aA
Tauragėje gyvenanti Edita Čėsnaitė pamilo vyrą iš tolimos, karo krečiamos šalies, dėl jo įveikė tūkstančius kilometrų, susituokė mečetėje ir daugiau nei pusmetį kantriai laukė Lietuvoje. Nesutikusi to vienintelio Lietuvoje, savo gyvenimo meilę Edita surado už tūkstančių kilometrų nuo gimtinės – Afganistane. Kartą draugų paraginta prisėsti prie kompiuterio ir patyrinėti vieną internetinę pažinčių svetainę, ji taip ir padarė. Tačiau čia tauragiškė ieškojo ne širdies draugo, o paprasčiausiai domėjosi portalo dizainu.
Meilė, širdis, jausmai, santuoka
Medyje išraižytas meilės prisipažinimas
© Scanpix
„Tikrai jokių minčių apie kažkokias pažintis ar draugystes tuo metu neturėjau, ieškojau pavyzdžių, kaip gali būti kuriamos svetainės“, - tikino reklamos vadybininke dirbanti mergina.

Pakerėjo akys

Graži šviesiaplaukė ilgakasė Edita niekada nestokojo vaikinų dėmesio. Tačiau ji nebuvo laiminga. Su paskutiniu savo draugu prieš šešerius metus ji susilaukė dukrytės Nijolės. „Apie praeitį kalbėti nenoriu, pasakysiu tik tiek, kad ankstesni mano santykiai nenusisekė“, - sakė ji.

Tačiau nuo padykusio meilės dievo Amūro strėlės Editai pabėgti nepavyko. Tauragiškei beklaidžiojant po svetainę staiga į akis iš nuotraukos pažvelgė dailus tamsiaplaukis vaikinas. Lietuvaitė prisimena tuomet ją užplūdusį žodžiais sunkiai nusakomą jausmą. „Pagalvojau, kad jo akys labai labai gražios. Viduje kažkas stipriai suspurdėjo, nesupratau, kas atsitiko“, - pasakojo ji.

Vilčių nepuoselėjo

Paprastai prieš priimdama svarbius sprendimus Edita ilgai galvoja, tačiau tuomet ji labai greitai užpildė pažinčių svetainės anketą. Žengti dar toliau ir rašyti patikusiam vaikinui laiško jai nereikėjo. Tai padarė pats afganistanietis Naveedas Rahmaty. Susižavėjęs dailios lietuvaitės nuotrauka jis brūkštelėjo elektroninę žinutę, kurioje pagyrė dideles merginos akis. Tauragiškė ilgai nedelsė. Ji padėkojo už komplimentą ir taip pat pagyrė ją pakerėjusias afganistaniečio akis. Taip prasidėjo kelis mėnesius trukęs jų bendravimas internetu.

Edita iš tokių jųdviejų santykių nelabai ko tikėjosi. „Jis - labai toli, tad jokių vilčių nepuoselėjau“, - pasakoja ji. Tačiau greitai tauragiškei nuomonę teko pakeisti. Ji suprato, kad Naveedo ketinimai jos atžvilgiu labai rimti. Vaikinas lietuvaitei rašė ne tik laiškus, bet ir pradėjo skambinti telefonu. Per internetą afganistanietis susipažino ir su E.Čėsnaitės dukrele. Po pirmųjų pokalbių su Nijole, Naveedas ją pradėjo vadinti dukra.

Meilė nuvedė į Kazachstaną

„Meilė – tikra beprotybė“, - juokiasi Edita, dėl galvą apsukusio jausmo pasiryžusi tolimai kelionei į Kazachstaną. Telefoninių pokalbių neužteko, praėjus keliems mėnesiams, jie nusprendė susitikti. Naveedui niekaip nepavyko gauti Lietuvos vizos, tad jauna pora nusprendė susitikti netoli Afganistano esančioje šalyje.

Edita viena nuvyko į tolimą kraštą. „Nesu patikli, gyvenime viską darau labai gerai apsvarsčiusi, bet tuomet negalvodama apsisprendžiau“, - prisiminė ji. Labiausiai dėl tokio lengvabūdiško žingsnio buvo sunerimusi jos mama. Tačiau Edita ryžosi važiuoti.

Išlipusi iš lėktuvo Edita dar negalėjo apkabinti savo mylimojo. Bemaž parą oro uoste ji buvo priversta laukti vėluojančio Naveedo reiso. „Man ten tikrai ne pyragai buvo, į galvą lindo įvairios mintys. Bijojau, kad, neduok Dieve, kas nors atsitiko Naveedo lėktuvui“, - jaudulio akimirkas svetimoje šalyje prisimena ji.

„Atsiprašau, jūs - Edita?“ - šie žodžiai tuomet jai nuskambėjo kaip gražiausia muzika. Atsisukusi ji išvydo tą, dėl kurio nepabūgo sukarti tūkstančius kilometrų. Prieš ją stovėjo juodaakis tamsiaplaukis vyras: „Būtent tokį ir tikėjausi išvysti“, - pasakė ji.

Naveedas taip pat nenusivylė dailia lietuvaite. Dabar vyras su šypsena prisimena, kaip prieš pirmąjį susitikimą iš jaudulio drebėjo it epušės lapas.

Atšoko musulmoniškas vestuves

Iš oro uosto pirmą sykį susitikusi pora nuskubėjo į draugų namus. Pirmąjį vakarą iki pat saulėtekio jie praleido kalbėdamiesi. „Jokių sunkumų tada mums nekilo. Šnekantis atrodė, kad šitą žmogų aš pažįstu jau labai seniai, visą savo gyvenimą“, - prisiminė ji.

Tai, kad Naveedas yra jai skirtas žmogus, Edita suprato dar prieš išvykdama iš Lietuvos. Tad kai vieną vakarą priklaupęs ant kelio jis ištiesė Editai žiedą ir paprašė jos rankos, mergina nedvejodama atsakė „taip“. Paskui viskas vyko kaip pasakoje – Naveedas griebė būsimąją žmoną į glėbį, jie abu džiaugėsi vienas kitu.

Žiedus sumainyti jie nusprendė svečioje šalyje. Afganistaniečio draugas surado mečetę ir musulmonų dvasininką, kuris sutiko juos sutuokti. Katalikybę išpažįstančiai Editai tai nesukėlė jokių sunkumų. „Naveedas mane priima su mano tikėjimu, aš jį – su jo religija“, - aiškino ji. Kazachstane pora praleido mėnesį. Jie daug keliavo, kopė į kalnus, vaikščiojo po muziejus ir pramogavo.

Antros piršlybos

Musulmoniška vestuvių ceremonija beveik nesiskyrė nuo mums įprastų. Tačiau pagal tenykštes tradicijas prieš vestuves vyras būsimajai žmonai turi ką nors padovanoti. Naveedas lietuvaitei padovanojo papuošalų rinkinį.

Po vestuvių poros santykiai nepasikeitė, liko tokie pat gražūs, tik abiem atsirado pilnatvės jausmas. „Viduje jaučiausi labai pakylėta, skraidžiau kaip ant sparnų“, - šypsosi ji. Tačiau kartu praleistas mėnuo greitai pralėkė ir ką tik susituokusiems įsimylėjėliams teko pasukti į skirtingas puses. Edita grįžo į Lietuvą, jos vyras – atgal į gimtąjį Afganistaną.

Tauragiškė iki šiol su kartėliu prisimena priverstinį išsiskyrimą. Parsivežti vyro namo ji negalėjo, nes jis neturėjo mūsų šalies vizos. Grįžusi į Lietuvą, Edita patyrė dar vieną smūgį - sužinojo, kad jų santuoka negalioja.

Naveedas, norėdamas gauti leidimą atvažiuoti į mūsų šalį, turėjo nueiti ilgus vargų kelius. Karo krečiamame Afganistane gauti mūsų šalies vizą buvo praktiškai neįmanoma. Praėjus septyniems mėnesiams nuo išsiskyrimo, afganistanietis sugrįžo į Kazachstaną ir ten laukė leidimo atvykti į žmonos gimtinę. Tik prieš mėnesį jis nusileido Vilniuje. Nerimo iškankintai mylimajai jis dar kartą pasipiršo tiesiog oro uoste.

Nešioja ant rankų

Įsimylėjėliai įsikūrė Editos gimtojoje Tauragėje. Čia, jei tik Naveedas gaus leidimą gyventi Lietuvoje, pora ir ketina pasilikti.

Pagaliau prie mylimojo prisiglausti galinti lietuvaitė švyti ir skraido kaip ant sparnų. Nuo pat pirmųjų pažinties dienų N.Rahmaty merginą kasdien apiberia begale komplimentų. Atvykus sutuoktiniui, E.Čėsnaitė dar nė sykio nesisukiojo virtuvėje. Jų šeimoje kol kas gamina tik vyras.

Mūsų šalyje gerai jaučiasi ir Navedas. Jam čia patinka beveik viskas: įspūdinga gamta, žaluma, ramybė, lietuviškas maistas, svetinga žmonos giminė. Per mėnesį vyras pramoko lietuviškai.

Editai nuotaiką kartais sudrumsčia tik mintys apie tai, kad lietuviai galbūt nepajėgs į savo būrį priimti kitataučio jos vyro. Ji jau išmoko nebekreipti dėmesio į gatvėje juos nužvelgiančius smalsius praeivius ar užgaulias pastabas internete. „Tie lietuviai, kurie piktinasi už kitataučių ištekančiomis merginomis, turėtų susimąstyti, kodėl mes renkamės užsieniečius, o ne juos?“ - sako ji.

„Valstiečių laikraštis“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Orai: ciklonai apsiraminti nežada (1)

Pirmadienį vėjas rims. Tik kai kuriuose rajonuose vakarinių krypčių vėjo gūsiai užsiliks iki...

Ukrainiečiai Lietuvą vadina svajonių šalimi: priežastys, kodėl pas mus geriau nei pas juos (337)

Ukrainoje myli Lietuvą. Vietiniai žmonės ten giria mūsų šalį, giria mūsų politiką, giria...

Įspėjo dėl Putino reitingų: norėdamas išlikti šis režimas gali ryžtis siaubingiems scenarijams (826)

Vos trečdalis rusų pasitiki Vladimiru Putinu. Tai rodo naujausios apklausos Rusijoje, kurią jau du...

Artimiausioje Zelenskio aplinkoje – permainos: pirmasis pavojaus signalas nuskambėjo dar vasarą (34)

Prezidento administracijos (anksčiau – sekretoriato, dabar – prezidento biuro) vadovo pareigos,...

Naujausi siūlymai JK tūkstančius privertė panikuoti: kilo didžiulis chaosas ir sąmyšis – gali prasidėti krizė (384)

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė paviešino būsimą taškais grindžiamą imigracijos...

Italijoje dėl koronaviruso izoliuojama daugiau nei dešimt miestų, atšauktas Venecijos karnavalas pranešama apie trečią mirtį; užsikrėtę jau daugiau nei 150 žmonių (503)

Italijai kovojant su didžiausiu koronaviruso protrūkiu Europoje, vyriausybė nusprendė blokuoti...

Favoritų nesėkmės namuose: serbai nusileido gruzinams, ispanai – lenkams visi rezultatai (58)

Sekmadienį žaidžiami antrieji 2021 metų Europos čempionato atrankos susitikimai. Staigmena...

Vietoje sekso – masturbacija: gydytojai atsakė, kaip tai gali padėti (16)

Apie savęs patenkinimą vis dar nedrįstame kalbėti, nors pagal statistiką tuo užsiima 95 proc....

Viena seniausių Žemaitijos gyvenviečių mena kraupias istorijas: po kryžiuočių antpuolių likdavo tik griuvėsiai ir lavonai (18)

Prie pat Dubysos upės , Vieviršės upelio krantuose stūkso labai senas Betygalos miestelis. Viena...

Žmogžudystė dykroje: meilės trikampis pasibaigė taip, kad apie jį iki šiol sklando legendos (3)

Kornvalio grafystė Anglijoje – tolimą istoriją menantis regionas, po kurį išties verta...

|Maža didelių žinių kaina