Su vyru esame susituokę 6 metai. Prieš 4 metus jis pakeitė darbą ir nuo to laiko atsirado daugiau jo asmeninių pinigų, kuriuos nuo mūsų slėpė, atsirado pažinčių. Siūliau kreiptis į psichologą, bet jis apšaukdavo kvaile. Po vieno konflikto jis išėjo savaitei iš namų. Grižęs maldavo priimti, verkė, sakydamas, kad suprato klaidą, aš tuo patikėjau, bet tai pradėjo kartotis.
Pora, konfliktas
© Corbis/Scanpix
Kai jo nepriimdavau, vyras miegodavo prie buto durų, šantažuodavo, susipjaustė venas. Priėmiau jį dėl penkiamečio mūsų sūnaus. Jis kaltina mane, sakydamas, kad aš "bloga, nes nepriimu tėvelio". Po jo "pasivaikštinėjimų" šeimoje puiku būna mėnesį – du, bet ne ilgiau. Nukrito svoris, nebenoriu valgyti, ėmė slinkti plaukai. Ar verta kreiptis į psichologus dėl santuokos išsaugojimo, ar jie gali man pagelbėti? Virginija.

Sveika, Virginija. Susidaro įspūdis, kad vyras visiškai nepaiso kitų žmonių jausmų, poreikių, negerbia kito žmogaus asmeninės erdvės, nuolat peržengia visas ribas.

Asmenybės sutrikimas

Galima net daryti prielaidą apie asmenybės sutrikimą. Jis elgiasi neatsakingai: nesirūpina šeimos narių saugumu, materialine ir emocine gerove, stokoja elementaraus supratingumo ir atgailos, siekdamas savo tikslų pateisina bet kokias priemones. Vyras yra emociškai nestabilus ir nebrandus žmogus: labai greitas emocijų kaitaliojimasis, įžeidinėjimai greit perauga į ašaras ir depresiją, suicidiniai grasinimai žalojant save, pinigų švaistymas, nuolatiniai išgėrimai su draugais.

Tikrai abejoju, ar vaikas saugiai ir gerai gali jaustis tokioje šeimoje, kad ir pilnoje, kurioje tėvas elgiasi kaip smurtaujantis paauglys, o motinos psichologinei sveikatai gresia didelis pavojus.

Kaip rašė R.Gardner: "Blogi tėvai, nesvarbu, ar vienas, ar abu, padaro vaikus nelaimingus, o geri tėvai, nesvarbu - vienas ar abu, padeda vaikams augti sveikiems ir laimingiems".

Neįpainiokite vaiko

Jei nuspręstumėte nutraukti santuoką, nepamirškite, kad vaikas nepraras tėvo jei ir išsiskirsite, žinoma, jei tik vyras juo rūpinsis. Sūnus dar tikrai per mažas suprasti visą situacijos sudėtingumą ir nereikia jo painioti į jūsų santykius. Jam daugiau galėsite paaiškinti vėliau, galbūt paauglystėje, o dabar galit tiesiog pasakyti, kad mama ir tėtis kartu nebegyvens, bet abu jį ir toliau mylės ir jis galės bendrauti su abiem. Jokiu būdu nereiktų sakyti vaikui, kad tėvelis blogas.

Į psichologą kreiptis dėl santuokos išsaugojimo verta tik tada, jei abu sutuoktiniai vertina tokią pagalbą bei nori išlaikyti santuoką. Manau, jums gali prireikti specialistų pagalbos dėl atsakomybės pasidalijimo, bendradarbiavimo auginant vaiką bei taisyklių nustatymo gyvenimui po skyrybų. Bendraujant su jūsų vyru ribų klausimas ypač svarbus, viskas turėtų būti labai aiškiai apibrėžta.

Klausk Ramunės: seksas@15min.lt

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pavojingi vaistai iš prekybos išimti: ką darys kasdien juos vartoję pacientai? pavojinga medžiaga - net 27 populiariuose vaistuose (81)

Per paskutinius tris mėnesius parduota daugiau nei 80 tūkst. nekokybiškų vaistų su valsartanu....

Meistrai išgyvena aukso amžių: prisikviesti neįmanoma, prašo nerealių sumų (112)

Sugedęs šaldytuvas, skalbimo mašina, nuolat tekantis vanduo iš klozeto bakelio – tikras galvos...

Lietuvoje bus karšta kaip pirtyje (22)

Visą savaitę Lietuvoje laikysis šilti, tvankūs ir lietingi orai

Kroatų treneris po finalo: leiskite man pasakyti vieną sakinį teisėjui Deschampsas: ar mes – gražūs čempionai? (383)

Kroatijos rinktinei nepavyko tapti devintąja pasaulio čempione istorijoje – išrinktųjų klube...

Kaimas kaista: kur Skvernelio pažadėti milijonai? (22)

Alinančios sausros išvarginti ūkiai iki šiol negauna nei europinių kompensacijų, nei...

Paviešintos oficialios princo Louiso krikštynų nuotraukos: jose - ir sutapimai, ir neįprastos detalės

Praėjus savaitei po Kate Middleton ir princo Williamo mažiausiojo sūnaus Louiso krikštynų,...

Kodėl nuošaliame sodo kampe verta padėti šaukštą su cukrumi (3)

Kas labiausiai puošia sodą: įmantri puošyba, dirbtinis baseinas ar gražiai suformuotos gėlių...

Dar viena Šaro pergalė: White'as lieka „Žalgiryje“ Toupane'o ateitis paaiškės greitu metu (14)

Amerikietis Aaronas White'as ir toliau rungtyniaus Kauno „Žalgirio“ komandoje. Praėjusią...

Turkijoje su šeima atostogaujanti Oksana Pikul gerbėjus intriguoja seksualiomis nuotraukomis: atostogos skirtos tik poilsiui (87)

Šiuo metu Turkijos kurorte Beleke besiilsinti atlikėja ir makiažo meistrė Oksana Pikul...

Imbiero gėrimas: padeda lieknėti ir mažina cholesterolio kiekį, tačiau turi ir šalutinį poveikį

Imbiero vanduo lengvai paruošiamas namuose ir vienas paprasčiausių imbiero, kurio neišmatuojama...