Ištisus šimtmečius katalikų bažnyčia smerkė masturbaciją kaip nuodėmingą ir po šiol vis dar vadina “stipriai sutrikusiu veiksmu” (skamba kaip psichinės ligos pavadinimas!). Prieš dvidešimt metų 50 procentų amerikiečių sakė, kad “masturbacija visuomet yra blogai”. Tai stulbina! Tačiau gali būti, kad šis skaičius sumažėjo tik labai nestipriai.
Seksas
Tyla vis dar yra galinga, tačiau nevaldoma “lytinio švietimo” forma. Pagalvokite, kaip mes elgiamės su mergaitėmis. Jos turi makštį ir klitorį, kurie abu sukelia malonius pojūčius. Tačiau daugeliui mergaičių niekuomet nėra pasakojama apie makštį – nei apie jos vietą, nei apie funkcijas, nei apie tai, kokius ji sukelia pojūčius – ir taip iki tol, kol iš “ten” nepradeda bėgti kraujas.

Tėvai klitorį laiko dar didesnėje paslaptyje. Kadangi vienintelė jo paskirtis – suteikti malonumą, ypatingai stengiamasi apie jį nieko nepasakoti. Ar mes bijome? Gėdijamės? Nežinome, ką sakyti? Tačiau nesakydami nieko, mes prie vaiko noro sužinoti, iš kur ateina vaikai ir kaip atrodo kiti žmonės, kaip žmonės padaro vaikus, ar nieko blogo, jei aš save liesiu ir glostysiu “ten”, ir t.t., pridedame dar daugiau sumaišties ir baimės. Ačiū Dievui už išsamias knygeles vaikams apie seksą.

Jeigu jaunam žmogui, pergyvenančiam lytinį brendimą, niekuomet nebuvo pasakyta “nieko blogo tame, kad tu masturbuojiesi – tai netgi sveika”, galima pamanyti, kad tokie veiksmai yra per daug bjaurūs, kad mama ir tėtis apie tai kalbėtų. Iš tikrųjų, daugelis žmonių vis dar mano, kad masturbacija yra blogai.

Vos prieš 60 metų mūsų visuomenė vis dar tikėjo 1800-ųjų vidurio medicinos “mokslu”. Žmonės tikėjo būtent tuo, kad masturbacija sukelia psichines ligas, protinį atsilikimą, apatiją, nuovargį, blogina atmintį, sukelia aklumą, galvos skausmus ir t.t. Mes nejuokaujame!

Šis neigiamas požiūris į nuostabų žmogaus kūno aspektą ir yra didžiausia problema. Nekaltas, nekenksmingas veiksmas, kuris sumažina seksualinę įtampą, padeda kontroliuoti seksualinius impulsus, didina seksualinį pasitikėjimą savimi ir suteikia didelį malonumą, kažkokiu būdu atrodo neigiamas ar blogas 57 procentams paauglių mergaičių ir 45 procentams paauglių berniukų.

Neatsisakykite masturbacijos. Juk tai mylėjimasis su žmogumi, kurį jūs giliai mylite. (Woody Allen'as)

Seksas

Žurnalo Playboy atlikta apklausa parodė, kad 75 procentai vyriškos lyties koledžo studentų masturbuodavosi mažiausiai vieną kartą per mėnesį, 80 procentų teigė mėgstantys masturbuotis ir tik 10 procentų atsakė, kad jie nuo visko susilaiko.

Kiti tyrimai rodo, kad vidutinis 16 metų amžiaus jaunuolis masturbuojasi apie tris kartus per savaitę. Koledžo studentės ne tokios entuziastingos – 54 procentai jų yra masturbavęsi ir joms tai patiko, 13 procentų tai mėgino ir joms nepatiko, 8 procentai nemėgino, tačiau norėtų ir 25 procentai niekuomet nesimasturbavo ir nenorėtų to išmėginti.

Pastarųjų metų tyrimai parodė panašius rezultatus – nuo 60 iki 80 procentų moterų yra masturbavęsi bent kartą savo gyvenime. Seksologai Johnson ir Kolodny teigia, kad vyrai masturbuojasi maždaug du kartus (kiti šaltiniai teigia, kad net tris kartus) dažniau nei moterys tiek iki santuokos, tiek gyvenant vedybinį gyvenimą (apie 70 procentų susituokusių žmonių nors kartais masturbuojasi). Masturbacija ir lytinis aktas nebūtinai pakeičia vienas kitą.

Žmonės, kurie mėgaujasi masturbacija, mylėdamiesi yra labiau linkę patirti orgazmą ir vėlesniame amžiuje. Vyrai dažniausia lengvai patiria ejakuliaciją, tačiau moterims patirti orgazmą dažnai yra sunku. Viena iš priežasčių yra tai, kad vyrai masturbuojasi viena ranka spausdami ir glostydami penį. Tai panašu į judesius ir pojūčius, kurie kyla lytinio akto metu, taigi, vyrams masturbacija yra gera treniruotė prieš sueitį.

Moterys dažnai masturbuojasi nepanašiais į lytinį aktą būdais: lengvi brūkštelėjimai ties arba šalia klitorio (48 procentai), vibratorius ant arba šalia klitorio (16 procentai), kojų suspaudimas (4 procentai), vandens paleidimas ant genitalijų (4 procentai), krūtų glostymas, seksualinės fantazijos ir t.t.

Jeigu moteris išmoksta pasiekti orgazmą tik vieninteliu būdu ir jeigu tas būdas yra nesuderinamas su lytiniu aktu, pavyzdžiui, suspaudžiant kojas, santykiaujant su partneriu gali būti sunku pasiekti orgazmą.

Taigi, daugeliui moterų tenka susidoroti su dviem problemomis: (1) jos turi nedaug arba neturi visiškai patirties kaip masturbuojantis patirti orgazmą ir/arba (2) turi masturbacijos patirties, kurią sunku pervesti į sueitį.

Moterims reikia išspręsti šias problemas. Atrodo, kad būtų geriausia, jei moterys išmoktų mėgautis masturbacija stimuliuodamos klitorį keletu būdų (jeigu to nedraudžia religija ar moraliniai įsitikinimai).

Seksualinė patirtis gali būti teigiamas dalykas – ji gali atspindėti sveiką potraukį ir teigiamą požiūrį į seksą. Tačiau stulbina tai, kad mes labai mažai žinome apie masturbacijos - fantazijų seksualinio gyvenimo reikšmę mylėjimuisi su sutuoktiniu. Šis ignoravimas yra dar viena moralinių suvaržymų – mūsų seksualinių tabu, ir to, kodėl mes vengiame sekso priežastis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Darbo imigrantus išnaudojantis vergvaldys – nepažabojamas (178)

Važiuodamas į Vokietiją tolimųjų reisų vairuotojas Aleksandras Šeško tikėjosi užsidirbti,...

Dešimtmečio byla gali pasikartoti: gudrūs žaidimai pakišo vienus ir atrišo rankas kitiems (22)

Nesenoje parlamentinių tyrimų istorijoje yra pavyzdžių, kai teisėsaugos tyrimus dubliuoti sumanę...

Antradienį vykstančių į Lenkiją laukia patikros (99)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos ( VSAT ) pareigūnai antradienį prie sienos su Lenkija surengs...

Penki dalykai, kurių nekartosiu naujuose namuose – asmeninė patirtis (102)

Prieš dvejus metus įsigijau pirmuosius savo nuosavus namus ir teko išspręsti nemažai jų...

Ką galime kiekvienas mūsų padaryti, kad nesusirgtume storosios žarnos vėžiu genetika lemia tik 10 proc. (14)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad pagal Higienos instituto duomenis,...

Mįslingas incidentas Rusijoje: patvirtino smarkų radiacijos padidėjimą (101)

Rusijos meteorologinė tarnyba patvirtino Europos agentūrų kiek anksčiau perduotą informaciją...

Tiksinti bomba: dar vienam Europos regionui gresia katastrofa (33)

Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir...

Plikledžio pasekmės – per avariją Klaipėdoje žuvo BMW vairuotojas (56)

Antradienį, 7.32 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Kim Kardashian ir Kanye Westo namą už 18 mln. dolerių nusipirko buvusi Ukrainos generalinio prokuroro sekretorė (19)

Ukrainos generalinio prokuroro Sviatoslavo Piskuno sekretorė Marina Akton nupirko iš Kim Kardashian...

Vokietijos specialistų naudotų automobilių ataskaita: „Volkswagen Tiguan“ po 100 tūkst. kilometrų (17)

DELFI su žurnalu „ Auto Bild Lietuva “ tęsia straipsnių seriją, kuriais kviečia skaitytojus...