Kiek kartų jūs girdėjote iš savo draugės: "Mano vyras manęs visiškai nesupranta" arba "Jis manęs tarsi negirdi, lyg aš kalbėčiau kita kalba"? Nejaugi vyrai ir moterys taip skirtingai mato pasaulį ir reiškia savo mintis, kad kartais jiems iš tikrųjų reikalingas "vertėjas", kuris galėtų paaiškinti abiem pusėms, apie ką gi eina kalba?
Vyras ir moteris
Taigi, jeigu jūs jau pasijutote besą tokioje apgailėtinoje situacijoje, pabandysime surasti keletą paaiškinimų, kodėl vyrai ir moterys skirtingai supranta tuos pačius dalykus.

Moterys aptarinėja savo problemas viena su kita, stengdamosi įtikinti pašnekovę. Pokalbio metu dažnai apsikeičia nuomonėmis.

Vyrai gi yra įsitikinę, kad, jeigu moteris aptarinėja su juo savo problemą, tai būtinai laukia iš jo kvalifikuoto patarimo. Deja, iš tikrųjų moteriai paprasčiausiai reikia, kad ją išklausytų ir suprastų, na, gal kartais užjaustų. Patarimus ji gauna iš savo draugių ir...psichologo...

Apie problemas

Dauguma moterų santuoką laiko laiminga ir nusisekusia tol, kol pora kartu gali aptarinėti ir spręsti iškylančias problemas.

Dauguma vyrų vertina santykius kaip nenusisekusius, jeigu pernelyg dažnai tenka kalbėti apie problemas.

Moterys uždavinėja klausimus

Kada diskutuoja vyras ir moteris, daugiausia klausimų užduoda ji, nes yra įsitikinusi, kad tai yra geriausias pokalbio palaikymo būdas. Vyrai gi klausimus suvokia kaip informacijos ieškojimą.

Nesupratimas

- "Kaip tau patinka mano naujasis paltas? Ar jis man tinka?" - "Hm....Normaliai..."

Tai eilinio vyro atsakymas, o atsakymą apie paltą kaip drabužį gali duoti, deja, tik profesionalus dizaineris - modeliuotojas...

Vyrai retai kada klausinėja asmeninių dalykų. Jie mano, kad, jeigu moteris manys esant reikalinga, tai pati viską papasakos. Moteris mano, kad, jai neuždavus panašaus pobūdžio klausimų, vyras tikriausiai pamanys, kad ji jam abejinga...

Vyras klausimų gausą suvokia kaip įkyrumą. Moteris gi klausimais išreiškia savo draugiškus jausmus ir rūpestį.

Pašnekovo paskatinimas

Moterys dažniau skatina savo pašnekovą, linkčioja galva ir patvirtinančiai atsakinėja. Vyrai mano, kad tai reiškia, jog jos pilnai sutinka su jų nuomone. Deja! Tai ne visada tiesa. Kartais moteris linksi, kad nesusidarytų įtampa, nors ji visiškai nepritaria vyro nuomonei. Iš kitos pusės, žmonos dažnai įsižeidžia, kai jų vyrai retai pasako ką nors gero.

Vyrai nutraukia pašnekovą dažniau

Pastabas pokalbio metu (kartais gana grubias) dažniau sau leidžia vyrai, nei moterys. Jiems tai - natūrali diskusijos forma. Moterims, deja, tai iššaukia nebylų protestą. "Pakeleivingus" komentarus moteris dažnai priima kaip puolimą.

Tu ir Mes

Vyras ir moteris
Vyras ir moteris

Norėdamos leisti pašnekovui pajusti pažiūrų bendrumą, moterys dažnai naudoja įvardžius "tu" ir "mes". Vyrai nemėgsta konstatuoti faktų ar paprasčiausiai išsakyti savo nuomonę apie juos. Jų mėgstamiausias žodis - "AŠ". Todėl moteris taip dažnai žeidžia vyrų autoritarinis tonas. Galbūt, jos negali suprasti, kad tai yra vyriškumo, o ne viršenybės išraiška?

Niekas taip nedžiugina, kaip tai, jog esi suprantamas savo pašnekovo, ir, iš kitos pusės, niekas taip nestumia į neviltį, kaip nesupratimas. Vargu, ar tai galima kuo nors kompensuoti. Sugebėjimas kalbėti užuominų ir žvilgsnių kalba porai suteikia dvasinio artumo. Kai tokios galimybės nėra, gyvenimas pavirsta į pastovų aiškinimosi košmarą.

Štai keletas taisyklių, kurios padės patobulinti tarpusavio bendravimą.

Pirmoji taisyklė

Pasistenkite "pataikyti" ant pašnekovo "bangos". Jeigu vyras mato, kad jo patarimas - tai tik pagrindas moters įžeidimui, jam vertėtų tuoj pat liautis patarinėjus ir verčiau išreikšti užuojautą. Moteris tokioje situacijoje galėtų išvengti konflikto, tiesiog pasakydama: "Man rodos, aš žinau, ką turiu daryti, paprasčiausiai man norėtųsi pakalbėti su tavimi apie tai..."

Antroji taisyklė

Labiau skirta vyrams, bet kartais tinka ir moterims. Parodykite, kad mokate klausytis. Patvirtinantis "taip" ir linktelėjimas galva, jeigu nemėgstate daug kalbėti, o taip pat dėmesio parodymas, patikėkite, daro stebuklus. Taip jūsų pašnekovui nereiks spėlioti, ar jūs jo klausotės, ar ne.

Trečioji taisyklė

Neleiskite sau pertraukinėti kalbančiojo. Neskubėkite reikšti savo minties, kol pašnekovas nebaigė kalbėti. Jeigu jau jūsų kalbą pertraukė, neverta tai priimti kaip jūsų minties paneigimą, geriau tai priimkite kaip pašnekovo įsitraukimą į diskusiją ir ypatingą susidomėjimą jūsų asmenybe.

Ketvirtoji taisyklė

Meniškai užduotas klausimas - tai mokėjimas pradėti ir palaikyti pokalbį. Išmokite užduoti klausimus ta tema, kuri įdomi jūsų pašnekovui.

Penktoji taisyklė

Būkite taktiški. Kiekvienas turime savo "mėgstamą nuospaudą", ant kurios nevertėtų minti. Kartais netgi mylintys ir dėmesingi žmonės daro klaidas: užtenka vienos užuominos apie viršsvorį (moterims) arba neprofesionalumą (vyrams) ir malonaus pokalbio - kaip nebūta. Tai, žinoma, nereiškia, kad jūs turėtumėte visą laiką būti įsitempę, tačiau delikatumas ir taktiškumas vertintinas visada.

Žinoma, žmonės ne visada, tiksliau, netgi niekada neatitinka vienas kito idealiai. Idealas - tai yra tai, ko mes siekiame. Kai vyras ir moteris tik ką susipažįsta, juos traukia būtent tai, kad jie yra skirtingi, nesuprantamos partnerio manieros intriguoja, paslaptys - jaudina. Deja, vėliau visa tai pavirsta į problemas...

Taigi, geriau mokykimės iš pat pradžių suprasti tarpusavio skirtumus ir ramiai reaguokime į tai, kad kitas žmogus - VISIŠKAI KITOKS. Skirtumai yra natūralūs ir jie patys savaime jokiu būdu nereiškia nepagarbos ar abejingumo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kemzūros prognozė nepradžiugins „Žalgirio“ sirgalių: tai sportas, kitaip nebūna (14)

Laiko patikrintas Kęstučio Kemzūros ir Davido Blatto duetas, panašu, ruošia dirvą dar vienam...

Prabilo dar viena su „Alfa vyru“ pasimatyme buvusi mergina: bandė bėgti, bet jis ją sekė (178)

„Ėjau į troleibusą, jis iš paskos“, – apie bandymą pasprukti nuo „Alfa vyro“ Airino...

DELFI eksperimentas Palangoje atskleidė tikrąją situaciją: nepilnamečių tėvai turėtų sunerimti rezultatai šokiruoja (106)

Prieš pusę metų pradėjo galioti įstatymas, kuris numato, kad alkoholį vartoti gali asmenys nuo...

Visa tiesa apie nuolaidų korteles: kam jos iš tiesų naudingos? (51)

Lojalumo kortelės Lietuvoje atsirado prieš gerus 11 metų ir šiandien jau nieko nebestebina, kad...

Šalys, kuriose labiausiai verta pirkti nekilnojamąjį turtą (7)

Jei turite minčių įsigyti nekilnojamojo turto užsienyje, tikriausiai svarstote, kokios šalys tam...

Po skandalo užsiaugintą sekėjų armiją Emma lepina erotiškais kadrais: man tai kasdienės asmenukės (5)

Balandžio mėnesį beveik visą Lietuvą savo pasisakymais ir išvaizda nustebinusi Emma Hulse...

Iš kojų verčiančios vestuvių akimirkos: kai nuotraukos priverčia raudonuoti iš gėdos (82)

Dažniausiai vestuvių nuotraukose pozuojantys jaunieji ir svečiai atrodo it nulieti modeliai,...

Žinomi ir daugiavaikiai – kurios Holivudo žvaigždės turi daugiausiai vaikų?

Nors daugelis Holivudo žvaigždžių nuolat sukasi filmavimo aikštelėse, tai jiems ne kliūtis...

10 „Instagram“ paskyrų, kurias turėtumėte sekti, jei esate kelionių mėgėjas (1)

Čia rasite nurodytas 10 socialinio tinklo Instagram paskyrų, kurių savininkai jaučia didžiulę...

Kojoje pastebėjo keistą reiškinį: gydytoja paaiškino, ką reikėtų daryti (9)

„Visą dieną vienoje kojos vietoje kone be perstojo timpčioja raumuo. Ką tai reiškia ir ką...