aA
Statistika sukelia šoką: 40-50 proc. pirmų ir 60 proc. antrų santuokų baigiasi skyrybomis, o tai reiškia, kad kas antra prie altoriaus su išrinktuoju žengianti moteris išsiskirs.
© Shutterstock nuotr.

Jei tapote statistikos auka ir judate išsiskyrimo link, turbūt turite tam tikrų lūkesčių, kaip šio itin skausmingo nutrūkusio bendro gyvenimo mazgo išnarpliojimas turėtų vykti. Ar lūkesčiai atitinka realybę?

Skyrybų advokatai, psichologai, šeimų konsultantai ir skyrybas patyrusios moterys patvirtina, kad įsivaizdavimas su tikrove toli gražu ne visada sutampa, rašo womenshealthmag.com.

Štai realios istorijos, padėsiančios tiksliau įsivaizduoti realų skyrybų paveikslą.

Iš esmės pasikeitusi finansinė situacija

„Kai tenka spręsti su skyrybomis susijusias problemas ir susidurti su kylančiais iššūkiais, daug rūpesčių sukelia finansų sritis, ypač jei jums buvo tekęs tradicinis žmonos vaidmuo, kai nereikia apmokėti sąskaitų, planuoti investicijų ir kaupti lėšų pensijai“, – sakė advokatė Nicole Sodoma.

Neišvengiamai teks daugiau dėmesio skirti sveikatos draudimui ir realistiškai įvertinti perspektyvas likti dabartiniame būste.

„Daugybė moterų kovoja, siekdamos likti šeimos būste, tačiau vėliau suvokia neuždirbančios pakankamai, kad galėtų dengti paskolą, ar gauna neigiamą atsakymą dėl perfinansavimo, kuris kartais yra būtinas vykstant skyryboms“, – tęsė teisininkė.

Tokio pobūdžio problemas sprendžia sertifikuotas skyrybų atveju pagelbėti galintis finansų analitikas. Deja, net ir geriausias teisininkas negali suvaldyti su investicijomis ir mokesčiais susijusių veiksnių, kai dalinamas turtas“, – pripažino su skyrybomis susijusių finansų planuotojas Pamas Friedmanas.

Elgėsi kaip šunsnukis, bet visko negausite

Kai 48 m. Bostone gyvenanti viešųjų ryšių specialistė Catherine užpildė skyrybų prašymą dėl vyro neištikimybės ir šventai tikėjo, kad tokiomis aplinkybėmis viskas, pradedant vaikų globa ir baigiant didžiąja šeimos kapitalo dalimi, atiteks jai. Vis dėlto realybė skyrėsi nuo jos lūkesčių.

„Pasisodinęs mane skyrybų advokatas paaiškino, kad dalinant turtą ir sprendžiant dėl vaikų globos praeities nuodėmės teisme neturi reikšmės“, – skausminga patirtimi dalinosi ji. Galiausiai vaikų priežiūra tarp buvusių sutuoktinių buvo paskirstyta lygiomis dalimis, o daugiau uždirbančiai moteriai teko mokėti buvusiam sutuoktiniui vaikų išlaikymo išmokas.

Nutols santuokoje gyvenančios draugės

Liūdna realybė tokia, kad net ir turint itin tvirtus ryšius su santuokoje gyvenančiomis draugėmis, vos tik jūs pranešate ketinantys apleisti skęstantį laivą, neišvengiamai rizikuojate susidurti su rimtais iššūkiais.

„Visos mano draugės sakė teisingus dalykus, reiškė apgailestavimą ir liūdesį, bet aš jaučiausi taip, lyg jos naudotų mano patirtį tam, kad įtikintų save, kad jų santuokų tokios bėdos neištiks“, – ne pačiomis maloniausiomis patirtimis dalinosi 42 m. rinkodaros specialistė iš Niujorko.

Kai ji kreipėsi į bičiules, norėdama kartu su jomis bare palengvinti liūdesį ar savaitgalį susitikti kavos, kol sūnus laiką leido su buvusiuoju, visos jos staiga kažkur išnyko.

„Jaučiausi įskaudinta, kai po dešimtmetį trukusios draugystės nė viena iš jų nerado šiek tiek laiko, kurį būtų galėjusi praleisti su manimi, kai man akivaizdžiai skaudėjo ir labai trūko pokalbio su asmeniu, kuriam nebūtų aštuoneri“, – draugių išdavyste stebėjosi skyrybas patyrusi moteris.

Laimei, yra ir gerų naujienų: galite susirasti naujų draugių, kurios sėkmingai pakeis prarastųjų vietą. Rebecca sūnaus mokykloje susidraugavo su kitomis vienišomis mamomis ir džiūgavo sulaukusi itin šilto bendravimo.

Judėjimas pirmyn kaip lėtas procesas

Anot santuokų ir santykių psichologės Nicki Nance, laikas, kuris bus skirtas prarastiems santykiams apverkti, prilygs pusei laiko, kurį praleidote turėdamos santykius. Tai reiškia, kad su buvusiu vyru santuokoje nugyvenus dešimtmetį, tikėtis apčiuopiamesnio palengvėjimo galima tik po penkerių metų. „Moterys stebisi, prisimena, kaip prastai buvę vyrai su jomis elgdavosi, kaip gi joms gali jų trūkti? Man tenka paaiškinti, kad ilgimasi ne vyro, kuris paliko moterį, o vyro, už kurio ji tekėjo, liūdima dėl laikų, kai santykiai dar nebuvo pašliję.“ – pasakojo specialistė.

Dažniausiai patenkama į spąstus, kai įklimpstama į gilų liūdesį dėl neva prarastų laikų, kurie buvo praleisti su netinkamu vyru.

„Pastebiu, kad mano klientės labiau nerimauja dėl su senėjimu susijusių procesų, jos jaučiasi sužlugdytos, nes iššvaistė dešimtmetį savo gyvenimo būdamos su tuo žmogumi. Mėginu juokauti, sakau joms, kad nereikėtų įskaičiuoti laiko, praleisto miegant, o juk tada iš dešimtmečio išskrenta net 6,5 m.! Vis dėlto mano užduotis įtikinti moterį, kad laikas nebuvo iššvaistytas, jos augo kaip asmenybės, patyrė teigiamų akimirkų santykiuose net ir blogiausiais laikais.“ – teigė psichologė.

Gresia klaidų pasikartojimo grėsmė

„Išsiskyrus gali atrodyti, kad jūs traukiate vyrus, kurie yra kaip du vandens lašai panašūs į jūsų buvusį sutuoktinį. Sudėtinga tiksliai pasakyti, ar jie patys jus randa, ar vis tik jūs juos pasąmoningai prie savęs traukiate. Bet kuriuo atveju teks sąmoningai dėti pastangas tam, kad neįsiveltumėte į panašią istoriją dar kartą.

„Turiu pacienčių, kurios surašo tiksliai kriterijus, kuriuos jų ateities partneris turi atitikti ir ko jos nenori matyti naujame sutiktame žmoguje, pagal patirtis su buvusiaisiais. Taigi jei naujasis princas neatitinka reikalavimų sąrašo, teks jam pamoti ranka.“ – teigė N. Nance.

Galiausiai bus geriau

Tikėtina, kad šiuo metu jaučiatės siaubingai, bet svarbu žinoti, kad dauguma moterų pasibaigus skyrybų procesui ir nurimus aistroms pasijaučia kur kas laimingesnės, nei buvo iki šiol. Didesnis laimės jausmas beveik garantuotas net ir tais atvejais, kai buvo patirti rimti finansiniai sunkumai, susiję su skyrybomis.

„Laimei, man neteko praleisti likusio gyvenimo palaikant santykius, kuriuose nėra meilės, su vyru, kuris elgėsi su manimi netinkamai. Aš sau suteikiau antrą šansą, o kai tai suvokiau, pasijaučiau labai stipri ir laiminga.“ – gyvenimo pamokas ir padarytas išvadas reziumavo skyrybų patirtį turinti Rebecca.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų (48)

„Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką...

Įpyko dėl mokesčio perkant už mažiau nei 20 eurų: Lietuvos įstatymai leidžia tokį taikyti (78)

Užsakymo paruošimo mokestis , – štai su tokiu dar iki šiol nematytu mokesčiu apsipirkusi el....

Kėdainietė tikina nuo vilko apsigynusi lenta: žiūrėjau jam tiesiai į akis (26)

Kėdainių rajono gyventojai jau kuri laiką negali ramiai gyventi dėl vis labiau įžūlėjančių...

Prabilo ir Kauno „Žalgirio“ ultros: tai garbės mums nedaro (48)

Sekmadienį po LKL lyderių kovos ne ką mažiau dėmesio, nei pačios rungtynės ir įvykiai ant...

Paskutinės valandos: ar Sabonis liks Indianoje bei kodėl „Pacers“ ir lietuvio derybos įstrigo? laida „Iš viršaus“

Kodėl pirmadienio vakaras gali tapti lemtingu Domantui Saboniui ir Indianos „Pacers“ klubui?...

Gauta Seimo teisininkų išvada: ar galima balsuoti dėl Pranckiečio pateikiame pilną išvados tekstą  (303)

Seimo valdybos atstovų paprašyta Teisės departamento išvada dėl pakartotinio balsavimo dėl Seimo...

Ši prancūzė – tikra mūsų laikų stiliaus ikona, iš kurios yra, ko pasimokyti (5)

Nuo 2010 m. savo mados tinklaraštį „Over the Rainbow“ rašanti prancūzų ir britų kilmės...

Dezertyravęs KASP kapitonas išsigando, kad pakenks Lietuvai, bet – ir vėl dezertyravo (60)

Dėl dezertyravimo ir savavališko pasišalinimo iš tarnybos baudžiamojon atsakomybėn patrauktas...

Kardiologas kreipiasi į sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis: turite laikytis 10 pagrindinių taisyklių (11)

Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka labiausiai paplitusios, pažeidžiančios vis jaunesnio...

Įsimintiniausia IX forto istorija: kraupaus likimo išsigandę kaliniai pabėgo išgręžę 314 skylučių (5)

Sakoma, kad požeminis Kaunas – paslaptingas miesto pasaulis. Legendos kalba, kad šiuose...