Teigiama, kad spalva turi įtakos žmogaus savijautai. Kai kurie tvirtina, kad spalvos veikia ir mūsų mintis. Jeigu įeisite į biurų pastatą, o jo sienos bus ryškiai raudonos, iškart pamanysite, kad suklydęs užsukote į naktinį klubą. Jei gyvenamojo būsto sienos nuo lubų iki grindų išdažytos baltai, šeimininkai rizikuoja susirgti depresija.
Interjeras, baldai
© DELFI
Dekoruotojai tvirtina, kad balta - ligoninių spalva ir pasąmonėje ji asocijuojasi su liga, sterilumu. Raudonos asociacija su baru, baltos - su ligonine rodo, kad spalvas reikėtų rinktis ne lengvabūdiškai, o atsakingai.

Viena spalva padeda atsipalaiduoti, kita - priešingai - susikoncentruoti. Ekspertai tvirtina, kad patalpas su langais į šiaurę reikėtų dažyti šiltomis ir šviesiomis spalvomis. Jei langai žiūri į pietus, geriau rinktis neutralias, tačiau gyvas spalvas. Patalpoje, kurios langai į vakarus, gerai derės šilti pilkos ir kreminės spalvos atspalviai bei pasteliniai tonai. Rytų pusei palikite šalčiausius tonus.

Šalta mėlyna

Mėlyna - šalta spalva, turinti atpalaiduojamųjų savybių. Specialistai tvirtina, kad ji tinkama patiems karščiausiems kambariams. Šviesiai melsvais tonais galima dažyti nedideles patalpas, tačiau jos būtinai privalo turėti natūralų šviesos šaltinį. Tamsi maža patalpa išdažyta net pačiais šviesiausiais melsvais atspalviais skleis šaltumo įspūdį.

Geriausias variantas - derinti melsvas sienas su baltais baldais. Mėlyna spalva dera kaip puikus fonas šviesioms spalvoms, tačiau jos nereikėtų padauginti. Piktnaudžiaujant mėlyna nesunku sukurti tamsos pojūtį.

Spindinti geltona

Jeigu iškilo būtinybė vizualiai padidinti erdvę, geriausia apsistoti ties geltona. Išskirtinai šilta spindinti geltona - ši spalva prie bet ko derės, jei tik pasirinksite ne ekstremaliai ryškią.

Chromoterapijos (gydymo spalvomis) specialistai šiai spalvai priskiria gebėjimą stimuliuoti nervų sistemą. Geltona spalva rekomenduojama miegamiesiems, mat turi atpalaiduojančių savybių. Geltona puikiai tinka virtuvei, ypač ją derinant su žalia ir balta.

Drąsi raudona

Turbūt nedaug kas matė gyvenamųjų patalpų raudonai dažytas sienas, nes ši spalva iš tiesų labai pavojinga. Vis dėlto raudonos absoliučiai vengti nederėtų - tai labai energinga, jėgos ir gyvenimo spalva. Jei pasirinksite ne pačius ryškiausius tonus, naudosite ją saikingai ir atsargiai - galite pasiekti puikių rezultatų.

Raudona gali būti puikiausias sprendimas koridoriui, vestibiuliui ar priimamajam, tačiau ne svetainei. Dekoratoriai dažnai naudoja itin prislopintus raudonos spalvos tonus, derindami juos su pušiniais baldais.

Linksma oranžinė

Raudonos ir geltonos mišinys - oranžinė - kūrybos spalva. Dekoro specialistai ją vadina džiaugsmingiausia spektro spalva, nes ji geba sukurti dvasiai malonią aplinką. Net ir pačios šalčiausios bei tamsiausios patalpos spinduliuos džiaugsmingumu, jei jas nudažysite oranžine spalva.

Pastaruoju laiku populiariausias oranžinės atspalvis - terakotos (žemos degimo temperatūros korytos keramikos) spalva. Ši komforto įspūdį sudaranti spalva labai tinka svetainėms ir valgomiesiems.

Rami žalia

Žalia - ramybės ir pusiausvyros spalva. Be to, ji kelia asociacijas su gamta, kuria šviežumo pojūtį. Vis dėlto jeigu nusprendėte išdažyti kambarį žaliai, nepamirškite, kad šią spalvą sunku derinti su kitomis spalvomis.

Specialistų patarimai: jeigu norite sukurti džiaugsmingą atmosferą, rinkitės butelio spalvos žalumą, jeigu ieškote ramybės, jums tiks prislopinti žali tonai, o jei trokštate stimuliuojamo efekto, apsistokite ties turkio atspalviu, kuris ypač tinka vaikų kambariui.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Valstiečių gretose – kalbos apie šantažą: teks eiti lauk (480)

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis...

Rinkosi tarp būsto Vilniuje ir saulėtame Ispanijos kurorte: kaina ta pati (51)

Siekdami pabėgti nuo kaulus smelkiančio šalčio ir dažnų liūčių, lietuviai vis labiau ieško...

Vilniuje nuo meningokokinės infekcijos mirė vaikas (53)

Vilniuje, Santaros klinikose , šeštadienį nuo meningokokinės infekcijos mirė vaikas.

Naujas savivaldybės pavadinimas kiršina dvi etnines grupes (1)

Tikėtina, kad Lietuvoje atsiras nauja savivaldybė. Jei dabartinei Klaipėdos rajono savivaldybės...

Netikėti pasiūlymai verslui: kaip daryti pinigus iš paprasčiausių dalykų (1)

Kaip šiukšlės tampa konkurenciniu pranašumu, meilė gamtai ir aplinkai – verslo idėja, o kokoso...

Gyvai / FIBA Europos taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynės: „Juventus“ - „Sidigas“

FIBA Europos taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynės: „Juventus“ - Avelino „Sidigas“....

Gyvai / Baltijos krepšinio lygos pusfinalio rungtynės: „Pieno žvaigždės“ - „Šiauliai“ (16)

Baltijos krepšinio lygos pusfinalio rungtynės: „Pieno žvaigždės“ - „Šiauliai“....

Suskaičiavo, kiek Lietuvos ūkiuose laikoma kupranugarių ir meškų (1)

Lietuvos ūkiuose legaliai laikomi ne tik tokie neįprasti gyviai kaip šernai, sraigės ar kiti,...

DELFI išbando: lengvas ir greitas kiaušinių marginimo būdas ryžiais

Kūrybingi žmonės ieško vis naujų velykinių kiaušinių marginimo būdų, kad šventės stalą...

Dėl buvusio šnipo apnuodijimo Maskva pereina į puolimą (244)

Maskva kaltina Didžiąją Britaniją „rusofobija“ ir „salos mentalitetu“ – tai naujausia...