aA
Seksas, teigia dailiosios lyties atstovės, - jų slaptas ginklas su džeimsais bondais kovojant dėl viešpatavimo. Tik ar reikalingas moterims tas viešpatavimas, jeigu tenka stoti į manipuliacijų ir derėjimosi su mylimuoju kelią?..
Tai pykdo vyrus: kas nutinka, kai seksas tampa slaptu ginklu
© Shutterstock nuotr.

Bausdama vyrą sekso badu, moteris gali priversti jį jaustis nevisaverčiu. Tai, be jokios abejonės, turi įtakos poros santykiams, kur artumą keičia abipusiai naudingi mainai.

„Esu tikinti ir todėl jaučiausi ne kaip, nes gyvenau su vyru nesusituokusi. Tačiau jis vis vengdavo kalbėtis apie vestuves. Kartą jam pasakiau, kad kol manęs neves, su juo nesimylėsiu. Jis nustebo, bet nusijuokęs pasakė, kad ši aplinkybė pagreitins mūsų vestuves. Taip ir nutiko.“

Alina, 26 m.

„Neįsivaizduoju, kad galima būtų manipuliuoti vyru sekso pagalba. Kai kartą bandžiau pajuokauti, kad šiandien liks be sekso, nes neišnešė šiukšlių. Jis visiškai ramiai atsakė: „Tuomet eisiu pas prostitutę“. Tokia jo reakcija buvo šiek tiek netikėta, bet, suprantu, pateisinama. Miegamasis turi būti ta vieta, kur du žmonės patiria malonumą, o ne mūšio laukas.“

Simona, 34 m.

Meilėje kaip kare – visos priemonės pateisinamos. Tik seksu savo išrinktąjį ne baudžiu, o skatinu. Pavyzdžiui, šiandien aplankome kartu mano tėvus arba „prasibėgame“ po parduotuve – ir vakare „meganaktis“ jam garantuota.“
Lilė, 41 m.

Psichoterapeutas Michailas Kernacenskis:

- Santykių pradžioje seksas vienodai reikalingas ir moteriai, ir vyrui. Tačiau neretai moteris, dėliodama gyvenimo prioritetus, seksualiniam pasitenkinimui skiria tikrai ne pirmąsias sąrašo eilutes. Tačiau vyrui seksas visada svarbu. Santykių pradžioje jiems atrodo, kad ir moteriai sekso reikia tiek pat. Net ima atrodyti, kad jie turi teisę reikalauti iš moters fizinio artumo. Ir rezultatu vyras net neabejoja – seksas bus.
Tiesa, lazda turi du galus. Tokio vyro moteris ima jausti, kad jos rankose – galingas ginklas tikslui pasiekti. Svarbiausia - tinkamai išmokti juo manipuliuoti.

Kas gi nutinka, kai seksas tampa „valiuta“ sprendžiant buities ir kitus klausimus? Vyrai, su kuriais moterys atsisako mylėtis dėl to, kad šie neatliko kokios nors darbo, reaguoja vienareikšmiai - jie jaučia susierzinimą ar net nuoskaudą.

Situacijoms kartojantis kaupiasi agresija ir seksas su mylima moterimi tampa medžioklės arba laimėjimų trofėjumi. Tačiau kai medžioklė pavyksta, mielos damos, nesitikėkite švelnumo ir rūpesčio. Juk būtent jūs ir buvote tas kliuvinys, kuris trukdė patirti pasitenkinimą. Seksualinis alkis ir bandymai jį numalšinti – štai kas svarbiausia tokiam vyrui.

Prieštaringi jausmai moteriai, kuri ir traukia, ir atstumia, gali suformuoti nepasitikėjimo kompleksą, galintį nemenkai pakenkti poros santykiams.

Valdžia, kurią moteris ima naudoti pasitelkdama tam seksą, pykdo vyrą. Kai stipriosios lyties atstovas jaučia, kad noras pasimylėti ar jo nebuvimas – tai tik būdas pasiekti savų tikslų, jam santykiai ima atrodyti beprasmiai. Tačiau galima ir kita reakcija – troškimas bet kokiu būdu užvaldyti moterį. Tokiu atveju moteris galės mėgautis tik seksu – be jokio artumo ar meilės. Piktas ir suirzęs vyras siekia kuo greičiau sumedžioti savo auką. Ir jam visai nesvarbu, ką ši jaučia.
Bausdama vyrą sekso badu, moteris gali priversti jį jaustis nevisaverčiu. Tai, be jokios abejonės, turi įtakos poros santykiams, kur artumą keičia abipusiai naudingi mainai.

Paklausite, kaip to išvengti? Atsakymas ir paprastas, ir sudėtingas. Nuo pat santykių pradžios ugdyti abipusį pasitikėjimą. Stengtis būti artimiems ne tik kūnu, bet ir siela. Jeigu su partnerių galėsite kalbėtis atvirai, jums nereikės jo dresuoti it šunelio, kad jis bėgtų į krūmus parnešti numestos lazdos. Juk šunelis kartą gali išsimauti iš pavadėlio ir pabėgti pas geresnę šeimininkę.

Svarbu

Kaži ar santykiai dar turi prasmės (galbūt laikas ką nors keisti), jei seksas jums tapo viso labo priemone, kad „pririštumėte“ partnerį prie savęs. Jeigu vyras šalia moters tik dėl sekso, meilės iš jo tikėtis neverta.

Sugedusį čiaupą vyras gal ir pataisys, tačiau nuoskaudą, kaip buvo priverstas tai padaryti, išsaugos ilgai. Mylimas vyras kaip ir moteris seksualinio dėmesio nusipelno tiesiog šiaip sau, o ne dėl to, kad dalyvavo močiutės surengtuose savaitgalio šeimos pietuose.

Kartą per savaitę net ir nenorėdama atliekate sutuoktinės pareigas, kad vyras nesuktų į kairę? Vargu ar toks seksas gali suteikti pasitenkinimo. Jeigu užklupo rutina, pasikalbėkite su partneriu. Pagalvokite, kaip galite atnaujinti santykius. Nepasiduokite inercijai. Jos kelias vienas – skyrybos.

Savaitraštis „Lietuvos sveikata“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
3.0000

Top naujienos

Vokietijos parlamentaras: Rusija turi tris pagrindinius tikslus (5)

„Aš manau, kad būtent europiečiai yra Rusijos karo taikinys, tačiau dalis mūsų visuomenės...

Verslas PliusViktorija Chockevičiūtė

Didžiulės NT kainos daliai gyventojų tapo nebeįkandamos: situacija šiemet gali pasikeisti įvertino, pirkti ar nuomotis (2)

Spartaus nekilnojamojo turto (NT) kainų augimo nepasivijęs gyventojų atlyginimų augimas, o dabar...

Ukraina: šiandien absurdas pasiekė naują lygį

Ukrainoje Maskva vykdo agresyvų karą, kuriam jos niekas neprovokavo. Hagoje Vladimiro Putino laukia...

Sinoptikų prognozėje – tai, kas labai nemalonu: apie pavasario šilumą tik svajosime

Šeštadienio naktį Lietuvos padangė išliks debesuota, todėl temperatūra kris lėtai. Dieną šie...

Po pergalingo plano – Maksvyčio susirūpinimas: prašau, tik neišduokite mūsų derinių paaiškino išvykusio Evanso situaciją

Geriausią sezono mačą žaidęs Karolis Lukošiūnas smeigė keturis tritaškius, Laurynas Birutis...

Rūta Lapė

Kasdienybės herojai. Morgana Danielė prabilo apie asmeninį gyvenimą ir kaip skiriasi lietuviai?

Išskirtinis Morganos Danielės interviu – garsi politikė pirmą kartą prabilo apie patirtą...

12 šaltų užkandžių Velykų stalui – nuo gardumynų tiesiog raibsta akys

Ilgai netrukus jau švęsime šv. Velykas. Ypatingos pavasario šventės proga norime paryošti...

Seimo nario automobilį taranavęs žinomas ūkininkas – vėl policijos akiratyje: šįkart – didesni nemalonumai (5)

Prieš keletą metų būdamas neblaivus tuomečio Seimo nario Juozo Imbraso vairuojamą automobilį...

Rusijai prireikė vos keturių dienų, kad sulaužytų Kinijai duotą pažadą (16)

Kremlius meluoja ir nepaiso net tų, kuriuos vadina draugais ir strateginiais partneriais, pareiškė...

Parengė Jurga Grigienė

Sovietmečio skanumynai, kuriuos šiuolaikiniai vaikai vargu ar išdrįstų paragauti (22)

Sovietmečiu vaikai neturėdavo didelio saldumynų ir skanėstų pasirinkimo. Mažieji smaguriaudavo...