aA
Kiekviena moteris žino, kad vasarą padaugėja laisvų ir nuotykių ieškančių vyrų, kurių žmonos išvažiuoja poilsiauti į vasarnamius, vietinius ir užsienio kurortus. Apie tai, iš kur atsiranda vasariniai vienišiai ir kaip su jais elgtis, rašo žurnalas „Domašnij očag“.
Pora, flirtas
© Corbis/Scanpix
Tą vasarą Oksana tris savaites praleido vasarnamyje su savo dvynukais. Namas buvo patogus, greta tekėjo upelis, taigi laikas bėgo nepastebimai. Kai ji kelioms dienoms grįžo į miestą – išsiskalbti drabužių ir nusipirkti maisto produktų – tai iš pradžių savo vyro elgesyje nepastebėjo jokių pokyčių. Jis džiaugsmingai sutiko ją ir vaikus, jie puikiai praleido vakarą.

Kitą dieną, kai vyras buvo vonioje, jam į mobilųjį telefoną buvo atsiųstos iškart dvi trumposios žinutės. Oksana automatiškai perskaitė pirmąją ir jos veidas akimirksniu užkaito, o širdis pradėjo daužytis lyg pašėlusi. Tai buvo labai intymi žinutė nuo moters. Oksana atplėšė vonios duris ir šveitė telefoną į savo vyrą. Vėliau kilo baisus skandalas, ašaros, abipusiai kaltinimai ir t.t. Ji pasiėmė vaikus ir išvažiavo į vasarnamį. Šios poros santykiai jau niekada nebebuvo tokie, kaip anksčiau.

Atrodytų, pats geriausias laikas – vasara. Šilta, aplink žaluma, galima maudytis ir valgyti šviežius vaisius. „Ak, vasara gražuole, mylėčiau aš tave, jei ne dulkės, karščiai, uodai ir musės“, XIX a. rašė A.Puškinas, o mūsų amžiaus psichologai aptiko dar vieną vasaros trūkumą – santuokinių neištikimybių padažnėjimą.

Vasarinės neištikimybės gali gimti ir psichologiniame lygmenyje, bet dažniausiai jos turi fiziologinį pagrindą. Tradicinės priežastys – vieno iš partnerių seksualinis nepasitenkinimas dėl kito nenoro mylėtis, susilaikymas dėl laikino išsiskyrimo, skirtingi lytinio aktyvumo ritmai, dėl stresų sumažėjęs vyro libido ir panašiai.

Vasarą dažniausiai karšta ir ilgai šviesu. Aukšta temperatūra ir didelis saulės šviesos kiekis didina lytinių hormonų kiekį organizme. Žmonės dėvi atvirus rūbus ir labiau rūpinasi savo kūnu: stengiasi atsikratyti riebalų pertekliaus, dėvi gražius maudymosi kostiumus. O ir drabužius šiuo metų laiku kur kas paprasčiau nusimesti – bent jau dėl to, kad jų kur kas mažiau nei žiemą. Dėl to vasarą organizmas yra kur kas aukštesniame seksualinio pasirengimo lygmenyje. Tiesa, be psichologinio pasiruošimo neištikimybės gali ir nebūti.

Pora, vyras ir moteris, flirtas
© Corbis/Scanpix

Nors mes kalbame apie vyrų neištikimybę, jie juk nebūna neištikimi vieni su kitais (nors kartais atsitinka ir taip), todėl šiuo atveju negalima išvengti ir moteriškos psichologijos aptarimo. Dailiajai lyčiai romanai būdingi labiau dėl psichologinių priežasčių nei dėl fiziologinių – jos reiklesnės žodžiams, dėmesio apraiškoms, glamonėms ir kitoms „smulkmenoms“, kaip jas vertintų vyrai. Norint patirti didžiausią pasimėgavimą seksu, moteris turi pasijusti jei ne mylima, tai bent jau geidžiama.

Tai kas gi gali stumtelėti moterį į kito vyro glėbį? Galimų priežasčių sąrašas ilgas: jei vyras nesistengia pakankamai patenkinti savo moterį lovoje, jei jis žmonai nedėmesingas, jei jis neįdomus, jei šykštus... Šiais atvejais jo vietą sutuoktinių lovoje gali užimti kitas – švelnesnis ir dėmesingesnis.

O dabar grįžkime prie vyrų ir įsivaizduokime standartinę situaciją, kuomet žmona su vaikais išvažiuoja į vasarnamį ir mieste palieka savo vyrą „ūkio prižiūrėti“.

Pats pirmasis vakaras būna kritinis. Grįžus po darbo į tuščius namus vyras prisimena savo viengungišką gyvenimą ir... supranta, kad pas jį dabar atsirado proga vėl patirti tokį malonumą, kaip laisvė.

Išsiskyrimo trumpumas dar labiau skatina vyrą veikti ryžtingai, jį užplūsta nekantravimas ir azartas. Jam reikia spėti pasimėgauti šia laisve, kontrolės nebuvimu ir galimybe daryti tai, kad jam iki tol buvo visiškai uždrausta.

Bet kuris suaugęs vyras tokiomis sąlygomis tampa berniuku, pusvalandžiui patekusiu į žaislų parduotuvę, kurioje neliko jokių suaugusiųjų: norisi su visais pažaisti ar net sulaužyti. Ir esmė yra netgi ne stiprus noras, o tai, kad anksčiau tai buvo draudžiama – o ir vėliau taip pat.

Tam, kad vyras iškart po žmonos išvykimo nepasileistų lyg nuo grandinės, išsiskyrimas neturi būti labai ilgas. Kritinis susilaikymo periodas vyrams (priklausomai nuo jų seksualinio aktyvumo lygio) – nuo dviejų iki penkių savaičių. Vėliau viršų pradeda imti psichologija ir vyrui tampa vis sunkiau kontroliuoti savo libido.

Taigi rekomenduotina žmonai kartą per pusantros-dvi savaites su vyru susitikti. Po tokio susilaikymo seksas būna labai aistringas ir emocingas, o po jo tolesnį išsiskyrimą lengviau iškęsti, vienatvė būna kupina malonių prisiminimų.

Kai kurie vyrai mano, kad trumpalaikės ir nedažnos neištikimybės žmonai nėra toks jau blogas dalykas, kad jos netgi sustiprina santuoką, nes dviejų partnerių santykiams suteikia naujumo. Išanalizuokime tokį požiūrį.

Norisi banalios įvairovės

Flirtas parduotuvėje
© Corbis

Olegas (38 metai, turi žmoną ir du vaikus, 12 ir 7 metų) prisipažįsta, kad vasarą, likęs vienas bute, susitikinėja su moterimis...

„Ko tik nebuvo! Kartais tiesiog susipažindavau su panele kokiame nors vakarėlyje: „O gal važiuojam pas mane?“ – „Važiuojam!“ Na, ir važiuodavome... To, kad aš vedęs, niekada neslėpiau, nors šios pokalbio temos specialiai nekišdavau. Norų palikti šeimą nekildavo niekada. O man dar ir su panelėmis sekėsi – jos visos pasirodė esančios stebėtinai neprieraišios.

Ar man kada nors kildavo kaltės prieš šeimą jausmas? Ne. Tiesiog nereikia palikti pėdsakų. Kodėl taip darau? Atsakymas yra paprastas iki banalumo. Paprastam žmogui būdinga norėti įvairių malonumų. Juk vargu ar muziejuje apsiribosime vieno paveikslo apžiūrėjimu ar restorane visuomet valgysime vienas ir tas pačias salotas. Nors aš pažįstu kelias iš tikrųjų laimingas poras, kurios keletą dešimtmečių išgyveno išskirtinai tik dviese. Vadinasi, šios šeimos vaikšto į kitus „muziejus“, į kuriuos manęs neįleidžia...“

Neištikimybė turi savo teigiamų pusių: seksualinių patyrimų ryškumas, labai stipraus orgazmo galimybė; paslapties, intrigos jausmas, jaudinantis kraują ir pilkai kasdienybei suteikiantis nuotykio skonio; jausmas, kad jus myli, vertina, jumis žavisi, o tai didina savigarbą ir glosto vyro savimeilę. Be to, kaltės jausmas, kuris lydi neištikimybę, nesunkiai virsta sustiprėjusia meile tam, kam buvote neištikimas.

Tačiau neištikimybės trūkumų taip pat gausu. Tai – sąžinės graužatis, dvigubo gyvenimo sunkumai, nuolatinės savikontrolės poreikis. Išsiskyrimo grėsmė, baimė, kad žmona (ar vyras) kokiu nors būdu sužinos apie neištikimybę yra stiprūs streso, galinčio pasireikšti psichosomatiniame lygmenyje, veiksniai. Neištikimybės pasekmė gali būti skyrybos, įprasto gyvenimo būdo sutrikdymas, santykių su vaikais pablogėjimas ir galimybė susirgti lytiškai plintančiomis ligomis.

Pora, viliojimas, flirtas
© Corbis/Scanpix

Psichologai pabrėžia tokią tendenciją: kai neištikimybė trumpalaikė ir vienkartinė, ji gali turėti daugiau privalumų nei trūkumų, bet jei situacija kartojasi arba užsitęsia, tai neigiamos neištikimybės savybės pradeda dominuoti ir galų gale suardo santuoką. Todėl kur kas išmintingiau būtų žmonai savo išvykimu visiškai nepaleisti vadžių ir imtis priemonių, kurios neleistų vyrui netrukdomai eksperimentuoti sekso srityje.

1. Likus dviem-trims savaitėms iki išvykimo, papasakokite savo vyrui išgalvotą istoriją apie tai, kaip vienos iš jūsų pažįstamų giminaitis po savo seksualinių eksperimentų pateko į labai nemalonią situaciją. Nemalonumų tipą pasirinkite pati, įvertindama tai, ko labiausiai bijotų jūsų vyras: karjeros žlugimas, sumušimas, nepadori liga, skyrybos ir panašiai. Jei pasakojimas bus įtikinamas, jis įstrigs vyro pasąmonėje ir kritiniu metu jį pristabdys.

2. Likus savaitei ar dviem iki išvažiavimo atostogauti, pradėkite kurti naują savo įvaizdį, suteikite jam daugiau žavesio ir seksualumo. Naudokite ryškesnę kosmetiką ir dėvėkite seksualesnius rūbus. Ir tuo pačiu sukurkite seksualinių apribojimų vyrui režimą. Vis stiprėjantis geidulys jūsų atžvilgiu neturėtų būti visiškai realizuotas. Neatsisakykite tiesiogiai, raskite „objektyvių“ priežasčių ir rūpesčių, kurie jums trukdo pasimylėti.

3. Likus kelioms dienoms iki išvažiavimo savo neprieinamumą pakeiskite lipšnumu ir lovoje taip nuvarykite jį nuo kojų, kad išsiskyrimo metu jis svajotų tik apie ramų poilsį kuo toliau nuo moterų.

4. Iš anksto paruoškite kuo daugiau svarbių darbų ir jais užkraukite savo vyrą taip, kad jam neliktų laiko ganytis su kitomis moterimis. O jei tai bus suderinta su rūpesčiais darbe – tiesiog nuostabu.

5. Sukurkite situacijos kontroliavimo įspūdį pagal principą: „Aukštai sėdžiu – toli matau“. Lyg netyčia, nereikšmingai prasitarkite vyrui, kad kokį vakarą pas jį netikėtai gali užsukti jūsų sesė ar mama (be abejo, su kokia nors rimta priežastimi).

6. Kartkartėmis skambinkite jam dėl įvairių priežasčių – ką nors pamiršote, norite pasikonsultuoti, apie ką nors papasakoti, skatinkite ilgus dialogus apie šeimynines problemas. Jei tuo metu jis bandys flirtuoti su kokia nors dama, tai ji tučtuojau supras, dėl ko taip staiga pasikeitė jos naujasis draugas.

7. Skambučius buitinėmis temomis kartkartėmis pakeiskite romantiškais prisipažinimais: „Tu pats geriausias“, „Man be tavęs sunku“, „Aš nuolat apie tave svajoju“ ir panašiai.

Kaip sužinoti, ar jums vyras neištikimas

Flirtas, susitikimas, pora, susižavėjimas
© Corbis

Pradžiai vyro atžvilgiu taikykite „nekaltumo prezumpciją“. Neverta pačiai stiprinti pavydo jausmo ir įsivaizduoti pačių baisiausių dalykų vien netiesioginių požymių pagrindu. Prisiminkite: dažniau vyrai apsiriboja dvasine neištikimybe ir iki sekso su kitomis moterimi prieinama toli gražu ne visuomet.

Tačiau jei kita moteris atsirado, tai turi būti ir netiesioginių įkalčių. Jei skambinate jam ne darbo metu, ypač vėlai naktį, dėmesingai įsiklausykite į jo balso intonacijas. Ar jo balsas, kalbantis su jumis, yra švelnus, ar labai jis skuba pabaigti pokalbį, ar užduoda jums klausimus apie gyvenimą toli nuo jo – visa tai yra labai svarbu. Jei pokalbio metu jis yra su kita moterimi, tai nekalbės su jumis švelniai, neklausinės apie šeimyninius reikalus ar vaikus bei stengsis kuo skubiau nutraukti pokalbį.

Jeigu suprantate, kad vyras jums neištikimas

Meskite savo vasarnamio reikalus ir kaip galima skubiau grįžkite namo. Neatskleiskite tikrosios savo grįžimo namo priežasties. Atraskite kitą skubią ir objektyvią priežastį, o jei jos nesugebate rasti, tai sugalvokite, kad jums nuolat sapnuojasi baisūs sapnai apie tai, kad jam gresia baisus pavojus arba kad jūs tiesiog labai jo pasiilgote.

Pats tikriausias neištikimybės indikatorius yra seksas. Jei prieš seksą buvo bent savaitė susilaikymo, jis bus pakankamai aistringas. O jei jums išvykus jis turėjo kitą moterį, tai jis bus arba drovus, arba pajus kaltės jausmą ir bandys užglaistyti savo nuodėmę. Šiuo atveju seksas bus ne toks spontaniškas, o vyras labiau stengsis suteikti malonumą jums nei sau.

Jei jums kyla abejonių, geriau patikėti vyru nei kelti šeimynines scenas, neturint tam jokio pagrindo. Priešingu atveju kitą kartą jam norėsis pateisinti jūsų įtarimus. O realios neištikimybės atveju jūsų stiprus ginklas – savo meilės jo atžvilgiu parodymas. Šeimyninės scenos, skandalai ir priekaištai veikia tik silpnus vyrus. Kur kas efektyviau vyrui parodyti, kad būtent jūs esate jo svajonių moteris, kad niekas jums negali prilygti nei lovoje, nei šeimyniniame gyvenime. Pasistenkite, kad jam su jumis būtų gerai ir jis niekuomet nenorėtų santykių su jumis keisti į abejotinus malonumus su atsitiktinėmis pažįstamomis.

Nereikia tikėtis „atviro pokalbio“. Kol vyro neįsprausite į kampą įrodymais arba blefu, tol jis viską neigs. Įsitikinimas, kad po tokio pokalbio pasidarys geriau – nesąmonė. Jei iki tokio pokalbio moteris turėjo miglotų įtarimų, tai po jo atsiras aiškus išdavystės jausmas. O tai gali suardyti santuoką.

Prostitutės: „Jie vieniši ir eina pas mus“

Flirtas, priekabiavimas
© Corbis/Scanpix

Statistikos duomenys rodo, kad apie 70 proc. prostitučių klientų – vedę vyrai, dažnai turintys laimingą šeimą ir sėkmingą karjerą, jų vidutinis amžius 34 metai. Štai ką Andžela (29 metų), trejus metus dirbusi prostitute, pasakoja apie savo klientus.

„Daugelis galvoja, kad šeimos vyrai su prostitutėmis susitikinėja dėl to, kad jiems nepatinka jų žmonos. O aš manau, kad yra ne taip. Vienas klientas apskritai man rodė savo žmonos, vaikų ir mylimo šuns nuotraukas. Matėsi, kad jis prie šeimos prisirišęs ir nenori kokių nors nemalonumų. Tiesiog sekse norisi kažko naujo.

Apskritai, jei išsiaiškindavau, kad klientas yra vedęs, man iškart kažkaip palengvėdavo: jie ramesni, be pykčio ir žiaurumo. Ir infekcijų taip pat mažiau. Turėjau verslininkų, kurie turi viską: vairuotoją, namą užsienyje, aprūpintą žmoną ir vaikų. Tai štai, kai kurie tiesiog keikdavo nesėkmingą dieną ir labiausiai norėdavo pasikalbėti. Pasakodavo apie save, apie tai, kaip anksčiau buvo lengva, o dabar sunku. Aš tiesiog juos išklausydavau, o jie nusiramindavo ir atsipalaiduodavo. O seksas, jei jis ir būdavo, tai būdavo visai paprastas, be jokių eksperimentų.

Vasarą, be abejo, vedusių klientų kiekis visuomet padidėdavo. Jie lieka vieni ir nežino kur dėtis, kuo užsiimti. Štai ir ateina pas mus – kai kurie po išgertuvių su draugais, o kai kurie tiesiog dėl to, kad negali namie būti vieni. Buvo ir tokių, kurie visą vasarą vos ne kasdien skambindavo ir kviesdavosi. O rudenį, kai šeimos grįždavo, visiškai pamiršdavo mano telefoną. Bet dabar aš ištekėjau ir savo vyro prie prostitučių artyn neprileisiu, vieno niekada nepaliksiu.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Navickas prarastus atlyginimus mokytojams žada kompensuoti per kelerius metus (267)

Mokytojai streikuoja jau nuo lapkričio 12 dienos, nuo lapkričio 28 dalis mokytojų budi ir derybų...

Sulaukus baltų Kalėdų suspaus šaltis – laukia dviženklis minusas (57)

Paskutinė savaitė iki Kalėdų bus žiemiškai šalta ir balta. Šalčio netruks ir per šventes...

Lietuvos miestų žaliaskarių kova: išrinkite mieliausią balsuokite (22)

Sakoma, kad žolė kitur žaliasnė. O kaip su kalėdinėmis eglutėmis? Šį kartą DELFI ragina...

Netikėčiausi apdrausti kroviniai – delfinai, šaldyti graužikai ir istorinės relikvijos (1)

Mūsų šalies draudimo bendrovėse apdraudžiami ne tik įprasti kroviniai , bet ir transportuojami...

Meilutytei vaikų linkėjęs Juozaitis: sidabras 25 metrų baseine? Ne kažin kas (317)

Monrealio olimpinėse žaidynėse 1976-aisiais bronzos medalį 100 m krūtine plaukime iškovojusį...

Jaunoms pasipuošti lengva, o ką daryti vyresnėms? Patarė, kaip dabintis senjorėms (6)

Artėjant šventiniam laikotarpiui, daugelis nejučia ima galvoti ne tik apie tai, kuo bus puošiamos...

Naujo „Volvo S60“ testas: kokybė švediška, bet pagaminta JAV (2)

Po visai neseniai įvykusio naujojo „ Volvo V60 “ pristatymo sulaukiau kvietimo apsilankyti ir...

Lietuvio bityno svečiai – briedžiai, vilkai, lūšis

Giedrius Mulevičius, Ukmergės raj. stebėdamas bityno saugos kamerą renka savotišką kolekciją,...

Sniegas sukaustė Vilnių – miestas dūsta spūstyse, pasipylė eismo įvykiai (106)

Kone visą parą besitęsiantis snygis vairuotojams tapo rimtu išbandymu. Spūstys miesto gatvėse...

Burnoje tirpstantys Beatos Nicholson pyragėliai su kopūstais: ilgai vargti nereiks (15)

Naminiams pyragėliams puikiai tiks sluoksniuota tešla , kurios nesunku įsigyti kiekvienoje...