Šiandien galiu drąsiai teigti, jog tai buvo vienas svarbiausių įvykių mano gyvenime, padėjusių suprasti gyvenimo prasmę ir pajusti tikrąją meilę. Dar ir dabar prisimenu kiekvieną smulkmeną, kiekvieną širdies krūptelėjimą JAM esant šalia, nors nuo tos lemtingos vasaros praėjo jau daugiau nei septyneri metai.
Įsimylėjėliai bučiuojasi
© Corbis
Studijų laikais buvo pasitaikiusi puiki galimybė pagal studentų mainų programą išvykti vasarą padirbėti į JAV. Be abejo, neatsispyriau pagundai aplankyti tolimą šalį ir ją pažinti. O galbūt pasąmonėje jau žinojau, kad ten sutiksiu JĮ, žmogų, kuris stipriai pakeis mano gyvenimą.

Nuskridau į Los Andželo oro uostą, kur mane turėjo pasitikti darbdavio atstovas ir nuvežti į būsimus laikinuosius namus. Kadangi lėktuvas 3 valandas vėlavo, atskridau tik vidurnaktį, taigi turėjau baisia nuojautą, kad teks iš oro uosto kapstytis savo jėgomis. Bet kokiu atveju, vis dar nepraradau vilties laukiamajame sutikti laukiantį storą juoduką su mano vardu ant popieriaus lapo.

Deja... Jokio juoduko ten nebuvo... Ir jokios kortelės su mano vardu. Už akių užkliuvo dailus tamsiaplaukis vaikinukas, kažko besiblaškantis oro uoste. Lyg kažkieno stumiama iš vidaus priėjau pasiteirauti, ar nieko nematė su mano vardo kortele ir tiesiog iš laimės nušvito dangus! Tai buvo JIS, jau 3 valandas laukiantis mano lėktuvo! Po kelių mėnesių, praleistų kartu, abu sutarėme- vertėjo laukti...

Kadangi aš gyvenau dar su keletu studentų iš įvairių Europos kampelių, laikas buvo smagus. Mano juodaplaukis taip pat atsikraustė gyventi šalia ir kiekvieną dieną mane aplankydavo. Jau pirmą dieną išsiaiškinome, kad jis prancūzas, o aš studijuoju prancūzų kalbą. Koks sutapimas! Bijojau tik vieno dalyko-sužinoti, kad jis jau kažkam priklauso. Juk gražūs vaikinai retai būna vieniši.

Buvau tvirtai įsitikinusi, kad man vėl nepasiseks. O be reikalo! Baimės akys didelės, bet tiesa buvo saldžiausia mano gyvenime. Visą vasarą praleidome kartu, pažindami vienas kitą, atrasdami be galo daug panašumų ir džiaugdamiesi dar niekada nepatirtu jausmu. Dar niekada iki tol gyvenime nebuvau buvusi tokia laiminga, turėdama šalia žmogų, kuris užpildytų kiekvieną tuštesnę mano sielos kertelę.

Supratau, kad likimas man parodė tai, kas gali būti gražiausia, ir kad už kiekvieną džiaugsmo ašarą kartais tenka sumokėti širdį veriančiu skausmu. Juk viskas baigiasi: baigiasi vasara, baigiasi ir džiaugsmo akimirkos.

Niekada nepamiršiu dienos, kai JIS mane išlydėjo į oro uostą. Tai buvo baisiausia, kas tuo metu galėjo nutikti. Nors prieš dvi savaites iki skrydžio buvo nugriauti dvyniai Niujorke, man tai nekėlė jokios baimės, atvirkščiai, galėjo vykti bet kas, nes mano gyvenimas atrodė tampąs beprasmis.

Išsiskirti su tuo, kuris nuspalvino gyvenimą naujomis spalvomis, tiek man, tiek jam buvo protu nesuvokiamas poelgis. Ilgai stovėjom apsikabinę ir verkėm. Guodė tik vienintelė mintis - juk Prancūzija nėra taip toli kaip Amerika.

Be abejo, noras vykti pas JĮ buvo stipresnis už mane, todėl grįžusi į Lietuvą pasiėmiau akademines atostogas ir išskridau ten, kur buvo mano širdis. Visų pirma susiradau darbą, po to susiradau JĮ.

Keistas jausmas susitikti ten, kur jo namai. Reikėjo šiek tiek laiko, kad viskas vėl įgautų tokį patį pagreitį. Tačiau 6 mėnesiai, praleisti Prancūzijoje, dar labiau mus suartino. Atrodė, kad visai įmanoma būtų pratęsti tą nesibaigiančią laimę iki amžinybės. Netgi susipažinau su JO tėvais, o tai man atrodė jau be galo daug.

Bet realybė yra gana žiauri, taigi man ir vėl teko išvažiuoti tęsti mokslų Lietuvoje, juk buvo telikę paskutiniai studijų metai. JIS ir vėl mane išlydėjo, tik šįkart ašarų nebuvo. Gal todėl, kad jautėme, jog šis išsiskyrimas bus ilgas, nors guodėme vienas kitą tikėjimu dar daug kartų būti vienas kito glėbyje.

Grįžus i Lietuvą to glėbio man trūko kaip oro. Kasdieniai sėdėjimai prie kompiuterio, atvirumo ir šiltų jausmų kupini laiškai ir nenumaldomai skruostais byrančios ašaros. Tokios karštos, kad atrodė, jog išdegins akis.

Begalinis noras būti šalia, jausti JO kūno šilumą, užuosti kvapą, girdėti JO juoką... Pagaliau vėl atsiduoti nežmoniškai aistrai... Nepakeliama, bet verta tai patirti, kad suprastum, ką reiškia iš tikrųjų gyventi.

Štai ir dabar, jau praėjo daugybė metų, abu turime kitus žmones šalia savęs, bet taip neapsakomai gera nors kartą į pusmetį sulaukti žinių iš ten, kur kažkada svajojau perkelti savo gyvenimą.

Edita

Atsiųskite savo meilės istoriją konkursui ir laimėkite šaunių prizų

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Konservatorių ir valstiečių kovoje – intriga: duomenys išsiskyrė (181)

Jau ne pirmą mėnesį populiariausių partijų viršūnėje tarpusavyje besivaržantys valstiečiai...

Pasibaigus pikantiškai istorijai – vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (21)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

Testas: 9 simptomai – gripas ar peršalimas? (3)

Devyni simptomai sieja gripą ir peršalimą . Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai...

Policijos rankose – nauji pažangūs greičio matuokliai matys pažeidėją už 2 km (2)

Lietuvos policija iš kompanijos „Eurosec“ nusipirko pirmuosius pažangius nešiojamus...

Pirštu bedė į Rusiją: tai tarsi naujas karinis ginklas (14)

Europos Sąjunga trečiadienį surengė diskusiją apie Rusijos propagandos įtaką Bendrijai ir...

Orai: grįš šaltis (20)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

„Grei anatomijos“ žvaigždė parduoda prabangų namą (4)

Populiaraus serialo „Grei anatomija“ aktorė Ellen Pompeo parduoda savo prabangų namą...

Kokie naminiai gyvūnai Lietuvoje gali žiemą gyventi be tvarto (7)

Žiemos sezonas – tikras išbandymas tiek ūkininkui, tiek jo guvulių bandai. Iki 15 laipsnių...

Užsikimšo vamzdžiai? Iš jų sklinda blogas kvapas? Padėti gali ir naminės priemonės (8)

Jūsų namuose iš kanalizacijos vamzdžių gana dažnai gali pasklisti blogas kvapas. Paprastai nosį...

Valančiūno ir Drummondo dvikovoje – žvėriški dvigubi dubliai ir lietuvio komandos pergalė (4)

NBA pirmenybėse po nesėkmingos atkarpos pergalės skonį vėl pajuto Toronto „Raptors“ (30-13)...