Sriuba – naudingas virškinimui patiekalas. Įvairiausi komponentų deriniai suteikia sriuboms nepakartojamo skonio, aromato.
Sriubos būna sočios, lengvos, dietinės, virtos su mėsos ar su daržovių sultiniu, su raugintais produktais ar užbalinamos grietine.
Keli patarimai, kaip išvirti gardžią sriubą:
1. Švieži produktai
Sriuba iš vištienos sultinio kubelių skoniu ir aromatu dažniausiai neprilygsta sriubai, išvirtai iš šviežių produktų. Geriausia imti maksimaliai natūralius naminius produktus – jų aromatas ryškesnis, o skonis sodresnis. Be to, naminėje mėsoje ir daržovėse be nitratų, be cheminių trąšų yra daugiau vitaminų ir naudingų medžiagų. Garsus prancūzų virėjas Jacquesas Pepinas rekomenduoja vištienos sultinio, česnako, saliero sėklų, sojos padažo ir Provanso žolelių derinį.
2. Komponentų dėjimas į sriubą
Produktus į sriubą reikia dėti palaipsniui, tada viskas išvirs vienu metu, o įvairūs skoniai ir kvapai susilies vieni su kitais į vieną nepakartojamą motyvą. Dauguma sriubų pradedamos virti nuo aromatingų ingredientų – svogūnų, salierų ar česnakų – pakepinimo. Ant jų pilamas sultinys ar vanduo, paskui palaipsniui, priklausomai nuo to, kiek laiko verda, sudedamos daržovės. Likus 10–20 min. iki virimo pabaigos, į sriubą suberiamos kruopos arba makaronai. Paukštiena ar mėsa jau turi būti išvirusios, taigi į sriubą dedamos pačioje pabaigoje, kad sušiltų.
3. Viryklės kaitrumo intensyvumas
Kad sriuba būtų kvapni, reikia kruopščiai stebėti ne tik virimo laiką, bet ir viryklės kaitrumo intensyvumą. Kaitrumas turi būti nedidelis, tada sriuba virs palengva, ingredientai palaipsniui susimaišys, o jų skoniai ir aromatas susigers į sultinį. Ant kaitrios viryklės virta sriuba bus pernelyg sodraus skonio, nes greitai garuos skystis.
4. Kruopų ir makaronų virimas
Kruopos, kaip antai, grikiai, ryžiai, ir smulkūs makaronai reikalingi, kad suteiktų sriubai sotumo, tinkamą konsistenciją. Pervirtos kruopos ir makaronai veikiau pakenks sriubai, nei paryškins skonį. Klaidų išvengsite, jei įsidėmėsite – kruopos beriamos, likus 20 min. iki sriubos virimo pabaigos, o makaronai beriami likus 10 min. iki sriubos virimo pabaigos.
5. Kada berti prieskonių į sriubą
Daugelis žmonių per anksti deda į sriubą prieskonių. Padarius šią klaidą, į virimo pabaigą galite pamatyti, kad sultinys pasidarė per sūrus, o juodieji pipirai apkarto. Druskos ir prieskonių geriausia berti, iki virimo pabaigos likus kelioms minutėms, kai ateina laikas paskutinį kartą paragauti verdamą sriubą.
6. Kada išverda daržovės
Daržovių virimo laikas skiriasi, todėl jos dedamos į sriubą skirtingu metu. Daržovės turi būti nepervirusios, bet ir ne per kietos. Virimo laikui turi įtakos į sultinį dedamų daržovių gabalėlių dydis. Pirmiausia į puodą dedamos kietos, didelės daržovės, vėliau – minkštos, mažesnės.
7. Prieskonių kokybė
Džiovintų prieskoninių žolelių skonis ir aromatas mažiau ryškus nei šviežių prieskonių. Daugelis prieskonių yra sezoniniai, neįmanoma turėti jų šviežių ištisus metus. Tiesa, kai kurių šviežių prieskonių dabar galima nusipirkti prekybos centruose: bazilikų, raudonėlių, krapų, petražolių, svogūnų ir česnakų.
8. Kada dėti pieno produktus
Mėgstantys sriubas su pieno produktais dažnai persistengia ir prideda į sriubą per daug grietinės, grietinėlės, sviesto ar jogurto. Įsidėmėkite – sriuboms, kuriose per daug pieno produktų, kenkia karštis. Taigi šildant tokią sriubą, ji gali parūgštėti, arba dėtas pieno produktas sušoks į atskirą sluoksnį. Daugiau – ne visada geriau, jei kalbama apie patiekalus su pieno produktais.
9. Puošimas
Prieš patiekiant į stalą, sriubą rekomenduojama papuošti. Keli baigiamieji štrichai paryškins sriubos skonį ir aromatą, kompozicija bus išbaigta, žadins apetitą. Įvairių rūšių sriubos puošiamos įvairiai. Galite pagražinti sriubą skrebučiais, prieskoninėmis žolelėmis, tarkuotu parmezanu, sezamo sėklomis ar pistacijomis.
Top naujienos
Politologai nesutaria, ar TS-LKD nepadarė klaidos (233)
Penktadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ( TS-LKD ) iškelti...
Navickienė: ilginant nedarbo išmokų mokėjimą, reikėtų sprendimų dėl tarifų
Iškilus diskusijoms dėl nedarbo sistemos peržiūrėjimo, o profsąjungoms siūlant mokėti nedarbo...
Rekordinę ketvirtadienio šilumą jau savaitgalį keis grįžtantis šaltukas kitą savaitę laukiama tikro pavasario (24)
Vasario 25 – ąją Lietuvoje fiksuotas šilumos rekordas nuo pat 1989 – ųjų. Kybartuose...
Atrado nišą, kaip papildyti piniginę: tai padėjo sukaupti pradiniam būsto įnašui, o per mėnesį yra pavykę uždirbti ir 1700 eurų (5)
Ar niekada nepagalvojote, jog jei yra dienų, kai nereikia automobilio, galite jį išnuomoti ir taip...
Dėl Maldyvuose mįslingai dingusios lietuvės artimieji kreipėsi į Kretingos policiją, paskelbta tarptautinė paieška Maldyvų pareigūnai: turime tvirtų įrodymų (376)
Beveik prieš dvi savaites Maldyvuose dingusios Giedrės Vaškytės šalies policija sako ieškojusi...
Kaune atidarytas didžiausias šalyje vakcinavimo centras: per dieną tikisi paskiepyti iki 10 tūkst. žmonių (137)
Naujai pastatytuose Kauno ledo rūmuose pradėjo veikti vakcinavimo nuo COVID-19 centras: čia šiuo...
Kitą savaitę – deklaravimo startas: šimtai tūkstančių atgaus pinigų, kiti – sulauks VMI dėmesio (69)
Valstybinė mokesčių inspekcija jau baigia suvesti trečiųjų šalių duomenis į paruoštas...
Jei ne vienas minusas, šiuos vaisius tikrai galėtume vadinti supermaistu
Šie raukšlėti vaisiai yra tikros saldumo bombos, turinčios daug vertingų medžiagų. Štai kaip...
Elonas Muskas tikisi žmones apgyvendinti Marse, tačiau Billas Gatesas turi kitą planą: tai padės išgelbėti pasaulį
Pasak jo, tam, kad būtų galima pasipriešinti klimato kaitai, reikalingas vyriausybių ir įmonių...
Rusijos kalėjimų tarnybos vadovas: Navalnas išsiųstas į pataisos koloniją (116)
Iškiliausias Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas , anksčiau šį mėnesį nuteistas pustrečių...