Seksualumas yra neišsemiamas ir neišnyksta, jis tęsiasi per visą vyrišką gyvenimą. Sveiki vyrai yra pilni energijos, su išreikštu lytinio potraukio jausmu.

Naktinė varpos erekcija yra spontaniška varpos erekcija miego metu ir rytinė erekcija pabudus iš miego ryte. Visi vyrai nuo kūdikių iki senyvo amžiaus (neturintys erekcijos disfunkcijų) jaučia šias erekcijas paprastai 3 - 5 kartus per naktį, kurių kiekviena trunka 15 - 40 minučių, tik vyrai ne visada jas pastebi.

Naktinė erekcija įvyksta miego metu ir yra bendros vyrų sveikatos barometras, ji atspindi viso kūno sveikatą. Tai yra mechanizmas, kuris įvertina vyrų smegenų, širdies, sėklidžių, inkstų ir kitų organų veiklą ir siunčia signalus į varpą, dėl ko atsiranda naktinė erekcija. Jei taip nėra, tai vyras turi sveikatos problemų. Konkrečiai sunkinantys veiksniai yra miego trūkumas, stresas, alkoholio ar narkotikų vartojimas, per didelis nuovargis ir per daug lytinio santykiavimo vakare.

Jei vyrui trūksta domėjimosi seksu, tai yra įtarimas, kad kažkas išbalansuoja jo sveikatą. Iki 25 procentų vyrų sutinkamas lytinio potraukio sumažėjimas, tačiau iš tikrųjų jis yra dar didesnis, nes vyrai ne visada ieško pagalbos.

Lytinio potraukio sumažėjimo, varpos erekcijos sutrikimo galimos priežastys yra: kraujotakos sutrikimai, diabetas, endokrininės sistemos sutrikimai, širdies ir kraujagyslių problemos, inkstų ir kt. ligos. Be šių išvardintų priežasčių, įtakos gali turėti nuovargis, psichologiniai veiksniai, atsiradusios bendravimo santykių problemos, prasta mityba, nemiga arba mankštos trūkumas, taip pat dažnai pasitaikančios lytinio gyvenimo sutrikimo priežastys.

Šiandien neabejojama, kad sutrikęs miegas - kenkia varpos erekcijai. Užmigus, maždaug po valandos, mes patenkame į įdomiausią miego fazę - greitų akių judesių - REM miegą. REM miego metu vyrai nuolat patiria spontanišką varpos erekciją.

Jei vyras serga obstrukcine miego apnėja (pagrindiniai požymiai – knarkimas, trumpalaikis kvėpavimo sustojimas nakties metu), sutrinka greitas akių judėjimas bei spontaninė naktinė erekcija.

Vyrams būtina miegant patirti REM miego fazę su spontanine erekcija, siekiant išlaikyti optimalią seksualinę sveikatą. Apnėja reikšmingai sumažina vyrų pagrindinį hormoną testosteroną, kuris yra stipriai susijęs su vyrų lytiniu potraukiu ir erekcijos stiprumu. Be to, spontaninė erekcija miego metu yra labai svarbi varpos sveikatai, nes tuo metu varpa yra prisotinama deguonimi. Apnėja atpalaiduoja varpą ir palaipsniui vystosi erekcijos sutrikimai.

Miego apnėjos sindromu dažniau serga vyrai, jie neskuba gydytis, retai susimąsto išgirdę pagrindinius šio susirgimo požymius. Tačiau kai vyrus pradeda kankinti gretutinis šios ligos simptomas – lytinės funkcijos sutrikimas, jie sunerimsta.

Jei vyrai turi erekcijos problemų, reikia nustatyti, ar neserga obstrukcine miego apnėja.

Vyrai, sergantys miego apnėjos sindromu, kenčia ne tik patys. Gąsdinantis knarkimas su kvėpavimo sustojimais, mieguistumas dieną, atsiradęs lytinės funkcijos sutrikimas neretai tampa šeimos nesutarimų ar net skyrybų kaltininkais.

Jei knarkimas nėra rimto susirgimo pranašas, jo galite išvengti numetę svorio, vengdami alkoholio, nenaudodami migdomųjų vaistų, pakeitę pagalvę ar miegojimo padėtį, vartodami pakankamai skysčių, šalindami nuovargio priežastis ar tiesiog tam skirto purškalo pagalba „atverdami nosį“.

Nuovargiu bei prastu miegu besiskundžiančiam žmogui, prieš siūlant vitaminus, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kaip miega ir ar knarkia. Nes būtent knarkimas yra dažnai pasitaikanti nuovargio, lytinio potraukio ir lytinės potencijos sutrikimo priežastis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)