Noriu papasakoti vieną savo seniai nutolusį atostogų epizodą: vieną vasarą draugė prasitarė, kad rugpjūtį vyks į alpinistų stovyklą Dombajuje. Pasiteiravau, gal atsirastų dar viena vietelė, nes pati sportuodavau, o čia dar ir kažkas absoliučiai nauja – kalnai!
Alpinizmas
© Corbis/Scanpix
Pasiekėm Dombajų. Dabar nepamenu, kiek tiksliai būrių ir žmonių buvo toje stovykloje, bet daugiau penkiasdešimties tai tikrai. Tik žinau, kad apgyvendino viename namelyje keturiese.

Kambariokė vilnietė Rimutė, čia atvykusi ne pirmą kartą, vakare ruošėsi sekančios dienos žygiui ir negesino šviesų, nors buvo griežtai paliepta - išjungti 22 valandą. Kitą rytą mus pastatė prieš visą stovyklą kaip pačias nepaklusniausias.

Rimutė su vyresniais tądien išėjo į žygį, o mus (tris likusias) nusiuntė skusti bulvių, kai kiti tuo metu gludino alpinistinių mazgų rišimo technikas... Po pietų vadovas ir mums viską skubėdamas parodė, taip ir prasidėjo pakopinės treniruotės. Tai buvo pats gražiausias ir nuostabiausiai praleistas laikas mano gyvenime. Bet ne tik dėl įspūdingiausių vaizdų ar gerai organizuotų treniruočių, o ir dėl dar kai ko.

Kadangi mus nepelnytai nubaudė, mane su drauge pradėjo globoti jau patyręs kalnų žygiuose latviukas. Padėdavo surišinėti mazgus, rodė kaip kopti į uolas. Nemokėjau nieko. Bet laiku pasirodydavęs jaunuolis neleisdavo pasijusti nemokša ir visuomet pagelbėdavo.

Įsibėgėjo antra savaitė ir jau po "uolėtųjų pamokų" prasidėjo kopimas į snieguotą viršukalnę (šiek tiek virš 3 km aukščio). Uolus jaunuolis tiesiog trukdė žioplinėti. Rodė, kaip kojas su katėm privalu teisingai statyti ant apledėjusio tako. Buvo toks pastabus, kad man pradėjus iš troškulio valgyti sniegą, prišokęs girdydavo iš savo gertuvės vitaminizuotu gėrimu.

Gal ir nemoku raiškiai perteikti visko, bet man dabar gera prisiminti, kad tuomet taip viskas sekėsi. Po kelių mėnesių draugė organizavo mūsų būrio susitikimą. Apie penktą ryto prie savo durų išvydau JĮ su kuklia balta gėlyte. Į vidų dėl ankstyvo meto neužėjo.

Vėliau su visu būriu aplankėm įdomesnes miesto vieteles. Kai užkandžiavom, tas jaunuolis netikėtai švelniai pribloškė mane komplimentu. Šalia buvusi draugė leptelėjo, kad susirašinėju laiškais su tokiu tarnaujančiu armijoje, nors tas susirašinėjimas buvo prasidėjęs tik rugsėjį, nes tarnaujančio mamytė pasiūlė man jo adresą. Latviukas atsitraukė ir daugiau nebeskyrė dėmesio. Nepuoliau teisintis, nes dar pati nesupratau, kas vyksta…

O sudžiovintą gėlę išmečiau, kai grįžusysis iš armijos pradėjo klausinėti: "Ko tu taip dažnai į ją žiūri?"

Jei netyčia šią istoriją perskaitys vilnietė Rimutė, buvusi Dombajuje, perduodu linkėjimus! Siunčiu linkėjimus ir latviukui, kuris (tikrai žinau) neperskaitys!

Pabaiga

Jei kam nors iš skaitančių kilo klausimas, kodėl buvau abejinga tam paslaugiam jaunuoliui, galiu paaiškinti: neseniai buvau išsiskyrusi su savo pirmąja ir nevykusia meile, tad tuo metu nieko nenorėjau įsileisti į širdį. Ir dar - būryje viena mergina buvo įsikliopinusi į tą latviuką, o mano draugė nuolat pasakodavo, kaip ji dūsauja, kaip nesulaukia dėmesio. Tai irgi sąlyginai simpatizavimui trukdė.

Taigi... Kai vienos durys užsitrenkia, atsiveria kitos, bet dažnai mes ilgai stovime, žiūrėdami į uždarytas duris ir nepastebime, kad atsirado kitos. Noriu palinkėti visoms sėkmės ir atidumo - nepražiūrėkite atvertų durų!

Atsiųskite savo meilės istoriją konkursui ir laimėkite šaunių prizų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (13)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (427)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (439)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (430)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (6)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (11)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (36)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (403)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (33)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (12)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...