aA
Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto? O svarbiausia – kad viduje neliktų visą gyvenimą žiojėjanti juoda tuštuma…
Jis ir ji
Jis ir ji
Kiekvienų skyrybų atveju reikia išspręsti tam tikrus dalykus. Reikia nuspręsti dėl vaikų globos ir paramos jiems. Kaip bus dalinamos skolos ir turtas? Kaip jūs žiūrite į šių dalykų sprendimus, yra labai svarbu. Tai apibrėžia, kokios bus jūsų skyrybos (žinoma, geriau, jeigu jų nebūtų) ir tai nustato jūsų būsimus ateities santykius.

Dažniausiai šie klausimai sprendžiami tokiu būdu, kuris atneša daug žalos. Štai kas dažniausiai nutinka:

Dviejų žmonių santykiai prasideda nuo meilės. Vėliau vienas iš jų pasijunta įskaudintas. Tas asmuo apsitveria gynybine siena, nutolsta nuo kito ir tampa pernelyg kritiškas. Tada kitas asmuo taip pat susierzina ir kritiškai vertina pirmąjį. Pirmasis susierzina dar labiau ir pradeda nekęsti kito.

Jis ir ji

To nežinodama, pora sukuria konfliktų ciklą, kuris tęsiasi vėl ir vėl, ir nei vienas iš jų nesuvokia savo vaidmens problemoje. Kančios, kylančios dėl šio konflikto, yra ganėtinai skausmingos, bet jei prie jų prisideda grėsmė prarasti vaikus, finansinius išteklius ir gerovę, situacija dar labiau pablogėja.

Dabar situacija tampa grėsminga. Šis galimas gerovės praradimas gali kelti didelę grėsmę žmogaus išgyvenimui. Dėl to žmogus gali pradėti kovoti taip, tarsi nuo to priklausytų visas jo gyvenimas. Tą akimirką, kai tai įvyksta, konfliktų ciklas dramatiškai išsiplečia.

Dažnai šis konfliktų ciklas perauga į tikrą karą. Žmonės tampa tokie pilni baimės, susierzinimo, pykčio ir apmaudo, kad gali pridaryti siaubingų dalykų vieni kitiems. Skausmas ir žlugimas yra milžiniški. Santykiai yra sužlugdomi ir prarandami finansiniai ištekliai. Skausmas ir kančios dažniausiai būna tokie dideli, kad žmonės niekaip negali atsigauti.

Liūdniausia, kad šie konfliktai ir kančios yra visiškai nebūtini. Mes patys juos sukuriame. Mes manome, kad reikia kovoti, norint apsisaugoti. Mes tikime, kad jei kovai skirsime pakankamai jėgų, tada kažkaip viskas išsispręs mūsų naudai. Deja, taip nėra. Iš tikrųjų, tiesa yra priešinga.

Kuo daugiau kovojate su kažkuo, tuo didesnę grėsmę sukeliate tam asmeniui. Jūs priverčiate tą asmenį irgi kovoti prieš jus. Tokiu būdu ir jums atsiranda rizika. Viskas, ką jūs darote kaip priešininkai, sukelia dar didesnį priešiškumą jūsų atžvilgiu.

Jis ir ji

Be to, kai kova baigiasi, dalykai, dėl kurių taip kovojote, retai išsisprendžia taip, kaip jūs norėjote. Daugumoje atvejų dalykai išsprendžiami kompromiso būdu ir nė viena pusė nelieka patenkinta. Galutinis sprendimas yra toks, kokį galėjote priimti ir tarpusavyje, dėdami mažiau pastangų ir sutaupydami nemažai išlaidų.

Nesutarimų sprendimo be konfliktų pagrindas yra pastangos nekelti grėsmės kitam asmeniui. Ieškokite sprendimų, kurie yra teisingi ir patenkina abi puses. Kai kažkas rūpinasi visų gerove, priešiškumo procesas sustoja. Kaip galima kovoti su kažkuo, kas yra tavo pusėje?

Pagal fizikos dėsnius, priešiškumui reikia dviejų priešingų jėgų. Kai viena iš priešingų jėgų pašalinama, priešiškumas išnyksta. Reikia dviejų žmonių, kad jie būtų priešininkai. Užtenka tik vieno, kad tai sustabdytų.

Kai tik nubrėžiate ribą tarp kažko, jūs sukuriate priešingą jėgą. Taigi, nenustatinėkite ribų. Stenkitės ieškoti tokių sprendimų, kur laimi visi. Tai yra nesutarimų sprendimo be konfliktų esmė. Kai atkreipiate dėmesį į visų gerovę, jūs sukuriate bendradarbiavimo ir supratimo aplinką. Tada galite dirbti kartu ieškodami sprendimų, o kai ieškote sprendimų, jūs juos randate.

Jis ir ji

Štai kaip reikia spręsti klausimus. Paprasčiausiai reikia rasti sprendimus. Tai turi prasmę, tačiau, kad ir kaip keistai atrodytų, priešiškoje situacijoje neieškoma sprendimų. Visas dėmesys skiriamas laimėjimui. Kai neskiriama dėmesio sprendimų paieškai, klausimai lieka neišspręsti.

Bandymas išspręsti klausimus priešiškoje situacijoje yra panašus į virvės traukimo žaidimą. Kova užtrunka amžinybę ir kiekvienas žingsnis reikalauja be galo daug pastangų.

Daugeliu kovos atvejų, žmonės taip įsitraukia į kovojimą, kad net nežino, dėl ko jie kaunasi. Tai beprotybė. Taigi, pastangas dėkite sprendimų ieškojimui. Atsižvelkite į kito asmens baimes ir rūpesčius. Pažvelkite giliau į kito asmens prašymus ir išsiaiškinkite, ko jam iš tikrųjų reikia.

Pavyzdžiui, daugumoje globos bylų tikroji problema yra baimė prarasti vaikus. Kai galima garantuoti ryšį ir dažnus lankymus, baimė praranda galią ir išnyksta poreikis kovoti dėl vaikų globos. Jei problema yra parama vaikams ar alimentai, jūs galite sužinoti, ką nuspręstų teismas ir sutikti su tuo. Jei negalite pasiekti susitarimo, naudokitės tarpininko paslaugomis.

Jis ir ji

Kad ir kokia bebūtų problema, visada yra būdas ją išspręsti. Kartais atsakymai randami greitai. Kartais ne. Tiesiog tęskite paiešką. Sprendimų, tinkamų visiems, radimas galioja ir jums. Tai, kad atsižvelgiate į visus, nereiškia, kad turite pamiršti savo poreikius. Jumis neturi pasinaudoti kiti.

Kartais turite būti atsargūs. Kai kurie žmonės yra nesąžiningi. Kartais reikia pasakyti “ne”. Kartais reikia eiti į teismą. Darykite viską, ko reikia, kad rastumėte sprendimą, tinkantį abiem. Tik nepamirškite, kad reikia rūpintis visų gerove. Net jei kitas asmuo visko reikalauja ir atsisako bendradarbiauti, nebrėžkite ribų. Kad ir kokia sudėtinga yra jūsų situacija, ji gali tapti dar blogesnė.

Ieškokite sprendimų, priimtinų visiems. Jūsų skyrybas ir jūsų tolimesnius santykius apibrėžia tai, kaip jūs elgiatės su kitu asmeniu ir kaip jūs sprendžiate tarpusavio nesutarimus. Jūs galite išlaikyti savo išdidumą, nubrėžti ribas ir kovoti vienas su kitu; arba jūs galite sukurti santykius, kur laimi visi. Jūsų pasirinkimas turės įtakos visam likusiam jūsų gyvenimu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Antroji viruso banga versle ir ekonomikoje: įvardijo sektorius, kuriems ji kirstų skaudžiausiai (36)

Pasauliui vis garsiau kalbant apie galimą antrąją koronaviruso bangą bei daugėjant susirgimų...

Kaimyninėse šalyse – karantino lyg nebūta: lietuvių šeima patarė, ką pamatyti ir kaip sutaupyti (110)

Tik atsivėrus sienoms atostogų savaitę ketinome skirti Estijos ir Latvijos lankymui. Kito...

Rimvydas Valatka. Stogų čiuožimo metas (18)

Šviniaus kamuolio ir oponentų spardymo zicprezidento rinkimuose vienas gizelis taip norėjo...

Lukašenka ruošiasi neramumams: prie Minsko – vandens patrankos ir speciali karinė technika skelbia apie kibernetines atakas (95)

Į Minską gabenama speciali karinė technika, platformos „Telegram“ kanale „Nexta“,...

Vilniuje vairuotoja supainiojo pedalus ir per vitriną įvažiavo į naujutėlį lošimo saloną (19)

Avarija įvyko sekmadienį, kiek prieš 16 val. S. Dariaus ir S. Girėno g. automobilis „Nissan...

Jubiliejinėse Formulės-1 lenktynėse – „Red Bull“ atstovaujančio Verstappeno triumfas

„Mercedes“ lenktynininkų dominavimą Formulės-1 pirmenybėse nutraukė olandas Maxas...

Baltarusijoje vyksta balsavimas prezidento rinkimuose  jau balsavo per 50 proc. rinkėjų (338)

Baltarusijoje sekmadienį prasidėjo balsavimas prezidento rinkimuose, kuriuose 26 metus šaliai...

Svarbiausių savaitgalio įvykių apžvalga: teršalai Klaipėdos uoste, griūvantys balkonai ir viruso plitimas (1)

BNS pateikia svarbiausių savaitgalio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Jos rankose ir žavesyje buvo pakibęs visos Lietuvos likimas (42)

Jos šeimos namuose buvo skaitomi „Aušra,“ „Varpas,“ lietuviški kalendoriai. Tai – tik...

Mįslingai nužudytai mažajai grožio konkursų dalyvei būtų sukakę 30-imt: naujos tyrimo detalės ir keistas įtariamojo elgesys (4)

Praėjo daugiau nei 23 metai nuo tos dienos, kai savo namuose JAV Kolorado valstijoje rasta negyva...

|Maža didelių žinių kaina