Pabandyk nueiti į gimtadienį be gėlių. Ant jubiliato namų slenksčio staiga pasijusi taip, lyg būtum pamiršęs apsirengti svarbų drabužį. Vesti be gėlių iš viso nepatartina. Kaip ir susižadėti. Labai niūrios būtų iškilmės.
Nes gėlės nuo seno tapę pasaulio šypsenomis ir jos niekada nesugriovė nė vieno svarbaus reikalo. Tai gerai žino kasdien esantys su gėlėmis ir tarp jų.

Rudos akys - koks žiedas?

Gėlių salonų floristai ne bet kokią gėlę ir ne bet kokiam pirkėjui parduos. Tiksliau, parduoti gali, bet jie žino daugiau: kokia gėlė labiausiai tiks tam, kuriam skiriama. Sakoma, kad reikia pažvelgti žmogui į akis. Prieš įteikiant gėlę. Jų forma, spalva padiktuoja gėlės spalvą ir formą. Perkančio pasiteirauja, kam ji bus skirta. Jeigu rudaakiui - tuomet ryškesnės spalvos žiedas, daugiau aistros. Mėlynakiui tiks švelnesnių, subtilesnių spalvų gėlės. Jis norės baltos, žalsvos. Tik ne ryškios raudonos.

Gėlė, kurią gauni dovanų, gali parodyti ir tai, kiek ir ką žmogus apie tave galvojo. Ar jam esi svarbi. Kartais tenka sukurti įdomias gėlių puokštes. Jūreiviui - gėlių laivą, mokytojai - knygą iš gėlių. Nieko keista, kad kartais išvydęs atsiųstą gėlių puokštę žmogus pasijunta devintame danguje. Ji gali būti su įvairiais papuošalais, šakelėm ar labai kukli. Bet joje pasilieka kito dėmesys ir jo norai. Kartais tai būna viena gėlė. Bet jeigu žmogus labai brangus, tai jis gėlę taip įteikia, kad kitas gali apsiverkti iš džiaugsmo.

Misija įmanoma

Gėlės gali ir daugiau. Kai visi šansai išnaudoti ir, atrodo, nieko daugiau neįmanoma padaryti, jos gali sutaikyti poras. Floristės ne kartą sulaukė vyrų, kurie iš visos širdies norėjo susitaikyti su savo mylimosiomis ar žmonomis. Jie atėjo į gėlių saloną, ne pas psichologą.

Gėlininkęs pradeda ieškoti gėlių ir kompozicijų, kurios sutaikytų porą. Kai pavyksta - jausmas nepakartojamas. Ypač, kai vėliau ateina žmogus ir sako: "Mes susitaikėme. Gėlės jai labai patiko." Tokiais atvejais neatlaiko įtampos net meilės teorijos. Yra tokia ir taikdariška gėlių misija.

Kokia dažniausiai būna taikos pypkę atstojanti gėlė? Specialistų nuomone, ji turi tiesiog kviesti mylėti. Gali būti orchidėjų kekė, romantiškas augalas. Nepamaišo ir erotikos užuominos - žiedo forma, aromatas, švelnumas. Tik ne per didelė, nepompastiška. Pageidautina kuo daugiau natūralumo. Tai ir yra tos durys, kurios atsiveria net tuomet, kai mylimoji dešimt užraktų pakabinusi.

Ištekėsiu su saulėgrąža

Ir tokia jaunosios puokštė dabar nieko nenustebins. Galima ir pageidautina rinktis tokią gėlę ar puokštę, kuri mieliausia. Kai jaunieji užsako puokštę, su jais ilgai kalbasi gėlininkės. Skiria tiek dėmesio, kad būtų aiškios visos detalės. Net tai, kur bus švenčiamos vestuvės. Jeigu kaimo sodyboje, kur ant stalo stovės ąsočiai, tai tikrai nesiūlys rožių. O jeigu dvare? Jos tiks. Kaip ir elitinėmis vadinamos gėlės - eustomos. Tačiau vestuvinei puokštei svarbiausia patvarumas. Ir floristės turi atsakyti nors ne galva, bet garbės žodžiu - tikrai, kad puokštė nenuvys ir nenugeibs puotai įpusėjus.

O jeigu nuotaka labai energinga ir negali atsakyti už savo puokštę, tai kam jai kankintis visą vakarą? Floristės pasiūlys apyrankę iš gėlių. Šios puokštės nepamesi ir ji neįkyrės. Ant rankos riešo užmaunamą gėlių apyrankę mėgsta ne tik nuotakos, bet ir prezentacijų, renginių vedėjos.

Ir vis dėlto keista: kodėl mes gėles dovanojame? Jos juk nuvysta ir tenka išmesti. Floristai čia įžvelgia šiek tiek daugiau: gėlės yra tai, kas skleidžia ramybę ir gėrį. Tik sekundę pagalvokite: esate įlindusi į kompiuterį, laikraštį ar protokolus. Pakeliate galvą ir pamatote žmogų su gėlėmis. Ką darote? Tikriausiai nusišypsote.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (93)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (15)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Ar kolchozus pripažinsime savo, o ne okupantų istorijos dalimi? (21)

Kai Seimo sveikuolis Dainius Kepenis pasiūlė statyti bendrą paminklą stribams ir partizanams,...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (45)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Prekybos centro „Ozas“ aikštelėje užsidegė automobilis bus papildyta (1)

Šeštadienį į prekybos ir pramogų centrą „ Ozas “ suskubo ugniagesiai: antrame aukšte...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (271)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (159)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (289)

Dvi savaitęs trukęs alinantis, nenuspėjamas ir išbandymų kupinas Dakaro ralis – baigėsi....

Karališkieji kūdikiai: gimdymas be nuskausminamųjų, griežti reikalavimai vardui ir 163 metus dėvėti tie patys drabužėliai

Didžiosios Britanijos Kembridžo kunigaikštienė praėjusių metų rugsėjo pradžioje...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (200)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...