aA
Būkite sąžiningas, kai vertinate save, ir dosnus, kai giriate kitus. Tuomet žmonės jūsų žodžius saugos širdyje, juos brangins ir kartos visą gyvenimą – netgi praėjus daug metų po to, kai pats tuos žodžius pamiršite, rašo shkolazhizni.ru.
Pora
© Corbis
Komplimentai – tai labai galingas ginklas jūsų rankose. Komplimentais kitam žmogui galime pakelti nuotaiką, paskatinti jį, įvertinti, paversti savo sąjungininku ar draugu. Juk mums nieko nekainuoja pasakyti ką nors malonaus! Tačiau komplimentai būna skirtingi. Ir norint pasakyti gerą komplimentą, reikia žinoti keletą taisyklių.

Yra tokių komplimentų rūšių, kurios tiesiogiai nurodo gerąsias žmogaus savybes (tiesioginiai komplimentai). „Kaip nuostabiai šiandien atrodote!“, „Kokia graži jūsų šukuosena“. Tokius komplimentus galima vardinti ir vardinti.

Norint pasakyti tokį komplimentą pakanka įdėmiau pažiūrėti į žmogų ir pabrėžti būtent tai, kad jums nuoširdžiai labiausiai patinka jame. Tik tuomet komplimentas bus nuoširdus ir suteiks daugiau džiaugsmo.

Yra užslėptų komplimentų. Juos žmonėms galima pasakyti be vargo. Pavyzdžiui, kai kartu ką nors padarote ir nuopelnai bendri: „Kokie mes šaunuoliai! Kokie mes protingi!“. Šiuo atveju nepamiršite pagirti savęs ir padovanosite dalį sėkmės savo partneriui. Žmogaus dėmesio galima paprašyti tokiu komplimentu: „Tu toks protingas, tu žinai daugiau už visus čia esančius. Būk geras, padėk man!“. Tokiu komplimentu ir žmogų nudžiuginsite, ir jis, be abejo, jums su džiaugsmu padės.

Vieni geriausių komplimentų – tai komplimentai su humoru. „Kokia tu šiandien graži! Visai kaip aš!“. O galima šiek tiek pagąsdinti pašnekovą ir po to pasakyti komplimentą: „Aš pasipiktinęs. Kodėl tu viską padarei taip gerai, kad net aš taip nesugebėčiau?“. Tikriausiai tai išgirsti būtų malonu visiems.

Bet jei nežinote kaip jūsų pašnekovas sureaguos į komplimentą, geriausia pasakyti kryžminį komplimentą, kuriam neįmanoma būtų atsispirti. Kalbėti reikia ne apie patį žmogų, o apie savo jausmus jam: „Man patinka su tavimi bendrauti“, „Šalia tavęs jaučiuosi labai saugus“ ir panašiai.

Pasakyti žmogui „Jūs gražus“ – rizikinga. Geriau sakyti: „Jūsų gražios akys, gražūs plaukai, draugiška šypsena, vyriška figūra...“. Tai niekuo neįpareigoja, net ir parodo, kad esate labai dėmesingas žmogus. Įsižiūrėkite į pašnekovą, atraskite ką nors ryškesnio, gražaus, keliančio susižavėjimą ir pasakykite jam apie tai.

Galima pasakyti komplimentą be emocinio atspalvio, taip, lyt tai būtų jums įprastas dalykas. Pavyzdžiui: „O, jūsų automobilis nuostabus. Ar seniai įsigijote tokį gražuolį?“ arba „Nuostabus automobilis! Jame atrodote labai reprezentatyviai!“. Ir žmogui jau nebereikės saugotis tokio komplimento, jis su džiaugsmu pasidalins savo įspūdžiais.

Prie komplimento galima pridurti faktų: „Graži suknelė. Su ja atrodote tiesiog žavinga“, „Nuostabus įdegis. Jums neįmanoma atsispirti“, „Puikiai padirbėjai, (vardas). Dėl to dabar padidėjo mūsų pelnas ir jūsų galimybės būti paaukštintam“ ir panašiai.

Kartą teko girdėti, kaip į vienos moters nemandagumą jaunuolis atsakė komplimentu: „Tokia graži moteris ir taip keikiatės! Jums tai visai netinka“. Moteris liovėsi keiktis ir susigėdusi nusišypsojo. Jis tiesiog nuginklavo ją. Taip sugebėtų ne kiekvienas žmogus. Ir deja...

Dar kartą priminsime, kad komplimentus reikia sakyti nuoširdžiai, nurodant privalumus, kurie patiko būtent jums ir kuriuos pastebėjote būtent jūs. Labai svarbu yra tai, su kokia intonacija sakomas komplimentas, kaip seniai pažįstate žmogų su kuriuo kalbate. Vienam galima pasakyti tiesioginį komplimentą, o kitam slaptą. Visi žmonės skirtingi ir tai, kas tinka vienam, ne visada gali tikti kitam.

Būkite dėmesingas! Pastebėkite žmonėse teigiamas savybes ir tuomet ne tik jūs dovanosite komplimentus, bet ir kiti žmonės su jumis elgsis maloniai. Beveik neabejotina, kad pasaulis dėl to būtų geresnis ir mielesnis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (36)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (193)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės (128)

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Net pats stipriausias imunitetas gali nepastebėti vėžio: onkoimunologas – apie priemones, kurios sumažina riziką sirgti (58)

Prasidėjus peršalimo ir gripo sezonui, vis daugiau girdime apie imuniteto stiprinimą. Vieni siūlo...

Statybų sektoriuje krizė už durų? Geras naujienas keičia nekokios (29)

Statybos sektoriaus augimas, stebinęs pajamų ir pastatytų kvadratinių metrų ar butų kiekio...

Vienas svarbiausių pieno rinkos žaidėjų Dalius Trumpa: kad esu ūkininkų išnaudotojas, girdžiu dažniau nei norėtųsi

„Rokiškis man reiškia daugiau nei pati Lietuva, todėl mano tikslas – vystant verslą ir...

Karbauskis teigia neatsisakąs planų dirbti Seimo vadovybėje (34)

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia neatsisakąs planų dirbti Seimo...

Sankt Peterburgo gyventojai apie valdžios priimtą sprendimą: sveiki atvykę į pragarą (205)

Istoriniame Sankt Peterburgo centre esančioje Rubinšteino gatvėje gyvenanti Marina Pogolša rodo į...

Didžiosios Britanijos parlamentarai balsuos dėl pasiūlymo 3 mėnesiams atidėti „Brexitą“ (22)

Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų deputatai balsuos dėl pataisos,...

Dėl gaisro Alytuje tarša normas viršija 4 kartus: gyventojams skubiai išsiųsti įspėjimai (50)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyrius DELFI informavo,...