4 konstruktyvaus ginčo taisyklės

1. Stovėkite ir ramiai žiūrėkite į partnerio akis, kol jis neužbaigs kalbėti.

2. Prieš atsakydama, išklausykite jį iki galo.

3. Linkčiokite galva ar kaip nors kitaip reaguokite į jo žodžius, demonstruodama dėmesį ir pagarbą.

4. Savo atsakymuose pagal galimybę naudokite pirmąjį, o ne antrąjį asmenį. Psichologijoje netgi yra specialus terminas “aš - pranešimas”. Atrodytų, toks paprastas dalykas, o priklauso auksiniam žmonių bendravimo fondui. Tai reiškia, kad vietoj “tu šioks ir anoks”, “apie ką tu tik galvoji?” reikia sakyti “aš nusimenu”, “man apmaudu”. Tai sumažina agresijos lygmenį ir apsaugo partnerį nuo būtinybės gintis. Taip jam lengviau atsidurti jūsų padėtyje ir suprasti jūsų jausmus. Realiai žiūrėkite į kylančius prieštaravimus, mokinkitės gerbti kito žmogaus nuomonę.

5 patys svarbiausi “ne”

1. Nenaudokite tokių išsireiškimų kaip “tu visuomet” arba “tu niekada”, tuo labiau “visi jūs tokie” arba “ko daugiau iš jūsų galima tikėtis…”. Tai ryškiai sumažina pokalbio konstruktyvumą ir įneša į jį nepataisomumo elementą.

2. Stebėkite save: nesukryžiuokite rankų, nerodykite pirštu į partnerį, pasistenkite nenaudoti jokių kitų nedraugiškų gestų.

3. Nevaikščiokite po kambarį, nenusisukite nuo partnerio, neatsitraukite nuo jo toliau nei per 90 centimetrų – manoma, kad tai optimaliausias atstumas norint “prisibelsti” pas žmogų.

4. Neneikite visko, ką sako oponentas, kaip neteisingo arba neturinčio reikšmės.

5. Nenaudokite tokių išsireiškimų kaip “nesąmonė”, “nekalbėk niekų” arba “aš žinau viską, ką tu pasakysi”. Netgi jeigu jūs iš anksto žinote visus savo oponento argumentus, pasistenkite juos dar ir suprasti.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją