aA
Galbūt tavo gyvenime dabar prasideda drama. Arba ne drama, tiesiog įtemptas metas. Ir visiškai neaišku, kur bėgti, ko griebtis. Informacijos daug. Pastebi daug savo padarytų klaidų. Tačiau kaip viską pakeisti ir nuo ko pradėti?
© Shutterstock

Pradžiai vertėtų pakeisti požiūrį. Į save, į vyrą, į visą situaciją.

Požiūris į save

Nesinori brautis į teorinius brūzgynus ir plėtoti savivertės temos. Norėtųsi pabrėžti tik kelis labai svarbius momentus.

Su mumis elgiasi taip, kaip mes leidžiame kad su mumis elgtųsi. Jeigu vyras neįžvelgia jumyse moters, negerbia, ignoruoja jūsų poreikius, pagalvokite, argi jūs pati nedarote to paties? Kai laikome save pernelyg storomis, vyras gali vieną gražią dieną šias mintis garsiai išsakyti. Kai mums pačioms į save nusispjauti, jis irgi spjauna. Kai mes pačios save prarandame, vyrai tiesiog padeda prarasti dar daugiau.

Meilė gimsta tada, kai kuo nors rūpinamės. Ir jeigu norime pradėti mylėti save, vertėtų pradėti skirti sau šiek tiek daugiau dėmesio. Užsiimti tuo, kas patinka, pasirūpinti kūnu ir organizmu. Bent pusę valandos per dieną skirti vien sau – skaitymui, hobiui, kūno priežiūrai.

Neapsileiskite! Vyrai neretai išeina visai ne iš ten, kur nėra sekso ar skanių pyragų. Jie išeina nuo tų moterų, kurios save apleido. Pasimatymų stadijoje mes save prižiūrime, sekame svorį, odos būklę. Paskui praeina penki metai ir… Ir štai aš aptinku save ten, kur net neplanavau atsidurti. Su apdriskusiais marškinėliais, neplauta galva, pajuodusiais paakiais… Siaubas. O juk norėjosi visą laiką būti karaliene. Nuo mūsų išvaizdos priklauso savivertė. Vadinasi, priklauso ir vyro požiūris į mus. Taip, vyrai myli taip pat ir akimis, ir jiems svarbu tai, ką mato.

Kartais iš vėžių gali išmušti klaidingi orientyrai. Per televizorių mums rodo supermoteris, kurios, vos pagimdžiusios, iškart numetė svorį. Kurios, sulaukusios 50 metų, neturi nė vienos raukšlės, kadangi švirkščiasi botoksą. Matome moteris su absoliučiai plokščiais pilvukais. Ir pradedame į jas orientuotis. Trokštame iškart po gimdymo atrodyti kaip top modeliai, nors organizmas ir pats gali normalizuotis, jei nepersivalgysime, tiesiog tai vyksta lėčiau, taip gamta numatė. Puolame darytis plastiką. Bet ar šito reikia tikrai laimei? Ar neatrodo komiškai ar net atgrasiai visos tos bobutės, pasidariusios kelias dešimtis plastinių operacijų?

Visur reikalingas balansas ir geriau siekti dvasinių idealų, o ne aklai kopijuoti reklaminius.

Požiūris į vyrą

Vyras – mūsų veidrodis. Jis atspindi mūsų netobulumą. Kitaip sakant, viskas, kas mus erzina vyro elgesyje – tai tiesiog signalai apie mūsų pačių analogiškus charakterio bruožus. Kartais veidrodis atspindi tiesiogiai, apie tai dar pakalbėsime. Tačiau svarbus šis principas tuo, kad reikia keistis pačiai. Nepatinka, kad vyras šykštus? Ieškok priežasčių savyje ir keiskis pati.

Turime mokytis jausti dėkingumą. Vyras kiekvieną labai daug padaro tavo labui. Ne viską galima pastebėti iš pirmo žvilgsnio. Važiuoja į darbą, šiukšles išneša, šunį lauke pavedžioja – visa tai moteris ima laikyti savaime suprantamais dalykais. Tarytum taip ir turi būti. O kad išmoktumėte įžvelgti, kas gera, išmokite persijungti iš negatyvo į pozityvą. Imkite rašyti „Dėkingumo dienoraštį“, kuriame kiekvieną dieną įrašykite bent dešimt padėkų vyrui už praėjusią dieną. Iš pradžių einasi labai sunkiai, o štai paskui – neįmanoma sustoti. Ir santykiai pasikeičia, ir vyras atsitiesia, ir meilės širdyje pagausėja.

Neaptarinėkite santykių su vyru su kitais. Tai jūsų intymūs reikalai. Ir tokiais turi pasilikti.

Trys paprasti ir tuo pat metu sudėtingi žingsniai – Priimti, išmokti Gerbti ir tapti Ištikima. Apie tai jau kalbėjome. Tiesiog praktikuokitės.

Požiūris į situaciją

Krizė – tai visada galimybė augti. Žvelkite į ją kūrybiškai.

Pernelyg nedramatizuokite. Būna įvairių situacijų, moterys dažnai pasijaučia išmuštos iš vėžių. Neskubėkite daryti sprendimų ir išvadų, tai dar ne visa ko pabaiga.

Persijunkite. Susiraskite veiklą už šeimos ribų. Tai nereiškia, kad reikia ieškoti meilužio. Tai reiškia, kad reikia turėti ištikimų draugių, įdomų hobį, įgyvendinti kokią nors seną svajonę. Svajojote išmokti prancūzų kalbą? Tuo ir užsiimkite. Kai jums pačiai įdomu gyventi, tada ir kitiems su jumis įdomu.

Mokykitės. Klausykitės paskaitų, skaitykite knygas apie gyvenimo prasmę, dvasingumą. Gilinkitės į psichologiją.

Štai tokių paprastų žingsnių jums pilnai pakaks, kad palengvintumėte situaciją, kad iš kritinės būklės ji pereitų į išsprendžiamų problemų kategoriją.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(29 žmonės įvertino)
3.3793

Top naujienos

Vilniuje rasta 100 kg bomba: evakuojami aplinkiniai namai, prekybos centras „Panorama“ uždaromas eismas kai kuriose gatvėse (106)

Ketvirtadienio rytą statybininkų atkasta aviacinė bomba kelia didžiulį pavojų. Ketvirtadienio...

Rusijos baruose lietuviams parsidavinėjančios studentės pyksta, kai jas vadina prostitutėmis (38)

„Sumokėk 1500 rublių (21 Eur) – praleisiu su tavimi naktį“, - Sankt Peterburgo naktiniuose...

Buvęs aplinkos ministras šokiruotas: jei kalbame, kad išsigims gyvūnai, tai kas bus žmonėms (52)

„Ši problema tikrai nėra vien Alytaus. Nepaprastoji situacija, mano nuomone, turėjo būti...

Direktorius darbuotojus nustebino 70 tūkst. dolerių minimaliu metiniu atlyginimu (34)

Danas Price‘as – vadovas, kuris sugeba nustebinti. 35-erių metų kreditinių kortelių apdorojimo...

Venecijoje – nepaprastoji padėtis: užliejęs vanduo viršijo aukščiausią kada nors fiksuotą ribą (9)

Italijos vyriausybė ketvirtadienį paskelbė nepaprastąją padėtį didžiulio potvynio užlietoje...

Žiemelis apie iš vaikystės atėjusį užsispyrimą: kiemo vaikai pasišaipydavo iš mūsų mašinos, todėl uždirbęs pirmuosius pinigus iškart nusipirkau gerą automobilį „Atsakingas požiūris“ su Rimvydu Valatka (17)

Šios savaitės DELFI TV laidoje „ Atsakingas požiūris “ žurnalistas Rimvydas Valatka kalbina...

Naujas tyrimas: elektroninės cigaretės – ne mažiau ar net daugiau žalingos už įprastas (9)

Ar elektroninės cigaretės mažiau kenksmingos už įprastas cigaretes iš tabako? Naujo tyrimo...

Chromu užteršta Klaipėda: žmonės bijo valgyti daržoves, tarnybos ėmė jas rinktis tyrimams (124)

Klaipėdos savivaldybei paskelbus šiurpią žinią, kad chromo ir kitų sunkiųjų metalų leistina...

Įkvėpimo populiariems filmams sėmėsi iš žiauriausių istorijos puslapių: žmonės buvo kankinami graužikais

„Sostų karai“, „Greiti ir įsiutę“ ir dar keli filmai bei serialai demonstravo žiurkėmis...

Kaip atsakytumėte į sunkiausius interviu klausimus? (2)

Per pokalbį dėl darbo kartais pateikiami ne tiktai tipiniai klausimai, kuriems kandidatai...