Akivaizdu, kad žali augalai gali papuošti bet kuriuos namus. Neveltui išmintingi kiniečiai rekomenduoja tris dalykus, paverčiančius būstą jaukiu: žalius augalus, akvariumines žuvis ir palei grindis išdėstytas šviesas. Tokiu būdu viena iš neginčijamų dekoro detalių – gėlės vazonuose.
Sausos puokštės_7
Neįprasti papuošimai iš gamtinių medžiagų atspindi kitą šios temos vystymo laipsnį. Su dirbtiniais augalais sunkiau, daugelis jų iš viso nemėgsta. Tačiau šiuolaikinė gaminimo kokybė drauge su teisingu pritaikymu gali paversti tokius objektus tiesiog nepakeičiamais jūsų namų interjere.

Didelės stiklinė rankų darbo vazos pripildytos daugybe įdomiausių daiktų. Negalima nepripažinti, kad jie panašūs į Tomo Sojerio lobius. Prisimenate: stiklinio butelio šukė, padvėsusi pelė ant virvelės?… Palaiminti tie, kurie ir suaugę sugeba pažvelgti į pasaulį vaiko akimis!

Sausos puokštės_9

Tačiau mūsų brangenybės, priešingai nei anksčiau minėtos, yra estetiškos. Čia samanomis apklijuoti kamuoliukai (atkreipkite dėmesį, kaip jie sudėti į vazą, - gražus sumanymas), baobabo vaisiai, sraigių kiautai. Vazoje su kakleliu – smulkios jūros kriauklelės, o ant jų – kaštono vaisiai, primenantys mažus žalius ežiukus.

Gulinti vaza pripildyta džiovintų egzotiškų augalų vaisių. Stilizuotas akvariumas siaurame inde iš tikrųjų yra kompozicija su plaukiojančia žvake. Po jos “aisbergu” tarp akmenų gyvena meksikietiški vandens augalai.

Šešių didelių dekoratyvinių vazų tikriausiai per daug būsto interjerui. Tačiau dvi jų ant žemos konsolės tarpusienyje suteikia jūsų namams rafinuotumo. Taigi turėkite drąsos!

Sausos puokštės_8

Tokia kompozicija galėtų papuošti ir senovės keltų būstą, jei tik jiems rūpėtų tokio pobūdžio problemos. Beveik viskas yra visiškai natūralu. Panaudotas audeklas iš vytelių ir sausa žolė tošyje. Vaza sukuria juostinės keramikos epochos aliuziją. Vainikėlis nupintas iš įvairiausių žolių pundelių, papuoštas gilių kepurėlėmis ir šiandien ypatingai madingais džiovintais apelsinais. Tačiau kompozicijos paprastumas yra apgaulingas. Tik tikslus visų komponentų parinkimas pagal faktūrą ir, svarbiausia, koloritą, leis sukurti tokį gražų dalyką.

Sausos puokštės_7

Šios dvi kompozicijos plėtoja provansietiško namo temą. Jam būdingos šviesios šiltos spalvos ir švelnios natūralios medžiagos. Pavyzdžiui, čia daug lininių audinių: servetėlių, pagalvėlių, užuolaidų. Tuo pat metu papuošimui naudojamos šaltos spalvos medžiagos. Pavyzdžiui, anga gali būti įrėminta natūraliu akmeniu, o grindys svetainėje – padengtos keraminėmis plytelėmis.

Jei tokios grindys būtų šildomos (elektra ar vandeniu), jos tiktų ir mūsų klimatui. Baldai provansietiškuose namuose mediniai, pinti arba iš ažūrinio metalo. Ir niekuomet tokiuose namuose nėra plastmasinių baldų bei tokių, kurių linijos lyg išmatuotos su liniuote. Šiuos baldus galite sugrąžinti minimalistams.

Sausos puokštės_6

Svarbiausi dalykai, kurie apibrėžia provansietiškų namų stilių, - tai simpatiški menkniekiai, mylimos smulkmenos. Čia mėgiami seni daiktai, daiktai su sava istorija ir nelabai rūpinamasi tuo, kad visi jie būtų iš vienos epochos. Svarbu kas kita: daiktai turi tikti vienas prie kito pagal dvasią, sudaryti ansamblį. Bendrai, menkniekių neturi būti per daug, kad nebūtų panašu į sendaiktininko vežimėlį.

Na ir galiausiai - sausos gėlės. Pundeliai aromatinių žolių yra visur. Jie turi pripildyti namus Provanso laukų aromato.

Tai kas gi patrauklu žmogaus akiai? Paprastumas ar sudėtingumas? Jei paprastumas, tai, greičiausiai, tuomet, kai susitapatina su aiškumu. O jeigu sudėtingumas, tai tikslingas, tiksliai suderinant atskiras dalis.

Sausos puokštės_5

Ši kompozicija yra kažkur viduryje. Panašiai galėtų atrodyti ir jūsų svetainės kampelis. Sutikite, kad niekas niekuomet jo neapkaltintų vulgariu brangumu. Pačiame centre – vainikėlis iš džiovintų raudonų pipirėlių. Jo spalvą atkartoja nendrinė vaza su palmių lapais. Stiklinėje vazoje – egzotiškas augalas banksija, su kuriuo susišaukia dvi kinietiškos bambuko pavidalo žvakės, perrištos papirusu. Sudėtingos formos vaza ant viršutinės lentynos apklijuota tošimi.

Ekologinė tema dekore įgauna pačius įvairiausius pavidalus. Italai taip pat sugalvojo kai ką naujo. Jie talpina augalus į stiklą. Dideliame kvadratiniame inde auga natūralios varpos. Dar yra ir lėkščių su šlamučiais, padėklų su smulkiais akmenukais arba žirniais ir pupomis, peleninės su spalvotais vainikėliais…

Sausos puokštės_4

Nepaisant viso savo neįprastumo, panašūs indai atrodo pakankamai tradiciškai ir šiek tiek primena gintarą. Akivaizdu, kad pačia idėja siekiama bent tokiu būdu sugrąžinti iš mūsų gyvenimo nykstančią gamtą miestų gyventojams, o galbūt ir būsimoms kartoms.

Dabar apie dirbtines gėles. Visos šios kompozicijos pagamintos Prancūzijoje. Jose panaudotos ne tik dirbtinės gėlės, bet ir natūraliai stabilizuota žaluma. Vazose ne vanduo, o dirbtiniai sakai. Jie būtini dėl dviejų priežasčių. Pirma, imituoja vandenį (bet kuris floristas pasakys jums, kad stiklinė vaza su gėlėmis ir be vandens – tai nesąmonė). Antra, sakai kartą ir visiems laikams užfiksuoja puokštę reikalingoje padėtyje. O be to, jie niekuomet nesuges.

Sausos puokštės_3

Dirbtinės gėlės nestatomos ten, kur priimta statyti gyvas. Ir atvirkščiai. Pavyzdžiui, ant pietų stalo gali būti tik gyvos gėlės. Ant žurnalinio staliuko, komodos ar darbo stalo galima statyti tiek gyvas, tiek džiovintas gėles. Stiklinėse spintose, ant lentynėlių, nišose – džiovintas arba dirbtines gėles. Šios kompozicijos puikiai atrodo ir ant grindų pastatytose vazose. Tačiau tai tinka tik tuo atveju, jei pas jus namuose nėra mažų vaikų arba padūkusių katinų.

Šios nišos su stiklinėmis lentynėlėmis apiforminimui mes paėmėme orchidėjų puokštę. Jos harmoningai dera prie bendro žalsvo visų naudojamų medžiagų kolorito: stiklinės vazos ant metalinės atramos, alyvinės indiškos servetėlės iš šilko su metaliko siūlu, aromatinės žvakės stikliniame kamuolyje. Vyraujanti spalva papildyta aukso spindesiu ant taurių, padėklo ir ant dar vieno stebuklingo daikto – tinklinio auksinio maišelio. Paskirtį jam sugalvokite patys.

Sausos puokštės_2

Priešais jus savotiškas trijų stilių susidūrimas. Trys taurės yra beveik vienodos savo forma, tačiau pagamintos iš skirtingų medžiagų: stiklo, metalo ir akmens. Vienas pripažintas šiuolaikinis menininkas pasakė, kad šiame vaizduojamojo meno vystymosi etape aktualūs yra tik eksperimentai su medžiagomis. Šiuos žodžius pilnai galima pritaikyti ir interjero dizainui.

Pirmą kartą medžiagos reikšmę paviršių apiforminimui pademonstravo Mis van der Roe. Tai įvyko 1929 m. Barselonos parodoje. Meistro sukurto paviljono interjeras, kuris vėliau tapo visos epochos prabangaus stiliaus prototipu, buvo paremtas dviem dalykais: proporcijomis ir medžiagų grožiu. Praėjus 70 metų olandų dekoratyvinių papuošimų gamintojai taip pat pradėjo eksperimentuoti su medžiagomis: lengvus įvairių dydžių putplasčio kamuolius jie apklijuoja samanomis, natūraliais akmenimis, kriauklelėmis, šiaudais ir džiovintomis gėlėmis. Gaunamas tikras grožio stebuklas!

Sausos puokštės_10

O štai alebastro kiaušinis, neapklijuotas samanomis. Samanos ant jo užaugintos labai paprastu, kiekvienam prieinamu būdu. Jį taikyti geriausia ne namuose, o sodo sklype. Pavyzdžiui, jūs įrengėte alpinariumą, tačiau jis atrodo šiek tiek nenatūraliai, kaip žaislinis. Arba, pavyzdžiui, pastatėte skulptūrą, o ji per daug nauja. Paimkite biojogurto ir užtepkite jo ant paviršiaus paprasčiausiu teptuku. Greitai visas paviršius pasidengs samanomis ir atrodys kaip stovintis čia jau kokį šimtą metų.

Metalinėje vazoje yra džiovinti baobabo ir echinopso vaisiai.

Sidabrinis amžius, dekadansas, “Kokios gražios, kokios gaivios buvo rožės…” Rožės iš tiesų yra nuostabios, o Prancūzijoje jos išmoko išlikti šviežios amžinai. Žiedas panardinamas į gliceriną, kuris per trumpą laiką pilnai pakeičia vandenį, esantį augale. Po tokios procedūros rožė yra “nei gyva, nei mirusi”. Ji šiek tiek primena dirbtinę, tačiau vis tik yra tikra, o dar ir įdomi. Tokios rožės parduodamos po šešias dėžutėse, iš vidaus išklotomis kokoso pluoštu. Į kompoziciją įtraukti ir glicerine išmirkyti begonijų lapai. Sunku patikėti, kad jie tikri, - veikiau panašūs į gležnas aksomo skiauteles.

Beveik visi daiktai šioje kompozicijoje yra neįprasti. Pavyzdžiui, augalas stiklinėje vazelėje. Jis vadinasi tilandsija. Šiuo konkrečiu atveju ji yra sudžiovinta. Ir toks augalas gali stovėti labai ilgai. Tačiau užtenka jam pakliūti į vandenį, kaip jis iš karto pradeda žaliuoti, šakotis ir augti. Vazelė, į kurią tikslingai neįpilta vandens, - vokiečių stiklo amatininkų iš Švarcvaldo rankų darbas. Galiausiai, užrašų knygelė. Ji apklijuota džiovintais lapais, o nugarėlė padaryta iš papiruso.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš anksto nederinto susitikimo metu padalijo Lietuvą: tai lems ir atlyginimų dydį

Aiškėja, kaip įvykdžius planuojamas reformas ir įvedus etatinio apmokėjimo sistemą pasikeis...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (28)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Alkoholio ribojimai – ne problema: pirkėjai prisitaikė (69)

Norint įsigyti alkoholio didesnių problemų nekyla, tiesiog tenka labiau planuoti ir paprašyti...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę atnaujinta 14.47 val. (274)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Kauno rajone dingusi jauna moteris rasta į kanalą įvažiavusiame automobilyje smurto žymių nerasta (133)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai surado dingusios Živilės...

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (218)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Dėl galimo slapto pokalbių klausymosi - kreipimasis į Generalinę prokuratūrą (3)

Ketvirtadienį Vilniaus savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Vidas Urbonavičius...

Rusija siunčia žinią savo kaimynėms: įžvelgė daugiau grėsmių (70)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba ( FSB ) paskelbė atnaujintą strateginį valstybės sienų...

Gyvai / Startavo 12-asis Dakaro etapas: ilgiausias išbandymas automobiliams lietuviai ir vėl taikosi į TOP-20 (67)

Jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio dvyliktasis etapas sportininkus pasitiko staigmenomis dar...

Virš Australijos skridusiame lėktuve – panika: šis skrydis buvo tarsi pragaras (2)

Oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuve, ketvirtadienį dėl „techninių priežasčių“...