aA
Daržovių ar gėlių daigų galima įsigyti turguje, parduotuvėje arba tiesiai iš augintojo. Bet daug įdomiau jų užsiauginti patiems: pradžioje išsirinkti sėklas, tada jas berti į substratą ir kantriai laukti nedrąsios žalumos pasirodymo. Sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo, tačiau šiuo atveju – tik lengvoji pusė. Teks liaunus daigelius gerokai „pasūpuoti, paliūliuoti“, kad jie taptų tvirti, gražūs, pasiruošę keliauti į nuolatinę vietą.
Daržovės daigas
Daržovės daigas
© Corbis/Scanpix

Kaip atrodo geri daigai?

Kokybiški daigai turi gerai išsivysčiusią šaknų sistemą ir antžeminę dalį. Jie neištįsę, kresni, tvirtais stiebais ir gražiais, ligų ir kenkėjų nepakenktais sodrios žalios spalvos lapais. Kaip pasiekti tokį rezultatą? Kokybiška sėkla, puri ir ligomis neužkrėsta dirva, saikingas laistymas, tinkamas apšvietimas, optimali temperatūra ir drėgmė, pakankamas maisto medžiagų kiekis – ir jūsų daigams nebus lygių!

Gera sėkla reiškia ne tik patikimos firmos produktą, veislę, daigumą, bet ir dygimo energiją. „Dygimo energija yra per tam tikrą laiką sudygusių sėklų kiekis, pateiktas procentais. Sėklų dygimo energija būna mažesnė negu sėklų daigumas. Geresnės tos sėklos, kurių dygimo energija nedaug skiriasi nuo daigumo“, – rašoma interneto svetainėje www.balticseeds.lt.

Stambias arba sunkiai dygstančias sėklas prieš sėją rekomenduojama parą pamirkyti vandenyje, o dar geriau – silpname kalio permanganate tirpale. Po „vonios“ jos greičiau sudygs, sumažės pavojus supūti dirvoje ir susirgti.

Dirva, į kurią bersime sėklas, turi būti neužkrėsta ligomis, puri, derlinga. Šiomis savybėmis pasižymi atskiroms kultūroms paruošti durpių substratai. Prieš naudojant juos reikia užpilti vandeniu ir palaukti, kol gerai sudrėks. Pasirinkus daržo žemę ar kompostą, yra rizikos augalus susargdinti. Kad taip nenutiktų, patariama dezinfekuoti – garinti, kaitinti.

Šviesa ir šiluma – vieni svarbiausių veiksnių augalų gyvenime. Dauguma sėklų dygsta tamsoje, tik kai kurios, labai smulkios, nepakenčia, kai ant jų užberiama žemių. Tačiau šviesa būtina visiems daigams.

Namuose daigus dažniausiai auginame ant palangės. Tad nepamirškime, kad daugiau šviesos praleidžia švarūs langai. Užsitęsus apsiniaukusioms dienoms praverstų ir dirbtinis apšvietimas. Lempas reikia įtaisyti 10–15 cm virš augalų: kuo ryškesnė šviesa, tuo tvirtesni jie bus. Vis dėlto idealų apšvietimą pažadėti sunku – daigai dažnai ištįsta. Ir kuo aukštesnė patalpos temperatūra, tuo labiau. Jei tamsu, reikia sumažinti temperatūrą.

Daigai auga dviem kryptimis – į apačią ir į viršų. Jei indas stovi ant šaltos palangės, o lapus nuo radiatoriaus pasiekia šilto oro gūsiai, menkai vystosi šaknys ir daigai nebūna pernelyg geros kokybės. Laikyk kojas šiltai, o galvą vėsiai – ši išmintis tinka ir auginant daigus.

Laistymas šaltu vandeniu susilpnina daigus ir mažina atsparumą ligoms. Laistyti geriausia drungnu (16–20 °C), nusistovėjusiu vandeniu retai ir gausiai, kad permirktų visas substratas. Retesnis laistymas mažina augalų riziką susirgti, jie geriau pakenčia temperatūros pokyčius. Idealus laikas – saulėtas rytas, tada iki vakaro išgaruoja drėgmės perteklius. Indo dugne būtinai turi būti skylutė.

Kokybiška sėkla, puri ir ligomis neužkrėsta dirva, saikingas laistymas, tinkamas apšvietimas, optimali temperatūra ir drėgmė, pakankamas maisto medžiagų kiekis – ir jūsų daigams nebus lygių!

Pikuoti ar ne?

Vieni gėlių ir daržovių augintojai pasisako už pikavimą. Kiti laikosi priešingos nuomonės. Pagrindinis jų argumentas: persodinant pažeidžiamos šaknys, dėl to sulėtėja augalų vystymasis. Reikia sėti iš karto į didesnius indelius, kad paaugusiems sėjinukams užtektų vietos ir maisto medžiagų. Sutinku, kad po persodinimo augimas kiek sulėtėja, bet „apsipratęs“ naujoje aplinkoje daigas vystosi su dviguba jėga.

Pasisakau už pikavimą dar ir dėl šių priežasčių:

• persodinant galima atidžiau apžiūrėti sėjinukus ir išbrokuoti silpnus, ligotus;
• augalas patenka į šviežią substratą, kuriame subalansuotas maisto medžiagų kiekis;
• augalas persodinamas giliau, iki netikrųjų lapelių, tad išleidžia daugiau pridėtinių šaknų ir sutvirtėja, net jei prieš tai buvo pernelyg liaunas, ištįsęs.

Jei nusprendėte pikuoti

*Kai daigai išaugina 2–3 tikruosius lapelius, imkitės darbo. Pasiruoškite tinkamų indų ir substrato. Daigus iš vakaro gerai palaistykite, kad raunant mažiau nukentėtų šaknys. Atrinkite tik gerai išsivysčiusius, tvirtus. Pravers medinė mentelė: ja ir pirštais daigą atsargiai išraukite ir iš „bendrabučio“ perkelkite į „individualų būstą“ – indelį. Prieš persodinimą nugnybkite liemeninės šaknies galiuką – šis veiksmas skatina šaknų masės didėjimą. Daigą pasodinkite į gerai sudrėkintą žemę iki sėklaskilčių. Jo nelaikykite saulės atokaitoje, bent porą dienų pasaugokite.

*Didelės svarbos daigų kokybei turi plotas. Pavyzdžiui, kopūstams, paprikoms, baklažanų parinkite 6 cm skersmens indelius, pomidorams – 8 cm, aguročiams, patisonams, agurkams – 10 cm, o lapkotiniams salierams, porams pakaks ir 4 cm.

*Praėjus savaitei po pikavimo daigus reikia pradėti grūdinti. Jei už lango jau kvepia pavasariu, nėra smarkaus vėjo ir oro temperatūra ne žemesnė kaip 15 °C, kelioms valandoms juos galite išnešti į lauką. Gryno oro vonias, esant palankiam orui, ilgainiui galite pailginti.

*Po kelių savaičių išpikuotus daigelius patręškite.

*Jei lapai liečiasi, augalus geriau pastatyti vieną atokiau nuo kito – mažiau ištįs ir bus mažiau gležni. Tą galima nesunkiai padaryti, jei jie išpikuoti į atskirus indelius.

Žurnalas
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Psichoterapeutas: jei situacija tęsis dar 6 savaites, bus kardinalių socialinių pokyčių (631)

Nors pandemija palies visas gyvenimo sritis, ypatingą svarbą turi kintanti socialinė...

Niūri britų mokslininkų prognozė: mirčių nuo COVID-19 skaičius gali būti sukrečiantis JAV ekspertas: aukų šalyje gali būti iki 200 tūkst. (269)

Nepaisant įgyvendinamų griežtų priemonių, Imperatoriškojo koledžo Londone mokslininkai...

Sekmadienį Lietuvoje patvirtinti dar 23 COVID-19 atvejai: bendras skaičius – 460 (390)

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar...

Mėnesio prognozė: po anomaliai šilto kovo balandis bus itin kontrastingas (39)

Artėjantis balandis gali būti itin permainingas, rodo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos...

Pokyčiai darbovietėje: 5 patarimai, kaip elgtis vadovui, kad virusas atneštų mažiau nuostolių (22)

Kol kas nėra visiškai aišku, kokiu mastu COVID-19 plitimas paveiks mūsų socialinį gyvenimą ir...

Klaipėdos ligoninės vadovas: palatų sergantiems koronavirusu netrukus gali nebeužtekti (319)

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sako, kad jau kitą savaitę...

Trumpas: JAV nemokės už Britanijos princo Harry ir jo šeimos apsaugą (56)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad jo šalis neketina apmokėti...

Dirbtinis intelektas plinta žaibiškai: ar sulauksime, kad žmones pakeis robotai? (41)

Kada pasiteisina investicijos į dirbtinį intelektą (DI) ir kada reikia imtis kitų priemonių,...

Vilniuje nusileido lėktuvai su lietuviais iš Tenerifės, Frankfurto, Paryžiaus (242)

Vilniaus oro uoste sekmadienio vakarą nusileido lėktuvai su Lietuvos piliečiais iš Tenerifės,...

14-oji karantino diena. Tobuliausias ir skaniausias desertas (27)

Visi turime savo mėgstamiausią desertą, tai šį kartą supažindinsiu su savo mėgiamiausiu, kurį...

|Maža didelių žinių kaina