

Geriausios Lietuvos gimnazijos abiturientai pademonstravo paskutinio skambučio įvaizdžius (144)

Ketvirtadienio popietę paskutinio skambučio šventė vyko ir geriausia Lietuvos mokykla šįmet vėl...

Žinomų žmonių automobiliai turi vardus ir atspindi jų gyvenimo įpročius (31)

Ketvirtadienio vakarą žinomus žmones buvo galima sutikti ir automobilių švaros centro „Ainava"...

Legendinio ansamblio „Lietuva“ repeticija: ant scenos to niekada nepamatysite (1)

Stebint repetuojančius valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ choristus ir...