"Visur gerai, bet namie geriausia" - teigia liaudies išmintis. Jai pritartų ir prancūzaitė Olivia Hauet, gyvenanti Stokholme. Apkeliavusi didžiąją pasaulio dalį, ji visados perka bilietą į dvi puses: pirmyn ir atgal - namo.
Pora.
© Corbis
Sako, kad būstas kaip niekas kitas atspindi mus ir mūsų asmenybę. Akimis keliaudami nuo vieno daiktelio prie kito, tyrinėdami interjerui pasirinktas spalvas, baldus, jų formas svečiai tarsi detektyvai geba "iššifruoti" namų šeimininko pomėgius ir charakterį. Tokiam "detektyvui" užsukus į Stokholme gyvenančios prancūzaitės Olivios Hauet namus pirmiausia į akis kristų interjero stilistikos įvairovė, bet magnetukais prispaustas pasaulio žemėlapis ant šaldytuvo durelių viską paaiškintų - namų šeimininkė neįtikimai daug keliauja.

Grįžusi į namus ji atlieka savotišką ritualą - nuspalvina aplankytąją šalį (beje, tuščių plotų žemėlapyje liko vos trečdalis). Egzotiški daiktai namuose taip pat išduoda šeimininkės aistrą kelionėms. Rasite ir egiptietišką krėslą, ir paveikslų iš Maroko. Tiesa, suvenyrų sandėliu šio buto nepavadinsi.

Namų šeimininkė prisipažįsta, kad renkasi tik daiktus, kurie jai tikrai patinka. Kartais Olivios "noriu" kitiems atrodo daugiau nei keistas. Tempti iš kelionės po Kaukazą milžinišką sovietinių laikų Lenino portretą ar su drauge apvaikščioti pusę vieno Baltarusijos miesto parduotuvių, pardavėjų kaulijant atiduoti propagandinį plakatą iš vitrinos?

Žinoma, didžiausiu turtu Olivia vadina sutiktus žmones, patirtus įspūdžius, tad fotoaparatas yra jos nuolatinis palydovas. Šiais skaitmeninių nuotraukų laikais jos noras kelionės akimirkas turėti ne kompaktinėje plokštelėje, o išspausdintas kiek nostalgiškai gali pasirodyti senamadis. Tačiau Olivia kiekvienos kelionės įspūdžius rikiuoja į fotoalbumus, kurie primena storas enciklopedijas ir svetainėje užima vis daugiau vietos knygų lentynose.

Kiekvieną iš trijų kambarių namų šeimininkė sakosi norėjusi sukurti visiškai skirtingą. Jos miegamasis su gėlėtomis užuolaidomis, medine lova, apkrauta žaislais ir lėlėmis, taip ir sufleruoja apie jos prancūzišką kilmę, pabrėždamas, kad šioje teritorijoje svarbiausi žodžiai "minkšta" ir "jauku". Svečiams skirtą kambarį, kurį Olivia dažnai naudoja kaip kabinetą, ji vadina "orientalistikos kambariu".

Čia esantys daiktai aiškina pavadinimo prasmę - senųjų faraonų laikus mena aukso spalvos krėslas iš Egipto, lova, nuklota ryškiaspalvėmis pagalvėlėmis, tarsi kviečia pailsėti nuo marokietiško karščio, o akis džiugina daugybė paveikslų iš skirtingų Rytų kultūros šalių. Ne vienas svečias pripažįsta, kad šis kambarys primena kiek eklektišką spektaklio ar kino filmo apie egzotišką šalį dekoraciją, kuri intriguoja.

Svetainę būtų galima vadinti koncertų sale - jos centre puikuojasi milžiniškas fortepijonas, ant sienų iškabintos Olivios koncertų programėlės ar plakatai, o prie lentynų spintos glaudžiasi raudono aksomo kėdės iš tikros koncertų salės (jas namų šeimininkė įsigijo sendaikčių turguje). Pagarba muzikai ne vieną suklaidins. Taip jau ir atrodo, kad Olivia profesionali muzikantė. Ji pati tik gūžteltų pečiais - "deja..."

Ši aukštos klasės internetinių sistemų specialistė fortepijonu groja nuo vaikystės, bet muzikantės karjeros teko atsisakyti dėl neįveikiamos scenos baimės. Šiandien kompiuterio klavišais "skambinanti" moteris muziką tebevadina savo didžiąja meile, o draugus ir svečius džiugina mini koncertais. Taigi svetainė tikrai verta koncertų salės vardo. Net raudono aksomo užuolaidos (kurios, pasirodo, kainavo itin daug) čia parinktos neatsitiktinai - tai svarbu gerai akustikai.

Pasivaikščiojimą po Olivios namus būtų galima tęsti ir toliau, tačiau greičiausiai jau perpratome jų šeimininkės charakterį. Belieka džiaugtis jos drąsa kurti būstą klausantis savo giluminių širdies troškimų ir to pasimokyti mums patiems. Juk jau supratome, kad tai atsipirks - tokį butą pavadinti nuobodžiu ar nejaukiu nedrįstų niekas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pavojingi vaistai iš prekybos išimti: ką darys kasdien jį vartoję pacientai? pavojinga medžiaga - net 27 populiariuose vaistuose

Per paskutinius tris mėnesius parduota daugiau nei 80 tūkst. nekokybiškų vaistų su valsartanu....

Meistrai išgyvena savo aukso amžių: prisikviesti neįmanoma, prašo nerealių sumų

Sugedęs šaldytuvas, skalbimo mašina, nuolat tekantis vanduo iš klozeto bakelio – tikras galvos...

Lietuvoje bus karšta kaip pirtyje (14)

Visą savaitę Lietuvoje laikysis šilti, tvankūs ir lietingi orai

Kroatų treneris po finalo: leiskite man pasakyti vieną sakinį teisėjui Deschampsas: ar mes – gražūs čempionai? (353)

Kroatijos rinktinei nepavyko tapti devintąja pasaulio čempione istorijoje – išrinktųjų klube...

Dar viena Šaro pergalė: White'as lieka „Žalgiryje“ Toupane'o ateitis paaiškės greitu metu (11)

Amerikietis Aaronas White'as ir toliau rungtyniaus Kauno „Žalgirio“ komandoje. Praėjusią...

Oskaras Koršunovas Prancūzijos pergalę čempionate sutinka mylimosios šalyje: aplink tik džiaugsmas ir euforija (15)

Šiuo metu teatro festivalyje Pietų Prancūzijoje dalyvaujantys režisierius Oskaras Koršunovas ir...

Nežabota Kremliaus fantazija: NATO pajėgas Baltijos šalyse palygino su naciais (441)

Adažių poligone, Latvijoje, įsikurs tarptautinė NATO divizija „Šiaurė“, – tokia žinute...

Automobilių baterijų ateitis: ką naudosim ir kiek važiuosim? (14)

Pastarąjį dešimtmetį elektriniai automobiliai nebūtų galėję taip sparčiai tobulėti, jei...

Grenlandijoje mokslininkams pavyko užfiksuoti įspūdingą reginį (3)

Rytų Grenlandijoje mokslininkai vaizdo įraše užfiksavo neįtikėtiną įvykį: akimirką, kai...

Prinokę ir žali bananai turi skirtingą poveikį sveikatai: ką reikia žinoti? (21)

Vieni žmonės mėgsta pusžalius bananus, kiti – prinokusius iki rudumo. Tačiau ar tarp tokių...