aA
Dažnai vieniša moteris graužiasi, nesuprasdama vyrų ir negalėdama užmegzti ilgalaikių santykių. Pabandysime atskleisti kelias tiesas apie vyrus, jų požiūrį į santykius ir paaiškinti kelis tipinius vyriško elgesio momentus.
Pora
© Shutterstock nuotr.

Yra tam tikri dėsningumai, kurie vienija vyrus ir skiria juos nuo moterų, ir atvirkščiai. Šie dėsningumai įvardinami atsižvelgiant į daugumą ir laikomi savotišku stereotipu. Tai nėra šimtaprocentinės taisyklės, bet jos dažnai padeda bendraujant ir bandant suprasti aplinkinį pasaulį.

Vieni stereotipai yra visiems gerai žinomi ir plačiai paplitę, o kiti lieka mįslėmis priešingos lyties atstovams, kurie žvelgia į pasaulį per savo prizmę.

Kreipiuosi į moterišką auditoriją, kad papasakočiau daugiau apie vyrų psichologiją.

• Jei vyras Jums neabejingas, jis kalbės su Jumis visu kūnu, nevengs kūno kontakto ir rankomis, kojomis bei visu profiliu norės būti atsisukęs, atsivėręs ir palinkęs link Jūsų.

• Jis domėsis Jumis ir įsidėmės detales apie Jus, kad galėtų vėliau bendraujant jas pritaikyti.

• Neabejingas vyras suras laiko savo įtemptoje dienotvarkėje. Jei jis jo neranda arba gali susitikti retai, Jūs dar nepavergėte jo širdies. Nebūkite naivi ir neteisinkite tokio vyro elgesio.

• Dažnam vyrui patinka gražios merginos, bet tai nereiškia, kad jis jas lygina su Jumis. Jis tiesiog įvertina jų išvaizdą, pastebi, atkreipia dėmesį. Ir šiuo momentu reikia sukaupti visas jėgas ir nepaklausti: „ar ji tau gražesnė nei aš?“. Jei jis sėdi su Jumis, vadinasi, jis su Jumis, o ne su ja. Jei kitą vakarą jis sėdės su ja, tada jis Jums visai nereikalingas.

Įgarsindama tokį klaidingą klausimą Jūs padarote dvi klaidas – priverčiate jį lyginti Jus su kitomis moterimis (taip taip, pati duodate jam mintį, kad reikia palyginti) ir parodote savo nepasitikėjimą savimi, kas vyrus mažiau žavi. Daugiausiai laimi moterys, kurios šioje situacijoje sugeba išlikti šmaikščios, o gal net pačios kartu įvertinti, kuri „paukštė“ graži, o kuri ne. Taip randami bendri grožio įvertinimo taškai. Žinoma, ši taisyklė galioja tol, kol jis žavisi tik akimis, bet nesileidžia į flirtą ir nerodo jokių simpatijos ženklų kitai moteriai, bet skiria daugiau dėmesio Jums nei „žvalgyboms“.

• Jei vaikinas nėra pasiruošęs santuokai, o Jūs negalite laukti, verta susimąstyti, ar Jūs tikrai esate vienas kitam skirti, nes vienodi bendri tikslai ir lūkesčiai yra vienas kertinių poros elementų. Tik žinoma, neužmirškite, kad šie tikslai suformuojami vėliau, o ne pirmaisiais pažinties mėnesiais. Per pirmus pasimatymus vyrams lengviau bendrauti ir geriau Jus pažinti, kai nėra įtampos, jog jam reikės Jus vesti ir būti amžinai kartu.

• Ne tik per pirmus pasimatymus, bet ir apskritai nereiktų kalbėti apie buvusius santykius. Jūs pradedate naujus santykius ir tai gali atsitikti tik tada, kai padėjote riebų tašką senuose – kai jie Jums neberūpi. Patikėkite, jokiam vyrui nemalonu bus klausyti apie kitą, kuris vis dar virpina Jūsų širdį ir kuriam Jūs dar skiriate savo laiką ir kalbas. Net jei Jūsų klausia apie praeitį, venkite per daug įsileisti į smulkmenas. Kiekvieną kartą susitikusi su potencialiu jaunikiu, turite leisti jam suprasti, kad jis yra vienintelis šią akimirką.

• Vyrai, taip pat kaip ir moterys, vertina komplimentus, netikėtas staigmenas, mažas dovanėles, reikalingas smulkmenas ir nedidelį kiekį paslaptingumo.

• Neužmirškite, kad vyrus visų pirma veikia fiziologiniai faktoriai ir pirminiai jų poreikiai turi būti patenkinti – jei jie išalkę, seksualiai nepatenkinti, pavargę arba jiems apribojamos galimybės mėgautis savo hobiu, jie jaučiasi nekomfortiškai. Kuo dažniau jie su Jumis jausis nekomfortiškai, tuo dažniau Jus tapatins su diskomforto priežastimi.

• Neužmirškite, kad vyrai nėra aiškiaregiai ir kartais moteriškos užuominos prabėga nepasiekusios jų akių nesąmoningai, todėl nepersistenkite kalbėdama tarp eilučių. Kartais tiesiog reikia subtiliai pastumti vyrą tinkama kryptimi.

• Rūpinkitės savo išvaizda ir mylėkite save. Ne tik iki tos akimirkos, kada pavergsite savo išrinktojo širdį, bet visą laiką. Vyrai gali nesureaguoti į svorio priaugimą ar ilgesnių sijonų nešiojimą sąmoningai, bet nesąmoningai visgi jie tikisi, kad tokia moteris, kokią jis sutiko ir kuri jam patiko, ji bus amžinai. Vyrai myli akimis ir patraukli moteris tonizuoja jų smegenis. Be to, gerai atrodydama Jūs jausitės seksualesnė ir labiau pasitikėsite savimi.

• Venkite kritikuoti vyrą. Brandesniuose santykiuose dalyvauja dvi asmenybės, kurios jau būna susiformavusios ir myli save. Jos turi savo trūkumų, ir pamilstant žmogų reikia priimti jį ne tik su privalumų, bet ir su trūkumų bagažu. Nemalonūs aspektai dažnai lengviau išsprendžiami, kai jie nepateikiami kaltinimo forma, kuri priverčia žmogų gintis. Vyrai į kritiką reaguoja skaudžiai, tik dažnai tai pasireiškia ne iš karto.

Norint pakoreguoti partnerio elgesį, geriausias ginklas - humoras ir šmaikštumas, bet ir čia labai svarbu neperlenkti lazdos. Arba kol dar nevėlu, jei tikrai negalite susitaikyti su kažkokia jo yda, reikia ieškoti kito, bet neužmirštant, kad pati esate mirtingoji, kuri turi savo trūkumų.

• Taip pat neverta tuščiai ginčytis, kai galima patylėti. Juk nebūtina visada turėti vieną nuomonę ir vieną tiesą kiekvienu klausimu. Juk vyro ego dažniausiai labai jautrus prieštaravimams. Protinga moteris sugeba pateikti savo nuomonę taip, kad vyras ją priimtų kaip savo arba tiesiog kaip priimtiną.

Be visų šių tiesų reikia nepamiršti, kad santykių pradžioje mes pamilstame ne žmogų, o savo būseną, kuri mus tonizuoja, pamilstame jaudulį, kurį sukelia buvimas su priešingos lyties žmogumi. Vyrai su moterimis keičiasi energija. Ir svarbiausia, kad ta kaita būtų maloni. Taigi savo ruožtu turite sekti, kad suteiktumėte vyrui džiaugsmo, šilumos, švelnumo, rūpesčio ir kitų teigiamų kokybių. Ir kad jo nepasiektų Jūsų prastos nuotaikos, užsispyrimas, egoizmas ir kiti tamsūs debesėliai. Tai jau nebe stereotipas, o taisyklė, kuri galioja ir vyrams, ir moterims.

Pabaigai noriu pridurti, kad šie aiškinimai pagrįsti tyrimais, apklausomis ir teorijomis, bet visada gali ir dažnai atsiranda išimčių. Taigi kiekvienas straipsnis papildo Jūsų žinių bagažą ir suteikia dar vieną tiesos versiją, kurią galite objektyviai apsvarstyti ir pritaikyti arba atmesti konkrečioje situacijoje. Nes tik Jūs esate savo gyvenimo tyrėja ir tik Jūs galite prisiimti atsakomybę už savo įvertinimus, sprendimus bei poelgius.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujų mokesčių prakeiksmas kabo virš Seimo: tokių pokyčių neplanuota net per didžiausias krizes (237)

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad kitų metų biudžeto projektas bus priimtas gruodžio 10...

„Huawei“ vadovai – apie santykius su JAV ir technologijų ateitį: pamirškite 5G, prasitarė apie kuriamą 6G specialiai DELFI iš Paryžiaus (52)

5G ryšio diegimas, 6G kūrimas, klientų duomenų saugumas bei Kinijos santykių su JAV pasekmės...

Kur veda Serbijos flirtas su Rusija? (46)

Prieš porą savaičių Serbijos ministrė pirmininkė Ana Brnabic išvyko į Maskvą pasirašyti...

Rusijoje – lietuvių sambrūzdis: Kurtinaitis vadino Juškevičių nesustabdomu, Maksvyčiui trūko pergalės (4)

Po trilerio VTB lygos rungtynėse pirmadienį Maskvoje prie dviejų skirtingų Rusijos komandų vairo...

Planas „Skydas“ Vilniaus apylinkės teisme: pranešė, kad sprogs 9 val. (29)

Antradienio rytą policijai buvo pranešta, kad Vilniaus miesto apylinkės teisme padėtas sprogmuo.

Lietuvos gyventojų sveikata ilgainiui tik dar labiau blogės: profesorė įvardijo, kokios priemonės gali mus išgelbėti (57)

Jeigu žiūrėtume kelių dešimtmečių perspektyvoje, tai visa situacija tik blogėja. Fizinis...

Meghan Markle vėl atrodė kaip atstumtoji: ekspertai paaiškino, kodėl jai neliko vietos prie svarbiausių karališkosios šeimos narių (39)

Per savaitgalį vykusią Atminties dienai skirtą ceremoniją Jungtinės Karalystės karalienė...

Nuodai ir toliau šluoja keturkojų gyvybes: augintinės netekęs vyras siūlo problemos sprendimą (117)

Viešose vietose mėtomi nuodai pasmerkia keturkojus žiauriai kančiai ir mirčiai, o gyvūnų...

Buvęs Lietuvos pašto valdybos pirmininkas: buvome pasiryžę tęsti darbą, tačiau neišėjo susitarti su Narkevičiumi (16)

Su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi neišėjo sutarti nė vieno dalyko dėl „Lietuvos...