aA
Penktadienis, 00:04 val., lovoje po sunkios darbo dienos: vyy! Ryt prasideda atostogos! Girdėjau sinoptikų prognozes – trumpalaikis lietus, blogiausia, kas gali nutikti per ateinančią savaitę. Palaimingai nugrimztu į sapnų karalystę, kur jau šoku aplink laužą Maljorkos paplūdimyje. Ir visai nesvarbu, kad rytoj teks pasitenkinti kasmet išgulimu Šventosios smėliu.
Širdis
© fotolia.com
Šeštadienis, 07:15 val.

Oras pasakiškas... Lauke lyja taip, kad pro langą nesimato dviejų metrų atstumu nuo namo pastatytos mašinos. Ramiai... Kvėpuojam... Tai tik trumpalaikis lietus. (Netikiu, kad zaraza greitai liausis.)

08:30 val.

Velnias, kur aš nukišau telefono pakrovėją?!

08:32 val.

Sėdžiu automobilyje. Sušlapusi. Visiškai. Trumpalaikis lietus jau tęsiasi pusantros valandos. Raminu save, kad tuoj liausis.

Ant galinės sėdynės pūpso du krepšiai. Viename iš jų - batai. Taip, mano batams visuomet prireikia atskiro krepšio – kas gi čia blogo?

Reikia užsukti į „Maximą“. Gyvensiu draugės bute. Ji atvažiuos rytoj. Vienai bus liūdna eiti į restoraną, tad vakare kiurksosiu prie TV šlamšdama pusfabrikačius.

09:10 val.

O Dieve! Ką tik darydama dureles įbrėžiau kažkieno sidabrinį bemsą. Turbūt kokio mafijozo. Reikia greičiau nešdintis iš mašinos.

09:13 val.

Pirkinių sąrašas:

3 buteliai mineralinio vandens;

2 buteliai vyno;

1 batonas;

1 pakelis koldūnų;

2 pakeliai sūrio;

2 pakeliai vienkartinių nosinaičių.

...uuh... Kas gi čia... Kažkoks malonaus veido vyriškis atsitrenkė į mano vežimėlį. Atsiprašydamas nusišypso taip, kad nuraustu kaip burokas.

09:40 val.

Stoviu prie kasos. Dar taip greitai susisukusi niekada nebuvau. (Patenkinta savimi). Och... Tasai vyriškis... Taip, tas pats, kuris man padarė „bum“... Jis stovi gretimoje eilėje ir mane nužiūrinėja! Tikiuosi, nesimato prastos depiliacijos kokybės. Hm... Išsitiesti, reikia pasitempti ir papūsti lūpikes. Tuoj nuvirsiu! Fu, jaučiuosi kažkokia įsitempusi.

09:50 val.

Jau kraunu pirkinius į bagažinę. Turėčiau dar pasigirti, jog kasininkė mane aprėkė, jog blogai išdėliojau prekes. Beeet... Simpatingasis vyriškis praeidamas pro šalį pa...

09:52 val.

Man šokas. Aš rimtai. Sėdžiu mašinoje jau antrą kartą išpilta raudoniu. Pasirodo, vyrukas, palinkėjęs geros dienos, yra to BMW, kurio dureles įbrėžiau, savininkas!

Jis kraunasi pirkinius. Meldžiuosi, kad nepastebėtų manęs ir jau ramiai kuriu mašiną. O ne! Jis atsisuko... Ir dar pamojavo. Mano šypsena akivaizdžiai guminė.

09:54 val.

Sėkmingai palieku parduotuvės aikštelę. Dešinė pusė - uždrausta zona. Nežiūrėti.

11:00 val.

Pravažiuoju Kryžkalnį. Mano nuolatinį 120 km/h greitį sumažina lėtai ir naglai šliaužantis vilkikas. Hrrr...

11:03 val.

Bet link jūros šviesėja! Mmh… Debesys po truputį sklaidosi. Puikumėlis. Trauk į šoną savo plačią subinę, už manęs juk baisinė kolona!

11:50 val.

One way or another, I'm gonna find ya' I'm gonna get ya', get ya', get ya', get ya'... Na na, nanana naa na...

12:30 val.

Jau Šventojoj. Ieškau namo, kuriame yra draugės butas. Penktą kartą apsuktas ratas aplink tą patį kvartalą kol kas neduoda jokių vaisių.

12:30 su trupučiu val.

Prie mano mašiniuko grėsmingai artėja kažkoks kraupus diedas! Maaama!

12:32 val.

Aš truputį jautri...

Jis bus mano kaimynas. Nešdamas šiukšles jis man papasakojo, kad nosį susilaužė bandydamas apginti savo šeimą nuo įsilaužėlių. Imsiu ir patikėsiu, juolab kad tuose juoduose (kaip aš meiliai vadinu - lavonų) maišuose kažkas įtartinai skimbčioja.

13:40 val.

Mirtinai noriu valgyti. Eisiu išsivirti koldūnų.

13:50 val.

Žinoma... Pamiršau grietinės. Mano močiutė pasakytų: „Tokia jauna ir jau turi užsirašinėti viską...“ Po minutės ji išvadintų mane senmerge.

13:55 val.

Susigraudinau. (Šnirpšt šnirpšt...)

13:57 val.

Taip, man dvidešimt šešeri ir aš vis dar be vyro... (Pasikūkčiodama)

14:20 val.

Rengiuosi eiti prie jūros. Lauke šviečia vėjelis ir gana gūsingai pučia saulė.

14:35 val.

Turėjau omeny – oras visai neblogas. Paplūdimyje žmonių skaičius nenarina akies. Nei pridėsi - nei atimsi. Ir bangų yra. Reiktų ir man įlysti į vandenuką. O štai tos pensininkų porelės paprašysiu, kad pasaugotų daiktus.

15:00 val.

Jaučiuosi fantastiškai... Vanduo toooks gaivinantis. Dabar kokią valandžiukę savo fetos sūrio baltumo odą bandysiu paversti šokoladine ir trauksiu namų link.

15:27 val.

Įtariu, kad nukepiau nugarą.

16:20 val.

Mmh... Koks nerealus sapnas...

O siaube! Aš užmigau. Turbūt mano veidas braškių raudonumo stadijoje. Reikia greičiau dingti iš čia, kol aplink gulintys žmonės nesumanė iškviesti gelbėtojų.

16:25 val.

Po paraliukais... Man atrodo... (O tiksliau - taip ir yra...) Aš pamečiau raktą!

Maždaug apie penkias vakaro

Sėdžiu prie daugiabučio ant suoliuko. Išsikrovė telefonas, todėl negaliu prisiskambinti draugei, kad ši atvažiuotų manęs gelbėti. Mašinos rakteliai bute. Ką gi. Naktį teks praleisti čia. Arba kopose. Arba dar blogiau – bedantis kaimynas su sulaužyta nosim pasiūlys prieglobstį savo lovoje (tik ne tai...)

Nejučia veidu nubėga ašara. Man jau tuoj trisdešimt, o gyvenu kaip nesubrendėlė paauglė. Mano mama su močiute teisios. Aš liksiu senmergė. Jeigu nemoku pasirūpinti savimi, tai kaip pasirūpinsiu šeima...

Et, kad jį kur tą raktą. Išvaikščiojau visą pliažą bandydama susitaikyti su mintimi, kad tai lyg adatos ieškojimas šieno kupetoj.

Pavargau...

Ir kaip gi man baigėsi

Sėdėjau ant suoliuko skęsdama depresijos liūne dar bemaž pusvalandį, kai pajutau keistą vėjo gūsį. Tokį, kokį palieka žmogaus buvimas. Pakėliau užtinusias akis ir išvydau žmogų, kuris tą akimirką pasirodė tarsi angelas sargas.

- Kodėl visą dieną bėgi nuo manęs? – paklausė vyriškis, kurį pirmą kartą sutikau parduotuvėje, po to mašinų stovėjimo aikštelėje, o vėliau, pasirodo, aplenkiau autostradoje.

Dabar jis sėdėjo ant žolytės priešais mane, įsmeigęs žvilgsnį tiesiai į mano akies vyzdžius. Jaučiausi keistai. Kūnu bėgiojo nesuskaičiuojama galybė šiurpuliukų, mintys skraidė kaip drugeliai, o širdis keistai daužėsi.

- Na, dabar jau nebeturiu kur trauktis, - atsakiau susigėdusi kaip maža mergaitė. – Tau pavyko mane pričiupti. - - Pagaliau... - sušnibždėjo.

- Aš pamečiau raktą nuo savo draugės buto...

Išklojau jam visą istoriją su tuo nelemtu raktu ir paklausiau, ar pažada mane pakelti nuo suolelio prieš šešias, kad žmonės nepalaikytų manęs kokia nelaimėle benamw. Jis pasakė, kad pažada nepalikti manęs vienos.

O taip... Jis elgėsi su manim labai atsargiai, buvo be galo mielas ir malonus. Jau sutemus, kai sėdėjome kopose, pati neištvėriau ir prisiglaudžiau prie jo, tik tada jis leido sau mane tvirtai apkabinti. Užuodžiau preciziškai švarių drabužių kvapą ir brangių kvepalų aromatą.

Prisiminiau, kai pirmą kartą jį išvydau prekybos centre. Prie švelniai įrudusios odos jam labai gražiai tiko persiko spalvos marškiniai ir lino audinio kelnės. Jis atrodė solidžiai. Jis atrodė tvirtai, patikimai, elegantiškai, nors akyse pastebėjau kažką vėjavaikiško...

Tą vakarą labai daug kalbėjomės - laisvai ir įdomiai. Man buvo taip gera ir ramu. Visą laiką jaučiau, kad tai, kas tą šeštadienį atsitiko, atsitiko ne veltui. Gal todėl ir dabar, būdama su juo, pradedu jausti, kad jau atėjo atostogos...

Atostogautoja

Atsiųskite savo meilės istoriją konkursui ir laimėkite šaunių prizų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kokia išeitis laukia Pranckiečio situacijoje – ekspertai įvardijo vienintelį būdą išsikapanoti (95)

„Mano manymu, šią situaciją galima išspręsti vieninteliu būdu – Seimas turėtų susėsti ir...

Užkalnis: po tokio maisto Neptūnas eina mylėti undinių (60)

Geriausias jausmas, valgant Lietuvoje, būna tada, kai pasijunti esąs ne Lietuvoje, o kur nors kitur....

Aistros greta parketo: įžūlus „Žalgirio“ sirgalių sumanymas įaudrino „Ryto“ gerbėjus (56)

Prasidėjus „Ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynių trečiam kėliniui būrys „Žalgirio“...

Tragiška avarija Širvintų rajone: įvykio vietoje žuvo jaunas motociklininkas (25)

Sekmadienį Širvintų rajone įvyko tragiška avarija. Policija pranešė, kad žuvo...

Įspėja dėl moters, graudžia istorija tuštinančios vilniečių pinigines (111)

Šaltą ir drėgną vakarą namo važiavusi vilnietė neliko abejinga pagalbos prašančiai moteriai,...

Dviejuose Lietuvos miestuose sekmadienį užfiksuota padidėjusi oro tarša (2)

Šiandien, sekmadienį, oro tarša Vilniuje ir Kaune buvo padidėjusi. Tokie duomenys pateikiami...

Rimas Šapauskas

Rimas ir kunigas. Pokalbis su ortodoksų kunigu Vitaliu Dauparu

Iš kur kyla gandai, stereotipai ir nesusikalbėjimas? Dažniausiai – iš nežinojimo. Ar tikrai...

Aktorius Andrius Žiurauskas pirmą kartą prabilo apie skyrybas: buvau neištikimas ir labai įskaudinau žmoną (29)

40 atsikratytų kilogramų, 17 metų jaunesnė mylimoji ir naujas gyvenimo etapas: „Jei tai yra...