aA
Vilniaus dailės akademija (VDA) taps pirmąja visuomeninės paskirties įstaiga Lietuvoje, kuriai bus pasiūlytos inovacinės kelrodžių sistemos idėjos. Kelrodžių koncepcijos bus sukurtos rugsėjo 14-30 d. Europos kultūros sostinėje Vilniuje vyksiančio tarptautinio dizaino projekto „Dizainas miestui“ dalies „Kelrodžiai/Wayshowing“ metu.
Vilnius
© D.Tunkūno nuotr.

„Kelrodžiai/Wayshowing“ – viena iš daugialypio projekto „Dizainas miestui“ dalių, kurioje dalyvaus 9 dizaino studentai iš Lietuvos ir 9 jaunieji kūrėjai iš Didžiosios Britanijos, Italijos, Latvijos, Olandijos, Suomijos. Jaunųjų menininkų kūrybinėms dirbtuvėms ir visam projektui vadovaus profesorius Per Mollerup, dizaino technologijas ir pritaikymą dėstantis Danijos, Norvegijos, Australijos ir kitų šalių universitetuose.

„Pagrindinis projekto tikslas – išanalizuoti esamą kelrodžių situaciją Vilniuje, Dailės akademijoje ir pateikti idėjas, kaip dizaino priemonėmis palengvinti nuolatiniams lankytojams ir svečiams kelią į norimą vietą, kaip sukurti harmoningą kelrodžių informacinę terpę, natūraliai įsiliejančią į miesto infrastruktūrą.

VDA buvo pasirinkta, nes joje vyksta aktyvus visuomeninis gyvenimas, rengiamos parodos, seminarai, konferencijos, o akademiją sudaro skirtingi pastatai, todėl lankytojams ir svečiams yra sunku orientuotis ir rasti norimą tašką, šlubuoja ir vidinė komunikacija. Tuo labiau kad pastatus skiria Šv. Onos ir Šv. Bernardinų bažnyčios, gamtos objektai – Sereikiškių parkas, Vilnelė.

Projekto metu akademijai bus pasiūlytos kelios novatoriškos idėjos, pagelbėsiančios pagerinti orientacijos sistemą tiek vidaus patalpose, tiek aplinkoje“, – pasakojo projekto kuratorius VDA Dizaino katedros profesorius Audrius Klimas.

Jo teigimu, norint pritraukti kuo daugiau svečių, reikia ne tik turėti ką pristatyti, bet ir sugebėti tai aiškiai, paprastai ir įvairiomis kalbomis parodyti.

„Gera kelrodžių sistema taupo laiką, leidžia išvengti sumaišties ir parodo miesto ar įstaigos rodomą dėmesį svečiams – tuo prisidedama prie bendro teigiamo įvaizdžio formavimo. Tuo tarpu pas mus itin dažnai išgirsi klausimą iš miesto svečių, kaip nuvykti į oro uostą, parką ar viešąjį tualetą. Vadinasi, kelrodžių problema yra aktuali visam Vilniaus miestui.

Bandymai kurti pavienius, nesistemingus sprendimus tikrai neduos rezultatų. Ar daug svečiui iš kitos šalies pasako nuoroda lietuvių kalba „vaizdingas maršrutas“, - svarstė VDA dėstytojas.

Projekto metu tarptautinė studentų grupė išklausys įžangines paskaitas, kūrybinių dirbtuvių metu surinks, išanalizuos ir apibendrins medžiagą apie dabar egzistuojančių kelrodžių būklę. Tyrimo metu išryškintas problemas projekto dalyviai pamėgins išspręsti pasiūlydami kompleksinę, novatorišką, racionalią kelrodžių sistemą Vilniaus dailės akademijai.

Kūrybinės dirbtuvės vyks rugsėjo 14-29 d. Dailės akademijoje, Dizaino katedroje, o rezultatai bus pristatyti rugsėjo pabaigoje.

P. Mollerup yra Nacionalinės Oslo Menų akademijos (Norvegija) ir Swinburno technologijos universiteto (Australija) profesorius, Mollerup Dizaino laboratorijos Kopenhagoje generalinis direktorius, žinomas tarptautinių dizaino studijų ir publikacijų autorius, žurnalų „Mobilia Design Magazine“ ir „Tools Design Journal“ leidėjas bei redaktorius. Būtent jis pirmasis pasaulyje parašė knygą apie nuorodų sistemas „Wayshowing“.

Šis žymus dizaino specialistas rugsėjo 14 d. 18 val. Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje skaitys viešą paskaitą, į kurią kviečiami visi besidomintys dizaino aktualijomis.

„Kelrodžiai/Wayshowing“ yra viena iš dizaino praktinę naudą miesto gyvenimui atspindinčio projekto „Dizainas miestui“ dalių. Iki š.m. lapkričio pabaigos vyksiantį daugialypį projektą taip pat sudaro: „Uniformos miestui“, kur bus bandoma sukurti uniformų projektus Vilnių prižiūrinčių įstaigų darbuotojams; „Raidės iš miesto – žodžiai į miestą“, padėsiančios spręsti kultūros paveldo problemas; „Tarptautinės dailininko knygos kūrybinės dirbtuvės Vilnius 2009“ ir „Judantis peizažas“, pristatysiantys naujus dizaino, žmogaus ir erdvės sąveikos būdus; „TM Miestas“, perteiksiantys modernias šilkografijos naudojimo metodikas; filmų festivalis „Dizaino dokumentika“ ir tarptautinis socialinių plakatų konkursas „Vilnews of the World“.

„Dizainas miestui“ yra vienas iš trylikos edukacinės meno programos „Europos menų mokykla“ projektų. Šiuo projektu Lietuvos visuomenei, Vilniaus gyventojams bei užsienio svečiams siekiama pristatyti įvairias dizaino panaudojimo formas ir galimybes gerinant miesto aplinkos kokybę, drauge su užsienio šalių menininkais sukurti ir pasiūlyti naujus dizaino objektus Vilniaus mieste.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prezidentiniai reitingai: atsakius į šiuos keturis klausimus galima eiti lažintis dėl rinkimų rezultato apklausa didžiausią sėkmę žada vienam kandidatui (479)

Lapkričio mėnesio prezidentiniuose reitinguose toliau savo pozicijas tvirtina jų lyderis Gitanas...

Pensijų reformai ruošiamas planas B (86)

Dar šių metų liepą Seimo parlamentinė opozicija kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl nuo...

Rusų žurnalistas gavo patvirtinimą iš Kremliaus: Paksas buvo susitikęs su Putinu (242)

Žinomas rusų žurnalistas Konstantinas Egertas gavo patvirtinimą iš Rusijos prezidento Vladimiro...

Ramūnas Bogdanas. Skvernelio krikštatėvis Paksas pas Putiną (49)

Kada „Tvarkos ir teisingumo“ partija suderėjo su tuomet dar neskilusiais socialdemokratais...

Visą naktį kelius valę kelininkai perspėjo vairuotojus – eismo sąlygos nepagerės pasitikrinkite maršrutą internete (89)

Sekmadienį prasidėjusi pūga sukėlė sunkumų visos Lietuvos vairuotojams. Tiesa, ne visiems. Kol...

Pirmadienis – paskutinė diena laiku sumokėti nekilnojamojo turto mokestį

Pirmadienis - paskutinė diena laiku pateikti nekilnojamojo turto ( NT ), kuris savo verte viršija...

Vyriausybė kalba apie tris milijonus gyventojų, ekspertai gūžčioja pečiais (78)

Iki 2021-ųjų vyriausybė yra nusiteikusi stabilizuoti demografinę situaciją bei prognozuoja, kad...

Orai: gausesnis sniegas – tik trumpam (22)

Atkeliavusi sniego zona pirmadienio dieną iš Lietuvos po truputį trauksis. Keliai kai kur vis dar...

Kaip investuoti kaime, kad investicijos didėtų 2,5 karto (4)

Mindaugas Statulevičius , Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija vadovas, sudarė...

Gydytoja Babravičienė įspėja: viena populiari dieta gali nepataisomai pakenkti (4)

Šiuo metu itin populiari begliuteninė dieta , kai žmogus iš savo mitybos raciono išbraukia...