Užsieniečiai į Lietuvą vis dažniau viliojami ne architektūros ar gamtos grožiu, įspūdingu istoriniu ar kultūriniu paveldu, bet ir dailiomis moterimis. Pavyzdžiui, į Lietuvą susiruošę italai interneto svetainėse gali rasti informacijos ne tik apie lankytinas vietas. Vienoje jų puikuojasi rekomendacijos, kaip susukti galvas lietuvėms.
Moteris
© Corbis
Į Baltijos šalis susirengusiems Vakarų europiečiams skirtuose kelionių giduose taip pat bent pora sakinių yra apie gražias baltų moteris. Nors turizmo reikalais besirūpinantys valdininkai nemato grėsmės mūsų šaliai tapti sekso turistų pamėgtu kraštu, gidai teigia, kad vis daugiau užsieniečių į Lietuvą atvyksta ieškoti nuotykių.

Lyčių ekspertai teigia, kad dėl tokios padėties labiausiai kalti ne užsieniečiai ar jų vilionėms pasiduodančios merginos, bet visuomenė. Ji formuoja netinkamą moterų įvaizdį.

Užkariauti lietuvę

Italų svetainėje esančiame rašinyje, pavadintame "Kaip užkariauti lietuvę", išdėstyti siūlymai, kaip rasti kelią į mūsų šalies moterų širdis. Pirmoje rašinio dalyje italams pateikta glausta lietuvių charakteristika.

"Lietuvės yra labai saldžios, rūpinasi savo vyrais ir pasišventusios šeimai. Išteka būdamos labai jaunos - 23-25 metų. Taip pat lietuvės labai moteriškos ir rūpinasi savo išvaizda", - italams pristatomos Lietuvos moterys.

Čia taip pat pabrėžiama, kad italai tarp lietuvių pelnė gerą vardą. Straipsnio autoriai įsitikinę, kad jie yra sukūrę gerai išauklėtų ir protingų vyrų įvaizdį.

"Atvažiavę į Lietuvą ir norėdami susipažinti su lietuvėmis, būkite švelnūs ir mandagūs, nešūkaukite. Atvirai galime pasakyti, kad labiausiai šias moteris traukianti savybė yra kuklumas", - dalijami patarimai su lietuvėmis susipažinti įsigeidusiems italams.

Pažintį su lietuvėmis užmegzti panorusiems karštiesiems pietiečiams rekomenduojama sudaryti rimtų ir vienkartinių nuotykių nesivaikančių vyrų įvaizdį.

"Parodykite, kad jūsų svajonė yra ilgalaikiai santykiai", - rašoma tinklalapyje.

Vilioja ne tik šalis

Pastaraisiais metais užsienyje itin padaugėjo ir turistinių gidų, reportažų apie Lietuvą žiniasklaidoje. Italai ar britai rašydami apie Prancūziją, Ispaniją ar kitas Vakarų šalis kalba tik apie jų kultūrinį, istorinį paveldą. Tačiau pristatydami Rytų Europos valstybes nemažai dėmesio skiria ir vietos moterims.

Viename itališkame kelionių gide apie Lietuvą tarp pasakojimų apie baroko stiliaus Vilniaus bažnyčias ir įstabų pajūrio grožį įterptas ir skyrelis apie lietuves.

"Kitas nenuginčijamas Lietuvos privalumas, dėl kurio į šalį plūsta vis daugiau italų turistų - lietuvių moterų grožis. Žinoma, kad italai myli mėlynakes aukštas ir kiek drovias blondines. Čia jų tėvynė", - į Lietuvą viliojami turistai.

Aptaria paneles

Dažniausiai į Lietuvą atvykusių italų viltys pasiteisina. Lietuvių grožis sužavėjo ir prieš kelias savaites mūsų šalyje viešėjusį milanietį Sergio Ottaviani.

"Negalėčiau pasakyti, kad lietuvės gražesnės už itales. Jos tiesiog kitokios: skiriasi gymis, bruožai, galiausiai mentalitetas", - diplomatiškai aiškino italas.

Tačiau S.Ottaviani prisipažino, kad jam kur kas mielesnės lietuvės.

"Jos moteriškesnės, švelnesnės, su jomis lengviau bendrauti", - įsitikinęs metus su viena lietuve draugaujantis vaikinas.

Prieš išsiruošdamas į pirmą kelionę Lietuvon, vaikinas perskaitė nemažai straipsnių apie mūsų šalį itališkoje spaudoje ir interneto puslapiuose.

"Iš internete rastų kai kurių italų kelionių į Lietuvą įspūdžių susidarė vaizdas, kad lietuvės itin gražios ir lengvai prieinamos. Įvairiose svetainėse italai raginami važiuoti į jūsų šalį, nes ten pigus alus ir dieviškos moterys", - pasakojo S.Ottaviani.

Italas neslėpė, kad kuklumu garsėjančios lietuvės klubuose ar tiesiog mieste šaudė į jį akimis, prieidavo norėdamos susipažinti ir pabendrauti.

Italų turistų grupių gidė vilnietė Vitalija Karpenko taip pat sutinka, kad vis daugiau italų į mūsų šalį vilioja galimybė susipažinti su gražiomis moterimis.

"Italų berneliai, kurie vaikšto Vilniaus gatvėmis, dažniausiai aptarinėja gražias mūsų paneles", - pasakojo ji.

Pasak gidės, anksčiau norėdami susipažinti su dailiomis moterimis italai traukdavo į Karibų jūros salas - Kubą, Santo Domingą, o dabar atrado ir Baltijos šalis.

"Juos čia traukia ne tik grožis, bet ir tai, kad kai kurios mūsų merginos lengvai prieinamos", - įsitikinusi su italais kasdien bendraujanti gidė.

Apie ypatingą lietuvių grožį V.Karpenko išgirsta iš daugelio į mūsų šalį atvykstančių italų.

"Komplimentai neturėtų mūsų žeisti, bet tą grožį reikia branginti", - pabrėžė ji.

Už italo ištekėjusi V.Karpenko teigė, kad labiausiai lietuvių moterų grožis vilioja jaunus, dažniausiai iš pietinių šalies provincijų atvykusius italus.

"Tai daugiausia savęs Italijoje nesuradę, tinkamos padėties visuomenėje neužimantys jaunuoliai, kurie Lietuvoje gali pasijusti sultonais", - aiškino gidė.

Įtartinos gidės

Tačiau ir patys lietuviai prisideda, kad Lietuva garsėtų kaip ne tik gražių, bet ir prieinamų moterų šalis. Skelbimų puslapiuose laikraščiuose ir internete užsieniečiams siūlomos dailių gidžių paslaugos. Pernai viena tokių bendrovių sulaukė net Seimo narių dėmesio.

Tada į Seimo Tėvynės sąjungos frakcijos narę Viliją Aleknaitę-Abramikienę kreipėsi aukščiausios kategorijos gidė Vilija Gerulaitienė, kurią papiktino vienoje interneto svetainėje užsieniečiams siūlytos dailių gidžių paslaugos.

Pagal tinklalapyje aprašomą pobūdį jos labiau pritiko intymias paslaugas teikiančiai įstaigai nei turizmo bendrovei. V.Aleknaitei-Abramikienei taip pat buvo kilęs įtarimas, kad įmonė, prisidengdama gidžių paslaugomis, iš tikrųjų vertėsi nusikalstama veikla ir teikė prostitucijos paslaugas.

Dirbti į gidžių įmonę buvo kviečiamos išvaizdžios, jaunos, studijuojančios ar ką tik studijas baigusios merginos. Tinklalapyje minėta, kad gidės gali palydėti svečius iki viešbučio ar apartamentų. Seimo narei pradėjus domėtis šia interneto svetaine ji buvo pradėta rekonstruoti, o galiausiai visai uždaryta.

Sekso turizmo nėra

Moteris
© Corbis

Prieš porą metų valdžios nemalonėn pateko ir Valstybinis turizmo departamentas. Viename įstaigos finansuotų leidinių buvo reklamuojami Vilniaus striptizo klubai.

"Tada buvome apkaltinti sekso turizmo propaganda. Tačiau tai toli gražu nėra tapatūs dalykai. Kas jų neskiria, tegul pasiskaito enciklopediją", - LŽ tvirtino departamento direktorius Alvitis Lukoševičius.

Jis nesibaimina, kad Lietuva gali tapti sekso turizmo šalimi.

"Tai, kad į mūsų šalį atvykstama tik dėl pigaus alaus ir gražių merginų - blefas. Žinoma, ne paslaptis, kad Lietuvos moterys gražios, tačiau mums tai tik garbė ir šlovė. Tikrai nematyti, kad klestėtų sekso turizmas", - įsitikinęs departamento direktorius.

A.Lukoševičius linkęs manyti, kad užsieniečiai gražiomis lietuvėmis viliojami ir reklaminiais tikslais.

"Kartais net nebuvę Lietuvoje rašo apie šalį. O ką sugalvoti, jei nebuvai ir nieko nematei? Tad užsienio leidiniai ir kalba apie dailias moteris, nes tai visiems patrauklus dalykas", - mano turizmo strategas.

Kalta visuomenė

Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Margarita Jankauskaitė įsitikinusi, kad prie grožiu garsėjančių ir lengvai prieinamų Lietuvos moterų įvaizdžio labiausiai prisidėjo pati visuomenė.

"Reklamuodami savo valstybę mėgstame pabrėžti, kad esame gražių moterų šalis, tuo džiaugiamės ir įsivaizduojame, jog tai didelis laimėjimas", - LŽ sakė M.Jankauskaitė.

Ji įsitikinusi, kad visose šalyse yra ir gražių, ir negražių moterų, svarbu tai, kaip jas vertina šalies visuomenė.

"Bendra tendencija ta, kad Lietuvoje neakcentuojamas moterų protas, jų laimėjimai. Mūsų žiniasklaidoje formuojamas jaunos, seksualios blondinės įvaizdis. Tik tokia moteris kažko verta", - pasakojo M.Jankauskaitė.

Pasak jos, tai matydami užsieniečiai irgi nemato nieko bloga, kad lietuvės gali būti naudojamos kaip seksualiniai objektai. "O tai gali būti susiję ir su prekyba žmonėmis, ir su tuo, kad į Lietuvą atvažiuojama susipažinti su moterimis", - aiškino M.Jankauskaitė.

Paganyti akių į moteris Lietuvoje ir kitose posovietinėse šalyse bei užmegzti pažinčių užsieniečiai traukia neatsitiktinai. M.Jankauskaitė mano, kad Rytų europietės užsieniečius traukia nuolankumu ir paprastumu.

"Mes dar neturime didesnės moteriškos savimonės, Lietuvoje nebuvo feministinių judėjimų. Dar gajus supratimas, kad moteris turi susirasti vyrą, kuris stebuklingu būdu pavers jos gyvenimą pasaka", - svarstė lygių galimybių ekspertė.

M.Jankauskaitė įsitikinusi, kad galima pakeisti į Lietuvą tik pasilinksminti atvykstančių turistų nuomonę. Tačiau pirmiausia turi pasikeisti mūsų pačių požiūris į moteris.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

4-mečio liudijimas sukrėtė medikus: mama iš karto uždaryta į areštinę (191)

Tik atsidūręs ligoninėje 4-metis išdrįso papasakoti, ką patiria namuose. Išgirdę berniuko...

JAV suimta Neringa Venckienė papildyta (844)

Lietuvos prašymu Jungtinėse Valstijose suimta buvusi Seimo narė Neringa Venckienė , kaltinama...

Gyvai / DELFI TV Gyvai: Generalinė prokuratūra komentuoja Neringos Venckienės suėmimą JAV

Generalinėje prokuratūroje (Rinktinės g. 5A) Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis...

Sirijoje – naujausi rusų naikintuvai papildyta 14.35 (53)

Rusijos kariuomenė pradėjo naudoti naikintuvus „ Su-57 “ tik 2018 m. vasario pradžioje....

Spaudė, sekė ir smerkė: skandalingo Makaraitytės straipsnio bijojo ir aukščiausi šalies vadovai (351)

Žurnalistė Indrė Makaraitytė iki šiol atsimena prieš 13 metų darytą interviu, kurio metu...

Ruošiami pokyčiai trečiame pagal dydį Lietuvos oro uoste: dabartinės kryptys netenkina (11)

Praėjusiais metais Palangos oro uostas turėjo 11 krypčių į užsienio šalis, tačiau verslo ir...

Specialistai informuoja: kaip elgtis atėjus šalčiams (2)

Stipriai atšalus orams, Nacionalinio visuomenės sveikatos centr o specialistai primena kaip...

Po akibrokšto iš Vokietijos Maskvoje „atkimšinėjami šampano buteliai“ (227)

Naujos didžiosios Vokietijos koalicinės vyriausybės sutartyje penkios pastraipos skirtos ir...

Kaimynų triumfas: Latvijai – pirmas istorijoje žiemos olimpinių žaidynių auksas (23)

„Net jeigu ir vėl/Tik per klaidą netapom mes čempionais“ – skamba Marijono Mikutavičiaus...

Ko iš tiesų siekia liberalai, keldami kandidatą į prezidentus (71)

Keldamas savo kandidatą į prezidentus Liberalų sąjūdis (LS) siekia sudaryti įspūdį, kad su...