aA
Leistinas triukšmo lygis – 30–45 dB. Jei triukšmas didesnis, nervų sistema patiria didelį krūvį – greičiau pavargstame, negalime susikaupti, prasčiau save jaučiame. Kaip sukurti tylą, jei aplink važinėja mašinos, o už sienos – triukšmingi kaimynai? Patarimų pateikia portalo „InMyRoom“ architektai.
Garso izoliacija
© Shutterstock

Skirtingiems namams reikalinga skirtinga garso izoliacija

Plytinių namų sienos storos, jos gerai sugeria garsus. Juose pakanka atlikti dalinę kai kurių sienų ir lubų garso izoliaciją, jei viršuje gyvenantys kaimynai neskyrė dėmesio grindų garso izoliavimui.
Namuose iš plokščių reikia visiškos garso izoliacijos. Čia būtina atkreipti dėmesį į sienas, į lubas, į grindis, taip pat į langus ir duris.

Išsirinkite tinkamas izoliuojamąsias medžiagas

  • Putplastis – prasta garso izoliacija. Tokia medžiaga sulaiko šilumą, bet nesulaiko garso. Be to, ji degi, o degdama ši medžiaga tampa toksiška.
  • Kilimas nepadės
  • Stiklo vata – jos reikės mažiausiai 50 mm.
  • Akmens vata – biologiškai atspari, turi apsaugančių nuo gaisro ypatybių. Jos struktūra su atviromis poromis – esminis veiksnys, kuris efektyviai sugeria garsus.

Patarimas: akustinis komfortas – sveikatos ir gyvenimo kokybės klausimas. Be to, tyrimai rodo, kad esant akustiniam aktyvumui žmonių produktyvumas pagerėja 20 proc.

Nuspręskite, kokie pokyčiai reikalingi

Egzistuoja dviejų pobūdžių triukšmas – oro (kalbėjimas, dainavimas, šunų lojimas) ir smūginis (jo variantas – stuksenimas, trepsėjimas). Įprastai gamintojai ant pakuotės rašo, nuo kokio triukšmo saugo medžiaga, į tai ir orientuokitės.

Luboms tiks plonas akmens vatos sluoksnis, uždengtas gipso kartonu. Medžiagą galima dėti po pakabinamosiomis lubomis ar tiesiog uždengti gipso kartono lakštu.

Montavimas nesudėtingas: akmens vata tvirtinama sprausteliais, paskui uždengiama gipso kartonu. Jei konstrukcija kabinamoji (montuojama su sprausteliais), nepamirškite ištiesti sandarinimo juostos viso kambario perimetre ir sandūrose su siena. Montavimo schemos ir aprašymai turi būti didesnių gamintojų interneto svetainėse.

Triukšmas
Triukšmas
© Adobe Stock

Įsidėmėtina – jei norite izoliuoti kambarį nuo garsų iš viršuje gyvenančių kaimynų, garso izoliacija lubose problemos neišspręs, padės tik kaimynų grindų garso izoliacija arba visiška jūsų kambario izoliacija.

Nuo smūginio pobūdžio garsų geriausiai saugo sistema „masė – spyruoklė“, todėl profesionalūs statybininkai gali rekomenduoti dėti akmens vatą, o ant jos užlieti cemento sluoksnį.

Garsą izoliuojančios plokštės turi būti ir kietos ir elastingos. Tvirta, dinamiškai elastinga medžiaga sumažina smūginį triukšmą po perdanga iki 32 dB.

Populiariausios, sėkmingiausios konstrukcijos grindims – lankstus savaime išsilyginantis smėlio ir cemento grindų mišinys, taip pat garso izoliacijos plokštės. Tokia danga būna be sudūrimų, puikiai šildo. Tokios konstrukcijos puikiai saugo nuo smūginio triukšmo.

Sienų garso izoliacija apsaugos nuo kaimynų dainavimo, kabėjimo, nuo šunų lojimo. Jei bute reikalinga nauja siena – padarykite pertvarą iš gipso kartono, o į vidų įdėkite akmens vatos.

Nepamirškite iš lauko sklindančio triukšmo

Tai aktualu vadinamuose miegamuosiuose rajonuose gyvenantiems žmonėms. Pro langus į butą atsklinda daug garsų, todėl puiki išeitis – langai su padidinta garso izoliacija.

Didžiausias poveikis pasiektinas šiuo būdu:

  • įstatykite sluoksniuotą, laminuotą (triplex) stiklą (jo storis turi būti nemažiau nei 40 mm),
  • užpildykite jį inertinėmis dujomis,
  • tinkamai sureguliuokite sąvaros prigludimą prie briaunos, kad ji sandariai užsidarytų.


Svarbu: tokio pobūdžio langus įstato specialistai, atsižvelgdami į namo ypatumus, naudodami kokybišką garso izoliaciją. Ji turi būti tiksliai paskaičiuota, atsižvelgiant į sienų medžiagą, klimato sąlygas ir kitus veiksnius.

Nepamirškite lauko durų. Geriausia, jeigu jos bus su garso izoliacija. Taip apsisaugosite ne tik nuo pašalinių garsų, bet ir nuo nemalonių kvapų, skersvėjo. Jei durys paprastos, įstatykite antras duris – tai padidins garso izoliaciją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
2.7500

Top naujienos

Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau (123)

Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad...

Ekspertas perspėja dėl naujos aneksijos pavojaus: Putinas čia be vargo susitvarkytų (52)

Buvęs Vladimiro Putino patarėjas Andrejus Illarionovas perspėja dėl naujos aneksijos, kurią...

Įvertino Nausėdos pasiūlymus ir drąsiai rėžė: skurdo su 10 eurų neišgelbėsime (38)

Lietuvos verslo konfederacijos mokesčių komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas sako, kad...

Vakarų šalys negali atsistebėti lietuvių sėkme: kaip mums pavyko pranokti patiems save (8)

Vis daugiau valstybių spaudžiamos visuomenės įvesti pakuočių užstato sistemą . Apie tokią...

Saulius Siparis apie naują mylimąją: mes beveik vienmečiai, draugystėmis su mergaitėmis aš netikiu (3)

„Mes esame praktiškai bendraamžiai. Vyrų santykiai su jaunomis mergaitėmis man atrodo visiškas...

Profesorius Stukas paaiškino, kodėl būtina valgyti pusryčius: ryte dažnai daroma klaida situaciją tik pablogina (44)

Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko , sunku patikėti, bet...

Ką pasakytų Greta Thunberg Indijoje? Čia yra 150 mln. vairuotojų ir tik 8000 nori elektrinių automobilių (101)

Šią vasarą „ Hyundai Motor Co.“ pristatė pirmąjį Indijos elektrinį visureigį...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (15)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...