aA
Priklausymas tam pačiam bendravimo tipui, to paties komunikacinio stiliaus vartojimas padeda išvengti nesusipratimų, nesusišnekėjimo, bereikalingų iššūkių ir įsižeidimų, kurie gesina aistrą. Raktas į mylimojo širdį – tos pačios rūšies bendravimas.
Pora, vyras ir moteris
Pora, vyras ir moteris
© Corbis/Scanpix
Štai 3 meilės kalbos stiliai; pasak knygos “Kaip pavergti vyro širdį” autorės Tracey Cabot, egzistuoja vizualinis (regimasis), akustinis (girdimasis) ir sensorinis (jutiminis) stiliai. Mes naudojame juos visus, tačiau vieną – dažniau nei kitus.

Kaip nustatyti bendravimo stilių?

Vizualinio tipo žmogus kalboje dažnai vartoja žodžius “matyti”, “žiūrėti”, “atrodyti”: “Matai, čia jau kita kalba”, “Ar matai, kaip tau pasisekė?”, “Pamatysi, tau labai patiks”, “Šiandien neatrodai esąs geros formos…”.

Akustinio tipo žmogus sakytų: “Skamba neblogai”, “Klausyk, o gal išgerkim kavos?” O sensorinio tipo žmogus kalbėtų tokiais sakiniais:

“Jaučiu, bus nuostabu”, “Man susidarė įspūdis, kad mums pasiseks”, “Žinau, kaip jautiesi” arba “Suprantu, kad…”

Vizualiai mąstantiems žmonėms svarbiausia yra vaizdas. Jie paprastai gražiai rengiasi, rūpinasi savo išvaizda, mielai ilsisi gražioje harmoningoje aplinkoje, mėgsta, kai kiekvienas daiktas yra savo vietoje, jiems svarbu, kad partneris irgi rūpintųsi išvaizda. Mąstydami šio tipo žmonės dairosi į šonus, nes mintyse “piešia” situaciją. Jie mėgsta pasakoti, kaip “viskas atrodė”. Ankstyvoje santykių stadijoje nemėgsta kalbėti apie savo jausmus, nes nori pirmiausiai “išvysti”, kur jie gali nuvesti. Šie žmonės mėgsta žiūrėti televizorių, skaityti, kurti, piešti – tai yra, užsiimti veikla, kurioje dalyvauja akys.

Akustinio tipo žmonės labai jautriai reaguoja į garsus. Namie ar automobilyje visada įsijungia muziką. Jie daug šneka, nes mėgsta save “girdėti”. Triukšmas juos blaško ir erzina. Mėgsta, kai su jais šnekamasi ramiai. Šio tipo žmonėms labai svarbus partnerio balsas. Mąstydami jie žvelgia į šoną, kadangi nori girdėti savo balsą. Turi geriausią garso aparatūrą, dažnai vaikšto į koncertus, mėgsta šnekėti telefonu ir pasižymi muzikiniais gabumais.

Sensorinio tipo žmonės remiasi intuicija ir klauso vidinio balso. Dėl komforto aukoja eleganciją (moterys nemėgsta aukštakulnių, vyrai – siaurų apykaklių). Jiems svarbiausia gerai jaustis bet kokioje situacijoje. Ieško partnerių, kurie mėgsta kalbėti apie jausmus, dalintis išgyvenimais.

Aplinkiniai sako, kad šie žmonės “turi didelę širdį”. Moterys dažnai linksta prie sensorinio tipo vyrų, nes šie moka parodyti jausmus ir išklausyti. Jie mėgsta liesti, bučiuoti, jiems reikia fizinio partnerio dėmesio. Mąstydami šie žmonės žiūri žemyn, nes nori “susidaryti įspūdį”.

Apibūdindami situaciją, papasakos savo įspūdžius, pojūčius, kaip viskas “jautėsi”. Mėgsta kaitintis saulėje, sportuoti, lepintis masažu, išgerti, šokti, ragauti naujus patiekalus. Jie trokšta ekstremalių pojūčių, todėl dažnai užsiima rizikingu sportu. Jiems reikia adrenalino.

Jei jūsų partneris priklauso tam pačiam komunikaciniam tipui kaip ir jūs, santykiai esti darnūs.

Kaip į savo pusę palenkti vizualinio, akustinio ir sensorinio tipo žmones?

Kalbėdamos su vizualinio tipo žmogumi, naudokite vizualinius terminus: “Mano požiūriu…”, “Matau, kad…”, “Atrodo, kad…”, “Žiūrėk, ar ne šaunu būtų…” ir t.t.

Šio tipo žmones stimuliuoja vaizdai; jų namai sutvarkyti, vyrauja harmoningos spalvos, jie visada elegantiškai apsirengę. Būkite seksualūs. Kai mylitės, tegul dega žvakės – vizualinio tipo partneriui patiks stebėti jūsų veidą. Norėdamos parodyti rūpestį ir pagarbą, žiūrėkite į akis.

Paprastai šio tipo žmonės vengia trumpalaikių santykių, vienos nakties romanų. Jie mėgsta “pažiūrėti”, “numatyti”, kaip viskas klostysis toliau. Nekalba apie jausmus – mėgsta juos parodyti. Tad santykių pradžioje nepulkite aiškinti, kaip jaučiatės. Verčiau parodykite savo jausmus, o jie “nusipieš” paveikslą.

Akustinio tipo žmones trikdo triukšmas. Jie mielai ateis į svečius, jei čia bus ramu, negarsiai gros maloni muzika. Kalbėkite su jais švelniai, net ginčydamiesi. Naudokite garsų kalbą: “Man patinka tavo balsas…”, “Pasakyk, ką manai”, “Klausau tavęs…”, “Skamba neblogai…”, “Ar girdi, norėjau paklausti…” ir t.t.

Žiūrėjimas į akis nepadarys tokio įspūdžio kaip vizualinio tipo žmogui. Šie žmonės dažnai klausinės, ar juos mylite. Mylintis nepamirškite švelnių žodžių. Pasakokite, ką jaučiate. Šnabždėkite, dejuokite. Šio tipo žmonės gali nepastebėti jūsų naujos suknelės ar šukuosenos, bet mielai išklausys, kur ką pirkote ar ką šnekėjote su kirpėju. Jiems rūpi jūsų vidus, ne išorė. Tai patys geriausi klausytojai.

Su sensorinio tipo žmogumi šnekėkite jausmų kalba: “Puikiai jaučiuosi…”, “Nenoriu tavęs nuvilti…”, “Man patinka tave liesti…”, “Jaučiu, kad mūsų santykiai tobulėja…”, “Gal norėtum masažo?...”, ir t.t. Tai aistringi žmonės, mėgstantys išreikšti savo jausmus. Apie juos jie prabils dar santykių pradžioje. Mėgsta fizinį kontaktą.

Juos labai žeidžia partnerių nejausmingumas. Kalbėdamos su šio tipo žmogumi, lieskite jo plaukus, važiuodamos automobiliu padėkite ranką jam ant kelių, vaikščiokite susikibę už rankų, dėvėkite šilkinius apatinius, prileiskite vonią karšto vandens… Šie žmonės visada pasiruošę mylėtis, nes jiems svarbiausia – prisilietimai.

Atkreipkite dėmesį į dominuojantį savo ir partnerio tipą. Mokykitės atitinkamo bendravimo būdo, kol imsite tai daryti natūraliai. Taip išvengsite kivirčų, kurie silpnina santykius. Tad jei esate vieniša, jau turite raktą į mylimo vyro širdį, o jei turite partnerį, galite pagerinti savo santykius. Savo partneriui galite sakyti viską. Svarbiausia žinoti, kaip. Dabar žinote, kaip būti išgirstai, kaip suprasti partnerio poreikius ir išreikšti savus. Tikrai pastebėsite skirtumą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„AccuWeather“ jau išleido šių metų pavasario prognozę: rekordais gali nustebinti ne tik žiema (13)

Po šilumos rekordų kupinos žiemos ir pavasario pradžia prognozuojama šiltesnė nei įprasta.

Piktnaudžiaujate aikštele prie namų? Jūsų automobilis gali būti konfiskuotas (44)

Prie namų laisvos vietos automobiliui pastatyti nerandantys miestiečiai gali kaltinti...

Vairuotojai rado priešnuodį prieš trikojus – susidomėjimas išaugo kartais (267)

Vairuotojų tarpe paniką sukėlę trikojai greičio matuokliai gali tapti nebe tokie veiksmingi, kaip...

Šauktinis pasibaisėjo kariuomenės reakcija į jo sveikatą: tegul žino visa Lietuva (369)

„Tegul žino visa Lietuva“, – tokiais žodžiais savo laišką redakcijai pradėjo šauktinis...

Vartotojai įspėjami dėl įvežtos vištienos: rasta salmonelių (49)

Uždrausta tiekti rinkai šaldytą, mechaniškai atskirtą vištieną iš Lenkijos dėl joje...

Į Lietuvą atvežta koronaviruso „gaudyklė“: aptiks karščiuojančius žmones (4)

Telekomunikacijų bendrovė „ Telia “ į Lietuvą atvežė pažangią Vokietijoje pagamintą...

Šalia Vilniaus kyla vienas didžiausių Lietuvoje kotedžų kvartalų (7)

Nekilnojamojo turto plėtotojos „Grand House LT“ vystomas kotedžų kvartalas Antežeriuose,...

Imigracija Lietuvoje: atlyginimai priklausys nuo dviejų veiksnių (49)

„Imigracijos poveikis darbo užmokesčiui priklauso nuo to, ar atvykstanti darbo jėga konkuruoja,...

Ukrainos ministras apie neprognozuotus įvykius: tai didelės gėdos diena sulaikyti 24 žmonės (344)

Vidurio Ukrainoje dešimtys žmonių ketvirtadienį susirėmė su policija dėl vyriausybės planų...

Vilniaus rajono savivaldybė pritarė planui toliau asfaltuoti Skvernelio gatvę (134)

Vilniaus rajono politikai penktadienį patvirtino 2020–2022 metų strateginį veiklos planą,...

|Maža didelių žinių kaina