aA
Kiek daug protingų, padorių, turtingų, žavingų vyrų ganosi interneto lankose ir trokšta susipažinti su patraukliomis, įdomiomis moterimis! Galimybės – neribotos, priemonės – gerokai paprastesnės nei realiame gyvenime. Tik ieškok artimos sielos ir kūno...
Virtuali meilė
© Corbis
Pažinčių svetainių yra įvairių: vienose galima būti be galo lakoniškam, parašius „ieškau sekso partnerio“, ir rūšiuoti po to dešimtis žinučių, kruopščiai derinant susitikimų grafiką, kitose tenka atsakyti į kone šimtą anketos klausimų, pagal kuriuos po to specialistas atrenka porą dešimčių kandidatų tolesniam bendravimui. Taigi pasirinkimo laisvė ne menkesnė nei realiame gyvenime.

Nusvilti irgi galima ne mažiau skaudžiai. Juk esame tokios skirtingos! Vienos neįsivaizduoja, kad aistros kibirkštėlė gali įsižiebti be vylingo akių žvilgesio, šiltos rankos prisilietimo, gundomos intonacijos... Kitos vaizduotės akimis gali pamatyti tai, ko gyvenime galbūt niekuomet nepatirs. Net ir specialistai susiskirstę į dvi stovyklas: vieni tvirtina, kad virtualus bendravimas gerina komunikavimo įgūdžius realiame gyvenime (skirtingai nuo žiopsojimo į televizoriaus ekraną), kiti teigia, kad tai dar labiau atitolina nuo tikrovės.

Kad rastume aukso vidurį, pasikliovėme ne vien teoretikais, bet pakalbinome Agnę, kuri pažinčių svetainėse susirašinėja su bendraminčiais dešimt metų ir prisipažįsta sukaupusi medžiagos... knygai.

Internete lengva pasislėpti, arba kuo žavus „kaukių balius“

Virtualios pažintys vilioja savo anonimiškumu. Norėdama susipažinti jaučiatės visiškai saugi – jei kažkas nepatiks, nepasiseks, pokalbis pasuks nemalonia linkme - bendravimą labai paprasta akimirksniu nuraukti. Anonimiškumas padeda išvengti įgimto drovumo ir nervingumo susipažįstant su vyru. Galima kalbėtis apie tai, ko akis į akį neišdrįstumėte pasakyti, o savigarbos visai nežeidžia tai, kad tenka rodyti iniciatyvą.

Apie paslaptį. „Aš niekuomet neišsiduodu, kur gyvenu, dirbu, net ir savo nuotraukos nerodau, kad ne pagal ją apie mane spręstų. Daug įdomiau pažinti žmogų bendraujant, įsivaizduoti, koks jis, o paskui palyginti – ar pataikei.“

Internete daugiau atvirumo. Čia kalbėtis lengviau negu gyvenime. Priešais monitorių jaučiamės gerokai drąsiau nei atėjusios į klubą, esame atsipalaidavusios, neįsitempusios, o tikrovėje saisto griežtesnės socialinės normos ir rolės.

Jau registruodamiesi anketoje daugelis žmonių tiesiai nurodo bendravimo tikslus – juk taip paprasčiau. Realiame gyvenime per pirmąjį pasimatymą retai kada šnekamės apie erotiką (nebent jau iš anksto esame nusiteikę patirti vienos nakties nuotykį), virtualiai bendraujant šią ribą peržengti lengviau.

Specialistai tvirtina, kad virtuali pažintis leidžia pajusti didesnį intymumą, artumą, kurie realiame gyvenime netgi neįmanomi. Daugiau galima sužinoti ir apie seksualinius draugo polinkius – tai išgelbėja nuo šoko per pasimatymą. O kai susitinkame su vyriškiu tikrovėje – jau nesame svetimi, nes pirmoji pažinties stadija įveikta.

Apie intymumą. „Kiekviena pažintis anksčiau ar vėliau – pirmą dieną, po savaitės ar po mėnesio, metų paliečia seksą. Visa laiką bendraudama eini link to, ir tai neišvengiama. Bet kad taip atsitiktų, du žmonės turi labai atitikti vienas kitą ir jausti ryšį… Tada su juo gali aptarti, ką mėgsti, kokios pozos patinka, ko nemėgsti, kas labiausiai sujaudina, ką svajotum daryti, ko niekuomet nedarytum… Erotiški pokalbiai „pakrauna“, netgi pamatau, ko santuokoje trūksta, bandau pritaikyti visa tai gyvenime. (Kaip pavyksta - kitas dalykas...)

Internete pasipasakojame labai daug ką: aš pasakau, ką patiriu su savo vyru, jis kalba apie savo moterį. Labai atvirai. Būna, kad žmogus taip „limpa“, taip su juo gera kalbėtis, kad per savaitę viską pati apie save išsipasakoji, viską iki smulkmenų apie jį išsiaiškini. Svetimam daug paprasčiau pasakyti, kas tave kamuoja, negu savam, kai žinai, kad jis nesupras... Tuo pažinčių svetainės labai geros. Iš kokių 10-20 pašnekovų yra 3-4 artimi, kuriems galima papasakoti tai, ko nesakytum artimiausiai draugei. Nes niekas to nesužinos, jei nenorėsi, „reale“ niekada jų net ir nesutiksi.“

Pažintys gali būti apgaulingos. Internete daug paprasčiau nuslėpti savo trūkumus, pasakyti netiesą. Galite užsidėti bet kokią kaukę, pasirinkti bet kokį vaidmenį, ir jūsų pažįstami niekuomet nesužinos, kas už to slypi. Esate patogiu psichologiniu atstumu nuo pašnekovo. Tai palanku apgavikams ir norintiems piktai pajuokauti. Arba apstulbinti nepadoriais pasiūlymais. Arba šokiruoti.

Gal atkeršyti už gyvenimo skriaudas. Juk čia nereikia atsakyti už savo žodžius. Virtualiame pasaulyje kita moralė ir kitos priedermės partneriui. Tiesa, internete sutikti smurtautoją galimybių ne daugiau nei realiame gyvenime, bet vis dėlto nereikia skubėti dalinti savo adreso į kairę ir į dešinę. Čia, kaip ir tikrovėje, tenka pasikliauti partnerio sąžiningumu ir padorumu. O kad susitikimas netaptų stresu, pasistenkite sužinoti apie jį kuo daugiau konkrečių dalykų.

Apie tikruosius tikslus. „Daug kas priklauso nuo to, kokioje pažinčių svetainėje užsiregistruojate. Vienose žmones ieško sekso partnerių, meilužių, išlaikytinių, svingerių, kitose – flirto, draugų, bendraminčių, ne visiems iš karto tik „antras galas“ rūpi. O tie, kuriems reikia sekso, taip ir parašo, ir susiranda to paties norinčių. Dažniausiai žmonės iš karto pasako apie savo tikslus. Žinoma, visokių pasiūlymų gali pasitaikyti, bet atsisakyti labai paprasta.“

Šeštasis pojūtis

Kaip žinia, mus supančią realybę pažįstame penkiais pojūčiais: regėjimu, klausa, skoniu, lytėjimu ir uosle. Tekstas yra antrinis dalykas, paremtas tuo, ką patiriame pojūčiais. Todėl galimybė betarpiškai pajusti partnerį internete yra stipriai ribojama. Todėl visuomet pasitelkite ir šeštąjį pojūtį – intuiciją. Pasikliaukite ja, jei kažkas pasirodys keista, ir pristabdykite santykius, kol neišsiaiškinsite.

Tikri santykiai taip ir lieka svajone

Nukenčia realus bendravimas. Kuo daugiau laiko praleidžiame prie kompiuterio, tuo mažiau jo lieka realiam gyvenimui su visais žaviais jo pojūčiais: tik tikrovėje girdime artimo žmogaus balso intonacijas, matome veido išraišką, užuodžiame jo kvapą, jaučiame, ką jis galvoja. Realiame pasaulyje tai užtikrina flirto sėkmę.

Tiesa, kartais visa tai irgi gali būti apgaulinga, tačiau tai nėra nutolę nuo tiesos taip katastrofiškai, kaip virtualus pasaulis. O kai kurias savybes internete ir apskritai sunku įžvelgti – kad ir kaip įdėmiai spoksotume į monitorių. Tad kol bendraujate tik virtualiai, jokių planų ir vilčių nepuoselėkite. Ir nestatykite ant fantazijos pamatų ateities rūmo.

Apie tikrą ir menamą gyvenimą. „Pažinčių svetainėje susiradau vyrą, mes kartu jau penkeri metai. Iki mūsų pažinties buvau nuėjusi į šešiolika pasimatymų, Robertas buvo septynioliktasis. Nuo to laiko, kai mes kartu, į pasimatymus daugiau nevaikštau, nebent kartais susitinku su senais gerais draugais. Tačiau internete su vyrais bendrauju visą laiką. Kasdien. Robertas apie tai žino.

Beje, kai mes susipažinome, pats jis gal kokį trečią kartą gyvenime buvo įlindęs į pažinčių svetaines ir dabar jomis visai nesidomi. Tačiau vyras nieko bloga mano pokalbiuose nemato, jam svarbu, kad aš su kitais nesusitikinėčiau, o kalbėtis – kodėl gi ne? O man eiti į susitikimus jau nėra poreikio. Yra bendravimas, gali būti net susižavėjimas, net seksualinis potraukis, bet apsiriboju virtualia pažintimi, praleidusi valandą kitą prie kompiuterio sugrįžtu į tikrą gyvenimą. Ar nebaisu, kad galiu „nukrypti“?

Gal ir baisu, bet visko gali nutikti ir nuėjus į klubą pašokit. O aš tokiose pažintyse randu, ko man tikrovėje trūksta. Iš virtualių pažinčių sužinau, kas vyrui gali patikti, kas mane sujaudina... Ir tai nelieka vien žodžiais – su savo vyru išbandome naują patirtį, apie kurią galbūt net nepagalvojome, ko neįsivaizdavome.“

Kas slypi už žodžių. Skirtingai nuo tikrovės, internete pirmiausia pažįstame pašnekovo mintis, jausmus, sužinome jo įpročius ir interesus, o tik po to atsiranda proga įvertinti jo išvaizdą (ypač jei prie anketos net nuotraukos nėra…) Žinoma, rizika nerasti „bendros kalbos“ tikrovėje išlieka: kokia gimininga siela bebūtų anoniminis pašnekovas, susitikus akis į akį potraukio kibirkštėlė gali neįsižiebti.

Padorumo dėlei pasivaikščioję kelias valandėles ar išgėrę kavos išsiskiriate tam, kad niekada daugiau nesusitiktumėte. Neretai mūsų protas, mūsų fantazija gali iškrėsti pakankamai piktą pokštą, ir ant žemės nuleidžia „fizinis būvis“. Kita vertus, psichologai teigia, kad ilgai trunkantys virtualūs romanai beveik visuomet priversti žlugti, nes partneris pasirodo kitoks, nei jį sukūrė jūsų vaizduotė, tad pajuntate katastrofišką nusivylimą.

Apie „bendrą kalbą“. „Gyvai žmogus taip neatsiskleidžia per valandą ar dvi, kaip bendraujant internetu. O čia, kol susitari eiti į pasimatymą, kalbiesi ne dieną ir ne dvi – net ir po savaitės pažinties į pasimatymą neičiau ir į namus nesikviesčiau. Bet neišvengiamai ateina metas ir susitikti „reale“. Neteko patirti tokios pažinties, kad vyras būtų atsiuntęs svetimą nuotrauką ar kažkuo visai kitu apsimetęs. Tačiau vis tiek pasitaikė, kad vos ištverdavau privalomą kavos gėrimą… Aš gal intuityviai pajuntu, kad kažkas ne taip ir nutraukiu pažintį. Juk visada gali atsisakyti ir neiti susitikti.

Viena pažintis truko trejus metus, bendravome tik internetu ir telefonu. Sunku patikėti, kad galima įsimylėti žmogų jo nemačius, nelietus: vien jo mintis, žodžius, balsą… Bet taip būna, gaudavau po 100 žinučių per dieną, žinojau apie jį visą nuo a iki z. Bet vis tiek atėjo momentas, kai turėjau apsispręsti, baigti, ar tęsti pažintį. Netęsiau, nes nenorėjau griauti gyvenimo su vyru.“

Didelė pasirinkimo laisvė. Manoma, kad internetinis romanas turi mažiau galimybių išsirutulioti į rimtus santykius ir todėl, kad galimybių išsirinkti partnerį be galo daug, vienu metu rezgame mezgame kelias ar keliolika pažinčių, mūsų pašnekovai elgiasi taip pat. O kuo didesnis pasirinkimas, tuo sunkiau apsispręsti. Kažkas jums nepatinka, kažko jūs neuždegate…

Geriau pažįstame… save

Virtualios pažintys padeda suprasti save. Psichologai teigia, kad bendraudami internete mes bendraujame... pačios su savimi. Pažįstame save, mylimės su savimi, nesąmoningai priskirdamos virtualiam partneriui savo mintis, jausmus, siekius. Juk mes nematome veido, reakcijų – visa tai užpildome savo fantazijomis. (Tiesa, vaizdo kamera gali palopyti šią spragą, bet tik šiek tiek..) Galbūt todėl dalis žmonių visai netrokšta išeiti iš jų susikurto romantiško laukimo būsenos. Jiems patinka mylėti virtualiai.

Apie žvilgsnį „vidun“. „Tai savotiška psichoterapijos rūšis – pakalbi, ir ant širdies palengvėja. Vis tiek apie intymius santykius šnekamės: ar su vyru, ar su draugėmis, ar su seksologu – tad kuo blogiau internete? Tačiau nereikia lįsti per giliai. Kai prasideda kalbos apie meilę – sakau „stop“, man to nereikia, ir kitam vilčių teikti nenoriu.

Kita vertus, gal kartais ir norėtųsi, bet branginu tai, ką turiu, nenorėčiau kad mano vyras užmegztų tokius santykius, tad sustoju. O pakalbėti apie intymius santykius, kaip mylimą žmogų sujaudinti, ką būdama su juo jaučiu – patinka, tačiau aš tai laikau bendravimo forma, o ne neištikimybe.“

Reikia lakios vaizduotės. Prieš pasineriant į virtualų pasaulį reikia rimtai apgalvoti, kokį „aš“ susikursite. Galite tapti teigiama ar neigiama heroje – kiek tik fantazija neša. O ji turi nešti. Internete reikia valdyti žodį, turėti vaizduotę – kad pašnekovams netektų tempti už „liežuvio“. Jei visas pokalbis bus maždaug toks: „Labas, kaip tau sekasi?“, galimybių susirasti draugų virtualiems erotiškiems pokalbiams vargu ar pavyks.

Įgyjame daugiau žinių apie vyrų giminę. Kuo daugiau pažinčių, net ir visai trumpalaikių, nesėkmingų – tuo daugiau vertingos patirties. Vargu ar tikrovėje įstengtume susirasti visą būrį (tiesiogine prasme) draugų. Dar mažiau galimybių suprasti vyrus žiūrint realybės šou ar serialus...

Apie vyrų pažinimą. Man lengva su jais bendrauti, nes aš nieko neieškau. Dažniausiai jie sako, kad patinka mano laisvumas, tai, kad nesu „pasikėlusi“, nerūpi materialiniai dalykai, esu rūpestinga, švelni… Vyrai dažniau klausinėja apie intymius santykius, man apie tai nesunku kalbėti, jei pašnekovui jaučiu simpatiją. Bet kad jie patys atsiskleistų, reikia ilgesnio laiko, reikia užsitarnauti pasitikėjimą (kaip ir realiame gyvenime…) ir kartais tenka juos net pakamantinėti.“

Ar verta pabandyti užmegzti tokias pažintis? Žinoma. Net jei netrukus paaiškės, kad jūsų svajonių vyriškis gyvena kaimyninėje laiptinėje ir interneto namuose net neturi, neišvengiamai turėsite progą įdomiai praleisti laiką. Bet kuriuo atveju, virtualus romanas – tai būdas geriau pažinti save ir vyrus.

Objektyvus žvilgsnis per statistikos prizmę

Internetas yra ketvirta pagal populiarumą susipažinimo vieta. Skirtingos pokalbių svetainės leidžia kiekvienam pasirinkti pagal savo pomėgius. Meilė, flirtas ir virtualūs erotiniai nuotykiai – tai didžiosios dalies besilankančiųjų pažinčių svetainėse tikslas.

Anot apklausų...

...apie 80 proc. žmonių susipažįsta internetu norėdami užmegzti realius santykius,

...60 proc. apklaustųjų teigia, kad interneto pažintys virto tikrove bent vieną kartą,

...apie 60 proc. apklaustųjų užmegzdami pažintis sako teisybę, tačiau... prisipažįsta, kad šiek tiek pagražino savo anketos duomenis.

...kas trečias ieško savo antrosios pusės (arba bent taip skelbiasi),

...28 proc. reikia intymių santykių,

...16 proc. - trumpalaikių, 45 proc. pažinčių svetainėse naršančių žmonių - ilgalaikių.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Adamkus apie Grybauskaitės ir Nausėdos skirtumus: ji išsišoko su naujomis idėjomis, kurios mus sukrėtė

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad šimtas dienų yra per mažai, jog būtų...

Tomas Sinickis. Lengvatas ūkininkams būtina maksimizuoti (10)

Vakar aš labai supykau, nes perskaičiau kelis p. Lisausko komentarus apie tai, kad ūkininkai...

Iš Erdogano – akibrokštas amerikiečiams: nesusitiksiu su jais (44)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį pareiškė, kad per JAV viceprezidento...

„Aro“ pareigūnai atvyko į Vilniaus oro uostą: vyro krepšyje rasta dūminė granata

Trečiadienį Vilniaus oro uoste buvo įvestas planas „Skydas“ . Pranešama, kad vyro krepšyje...

Gyvai / Finansų ministras Šapoka – apie naujus ir didesnius mokesčius bei kam iš biudžeto nubyrės daugiausiai vyksta apklausa (13)

Už ką kitąmet mokėsime daugiau ir kam gyvenime gerės labiausiai? DELFI Dienoje – finansų...

Itin pavojinga situacija Alytuje: ugniagesiai pristabdė gaisrą, gyventojams išplatintas pranešimas atvyko kariškiai, papildyta 15:45 (353)

Alytuje dėl kilusio milžiniško gaisro evakuojama reabilitacijos ligoninė. Ugniagesiai praneša,...

Šaltiniai: po slapto susirinkimo prezidentūroje ruošiamasi „šnipų mainams“ su Rusija papildyta 15:41 (11)

Lietuva ir Rusija susitarė apsikeisti dėl šnipinėjimo nuteistais asmenimis, BNS patvirtino...

Strazdauskaitės budelio advokatas: jis siūlė paleisti, nežudyti (47)

Ketvirtadienį Kauno apygardos teisme ketinama toliau nagrinėti vieną kraupiausių pastarojo meto...

Zelenskis: lauksime septynias dienas (7)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pažymėjo, kad tam tikruose karo...

Aistros dėl Pranckiečio nerimsta – Seimo etikos sargai imasi tirti ar procedūros buvo teisėtos papildyta komisijos vadovo komentaru (73)

Seimo Etikos sargai trečiadienį svarstė, ar teisėtai antradienį buvo surengtas Seimo valdybos...