Artėjo vasara. Beliko išsilaikyti kelis egzaminus ir būsiu laisva kaip vėjas. Laisva? Be pinigų? Nejuokinga. Reikia darbo. Daugelis draugių traukė į Angliją, bet man niekada nepatiko ta niūri šalis. Ne, nenoriu. Ir štai vieną dieną mano žvilgsnis užkliuvo už mažo lapuko skelbimų lentoje. Darbas Graikijoje. GRAIKIJOJE?
Skrybėlė
© Corbis
Skamba daug geriau nei Didžioji Britanija. Bet nesu girdėjusi, jog kas nors būtų ten dirbęs. Juk norėjau įdomaus darbo vasarai. Štai - pasiūlymas prieš akis.

Niekas nesitikėjo, kad viena išdrįsiu išvykti į dar mažai lietuvių ištyrinėtą šalį, net pati nesitikėjau, nes buvau tyli ir niekuo neišsiskirianti studentė. Bet išdrįsau. Viena. Nors kelionė buvo pilna nenumatytų įvykių, tačiau galiausiai išvydau savo tikslą - nuostabiąją Graikijos salą - Samos.

Darbas bare pasirodė ne toks jau neįveikiamas. Negalėjau patikėti, kad esu tokiame rojaus kampelyje, kur saulė šviečia kiekvieną dieną, žydra kaip dangus jūra ošia šalia, o išėjusi į gatvę gali nusiskinti iki šiol neragauto natūralaus skonio apelsiną. Jaučiausi lyg sapne, kasdien nubudusi ir vėl pamačiusi nepaprastai giedrą dangų. Įsimylėjau nuostabiąją salą.

Bėgo šiltos dienos, o aš pripratau prie nerūpestingo graikų gyvenimo stiliaus. Mėgavausi darbu bei pažintimis su naujais žmonėmis iš visų pasaulio šalių ir su vietiniais draugiškaisiais graikais. Tačiau parūpo susipažinti ir su gretimo baro vaikinais. Jų baras visuomet buvo pilnas norvegų ir švedų, skambėdavo linksma muzika, o žmonės užsibūdavo net iki paryčių, kai tuo tarpu mūsų baras buvo pustuštis ir niekuo neišsiskiriantis. Gal visus traukė baro savininkas?

Gana įdomios išvaizdos: apie 40 metų, ilgi juodi plaukai, bei įdomi savotiška eisena, gal todėl mes su bendradarbe praminėme jį Maugliu - laukinių džiunglių karaliumi. Nes savo bare jis jautėsi lyg Mauglis džiunglėse: nenuspėjamas, drąsus, laimingas, laisvas ir pilnas energijos. Kad jis traukė moteris, tai tikrai spėjau pastebėti, bet kad pritrauks ir mane... Niekada net nepagalvojau!

Tik po gero mėnesio jis eidamas pro šalį pasisveikino, ištardamas ir mano vardą. Nustebau, kad jis jį žino, nes niekada nebuvau su juo kalbėjusi. Ir nuo to karto tai tapo nuolatine rutina. Jau žinodavau, kada jis ateina į darbą, nes jo kvepalų kvapas pasklisdavo jam jau artėjant prie mūsų baro ir tada išgirsdavau su graikišku akcentu ištartą: "Hello" ir šmėstelėjančią ilgaplaukio vyro figūrą.

Kadangi mūsų barai buvo visai šalia, atskirti tik mažos pertvaros ir staliukai būdavo lauke, tai mes dažnai nusišypsodavom vienas kitam, susimojuodavom, o kartais ir apsimainydavome keletu žodelių. O vieną vakarą jis man parodė gestą, jog kviečia kavos - aš atsakiau jam šypsena ir priėmiau tai kaip pokštą. Bet po kelių dienų, einant su draugėmis pro šalį, jis pakvietė mus visas į klubą. Nedvejodamos sutikom.

Mūsų buvo linksma ir didelė kompanija - aš su savo bendradarbėmis ir jis su savo baro komanda. Aš įsitaisiau tarp draugių, o jos mane vis skatino su juo bendrauti, nes aš niekada nepasižymėjau didele iškalba - tiesiog nežinojau nuo ko pradėti. Todėl nusprendžiau pakviesti jį šokti - sutiko, o aš likau sužavėta jo judesiais ir vikrumu.

Kažkaip atsirado ir bendra kalba ir šokti buvo malonu turint tokį patyrusį partnerį, kaip paaiškėjo, buvusį gerą pramoginių šokių meistrą. Apsvaigę nuo šokių visi išgužėjome atgaivos į lauką, o po to visi išalkusieji sugūžėjom į jo barą - pusryčiauti. Kol visa kompanija linksmai šurmuliavo lauke, aš jam padėjau daryti sumuštinius, tuo metu apžiūrinėdama jo valdas ir jį. Neįprastas ir jis, ir jo baras - kažkuo paslaptingi, bet turintys savo žavesio ir traukos.

Pamaitinus išalkusiuosius grįžom į vidų ir netikėtai jis mane apkabino, nesistengiau ištrūkti, nes buvo gera ir šilta. Stovėjome taip gal minutę, kol draugių balsai, sklindantys iš lauko, privertė mane krūptelėti ir pažvelgti į jį.

"Turiu eiti", - ištariau jam, tarsi sąmokslininkui, nusišypsojusi. Ir jis pasilenkė mane pabučiuoti, tačiau aš nuleidau galvą ir tariau: "Aš dar tik maža mergaitė", o jis nusišypsojęs tarė: "Mergaitė, viena dieną varysianti vyrus iš proto".

Žygiavau namo apsisiautusi jo švarku, nesiklausydama draugės kalbų, tik galvodama apie jį - Mauglį, gretimo baro karalių. Šypsojausi pati sau, netikėdama taip keistai pasibaigusiu vakaru.

Kiti vakarai pasibaigdavo, kai mums baigiant darbą jis ateidavo prašyti draugės, jog likusį vakarą praleistumėm jo kompanijoje. Su drauge buvom neišskiriamos, todėl neteko likti vieniems, kol vieną vakarą mano draugė susirado sau kompaniją ir mirktelėjusi paliko mane su juo. Jis pakvietė į savo barą ir gurkšnojant kavą prisipažino, jog nuo to vakaro, praleisto kartu, jis negali manęs pamiršti.

Jog negalėjo užmigti grįžęs į namus ir galvojo apie amžiaus skirtumą, apie savo gyvenimą, kurį po skyrybų tikėjosi būsiant paprastą. O atsiradau aš ir sujaukiau jo pasaulį. Atsakiau: "Tikiuosi, kad tu supranti, jog viskas baigsis po šios vasaros". Jis pažvelgė man į akis švelniu žvilgsniu ir tarė: "Aš suprantu, bet vis tiek noriu tave pabučiuoti, ar galiu?".

Šį kartą linktelėjau ir užsimerkusi pajutau jo švelnų ir aistringą bučinį. Šiluma nuvilnijo mano kūnu ir neaprėpiamas džiaugsmas užplūdo širdį, jaučiausi tokia saugi ir mylima. Kol kažkieno žingsniai pabudino mus iš ekstazės. Ištrūkusi iš jo glėbio nusijuokiau susigėdusi - mano draugė stovėjo tarpduryje ir begėdiškai šypsojosi.

Skruostus užliejo raudonis, o širdis vis dar virpėjo nuo jo švelnių lūpų. Negalėjau patikėti, kad tai įvyko, tačiau dar sunkiau buvo patikėti savo vis dar spurdančia širdim.

"Iki rytojaus", - ištariau neatsigręždama, bet su didžiule šypsena, kurią jis turėjo pajausti net nematydamas. Vasara taip ir bėgo... Dažnai su drauge eidavom pas jį į barą, kol užsidarydavo, o tuomet dažniausiai eidavom į naktinį restoraną klausytis gyvos muzikos, bei bangų ošimo ir laukdavau, kol šiltos jo rankos apsivys mane norėdamos sušildyti.

Kartais jis laukdavo bare, kol aš grįšiu iš klubo išliejusi savo jaunatvišką energiją ir kartu susėdę žiūrėsim seną filmą iki paryčių. Kartai pykdavomės, nes pavydėdavom vienas kito. Kartais tik tylėdami sėdėdavom šalia, nes jo žodžiais tariant: "Mes žinom vienas apie kitą viską ir nekalbėdami, lyg pora, kartu pragyvenusi visą gyvenimą". Taip. Atrodė, kad mes dvi giminingos sielos, kurioms nieko daugiau nereikia - tik būti kartu.

Tačiau išaušo diena, kai teko išsiskirti. Teko pasakyti: "Vasara baigėsi." Jo veide pasirodė šelmiška šypsena, nors akys atrodė liūdnos ir tarė: "Gal ir pasiilgsiu tavęs, o gal ir ne..", o aš atsakiau: "Aš tavęs tikrai pasiilgsiu". Išsiskyrėm ir tiek, nežinojo jis nei mano adreso, nei telefono. Bet aš žinau, kad jis manęs ilgėjosi, nes teiraudavosi žmonių, kurie mane pažinojo, ar jie ką nors apie mane žino ir sakydavo, kad vis dėl to ilgisi manęs.

Tačiau, tai dar ne pabaiga. Ji nėra tokia liūdna, nes jau trečią vasarą aš grįžtu į savo salą, kur randu jį - vis dar laukiantį manęs. Po mėnesio ir vėl būsim kartu, nors tik porai savaičių, tačiau KARTU. Visus metus gyvenam mintimis apie vienas kitą, kad kartą per metus vėl susitiktumėm.

Silvija

Atsiųskite savo meilės istoriją konkursui ir laimėkite šaunių prizų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (18)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (417)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (21)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (98)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (245)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (133)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Gyvai / Už „Vytauto“ vairo stojęs LaVaras vadovauja ekipai draugiškame mače su „Dzūkija“ tiesioginė vaizdo transliacija (21)

Nuo 21 val. Prienų-Birštono „Vytautas“ su broliais Ballais žaidžia penktąsias draugiškų...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (116)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (3)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...

Vos 5 minučių darbas prieš miegą gali labai pagerinti jo kokybę (1)

Beiloro universiteto mokslininkai atskleidė, kad vos 5 minutes trunkantis darbas prieš miegą gali...