aA
Su šventėmis viskas aišku. Kas nori, tas švenčia. Įsivaizduokime, kad Kovo aštuntoji nuo šiol yra nuolatinė valstybinė šventė…Valstybinė šventė kovo 8-oji pagal apibūdinimą neliečia moterų. Ji liečia valstybę. Tai yra šventė, kuri šlovina valstybę ir kurią valstybė turėtų švęsti.
Kas yra valstybė? Tai yra organizacija, sauganti piliečius nuo jų pačių ir nuo svetimų. Tačiau ne nuolatos liejasi gatvėse kraujas. Todėl pagrindinė valstybės funkcija - kontrolė. Valstybė, bent jau liberaliuose laisvos rinkos kraštuose, nežada piliečiams per daug kontrolės. Ji nesikiša ir neverčia žmonių švęsti, ji neužsiima lygiava ir stengiasi nieko neskirstyti. Ten šventės - atskirų grupelių asmeninis reikalas. Štai viename bare švenčia ir šūkauja naciai. Kitame bare - žydai dainuoja savo tautinę dainą. Trečiame linksminasi gėjai. Nėra nieko visuotino ir niekas iš valstybės pusės į tai nesikiša.
Tulpės

Mano supratimu, ten, kur valstybė imasi daugiau kontrolės, atsiranda priverstinės šventės. Valstybė, kaip jai ir dera, imasi saugoti kažkieno, šiuo atveju, moterų teisę į dėmesį ir pagarbą. Ir visa tai, kol vyrai masiškai nepuola moterų, neleidžia valstybei ginti. Tiesiog nėra ko ginti. Todėl valstybė griebiasi kontrolės. Tam tikri valstybės tarnautojai gauna nurodymą: pasiruošti, tarkime, kovo aštuntai dienai. Papuošti valstybinius pastatus šventine simbolika. Gauti kur nors gvazdikų sunkvežimį. Užsakyti tiek ir tiek puokščių valstybinės įstaigos darbuotojoms sveikinti. Surengti koncertą. Tam tikri tarnautojai paskiriami atsakingais už šventės organizavimą. Gale jie turi atsiskaityti, o į tam tikrus dokumentus bus įrašyta, kiek pinigų buvo išleista moterims pasveikinti.

Valstybinė šventė kovo 8-oji, jei jūs įsijautėte į jos atmosferą, bus gaubiama niūrios ir valdiškai kvepiančios atmosferos. Būkite tikri, kad šventei organizuoti žmonių visuomet atsiras. Ir paklusnių vykdytojų taip pat. Tarkime, vidurinių mokyklų direktorių pavaduotojos, jei tik ateis toks nurodymas, organizuos ir sienlaikraštį apie moteris. Ir paskirs atsakingus už gėlių įteikimą mergaitėms berniukus. Nustatys, kada vyks tas įteikimas. Išsirinks, kokius eilėraštukus sakys uoliausi berniukai. O galbūt net sugalvos, kaip visi vaikai tikrą dieną turės būti apsirengę.

Žinoma, tokiomis sąlygomis moksleiviai tik girgždės dantimis. Juk daugelis normalių vaikų po pamokų skuba kuo greičiau namo. O per pertraukas skuba padūkti ar pavalgyti. Tačiau mokytojai bus įpareigoti pasekti, kad vaikai sudalyvautų šventėje. Jie net surašys tuos, kurie dalyvavo, o nedalyvavusius paskui gėdys.

Jums juk neatrodo, kad aš perdedu? Tikriausiai jūs dar atsimenate tuos laikus? Aš irgi.

Dabar pasižiūrėkime į pačią šios šventės esmę. Moterų solidarumo šventė. Kaip gerai, kad mes, - turėtų sakyti moterys,- tokios solidarios! Ką tai reiškia? Solidarumas turi dvi puses - vardan ko ir prieš ką. Kame moterys solidarios ir prieš ką solidarios?

Tulpės

Manau, kad dalis moterų solidarios tame, kad jos nori turėti įtaką pasauliui, kuriame jos gyvena. Tačiau nemanau, kad didesnė dalis moterų norėtų turėti įtaką viso pasaulio mastu. Yra dalis moterų, užsiimančių politika arba plačia visuomenine veikla. Tarkime, Tarptautinio Hagos Tribunolo vadovė. Arba motina Teresė. Arba mūsų Prunskienė. Tad gal tegul šios moterys turi savo šventę, kurios metu džiaugsis, kaip joms pasisekė prasimušti?

Žinoma, kažkada buvo priimta sakyti, kad moterys solidarios kovoje už taiką. Tačiau po “Audros dykumoje”, Kosovo konflikto ir rugsėjo 11 įvykių, tapo nebemadinga kovoti už taiką. Madinga tapo sakyti, kad “karas bus ilgas”. Pacifistai tyli. Stipresnio, t.y. NATO, kritikuoti šioje politinėje situacijoje niekam nevalia. O gal kaip syk bus iškelta tokia nuomonė, kad kovoti už taiką - vadinasi, prieštarauti Suvienytai Europai, NATO ir euro zonos interesams? Tad tegul ir solidarios dėl taikos moterys kol kas patyli.

Tačiau didesnė dalis moterų, tikriausia, orientuojasi į savo pačių, savo vaikų ir savo šeimos laimę. Kiek yra laimingų moterų? Statistika sako, kad apie trisdešimt procentų. Tad tegul tą dieną šis trečdalis vaikšto gatvėmis, bučiuojasi ir geria šampaną už tai, kad joms ir toliau taip sektųsi. O kita dalis, kuri dažniau jaučiasi nelaiminga, gali turėti savo gedulingą šventę. Jos metu bus galima prisiminti, kad laimės vis nėr ir nėr. Ir atsiras solidarumo jausmas. Kita solidarumo dalis - prieš ką. Manau, kad čia galvoti ilgai nereikia. Moterys, kaip lytis, gali būti solidarios tik prieš vyrus. Kodėl, nesunku atspėti.

Pirmiausiai, dauguma vyrų yra tikros kiaulės. Tarkime, jie prisigėrę vemia, o besišlapindami nepataiko į unitazą. Be to, jų kojinės smirda, o elgtis jie iš viso nemoka. Tai yra, jie kažkodėl vietoj švelnių žodžių vis bando grabaliotis. Ir mylisi jie taip, tarsi dulkintų kilimą. Taip pat vyrai yra agresyvūs. Šiais klausimais dauguma moterų turėtų būti solidarios.

Tačiau tai dar ne viskas. Toliau moterų nuomonės pasiskirsto. Dalis moterų nemėgsta vyrų todėl, kad jie neprimena joms romantiško ir gero tėčio. Jie nenešioja moterų ant rankų, neseka įdomių istorijų ir neišklauso. Visa tai tėtis arba darydavo, arba turėjo daryti. Visos neišsipildžiusios viltys buvo perkeltos į vyrus. O jie kaip syk arba nieko apie tas viltis nežino, arba nenori žinoti. Be to, jie nemoka ūkininkauti, kaip mokėjo tėvelis. Absoliučiai nepadeda buityje. Absoliučiai neskiria dėmesio.

Kita dalis moterų kaip syk todėl nemėgsta vyrų, kad jie per daug primena tėtį. Jie, kaip ir tėtis, linkę dingti iš namų, prisigerti ir kelti namuose skandalus. Be to, jie neištikimi.

Yra dar nedidelė dalis originalesnių nuomonių. Tarkime, viena moteris man prisipažino, kad ją gali patraukti tik toks vyras, kuris kvepia taip, kaip jos brolis.

Žinoma, tokia šventė, kurios metu bus kritikuojami vyrai, gali išsilieti į “pogromus”. T.y., moterys gaudys gatvėse nespėjusius pasislėpti vyrus, sugautus muš, o jų iškamšas degins. Visai galimas daiktas, kad vienas kitas vyras bus viešai paniekintas arba net užmuštas. Šventė turi būti šventė!

Mažesnę dalį moterų sudarys tos, kurios vyrais žavisi. Tik su sąlyga, kad tai nebus kažkada susižavėjimą kėlęs tėvelis. Tai bus moterys, kurios sakys: man pasisekė su vyru. Jis - tikras. Tai yra, jis turi … na to… vyriškumo, vienu žodžiu. Iš ko jis susideda?- klaus susijaudinusios solidarios draugės. Na, jis toks… - Atsakingas? – klaus draugės - Na taip, bet ne tai svarbiausia… Jis… Seksualus?- pertrauks klausytojos. - Na ne taip, kad per daug… Bet… Džentelmenas? – Na gal ir taip… O ar jis moka išklausyti? Na šiek tiek… Vienu žodžiu, aš šalia jo jaučiuosi moterimi. Štai koks jis!

Ir solidarios moterys suprantančiai atsidus.

Bet mes pamiršome tokį svarbų dalyką, kaip vyrų dovanas moterims, tai yra visas tas gėles, kosmetiką ir papuošalus. Manau, kad apie tai net nepatogu kalbėti. Juk moterims reikia ne tiek tų malonių smulkmenų, kiek…

Kažkada kovo 8-oji atsirado tam, kad prispaustos moterys prisimintų, jog jos irgi žmonės…

Vos nepasakiau - manau, kad šiais laikais daug kam padėtų viena savybė - mokėjimas kartu su vyrais džiaugtis. Ir džiaugtis ne tik šventėmis, o tokia neatsiejama gyvenimo dalimi, kaip žmonės. Ir kas svarbiausia - ne tik kitu žmogumi, bet ir pačiu savimi. Kai kas net sako, kad žmogaus atradimas žmoguje pats savaime yra šventė…

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (21)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

Kitokios šventės: Kūčių į restoraną su visa šeima, tradiciniai patiekalai – išsinešimui (35)

Dvylikos patiekalų vakarienė – iššūkis net ir patyrusiam šeimininkui. Šio Kalėdų...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (788)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Tėvas feisbuke šaukiasi pagalbos: paviešino 5-metės dukros prisipažinimą, kad ją muša patėvis (64)

Feisbuke tėvas paviešino įrašą, kuriame jo penkiametė dukra pasakoja, kad prieš ją smurtauja...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (49)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...

Močiutės receptas: parodė, kaip pasigaminti pačius skaniausius žemaičių blynus video receptas (2)

Kas geriau moka pagaminti žemaičių blynus nei tikra žemaitė močiutė ? Jei paklausysite jos,...

Unikauskas apie vėžį: kas jį sukelia, o kas tėra mitai (36)

Užsikrėtus žmogaus papilomos virusu , padidėja rizika susirgti vėžiu, LRT TELEVIZIJOS laidoje...

JAV suimta numanoma Rusijos slaptoji agentė Butina prisipažino (50)

Rusijos pilietė Marija Butina , Jungtinių Valstijų įtariama esant Maskvos vyriausybės slaptąja...

Laukti pavargusi Laisva Kalėdų proga pasididins krūtinę – apie operaciją pasisakė ir jos vyras (51)

Kada žmogus jaučiasi blogai? Kai jam kažko trūksta. Vieniems trūksta pinigų, antriems meilės, o...