aA
Sunku įsivaizduoti visišką nevykėlį, kuris nebūtų patekęs nė į vienos moters, norinčios prablaškyti savo vienatvę, akiratį. Praktiškai kiekvienam vyrui reikalinga jei ne auklė, tai bent tarnaitė, kuri vaikščiotų iš paskos ir prižiūrėtų, kaip kad kažkada prižiūrėjo mama: tvarkytų, gamintų, patartų, padėtų, o kartu ir išspręstų už jį svarbius gyvenimiškus klausimus.
Vyras
© Corbis
Kai mano draugės uošvis, keturiasdešimt metų išgyvenęs santuokoje, tapo našliu, jis taip išsigando, kad nesugebės pats susitvarkyti, skalbti drabužių ir gaminti maisto, kad praktiškai po poros mėnesių ėmė karštligiškai ieškoti pakaitalo žmonai ir rado moterį, kuri, jo pasakymu, galėjo juo pasirūpinti.

Jis ėmė jai asistuoti, vedžiojo į teatrą, kvietė į pasivaikščiojimus parke. Neilgai, bet rūpestingai pureno dirvą būsimam patogiam gyvenimui su šia moterimi. Ir greitai šventą namų tarnaitės vietą užėmė nauja jo norų pildytoja.

Visi pasidžiaugė dėl vargšo našlio, kuris jau tuoj būtų apaugęs pelėsiais, dulkėmis ir neplautomis lėkštėmis. Dabar juo yra kam pasirūpinti: išrinkti kostiumą pasivaikščiojimui, išlyginti marškinius, paruošti pusryčius. Vienu žodžiu – aptarnauti.

Kam vyrui reikalinga moteris?

Ar apie tai susimąsto jaunas vaikinas, išeidamas į suaugusiųjų pasaulį? Veikiausiai šiuolaikinis jaunuolis nesakys tiesiai, kad jam reikalinga auklė.

„Moteris reikalinga dėl meilės“, - ištars jis.

Tačiau rinkdamasis gyvenimo palydovę jis vis dėlto žvelgia merkantiliškai ir praktiškai, neretai net pats dėl to nesusimąstydamas. Ar ji moka gaminti? Ar ji tvarkinga, graži (kad jaudintų jį lovoje), protinga (kad palaikytų pokalbį ir išblaškytų nuobodulio akimirkomis), ar darbšti? Taip nepastebimai ima veikti vartotojiški atrankos kriterijai.

Beje, merginos taip pat neatsilieka. Renkantis mylimąjį jas taip pat domina materialiniai dalykai, susiję su būsimuoju gyvenimu. Ar išrinktasis turi butą, darbą, padėtį visuomenėje? Moterį galima suprasti: ji turi galvoti apie savo vaikų ateitį.

Taigi jie naudojasi mumis, o mes – jais... Kas nuo to tapo laimingesnis?

Kam moteriai reikalingas vyras?

Ir vis dėlto merginos norą ištekėti kartais nusveria praktiški pasvarstymai apie gyvenimo būtent su šiuo vyru perspektyvas ir jo potencialias galimybes. Ir ji rizikuoja vildamasi, kad su jos pagalba jis kada nors taps tikru vyru, sugebančiu aprūpinti šeimą, rašo passion.ru.

Ji pasiruošusi pasiaukoti, kažkurį laiką kęsti nepatogumus ir laukti geresnių laikų su sąlyga, kad jos vyriškis siekia kurti šeimos gerovę, jaukius ir šiltus namus. Ji iš jo laukia tokio suaugėliško, ir, iš jos požiūrio taško, tokio suprantamo, žmogiško ir vyriško siekio. Laukia poelgio, kuriam jaunuolis, deja, ne visada pasirengęs.

Vyras didžiąja dalimi yra pragmatikas. Seksas, erotinės fantazijos, adrenalinas kraujyje, azartas, medžioklė, noras užvaldyti... Karštas vidinis šauksmas, prigimties balsas, kurio nuslopinti neįmanoma. Ir verdantis kraujas, ir laukimo įtampa.

Galiausiai – saldus jos kūno užkariavimas, kvapą atimantis malonumas... Taip pat – jos sąmonės, jos sielos pasiekimas... O, beje, siela – tai tokia nežinomybė... O ir kam? Taip dažnai gavus savąjį pasitenkinimo gabalėlį susidomėjimas ja dingsta, lyg viršūnė jau būtų pasiekta ir daugiau nebūtų dėl ko stengtis.

Dabar jo medžiotojo instinktai būna nukreipti ieškoti naujo objekto, nes teritorijos tyrinėjimas daugiau taip aistringai nebedomina. Ir jam visai nesinori, o gal net ir baisu pažvelgti į jos sielos gelmes, prisirišti, būti atsakingam už šeimos buitį ir gyvenimą kartu.

Jis išgalvoja sau patogius ir viską paaiškinančius pasiteisinimus: „Reikia iš pradžių gauti išsilavinimą, pasiekti karjeros, nusipirkti butą, o paskui kurti šeimą“. Tačiau tuo pat metu vyriškis kažkodėl su malonumu naudojasi moterimi ir jos viltimi sulaukti laimingo judviejų santykių apvainikavimo.

Kad palaikytų jos viltis, jis jai kalba gražius, moterims tokius svarbius žodžius apie meilę ir dvasinę giminystę, kurios kartais ir nebūna.

Realybėje buto pirkimas atidedamas neribotam laikui, kurio metu vyriškis, būdamas laisvas žmogus, pats sprendžia, ką jis nori daryti, vaikšto sau vienas ir niekam neatsiskaito. Jį tokia padėtis visiškai tenkina.

Jis gali be galo ilgai palaikyti tokius santykius su viena ir ta pačia mergina, susitikėti su ja jos arba savo teritorijoje, vaikščioti į kiną, dovanoti mažas dovanėles ir net gyventi su ja kaip vyras su žmona šeštadieniais ir sekmadieniais.

Tačiau toliau niekas nesirutulioja. O kam?

"Juk tai taip patogu..."

Nėra ribojančių veiksnių vyro laisvei. Jis galėtų taip nugyventi visą gyvenimą ir nieko nekeisti. Juk jis gauna iš moters tai, ko nori: bendravimą, meilę, seksą, skanią vakarienę, švarius marškinius... Pripratęs prie to ir vengdamas staigių judesių, jis geidžia šią būseną tęsti kaip galima ilgiau. Bet kokie pasikeitimai jam atrodo kankinantys.

Santuokai vyras ryžtasi tik nusileisdamas savo merginos pageidavimui arba bijodamas prarasti tai, ką jau turi, ypač jei variantų ne tiek ir daug. Suprasdamas, kad mergina negali ilgai kentėti tokio patogaus jam, tačiau neparankaus jai neįpareigojančių santykių scenarijaus, jis pasiduoda.

Kiekviena mergina nori turėti šeimą ir vaikų – taip jau gamtos surėdyta. Ir, ačiū Dievui, tai galioja ir šiems laikams. Ilgai laukti ji taip pat negali, nes su amžiumi praranda savo patrauklumą, o išnešioti ir pagimdyti sveiką mažylį gali tik savo produktyviuoju, vaisinguoju laiku, kuris ne toks jau ir ilgas.

Moteriai šeima – sėkmingo gyvenimo sinonimas, ir ne tik todėl, kad suteikia tam tikrą socialinį saugumą. Šeimoje realizuojamas svarbiausias moteriškosios egzistencijos poreikis: meilė ir rūpinimasis artimais žmonėmis, motinystė.

Žinoma, materialiniai klausimai svarbūs sėkmingam šeimyniniam gyvenimui. Ir žinoma, sėkmingai santuokai reikalingas materialinis aprūpinimas, tačiau šiais laikais pasiekti to galima ir reikia kartu – tai net paranku siekiant geriau pažinti vienas kitą ir suartėti.

Nugrimzdo į praeitį tie laikai, kai moteris patekdavo į visišką finansinę ir materialinę priklausomybę nuo savo vyro. Dabar ji turi galimybę realizuoti save karjeroje, pasiekti sėkmės gyvenime ne tik asmeniniame fronte, bet ir versle. Ji sėkmingai gali save aprūpinti, jai nereikia nuolat dairytis į vyrą laukiant palaikymo.

O jis? Jis kaip ir anksčiau baiminasi susieti save su ja, manydamas, kad atsakomybės našta, kurią jis dabar prisiims už savo šeimą, materialinės ir socialinės pareigos taps jam akmeniu po kaklu ir padarys jį priklausomą. Jis nori išsaugoti savo laisvę, nepriklausomybę. Bet ką galiausiai pasiekia?

Atsitiktinius ryšius? Adrenaliną, seksą, neįpareigojantį bendravimą, išskalbtus marškinius? Bet negauna svarbiausio, dėl ko žmonės ir suartėja vienas su kitu: meilės ir žmogiškos šilumos. Tikro artumo, kuris ne prirakina, o skatina išskleisti sparnus ir įkvepia laisvam kūrybiniam skrydžiui.

Kai vyriškis nustoja žvelgti į moterį tik kaip į kūną, kaip į jo poreikių patenkintoją, jis išsilaisvina pats ir išlaisvina ją. Jis suteikia jai galimybę rūpinantis juo, vis dėlto augti kaip asmenybei, augti karjeros prasme, realizuoti savo sugebėjimus. Todėl kad ir jis, savo ruožtu, rūpinasi ja, skiria jai savo dvasios šilumą, jėgas, laiką ir nervus, kad sukurtų šiltą erdvę giminingai sielai.

Šeima – tai pasaulis, kuriame gyvena mūsų sielos, laisvos nuo išgalvotų socialinių įsipareigojimų ir lūkesčių, kur galima būti savimi. Ji kaip tokia būtina kiekvienam žmogui. Tačiau tokia ji tampa tik tada, kai joje ieškoma ne „ko nors užkąsti“, o meilės ir supratimo, tuo pačiu atsilyginant meile ir supratimu. Tam tiesiog reikia surasti tą žmogų, kuriam norėsis atiduoti savo šilumą nelaukiant nieko atgal – beatodairiškai, su džiaugsmu, tiesiog todėl, kad jį myli.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ukrainos kariuomenės karininkas: rusai į Ukrainą važiuoja kaip į safarį – pašaudyti į „chacholus“ (344)

Atskridus į Kijevą įtarti tai, kad šalis kariauja, galima dėl sugriežtintos patikros oro uoste...

Stulbinantis atsitiktinumas: lietuviai sutrumpino darbo laiką – pelnas išaugo kartais (34)

Dvi Lietuvos įmonės „Engineer“ ir „Valandinis“, veikiančios statybų srityje, nuo rugsėjo...

Įstrigusi auklėtinių pažanga Jasikevičiaus mintis sugrąžino į vasarą (57)

„Aš jau kartosiuosi“, – pats žurnalistus perspėjo Šarūnas Jasikevičius. Kauno...

Orai: nesušalkite, atkeliauja šlapdriba (6)

Po žiemiškos šeštadienio nakties kuklios 7 °C šilumos įdienojus sulauks tik pajūrio...

Sostinėje „eTransport“ automobilis aplamdė stovinčias mašinas ir apvirto (9)

Vėlų penktadienio vakarą, apie 23 val., Vilniuje, Mindaugo g. apvirto pavėžėjimo įmonės „...

Keli faktai apie Marko Zuckerbergo santuoką ją paverčia išties keista: nuo neįprasto susitarimo iki dramos vestuvių dieną (1)


 „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas ir Priscilla Chan neabejotinai yra įtakingos...

Sunkiai suvokiamas atvejis: penkiametė tapo mama (78)

1939 metais Liną Mediną motina nuvežė į Peru esančio Pisko miesto ligoninę. Iš atokiame...

Apmaudus vakaras Kaune: pratęsimą išplėšęs „Žalgiris“ jame nesulaikė Pangoso ir krito prieš „Barcą“ (603)

Penktadienio vakarą kovos lauke Nemuno saloje susigrūmė dvi šlovingą istoriją turinčios...

Visi rodikliai – į vieną pusę: kodėl moterys Lietuvoje nebenori gimdyti (610)

Visame Vakarų pasaulyje moterys ryžtasi gimdyti vis vėliau. Ne išimtis ir Lietuva . Pernai...

Unikauskas rekomenduoja: valgykite šią košę kasdien – kilogramai tirps, sveikata gerės (145)

Ir žmonės, sergantys virškinimo trakto ligomis, ir moterys, norinčios numesti svorio, ir kareiviai...