Ar man reikia vestuvių organizatoriaus?

Savarankiškos nuotakos vis dar nebijo prisiimti visos atsakomybės ant savo pečių, nors šventei praėjus dažna pripažįsta, kad tai nebuvo teisingas pasirinkimas. Vis dėlto net ir be profesionalių vedybų planavimo įgūdžių, nuotakoms surengti gražią šventę visada pavyksta. Planuojant vestuves užsienyje, situacija yra truputį kitokia – keletą kartų nuvykti į svečią šalį susitikti su fotografais, maisto tiekėjais, apžiūrėti patalpų ir kt. vargu, ar pavyks. Be to, tai užimtų daugybę laiko ir ženkliai išpūstų šventės biudžetą. Todėl tuokiantis užsienyje, vestuvių organizatorius yra tiesiog būtinas pasirinkimas.

Poros vis dar galvoja, kad vestuvių organizatoriaus paslaugos yra brangios ir jo nesamdant pavyks sutaupyti. Galbūt taip galėtų nutikti savoje šalyje, kur viskas žinoma ir pažįstama, tačiau tikrai ne tuo atveju, jei nusprendėte kelti vestuves užsienyje. Vestuvių organizatoriai iš įvairiausių vestuvėms reikalingų paslaugų tiekėjų gauna nuolaidas, kurias perleidžia savo klientams.

Be to, žinodami visą situaciją, jie veikia kaip patikimas rekomendacijas dalijanti draugė ir padeda išsirinkti optimaliausią variantą bei apsidrausti nuo nesėkmių, kurios gresia, pavyzdžiui, renkantis viešbutį tik pagal aprašymus ir nuotraukas internete.

Nuo ko pradėti?

Vestuvių organizatorius gali patarti, pasiūlyti alternatyvas ir idėjas, o be to, jis atliks ir visą „juodą darbą“ – paruoš ir suderins sutartis, terminus ir kainas, surinks informaciją, pasirūpins dekoracijomis ir kt. Visgi, kad ir kiek daug begali padaryti vestuvių organizatorius, jis pačių vestuvių idėjos nesukurs – tai malonus darbas, kuris atitenka porai. Pajusti tai, ko norite iš tikrųjų, reikia laiko ir trupučio pastangų. Nebijokite, šis procesas tikrai malonus, o planavimas iš anksto leis išvengti streso dėl neapsisprendimo.

Taigi, pirmasis žingsnis, rengiantis prie altoriaus eiti svečioje šalyje, yra vestuvių organizatoriaus paieškos. Atradę tuos žmones, kurių požiūris į vestuves atitinka jūsiškį, nebijokite klausti ir domėtis – jie pateiks visą reikalingą informaciją, o tada beliks viską apgalvoti ir priimti sprendimus. Neskubėkite rinktis ir nedvejokite dėl savo pasirinkimų. Visada svarbu pajusti, ko trokšta širdis – juk vestuvės nėra gimtadienis, kurį galite švęsti kasmet!

Kaip vyksta vestuvių planavimas užsienyje?

Kalbant apie vestuvių organizatorius, vis dar susiduriama su daugybe mitų. Visų pirma, vestuvių organizatorius visada yra pasiruošęs padėti surengti šventę tokią, kokios nori pora, padėti įgyvendinti jaunųjų svajonę, o ne primesti savo scenarijų. Nebijokite dalintis mintimis ir idėjomis – bendraukite nuoširdžiai, nes kartu siekiate to paties tikslo.

Paprastai bendravimas tarp jaunavedžių ir vestuvių organizatoriaus prasideda nuo užklausos, kurioje turėtų būti atskleidžiami bent jau minimalūs poreikiai šventei: kiek svečių numatoma kviesti, kiek dienų švęsite, kada preliminariai planuojate savo šventę ir pan. Kai kuriems jaunavedžiai klysta galvodami, kad reikia rūpintis tik kaina – į neapibrėžtus klausimus apie kainą vestuvių oganizatorius ar planuotojas, nesvarbu, jis rengia vestuves užsienyje ar Lietuvoje, dažnai atsako procentine išraiška.

O tai savo šventės sąmatos negalintiems paruošti jaunavedžiams nieko nereiškia ir jie ieško to, kas pasiūlo mažiausią kainą – taip dažniausiai ir kyla nusivylimas organizatorių paslaugomis. Trumpai sakant, norėdami sulaukti kokybiško atsakymo, į užklausą įdėkite kuo daugiau savo šventės detalių.

Jei pradiniame etape jaunavedžiai ir organizatorius sutaria, toliau vyksta detalaus šventės scenarijaus derinimas, jaunavedžiai priima sprendimus dėl maisto, gėrimų, pramogų ir kt. Bendravimas vyksta pasirinktu būdu: galima bendrauti skype, telefonu, el. paštu arba susitikti. Tai labai malonus procesas, nes patiems jauniesiems jau nereikia rūpintis nei paieškomis, nei sutartimis – tik rinktis tai, kas patinka labiausiai.

Vestuvės užsienyje nėra toks didelis „baubas“, kaip kad galėtų pasirodyti - užsienyje švęsti tikrai paprasta ir smagu!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt