aA
Galbūt tavo gyvenime dabar prasideda drama. Arba ne drama, tiesiog įtemptas metas. Ir visiškai neaišku, kur bėgti, ko griebtis. Informacijos daug. Pastebi daug savo padarytų klaidų. Tačiau kaip viską pakeisti ir nuo ko pradėti?
Šių paprastų žingsnių jums pakaks, kad palengvintumėte krizinę situaciją šeimoje
© Shutterstock

Pradžiai vertėtų pakeisti požiūrį. Į save, į vyrą, į visą situaciją.

Požiūris į save

Nesinori brautis į teorinius brūzgynus ir plėtoti savivertės temos. Norėtųsi pabrėžti tik kelis labai svarbius momentus.

Su mumis elgiasi taip, kaip mes leidžiame kad su mumis elgtųsi. Jeigu vyras neįžvelgia jumyse moters, negerbia, ignoruoja jūsų poreikius, pagalvokite, argi jūs pati nedarote to paties? Kai laikome save pernelyg storomis, vyras gali vieną gražią dieną šias mintis garsiai išsakyti. Kai mums pačioms į save nusispjauti, jis irgi spjauna. Kai mes pačios save prarandame, vyrai tiesiog padeda prarasti dar daugiau.

Meilė gimsta tada, kai kuo nors rūpinamės. Ir jeigu norime pradėti mylėti save, vertėtų pradėti skirti sau šiek tiek daugiau dėmesio. Užsiimti tuo, kas patinka, pasirūpinti kūnu ir organizmu. Bent pusę valandos per dieną skirti vien sau – skaitymui, hobiui, kūno priežiūrai.

Neapsileiskite! Vyrai neretai išeina visai ne iš ten, kur nėra sekso ar skanių pyragų. Jie išeina nuo tų moterų, kurios save apleido. Pasimatymų stadijoje mes save prižiūrime, sekame svorį, odos būklę. Paskui praeina penki metai ir… Ir štai aš aptinku save ten, kur net neplanavau atsidurti. Su apdriskusiais marškinėliais, neplauta galva, pajuodusiais paakiais… Siaubas. O juk norėjosi visą laiką būti karaliene. Nuo mūsų išvaizdos priklauso savivertė. Vadinasi, priklauso ir vyro požiūris į mus. Taip, vyrai myli taip pat ir akimis, ir jiems svarbu tai, ką mato.

Kartais iš vėžių gali išmušti klaidingi orientyrai. Per televizorių mums rodo supermoteris, kurios, vos pagimdžiusios, iškart numetė svorį. Kurios, sulaukusios 50 metų, neturi nė vienos raukšlės, kadangi švirkščiasi botoksą. Matome moteris su absoliučiai plokščiais pilvukais. Ir pradedame į jas orientuotis. Trokštame iškart po gimdymo atrodyti kaip top modeliai, nors organizmas ir pats gali normalizuotis, jei nepersivalgysime, tiesiog tai vyksta lėčiau, taip gamta numatė. Puolame darytis plastiką. Bet ar šito reikia tikrai laimei? Ar neatrodo komiškai ar net atgrasiai visos tos bobutės, pasidariusios kelias dešimtis plastinių operacijų?

Visur reikalingas balansas ir geriau siekti dvasinių idealų, o ne aklai kopijuoti reklaminius.

Požiūris į vyrą

Vyras – mūsų veidrodis. Jis atspindi mūsų netobulumą. Kitaip sakant, viskas, kas mus erzina vyro elgesyje – tai tiesiog signalai apie mūsų pačių analogiškus charakterio bruožus. Kartais veidrodis atspindi tiesiogiai, apie tai dar pakalbėsime. Tačiau svarbus šis principas tuo, kad reikia keistis pačiai. Nepatinka, kad vyras šykštus? Ieškok priežasčių savyje ir keiskis pati.

Turime mokytis jausti dėkingumą. Vyras kiekvieną labai daug padaro tavo labui. Ne viską galima pastebėti iš pirmo žvilgsnio. Važiuoja į darbą, šiukšles išneša, šunį lauke pavedžioja – visa tai moteris ima laikyti savaime suprantamais dalykais. Tarytum taip ir turi būti. O kad išmoktumėte įžvelgti, kas gera, išmokite persijungti iš negatyvo į pozityvą. Imkite rašyti „Dėkingumo dienoraštį“, kuriame kiekvieną dieną įrašykite bent dešimt padėkų vyrui už praėjusią dieną. Iš pradžių einasi labai sunkiai, o štai paskui – neįmanoma sustoti. Ir santykiai pasikeičia, ir vyras atsitiesia, ir meilės širdyje pagausėja.

Neaptarinėkite santykių su vyru su kitais. Tai jūsų intymūs reikalai. Ir tokiais turi pasilikti.

Trys paprasti ir tuo pat metu sudėtingi žingsniai – Priimti, išmokti Gerbti ir tapti Ištikima. Apie tai jau kalbėjome. Tiesiog praktikuokitės.

Požiūris į situaciją

Krizė – tai visada galimybė augti. Žvelkite į ją kūrybiškai.

Pernelyg nedramatizuokite. Būna įvairių situacijų, moterys dažnai pasijaučia išmuštos iš vėžių. Neskubėkite daryti sprendimų ir išvadų, tai dar ne visa ko pabaiga.

Persijunkite. Susiraskite veiklą už šeimos ribų. Tai nereiškia, kad reikia ieškoti meilužio. Tai reiškia, kad reikia turėti ištikimų draugių, įdomų hobį, įgyvendinti kokią nors seną svajonę. Svajojote išmokti prancūzų kalbą? Tuo ir užsiimkite. Kai jums pačiai įdomu gyventi, tada ir kitiems su jumis įdomu.

Mokykitės. Klausykitės paskaitų, skaitykite knygas apie gyvenimo prasmę, dvasingumą. Gilinkitės į psichologiją.

Štai tokių paprastų žingsnių jums pilnai pakaks, kad palengvintumėte situaciją, kad iš kritinės būklės ji pereitų į išsprendžiamų problemų kategoriją.

Tradicinių vertybių tinklapis „Šeima ir namai“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(29 žmonės įvertino)
3.3793

Top naujienos

Skandalas dėl elektros: ekspertai perspėja, kad šįkart valdantiesiems nepavyks nusiplauti (6)

Sumaištis dėl elektros rinkos liberalizavimo, didelės elektros kainos yra veiksniai, kuriuos...

Gyventojų laukia kainų karai: kai kurie prekybos tinklai jau ėmėsi tam tikrų priemonių (3)

Kai kuriems prekybos tinklams jau skelbiant apie pagrindinių maisto kainų mažinimo akcijas, rudenį...

Rusijai – Zelenskio ultimatumas (3)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo kasdieniame vaizdo kreipimesi faktiškai iškėlė...

Rusų žurnalistas: Sočyje – dar vienas Erdogano akibrokštas Putinui (7)

Po susitikimo Sočyje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas...

„Ignitis“ skelbia siūlymą nukentėjusiems elektros vartotojams: po pirmų keturių mėnesių kaina keistųsi (1)

Penktadienį paskelbta, kad nepriklausomas elektros tiekėjas „ Perlas Energija “ naikina...

Jūrmaloje antrą pasirodymą surengęs Galkinas nevengė pašiepti Rusiją ir Putiną: visi, kas netikėjo vakcinacija, patikėjo specoperacija

Iš Rusijos dėl šios šalies prezidento Vladimiro Putino brutualių veiksmų Ukrainoje su žmona...

Tiesioginė transliacija / Piniginiai reikalai. Su nerimu belaukiant rudens – ar galima tikėtis didesnių atlyginimų?

Lietuvos ekonomikai jau stojant ir ekonomistams prognozuojant recesiją, darbuotojams su nerimu tenka...

Planuojamas pasirodymas Sočyje sukėlė klausimų dėl Drobiazko pilietybės: dovanas galima atsiimti (1)

Lietuvos šokių ant ledo porai Margaritai Drobiazko ir Povilui Vanagui ketinant pasirodyti Rusijos...

Karas Ukrainoje. Ukraina vėl smogė Antonivkos tiltui, Melitopolyje – didžiuliai rusų nuostoliai Rusijos karinėje vadovybėje – dideli pokyčiai (2)

Rusijos karinė vadovybė patyrė rimtų pokyčių dėl kariuomenės nesėkmių Ukrainoje.

Sukrečiantis vaizdas Vilniuje: daugiabučio kieme siautėjo mažametis su draugais – važinėjosi svetimu automobiliu

Sostinės gyventojus sukrėtė netikėtas vaizdas – daugiabučio kieme automobilį vairavo vaikai .