aA
Artėja Valentino diena. Ar tai šventė, ar darbas? Kiek kartų per paskutinę savaitę jūs pagalvojote, kad jūsų nemyli? Mylėkime ar nemylėkime - o laikas eina. Eina jis ir tiems, kurie moka mylėti, ir tiems, kurie nemoka. Visų laukia tas pats maršrutas “gimdykla- kapinės“, tik vieni važiuoja juo lenktynine mašina, o kiti lėtai suka dviračio pedalus.
Galima prisiminti šį filosofinį faktą ir nekibti vienam prie kito. Juolab kad artėja Valentino šventė su jos širdutėmis ir užuominomis.

Tačiau ir prieš šią šventę, ir po jos žmonės jaučia kažkokį nesuprantamą meilės godulį. Ne seksualinį, o būtent meilės. Tarp kitko, seksualinis tautiečių gyvenimas po truputį gerėja, ką rodo kai kurie požymiai. Tai reiškia, kad žmonės vis drąsiau ir sėkmingiau tenkina save ir kitus, o nepatenkinus ieško alternatyvinių būdų kaip pasitenkinti.

O su meile yra atvirkščiai. Kažkaip vis drąsiau ir psichoterapeutus lankantys vyrai prisipažįsta, kad jiems trūksta meilės. Anksčiau tai būdavo moterų privilegija, o dabar tampa ir vyrų. Ir ne kokių nors ten romantiškų ir jautrių lyrikų. Ne, visiškai vyrų standartus atitinkantys ir vyriškas profesijas turintys vyrai nerimauja dėl savo ilgai namo negrįžtančių ir potencialiai kitus mylinčių žmonų ir draugių.

Emocinė vyrų priklausomybė nuo moterų - štai koks naujas reiškinys plinta tarp vyrų nelyginant koks virusas.

Jiems vis dažniau norisi verkti. Todėl artėjanti Valentino šventė toli gražu nėra mažas spektaklis: aš tau širdutę ir bučkį- tu man bučkį ir širdutę. Ne, tai labai rimtas dabartiniams vyrams laikotarpis, kuriuo metu jie laukia iš savo draugių meilės įrodymų.

O ką, moterys nelaukia?- paklausite jūs. Gerbiamos skaitytojos, moterys laukia jau tiek ilgai, kad didelė jų dalis seniai jau yra nusivylę ir… nebelaukia. Vyrams tai pirmosios meilės laukimo pamokos, o jūs jau baigėte meilės vidurinę. Arba net esate meilės bakalaurai. Per tiek metų moterys suprato, ko galima iš vyrų tikėtis, ir solidarizavosi ties teiginiu: “tikrų vyrų nebėra“.

Moterys įtaria, kad kažkur buvo, yra ar bus ir tikrų vyrų, tačiau vis ne čia ir vis ne dabar. O meilės norisi ir mylėti norisi čia ir dabar, tik ne bet ką, o „vertingą“. Žinoma, moterims nėra labai jau sunku susipažinti su kokiu nors vyriškiu. Tačiau būnant su juo visą laiką atrodo, kad jis - “ne tas“. „Netikra kažkaip viskas tarp mūsų“.

Tačiau palaukite, o kas gi tie tikrieji vyrai?

„Tikrasis„ – tai ne faktas, o kažkieno nuomonė. Subjektyvus vertinimas, kaip vertina moteris, tarkime, kokį kremą ir sako „geras„, „blogas“,“malonus“, „nemalonus“. Taip ji vertina ir vyrą: „šis- netikras. O štai ten- kitoje šeimoje- toli- televizijoje- romane- užsienyje- praeityje - tikras“. Kadangi kalba eina apie vertinimus, o ne apie faktus, reikia rasti vyro tikrumo kriterijų.

Sužinoti, kas moterims yra tikras vyras, galima dviem būdais: pasišnekėjus su moterimis ir stebint pasąmoningą moterų elgesį.

Pasišnekėjus su moterimis iš pradžių paaiškėja, kas moterims nėra tikrieji vyrai. Tai nėra:

Raumenų kalnas;
Gašlus patinas;
Penio stūmtraukis;
Savimyla;
Dabita;
Pedantas impotentas;
Moralinis despotas;
Pinigų darymo mašina;
Neturintis nuomonės bailys;
“Zanūda”;
Grubus smirdantis psichopatas.

O tikrieji vyrai, moterų nuomone, yra:

Liekni ir sportiški;
Gerai kvepiantys;
Seksualūs;
Dėmesingi;
Turintys humoro jausmą;
Sugebantys išsilaikyti ir išlaikyti moterį;
Intelektualūs,
Mokantys užsiimti su vaikais;
Įdomūs, turintys savo nuomonę.

Matote, pirmojo sąrašo atstovai yra žymiai labiau pažįstami iš gyvenimo. O antrojo sąrašo- daugiau iš meno kūrinių. Tarkime, užtenka moteriai išeiti į gatvę, ji kaip mat sutiks kelis smirdančius grubius bailius. Ir kas įdomu, dauguma jų neturi pinigų.

Jeigu jie jų ir turi, tai netrukus paaiškėja, kad tai ne jų pinigai. Puiki mašina- skolinta, telefoniukas - firmos. Butas - išnuomotas ir įkeistas. O šiaip jeigu jie ir turi ko nors daug, tai skolų. O tam, kad sutiktų liekną intelektualą su pinigais ir su humoro jausmu, reikia laukti filmo su Džoniu Deppu. Arba su kokiu nors Toniu Kluni.

Tačiau problema yra tame, kad vyrai, kurie vaikšto gatvėmis ir visiškai neatitinka dabartinės moters reikalavimų, yra realūs. O vyrai iš meno kūrinių taip ir lieka meno kūriniuose. Arba fantazijose.

Ir per Valentino šventę paaiškės, kad būtent šie, „netikrieji“ vyrai dovanos moterims širdutes ir bandys jas bučiuoti. Negrabiai juokaudami,jie krutins savo raumeningus ar apkūnius kūnus, ir, skleisdami blogą kvapą, kai kurie iš jų netgi bandys gašliai pasiūlyti moterims pabūti penio stūmtraukiais. O kai moterys bandys juos artimiau suprasti, jie be jokių abejonių parodys savo dabitiškumą, moralinį despotizmą, neištikimybę, “skūpumą” ir visišką intelekto stoką...

Štai kokie jie, realūs vyrai. Realūs ir netikri. Netikri ir tuo pačiu realūs. Keista...

O gal būtent juos ir vertėtų pavadinti tikrais vyrais?

Pagalvokime. Štai lauke žydi pienė. Moteris prieina prie jos ir pasako: “ne, ji netikra pienė“. O kodėl? O todėl, kad neatitinka standartų. Neverta vadintis piene. O štai netoli ganosi karvė. Ji irgi netikra, nes neatitinka karvės vardo. Ir šis akmuo neatitinka, jis irgi netikras. Per kietas. O ten, viršuje,- matote- debesys? Jie netikri. Per daug tamsūs.

Taip gali išeiti, kad pasaulis apskritai nėra tikras, nes neatitinka moterų reikalavimų. Tokią moterį pavadins keista, tiesa? Jai pasakys: tu atitrūkai nuo realybės. Tu gyveni fantazijų pasaulyje. Grįžk į žemę.

Žinoma, peršasi mintis, kad moteris, kuri sugeba priimti vyrus tokius, kokie jie yra, tikriausiai mažiau verkia ir mažiau pyksta. Jos emocinis gyvenimas ramesnis. Ir tikimybė surasti partnerį ir pragyventi su juo darnoje išauga.

Bet kur gi meilė? Čia mes kalbame lyg ir apie meilę. O jūs siūlote toleruoti smarvę, grubumą ir neestetišką išvaizdą. Argi galima čia kalbėti apie meilę?

Aš jau vieną kartą esu apie tai rašęs, tačiau priminsiu dar kartą. Užpraeitą vasarą Valakampių pliaže šalia mūsų šeimos buvo įsitaisiusi porelė. Jam ir jai buvo apie penkiasdešimt. Jie buvo abu labai stori ir išgėrę. Jis mūvėjo „šeimynines“ kelnaites, iš kurių buvo išdribęs baltas pilvas. O ji- senamadišką juodą maudymosi kostiumą su viena nusmukusia petnešėle. Jie, nekreipdami dėmesio į aplinkinius, visą laiką bučiavosi. Na ir kas?

Žinote, man pasirodė, kad jiems yra šventė. Meilės šventė. Švento Valentino diena, nusikėlusi iš vasario į liepos mėnesį. Kodėl man taip pasirodė, aš negaliu paaiškinti, užtat didesnė dalis kitų poilsiautojų man atrodė nešvenčiantys, o atliekantys rimtą darbą: ilsėtis prie vandens. Su įtemptais veidais, grėsmingais šūkavimais vaikams: „tuoj pat išlipk iš vandens“, atkakliais bandymais įdegti ir priekaištais savo sutuoktiniams.

Dėl ko priekaištais? Aišku, vis dėl to paties- kad jie netobuli, nedėmesingi, ir nemylintis. Kol jie priekaištaudavo savo sutuoktiniams dėl dėmesio ir meilės trūkumo, ši porelė vis bučiavosi.

Štai tai ir buvo šventė. Maža šventė darbo viduryje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ušackas - apie tai, ko trūksta kandidatams į prezidentus, tikrąjį darbą Rusijoje ir sudėtingus santykius su Grybauskaite (1)

Diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas neslepia, kad jo patarimų...

Jautrus brolystės su Latvija klausimas: istorija mena ne vieną kartėlį ir susitaikymą (3)

Broliai ar konkurentai – paskutiniu metu dažniausiai skambėjęs klausimas apie Lietuvos ir...

Orai: savaitės pradžioje – permainos (2)

Pasidžiaugus pavasariška šiluma ir saule, jau nuo pirmadienio teks vėl prisiminti niūrius ir...

Nacistinėje Austrijoje motina paliko sūnų: rastuose laiškuose – neįtikėtina istorija (58)

Kai žydų tautybės motina jį paliko ir pabėgo į Jungtinę Karalystę, Kurtui tebuvo keturiolika....

Kelionių organizatoriai įvardijo Turkijos viešbučius, kuriuose rasite geriausią kainos ir kokybės santykį (76)

Poilsinės kelionės į Turkiją – vienas iš populiariausių šeimos atostogų pasirinkimų....

JAV parama Baltijos šalims toliau siutina Kremlių: Trumpo žodžius priskyrė ir Lietuvai (637)

„ JAV palieka Baltijos šalis“, „ Baltijos šalys nebemadingos“, – tokiomis ir panašiomis...

Dizainerė įrengė 12 kv. metrų butą maksimaliai patogiai: pavyko sutalpinti viską (192)

Kuo mažesnis būstas, tuo didesnis iššūkis jį įrengti taip, kad būtų patogu ir nieko...

Venesueloje pastebėtas Rusijos lėktuvas papildyta (181)

Rusijos vėliava pažymėtas lėktuvas sekmadienį buvo pastebėtas didžiausiame Venesuelos oro...