aA
Daugelis bent kartą gyvenime yra užsiregistravę internetinėje pažinčių svetainėje. Vieni savo anketas su nuotraukomis ar be jų pildo tiesiog vedini smalsumo, kiti viliasi čia sutikti savo gyvenimo meilę. Tačiau virtualiomis pažintimis nereikėtų aklai pasikliauti: kompiuterio ekrane sklandžiai žodžius beriantis pašnekovas realybėje gali būti beviltiškas tylenis, o matyta nuotrauka pasirodys esanti visai ne jo.
© Corbis

Neatsigynė gerbėjų dėmesio

Kai prieš pusmetį Vilniaus pedagoginiame universitete anglų kalbą studijuojanti Jurgita (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi) užpildė anketas pažinčių svetainėse, ji iš karto susilaukė vaikinų dėmesio.

Išvaizdi 22 metų mergina nurodė, kad ieško simpatiško, draugiško ir išsilavinusio vaikino iki 25 metų. Tikslas – rimta draugystė.

Ketvirtakursė studentė paskaitas universitete derina su mokytojos darbu vienoje Vilniaus vidurinėje mokykloje, tad laisvo laiko pažintims megzti nedaug belieka.

„Universitete vaikinus galima suskaičiuoti ant rankų pirštų, o mokykloje kolektyvas taip pat itin moteriškas. Todėl ir užsiregistravau internetinėse pažinčių svetainėse. Grįžusi namo dažnai prisėdu prie kompiuterio, tad kodėl nepabandžius taip susirasti vaikino?“, – retoriškai klausė Jurgita.

Mergina neslėpė, kad vos patalpinusi internete savo anketą su keliomis nuotraukomis sulaukė kelių laiškelių, o praėjus maždaug savaitei jau bendravo su keliomis dešimtimis vaikinų. Pasirinkimas – nuo studentų iki verslininkų.

„Sulaukiau labai daug laiškų, todėl net neatsakinėjau tiems vaikinams, kurie neatitiko mano reikalavimų. Tikrai turėjau iš ko rinktis“, – pasakojo mergina.

Atletiškas vaikinas su pilvu

Amerikiečiai mokslininkai nustatė, kad maždaug penktadalis besilankančiųjų internetinėse pažinčių svetainėse imasi įvairių gudrybių, kad nuotraukose atrodytų patraukliau nei realiame gyvenime.

Kad internete talpinamos nuotraukos primena iškreiptų veidrodžių karalystę, netrukus įsitikino ir Jurgita. Kai po keleto savaičių ar netgi mėnesio smagaus bendravimo internete mergina ryždavosi susitikti su savo pašnekovais, maždaug du trečdaliai naujų pažįstamų realybėje pasirodydavo visiškai kitokie nei virtualioje erdvėje.

„Skrupulingai netyrinėju žmonių nuotraukų – tiesiog pasižiūriu, ar simpatiškas, ir tiek. Tačiau tikrai nesitikėjau, kad žmonės internete talpina prieš dešimtmetį darytas nuotraukas ir nurodo, kad yra dvidešimt penkerių, nors iš tiesų amžius jau siekia 37 metus“, – vardijo Jurgita.

Mergina neslėpė nusivylimo ir vaikinų išvaizda. Kone 100 procentų rašo, kad yra atletiško kūno sudėjimo, normalaus ūgio ar aukštesni.

„Kai kurie vaikinai klausė ir mano ūgio. Susitikus paaiškėjo, kad jie patys yra žemaūgiai ir baiminosi, kad būsiu už juos aukštesnė. Gerai bent tiek, kad nė vienas nebuvo už mane mažesnis“, – juokėsi mergina.

Ji įsitikinusi, kad jeigu vaikinas internete giriasi esąs sportiškas, raumeningas ir visoks koks nuostabus, jo kalbas „reikia padalinti pusiau“ – realybėje sportiški ir atletiški pasirodė mažiau nei pusę pagyrūnų. Be to, kartais į atletiško kūno apibrėžimą „įtraukiamas“ net ir nuo alaus pūpsantis pilvukas.

Susikibo dėl arbatpinigių

Jurgita suskaičiavo, kad keliavo susitikti su beveik trisdešimt internete sutiktų vaikinų. Kartais per savaitę eidavo net į keletą susitikimų.

Paprastai pasimatymas trukdavo apie pusvalandį, kartais – iki pusantros valandos. Dažniausia pasimatymų vieta – picerija ar jauki kavinukė.

„Nesirenku prabangių restoranų ar vyninių. Nesu vargšė studentė, kuri į pasimatymus eina dėl to, kad galėtų nemokamai pasivaišinti vaikino sąskaita. Aš dažniausiai apsiribodavau arbatos puodeliu. Beje, ir už jį kartais tekdavo susimokėti pačiai“, – atviravo Jurgita.

Mergina dar ir šiandien su šypsena prisimena vieną pasimatymą, kai klestinčiu verslininku prisistatęs vaikinas ne tik nepasisiūlė pavaišinti jos arbata, bet ir puolė mokyti, kiek arbatpinigių reikia palikti.

„Kai padavėja atnešė pusketvirto lito sąskaitą už arbatą, tiesiog padėjau penkis litus ir jau ketinau eiti. Tuomet mano naujasis pažįstamas įnirtingai ėmė aiškinti, kaip galiu šitaip švaistyti pinigus. Jis įtikinėjo, kad palikti 1,5 lito arbatpinigių – tikras nusikaltimas“, – kvatojo mergina.

Padaugino „ant drąsos“

Jurgita pasakojo, kad kavinėje daugelis internetinių pažįstamų užsisakydavo alaus. Kai kurie – net po keletą bokalų. Tik vienas kitas rinkdavosi arbatą ar kavą.

Ne paslaptis, kad neretai žmonės alkoholinius gėrimus vartoja tiesiog norėdami būti drąsesni, iškalbingesni. Tačiau nereikėtų prarasti saiko.

„Susitarėme susitikti prie Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės. Belaukdama savo naujojo pažįstamo iš tolo pastebėjau plačiai besišypsantį vaikiną. Jam priėjus iš karto užuodžiau alkoholio tvaiką, tačiau vaikinas teisinosi, kad išgėrė taurelę „ant drąsos“. Kai kavinėje išlenkė dar keletą taurelių, visiškai apgirto ir tiesiog svirduliavo. Teko jį ten ir palikti“, – šiurpo prisiminusi Jurgita.

Mergina pasidžiaugė, kad iš tokių pasimatymų bent jau turi ką prisiminti, mat nemažai buvo ir tokių, iš kurių norėjosi bėgti jau po keleto minučių.

„Esu gana komunikabili, todėl man labai svarbu, kad vaikinas laisvai bendrautų. Kai susirašinėji internetu, daugelis nestokoja sąmojo, laido puikius juokelius. Tačiau susitikus viskas apsiverčia aukštyn kojom: pašnekovas vos išlemena keletą žodžių. Man arba tenka jam uždavinėti klausimus ir traukti žodį po žodžio, arba kaip radijai visą laiką kalbėti pačiai“, – tvirtino Jurgita.

Užsieniečiai apipila dovanomis

Puikiai anglų kalbą mokanti Jurgita internete bendravo ir su užsieniečiais. Mergina keletą kartų susitiko su Lietuvoje studijuojančiais vaikinais iš įvairių užsienio šalių, su kitais bendravo tik virtualioje erdvėje.

„Užsieniečiai man pasirodė kur kas komunikabilesni ir laisvesni nei lietuviai, tačiau daugelis jų ieško nuotykių ir neįpareigojančių santykių. Galima smagiai praleisti laiką, tačiau rimta draugystė sunkiai įsivaizduojama“, – neslėpė nusivylimo mergina.

Pasak jos, užsieniečiai, kur kas dažniau nei lietuviai, patinkančios merginos dėmesio siekia dovanomis.

„Jau kone pusmetį susirašinėju su vaikinu iš Bolivijos. Jis vis žada kada nors atskristi į Lietuvą. O kol kas stengiasi mane nustebinti dovanomis: gimtadienio proga esu gavusi „Victoria’s Secret“ pižamą, o neseniai atkeliavo seksuali suknelė, kainuojanti 500 JAV dolerių“, – užsieniečių dosnumu stebėjosi studentė.

Antrosios pusės nesurado

Pusmetį internete čiauškusi su daugybe vaikinų, su ne viena dešimtimi jų susitikusi akis į akį Jurgita antrosios pusės vis dar neturi.

„Kaskart grįžusi iš nevykusio pasimatymo ketinu ištrinti savo anketas iš pažinčių svetainių. Tačiau paskui raminu save: tiesiog pasitaikė netinkami žmonės, tavo anketą būtinai peržiūrės ir normalus vaikinas“, – atviravo mergina.

Ji prasitarė, kad bendravimas internete jau tapo savotiška priklausomybe – ji kasdien tikrina savo pašto dėžutę ir vis dar eina į pasimatymus su internetiniais pažįstamais. Tiesa, dabar tai daugiau laisvalaikio pramoga, o ne antrosios pusės paieškos.

„Nebesitikiu, kad internetinis romanas gali išsirutulioti į rimtus santykius. Vienu metu bendraujame su daugybe pašnekovų, mezgame pažintis su keliais žmonėmis iš karto. Kuo didesnis pasirinkimas, tuo sunkiau išsirinkti. Dabar į tai žiūriu kaip į žaidimą: šiandien internete smagiai paflirtuoju su vienu, rytoj – su kitu“, – kalbėjo Jurgita.

Moterys pabrėžia seksualumą

Nustatyta, kad maždaug trys iš penkių virtualių pažinčių ieškotojų pateikia teisingą informaciją apie save, tačiau ir jie linkę nuslėpti trūkumus, pagrąžinti fizinius duomenis ar kitomis gudrybėmis padidinti savo „kapitalą“.

„Tiek vyrai, tiek moterys sąmoningai save pagražina. Dažniausiai pabrėžia privalumus – padėtį visuomenėje, užimamas pareigas, finansinę padėtį, materialinę gerovę, puikias charakterio savybes. Bendraudami internete žmonės dažnai neakcentuoja savo trūkumų – nei fizinių, nei kitokių“, – kalbėjo psichologė psichoterapeutė Rita Zykienė.

Pasak jos, ieškodamos pažinčių internete dailiosios lyties atstovės dažniausiai pabrėžia savo seksualumą, vyrai – humoro jausmą.

„Jei prieš gerą dešimtmetį poros dažnai slėpdavo, kad susipažino internete, tai dabar apie tai kalbama kiek drąsiau. Tiesa, internetiniu romanu ir dabar vengiama girtis, mat Lietuvoje yra nusistovėjęs gana konservatyvus visuomenės požiūris į tai“, – teigė R. Zykienė.

Ieško trumpalaikių nuotykių

Psichologės-psichoterapeutės Daivos Balčiūnienės teigimu, tik maždaug 10 procentų internete užsimezgusių pažinčių išsivysto į pilnaverčius santykius realiame gyvenime.

Pirmiausia todėl, kad virtualiai bendraudami žmonės linkę nuslėpti savo neigiamas savybes, kurios vėliau nori nenori išlenda į paviršių.

„Pirmiausia žmogus nori nuslėpti tas savybes, kurios jam pačiam yra nepriimtinos: pavydą, pyktį, norą kontroliuoti, šykštumą ir t.t. Be to, gerokai skiriasi moterų ir vyrų lūkesčiai partnerių atžvilgiu. Moterys dažnai ieško jauno, liekno, materialiai apsirūpinusio vyro. Tuo tarpu vyrai dairosi jaunesnės, seksualios partnerės. Pavyzdžiui, jeigu moteris bus vyresnė, tai vyras gali laikyti trūkumu“, – žmonių lūkesčius vardijo D. Balčiūnienė.

Pasak jos, moterys daugiausia nusivilia internetinėmis pažintimis, mat paaiškėja, kad vyrai ieško trumpalaikių seksualinių nuotykių.

„Bet kuriuo atveju bendraujant internete nereikėtų švaistytis atvirumu: nesakyti savo gyvenamosios vietos adreso, nedalinti kitų svarbių duomenų ir nepasakoti apie save svarbių dalykų. Neaišku, kas prie kito kompiuterio sėdi ir bendrauja su jumis. Atpažinti apsimetėlį yra pakankamai sudėtinga, kartais tai pavyksta tik susitikus su žmogumi akis į akį. Ir tai ne visada iš pirmo karto“, – patarė psichologė-psichoterapeutė D. Balčiūnienė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kas atsitiko? „Valstiečiai“ bambalių klausimą bando įkišti į stalčių (462)

Dar pernai valdantieji „valstiečiai“ žadėjo imtis vadinamųjų „bambalių“ klausimo....

Mauricas: tokių prastų pasaulio lūkesčių nebuvo nuo pat 2009 metų (155)

Finansų rinkose nuotaikos negerėja. Jau kitais metais tikimasi, kad ekonomikos augimas pastebimai...

Kaip tvarkyti savo pinigus, kad užtektų ne tik duonai: keli būdai, kurie tinka daugeliui (13)

Demografinė Lietuvos padėtis verčia vis daugiau gyventojų susimąstyti, kad orios senatvės tik...

Mokytoja Rusijoje įsiuto dėl užrašo ant lentos (303)

Krasnodaro krašto Bogučiansko rajono Tajožnyj gyvenvietėje 20-osios mokyklos istorijos ir...

„Lietkabeliui“ į kompaniją: išsinerti iš senos odos panoro ir Prienų klubas (1)

Panevėžio „Lietkabelis“ nėra vienintelis klubas, siekiantis perkelti veiklą į naują...

Unikauskas patarė, kaip atsikratyti pilvo (6)

Atsikišęs pilvas erzina daugelį, tačiau jei to priežastis visceraliniai riebalai, tikėtina, kad...

Didžiausios pasaulio kompanijos planuoja užsikrėsti „WeWork“ efektu (27)

Didžiausi planetos darbdaviai regi ateitį, kurioje laisvai liejasi nemokamas alus, o sienos...

4 rūšių toksiški indai, kurių reikia kuo greičiau atsisakyti (117)

Šiais laikais daug kas stengiasi laikytis sveikos mitybos taisyklių. Bet ne visi žino, kad indai,...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva (27)

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

NBA naktis: rezultatyviausias LeBrono mačas, prisvilęs Butlerio debiutas ir „Jazz“ košmaras

LeBronas Jamesas sužaidė rezultatyviausią šio sezono mačą, pelnė 44 taškus, atkovojo 10...