aA
Ne tik psichologams gerai žinomas brandaus amžiaus vyriškių noras pradėti gyvenimą iš naujo. Kiekviena tauta turi posakį, panašų į lietuviškąjį: žilė galvon - velnias uodegon. Mat brandaus amžiaus vyrams pabudęs ypatingas meilės alkis panašus į epidemiją. Labai dažnai tai neturi nieko bendro su išties išsisėmusiais santykiais, charakterių nesuderinamumu ar per vėlai sutikta “gyvenimo meile”.

Pora, vyras ir moteris
Pora, vyras ir moteris
© Corbis/Scanpix
Palūžta net ištikimieji

Bent pusė nenumaldomą troškimą pakeisti gyvenimą turinčių vyriškių iki tol buvo ištikimi savo žmonoms. Tokie duomenys gauti atliekant apklausas ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse. Nors vyrai tuomet kalba apie įsiliepsnojusius jausmus, nuostabią būtybę, šalia kurios gyvenimas įgyja visai kitas spalvas, pirmojoje šeimoje įsivyravusią rutiną ir monotoniją, specialistai šį reiškinį pavadino keturiasdešimtmečių krize, arba maištu.

Kodėl vyrai nutaria palikti savo žmonas, vaikus, namus, įprastinį šeimos gyvenimą? Neretai jiems tenka pakeisti ir įprastinį bendravimo ratą.

Daugiau nei pusė keturiasdešimties metų ribą perkopusių vyriškių veda 15-20 metų jaunesnes moteris, kiti dažnai keičia partneres, nė su viena jų nesusisaistydami.

Visiškai nenuostabu, kad bendraamžiai, išsaugoję savo šeimas, neskuba kviesti jų į savo jubiliejus. Pirmoji, jau buvusioji, žmona neretai būna susidraugavusi su kitomis to paties rato moterimis. Naujoji žmona dėl amžiaus ir patirties skirtumų toje kompanijoje jaučiasi svetima, jai nuobodu, todėl noru lydėti ten vyrą ji irgi nedega.

Tylus suokalbis

Lietuvoje ir Rusijoje, kur šeimos vertybės daugiau deklaruojamos, bet visuomenė mažiau jų paiso nei Vakarų Europoje, žilstelėjęs vyras ir jauna jo žmona yra vertinami prielankiau.

Naują gyvenimą su kita moterimi pradėję vyrai net viešai deklaruoja, jog tai nepakenkę jų ryšiams su vaikais. Esą net buvusios žmonos neturi jiems pretenzijų. Nesvarbu, kad niekas tuo netiki, naujoji pora taip tarsi įgyja “moralesnį” statusą.

Rusijoje išsiskyrę vyrai susieja savo gyvenimą su dar jaunesnėmis, nei europiečiai ir amerikiečiai, moterimis. Rusaitės moka džiaugtis joms suteikiama prabanga ir į didelį amžiaus skirtumą reaguoja praktiškai. Kuo senesnis vyras, tuo brangesnius kailinius jis perka savo jaunai moteriai.

Visuomenė tokį keturiasdešimtmečių maištą vertina kaip savotišką vyrų klimaksą. Išties noras iš esmės pakeisti savo gyvenimą yra susijęs su hormonų permainomis. Tačiau dauguma mokslininkų yra įsitikinę, kad tai psichologinis reiškinys, o jo pagrindas - banali baimė.

Jaunystės iliuzija

Keturiasdešimtmetį peržengę vyrai staiga susimąsto, kad gyvenimas baigiasi. Mažėja tikimybė, kad nutiks kažkas naujo ir nepaprasto. Jie net krūpteli pagalvoję apie laukiančią senatvę. Tokie apmąstymai sukelia neurozes, su kuriomis lengviausia kovoti sukuriant jaunystės iliuziją.

Naujas gyvenimas, jauna graži moteris, trokštanti būti šalia, vadinasi, - viskas puiku. Dvejus ar trejus metus naujasis gyvenimas išties klostosi neblogai ir vyrams net pavyksta užmiršti apie artėjančią senatvę. Seksualinis jų aktyvumas išauga 4-5 kartus.

Tačiau emocinis ir fizinis pakilimas tęsiasi neilgai. Per dvejus ar trejus metus vyras, pamiršęs apie savo amžių ir gyvenantis jaunuolio gyvenimo ritmu, išsenka.

Statistika negailestinga: daugiau nei 60 proc. naujų santuokų ir meilės ryšių su jaunomis moterimis išyra. Tada jie pradeda atgailauti, siekia sugrįžti į prieš kelerius metus paliktą šeimą. Kai kuriems jų paliktosios žmonos atleidžia, tačiau tokie atvejai labai reti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Aplankė vieną uždariausių pasaulio valstybių: pažįstamiems buvo sunku patikėti, kad ten keliauju (128)

„Welcome to Arabia! “, – karts nuo karto išgirstu iš nuoširdžiai besišypsančių...

Tikra legenda, kuri aikštėje lietuvius skriaudė, o už jos ribų – glostė laida „Krepšinio zona“ (50)

2020-ieji krepšinio pasauliui prasidėjo tiesiog tragiškai: po ilgamečio NBA komisaro Davido Sterno...

Giedrius Drukteinis

Du būdai, kaip mums atsikratyti nepakantumo svetimam turtui ir sėkmei (1)

Kai išmintingi žmonės pradeda kalbėti apie Lietuvos visuomenės problemas, greitai galima...

Birutė Navickaitė pakliuvo į absurdišką situaciją: neturėdama vairuotojo pažymėjimo ir automobilio pradėjo gauti baudas (65)

Palangiškė Birutė Navickaitė sako, kad sunku ir patikėti, į kokią absurdišką situaciją ji...

Orai: naujas ciklonas atneš eilinę kritulių bangą (2)

Šiandien prie mūsų krašto iš vakarų priartės naujas Atlanto ciklonas. Vakariniuose rajonuose...

Darželyje sriuba apsipylusi trimetė patyrė antro laipsnio nudegimą: mama netiki darželio direktorės versija (341)

Į darželį trimetę dukrą nuvedusi mama nė neįtarė, kad po kelių valandų su ja dėl patirto...

Stilistė papasakojo, į ką reikia atsižvelgti renkantis džinsus: viena detalė gali sugadinti visą įvaizdį (39)

Jei paprašytume jūsų įvardinti pagrindinį spintos drabužį, kas tai būtų? Mes nemirktelėję...

Lietuvis sukūrė už širdies griebiantį vaizdo klipą apie Bryantą (91)

Lietuvis Giedrius Šiškovas , interneto platybėse žinomas „Gidranity“ pseudonimu, sukūrė už...

Kameros įamžino neįtikėtiną vairuotojų žioplumą: situacijos primena veiksmo filmus (10)

Pašalinė veika prie vairo ir išsiblaškymas neretai vairuotojams sukelia nemažai streso, kai...