aA
Ar žinojote, jog žmogaus rankomis pagamintuose moliniuose induose slypi galia? Molinis dubenėlis ne tik iš pažiūros atrodo tvirtas. Pasirodo, jo paprastumo ir natūralumo trauka kur kas stipresnė. Mūsų žurnalo skaitytoja vilnietė Lina sako deganti aistra moliniams indams ir kitiems iš šios medžiagos pagamintiems buities dirbiniams.
lėkštės
© Corbis/Scanpix
Kolekcionuoja

Daug keliaujanti moteris nepraleidžia progos įsigyti ir egzotiškose šalyse pagamintų molinių dubenėlių, kavos ar arbatos puodelių, servizų, originalių lėkščių. Jos asmeninėje kolekcijoje puikuojasi prabangūs iš keleto užsienio šalių parsigabenti moliniai dirbiniai, kuriais jų savininkė didžiuojasi. Tai garsių Prancūzijos "Gien", Argentinos "Bariloche", Vokietijos "Villery-Boch" kompanijų produkcija, žinoma visame pasaulyje.

Moliniai indai pašnekovę žavi paprastumu ir natūralumu. Užsienyje pirkti gaminiai šiek tiek skiriasi nuo lietuviškųjų. Pasak Linos, jie puošnesni, spalvingesni, paviršius išmargintas grakščiais augaliniais ornamentais. Būtent dėl to jie spinduliuoja grožiu, todėl visada malonu sekcijoje šiuos indus pastatyti taip, kad jie atkreiptų į svečius užsukusių draugų dėmesį.

Lietuviški ar užsienio gamintojų?

Ponia Lina prisipažįsta mielai įsigyjanti ir lietuvių meistrų nužiestų molinių dirbinių. Paskutinis tokios kilmės pirkinys, kurį įsigijo moteris, yra virtuvės indų komplektas. Jį sudaro keletas skirtingo dydžio dubenėlių sriubai, lėkštės, mažytis indelis padažui ar sviestui.

"Namų pasaulio" skaitytojai patinka tiek lietuvių, tiek užsienio meistrų gaminti moliniai indai. Svarbiausia, kad jie būtų natūralūs, kokybiški ir atsparūs.

Konkurentė - kiniška produkcija

Panevėžio individualios įmonės, kuri gamina ir prekiauja moliniais indais bei kitais dirbiniais, direktorius Paulius Bagužis teigia, jog šalyje iš šios medžiagos nužiesti indai yra populiarūs ir sėkmingai naudojami buityje. "Lietuviai noriai perka tokius gaminius per įvairius renginius, pavyzdžiui, muges, miestų šventes. Tačiau didžiuosiuose prekybos centruose jie neturi tokio didelio pasisekimo", - dalijasi verslo patirtimi P.Bagužis.

Jo manymu, ne kiekvienas prekybininkas sugeba parduoti šią specifinę prekę, nes Lietuvoje reikia mokėti įsiūlyti ir gražiai pristatyti pirkėjui iš molio pagamintą produktą. Tada klientas susigundys ir, užuot pirkęs Kinijoje pagamintus molinius indus, įsigys lietuvišką prekę. "Mūsų šalyje žiesti moliniai indai sunkiai gali konkuruoti su kiniška produkcija, nes ji yra pigesnė, o taupydami žmonės dažnai renkasi mažesnę kainą ir galbūt ne tokį kokybišką gaminį", - sako panevėžietis.

Be to, jei moliniai indai ar servizų rinkinys perkamas tiesiai iš gamintojo, prekių kaina, palyginti su kiniškais indais, nėra labai didelė. Tenkindami klientų poreikius verslininkai gali jūsų pageidaujamo dizaino ar modelio indus pagaminti pagal individualius užsakymus. Žinoma, tai kainuos šiek tiek brangiau, nei perkant jau pagamintus.

Gražūs, natūralūs ir madingi

Šalies verslininkai, gaminantys ir platinantys molinę produkciją namų buičiai, yra suinteresuoti kuo geriau ir kokybiškiau atlikti darbą, pateisinti vartotojų lūkesčius.

Pas mus pagamintus molinius indus, skirtus laikyti ir gaminti maistui, galima apibūdinti kaip praktiškus, patogius naudoti, kokybiškus ir gražius.

Visų molinių indų paviršius padengtas bespalve arba juoda glazūra. Populiariausia glazūra yra bespalvė, nes ji moliui padeda išlaikyti natūralią spalvą. Tiesa, glazūra gali būti skirtinga. Vieni indai yra karščiui itin atsparūs, kiti neatsparūs, dar kiti tiesiog naudojami kaip dekoratyviniai ir nėra pritaikyti maisto produktams laikyti ar ruošti.

Glazūra padengtas gaminio paviršius vėliau išmarginamas atitinkamais, dažniausiai lietuviškų motyvų ornamentais.

Sveikesnis maistas

Moliniai indai pagal paskirtį gali būti patys įvairiausi - nuo šaukštų, puodelių, ąsotėlių, lėkščių - iki dubenių.

Jei tik yra galimybių ir noro, rekomenduojama rinktis molinius indus, nes tai natūralūs ir ekologiški produktai. Jiems gaminti naudojamos natūralios medžiagos, indai išdeginami specialiose ekologiškose krosnyse. Moliniai buitiniai dirbiniai nekenkia nei maistui, nei jį valgančiojo sveikatai, o į aplinką neskleidžia toksinių medžiagų. Taigi valgant iš molinio indo net maistas atrodo gardesnis ir šeimininkė geresnė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Santaros klinikose mirė režisierius Eimuntas Nekrošius atnaujinta 09.22 val. (146)

Seimo narys Arvydas Nekrošius paskelbė, kad jo artimas giminaitis, garsus teatro režisierius,...

Širinskienė apie savo „raudonas linijas“: politika – dialogo menas, bet tokių dalykų aš Karbauskiui neatleisčiau (280)

„Valstietė“ Agnė Širinskienė sakė nemėgstanti kalbėjimo apie „raudonas linijas“,...

Vilniečiai nesikuklindami vardijo, kokių pensijų tikisi: ekonomistai sako, kad realybė gali būti skaudesnė (14)

Sakoma, kad jaunystė pralekia nepastebėtai, bet ne visi džiaugdamiesi gera sveikata ir jaunu kūnu...

Praėjo metai po modelio Dovilės Didžiūnaitytės tragedijos: paaiškėjusios kraupios detalės ir vis dar kylantys įtartini klausimai (115)

Šį antradienį sueina lygiai metai po to kai Klaipėdoje mįslingomis aplinkybėmis žuvo modelis...

Prestižinėje mokykloje – „šiurpūs incidentai“ (12)

Vienoje prestižinėje Toronto katalikų berniukų mokykloje pirmadienį buvo suimti šeši...

Nuovargį jaučiate nuo pat ryto: gydytoja sako, kad padėti gali net ir kavos atsisakymas (31)

Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Ieva Sterlingė sako, kad nuovargis – vienas dažniausių...

Dar vieną karjeros rekordą pagerinęs Sabonis buvo arti trigubo dublio (27)

Domantas Sabonis buvo per plauką nuo pirmo karjeroje trigubo dublio. Indianos „Pacers“...

Dizainerė parodė, kaip turi atrodyti šiuolaikiškas lofto interjeras (3)

Jauna pora pageidavo jaukių namų su polėkiu. Interjero dizainerė Indrė Dorofėjūtė 85 kv. m...

Žala papasakojo, ką vežasi į Dakarą: neėmė atsarginio variklio, bet įsidėjo lašinių (6)

Lapkričio 22-23 dienomis Prancūzijos uostamiestis Havras taps Dakaro ralio sostine. Čia 2019 m....

Šakalienė: jaučiuosi kaip košmariškame sapne (1808)

Seimo narė Dovilė Šakalienė viešai nekomentavo jai metamų kaltinimų, esą ji už Norvegijos...