Šiuolaikiniai principai keičiasi ir daugeliui moterų šeima nebėra pagrindinė gyvenimo vertybė. Visgi dauguma merginų nuo vaikystės svajoja apie princą ant balto žirgo, kuris nugabens jas į pasaką. Tik štai bėgant metams princas pavirsta verslininku, kuris turi savo būstą ir gerą automobilį. Bet esmė juk ta pati!
© Corbis/Scanpix

Peržengti 30 metų ribą ir vis dar būti netekėjusia šiais laikais gal ir nėra gėdinga, bet visgi tai šiek tiek nuvilia.

Kita vertus, aplink tiek daug nusivylusių žmonių. Kažkas yra susituokęs ir pavydi nesusituokusiems kolegoms, kažkas išsiskyręs ir neskuba vėl lipti ant to paties grėblio. O yra ir tokių, kuriems tuoktis, kaip sakoma, yra į kraują įaugęs įprotis.

Ir tai visai nereiškia, kad bent pabūti ištekėjusiai yra kur kas geriau nei būti „šiek tiek virš trisdešimties“ ir neturėti santuokos liudijimo.

Ypač daug moterų pradėjo jausti nuoskaudą, kai išpopuliarėjo socialiniai tinklai, kuriuose klasiokės demonstruoja savo vyrų ir vaikų nuotraukas, vienodus vestuvinius vaizdelius, kuriuose jos apsirėdžiusios suknėlėmis-tortais, o kad jau jūs netekėjusi, tai su jumis ir kalbėtis nėra apie ką.

Tokių kol kas dauguma, bet yra ir tokių poniučių, kurios aktyviai rūpinasi savo karjera, turi begalę draugų bei pomėgių, yra apvažinėjusios pusę pasaulio ir teigia: „Tekėti dabar? Aš nepasiruošusi! Na gal kada nors, po trisdešimties“.

Ir tas „po trisdešimties“ trunka iki begalybės, bet per tą laiką juk reikėtų ir vaikelį pagimdyti. Bent jau dėl mamos, kad ji liautųsi telefonu pjauti ir raudoti.

Trisdešimt – tai riba

Ir psichologiniu požiūriu pats sudėtingiausias amžius, kuomet keičiasi gyvenimo vertybės bei prioritetai. Pradedame svarstyti, kad pusė gyvenimo jau praėjo, o ką gi mes spėjome nuveikti? Jei pasiekėme kokio nors stabilumo karjeroje, kokio nors socialinio statuso, tai lyg ir būti laikas susikurti šeimą.

Šiame amžiuje daug žmonių kardinaliai keičiasi. Patys vėjavaikiškiausi lengvabūdžiai tampa pavyzdingais šeimos žmonėmis, kurie pareigingai keičia sauskelnes. O būna ir atvirkščiai, tylūs šeimų tėvai nusispjauna į ramybę, meta žmoną ir vaikus, keičia savo stilių ir gyvenimo būdą. Ir koks nors verslininkas išvyksta gyventi į mišką ar paežerę, kad taptų dailininku...

Bet svarbiausia šiuo atveju ne tai, kas kuo taps ar jau tapo, ar kaip žmonės keičiasi po santuokos. Svarbiausia yra kas kita. Paklauskite savęs: o dėl ko siekiate sukurti šeimą? Kodėl svajojate turėti santuokos liudijimą? Kodėl po kelių bendro gyvenimo metų staiga pradedate reikalavimais pjauti savo partnerį ir sakyti: „Nevesi – išeisiu!“?

Santuoka – tai ne tik graži ceremonija ir nuotraukos, bet kažkodėl daugelį moterų besirūpinant santuoka labiau domina tai, kaip jos atrodys su vestuvine suknele, o ne tai, ar jų santuoka bus laiminga.

Amerikietis psichologas Paulas Andersonas sudarė specialų ikisantuokinį testą, kuris atsako į klausimą, ar esate pasirengusi santuokai, ar visgi geriau tęsti viengungišką gyvenimą.

Atlikite šį testą, kad suprastumėte, ar jums santuoka iš tiesų reikalinga. Būtent „reikalinga“, nes „norisi“ – ne visai tinkamas žodis. Noras gali ir praeiti iškart po santuokos ceremonijos, o tuomet ilgėsitės prarastos laisvės.

Jums tuoktis nereikia, jei:

- Manote, kad visos draugės ištekėjusios, todėl ir pačiai laikas. O ar reikia lygintis prie kitų, ar bandyti su jais susitapatinti? Tai yra jūsų gyvenimas ir nors visuomeninės normos giliai įsišaknijusios, balta varna šiais laikas jūsų niekas nebepavadins.

- „Mano amžius toks, kad į mane jau kreivai žiūri!“ Tai – dar viena atgyvena. Jums tikrai svarbi šeima ar jus labiau baugina visuomenės nuomonė?

- Norite, kad nuo jūsų atstotų mama ir draugės. Juk tai yra jūsų gyvenimas, ar ne? Ar jūs tiesiog norite pamaloninti mamą?

- Norite parodyti savo buvusiajam, kokį turtą jis prarado. Pats gryniausias egoizmas. Įveikite savo nuoskaudas ir kompleksus.

- Bijote, kad uždelsite, o vėliau pagimdyti nebesugebėsite. Bet tokiu atveju jūsų tikslas turėtų būti ne „ieškau už ko ištekėti“, o „ieškau tėvo vaikui“.

- Ieškote vyro su butu, automobiliu ir kad pasaulį parodytų. Čia priskiriami ir kiti materialiniai reikalavimai. Reikia rėmėjo? O kuo gi čia dėta santuoka?

- Manote, kad visi vyrai yra kiaulės ir kad visiems reikia tik vieno. Tikitės, kad jūsų išrinktasis bus išimtis? Įveikite savo nuoskaudas ir atsisakykite neigiamo išankstinio nusistatymo. Jūs aiškiai nepasirengusi rimtiems santykiams.

- Atsakykite sąžiningai ir atvirai – ar šeima ir santuoka jums yra vienas ir tas pats? Ir ką jums reiškia šios sąvokos?

- Norite vestuvių, medaus mėnesio ir santuokos liudijimo, ar visgi svajojate sutikti žmogų, su kuriuo jums būtų įdomu, patogu, jauku, saugu?

Būkite sąžininga bent jau pati sau ir tuomet sutiksite tą patį vienintelį. Nes mes gauname tik tai, ką užsitarnaujame, iki ko priaugome ir ką esame pasirengę priimti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (25)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (25)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (85)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (20)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (359)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Penktąjį Dakaro ralį įveikęs Vanagas: paskutiniame greičio ruože viskas galėjo baigtis liūdnai (21)

Pakilimus ir nuosmukius 40-ajame Dakaro ralyje išgyvenęs Benedikto Vanago ir Sebastiano...

Prieš mačą su „Lietuvos rytu“ rimtų nuostolių patyręs Butautas: apie tai sužinojau paskutinę dieną (2)

Ketvirtadienį su Adu Juškevičiumi atsisveikinęs „Lietkabelio“ strategas Ramūnas Butautas...

Eurovizinė karštinė tęsiasi: ar scenos vilkai nurungs naujokus? (8)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (92)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (123)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...