Šis rašinys yra atsiųstas konkursui „Įsimylėjau užsienietį“.
© Shutterstock nuotr.

Meilė... Tikriausiai anksčiau ar vėliau su tokia susiduriame. Ji gali vienodai pakylėti, nuliūdinti, įskaudinti, nesvarbu ar mums būnant pradinukais, ar jau į penktą dešimtį kopiant. Tačiau paprastai ją įsivaizduojame, gan saldžią, švelnią, jautrią, tokią kaip iš gražiausių romantinių filmų... Bet būna ir kitaip.

Esu, kaip pavadintų visuomenė, nesivarginant sugalvoti kitą žodį - paauglė. Taip taip, žinau, kad tokiu metu patys nesuprantame savęs, būname pasimetę, o ir verda hormonai, aistros. Tiesiog, viduje aptinkame seniau neatrastus jausmus. Todėl visai galima nesistebėti, kad, žiūrint iš šono, patyriame ir gan apgailėtinai, juokingų išgyvenimų.

Truputį daugiau papasakosiu apie save, kad susidarytumėte bendrą vaizdą. Jau kelerius metus klausau sunkiosios muzikos, metalo. Nuraminsiu ir negąsdinsiu Jūsų, kol kas nesu mergina, apsikausčiusi grandinėmis, išsidažiusi akis anglimi, ar visuomet besirengianti juodai. Paprasčiausiai mėgaujuosi gitarų ir būgnų skambesiu, pritariant šiurkščiam balsui.

Normalu, kad besidomint kažkuo ieškome ir bendraminčių, o kai tokių neatsiranda aplink - ačiū platusis internete. Atsuku laiką iki praeitos vasaros, kai išbandžiau jaunimo pamėgtą, anonimiškų pažinčių puslapį "Omegle". Jo principas suvesti du žmonės, su išvardintais pomėgiais. Tarkime vedi "metal" ir štai prieš akis tu matai "metalistą", arba "metalistę" (pastarosios ieško ilgaplaukių princų, tad su jomis niekaip nepasišnekėsi).

Žinoma, ten galima pamatyti visko, tačiau kaip visame šiame pasaulyje, reikia mokėti atsirinkti.

Susipažinau ten su daugybe nuostabių ir protingų žmonių iš viso pasaulio. (Taip, tokios muzikos mėgėjų galima atrasti ir Indijoje.)
Bet kažkas tame bendravime yra šalto. Taip, tikriausiai tai, kad ir kokios ten nuostabios asmenybės bebūtų, suvoki, kad geriausiu atveju tu jas sutiksi tik po kelerių metų, o išlaikyti draugystę, tūkstančiais kilometrų atstumu yra didžiulis pasisekimas, nes tave vienija tik bendros mintys, pasišnekėjimai.

Nuo dar jaunesnių paauglystės dienų, man sekasi įsimylėti tuos, kurie toli. Tarkim, gyvena kitam mieste. Žinot, būnant kokių vienuolikos metų gali tik tesikankinti, nieko nepakeisi, jo lengvai nesutiksi.
O štai viena pažintis internetu, irgi virto meile su didele "distancija".

Tuomet susipažinau su rumunu, ne Ramūnu, o žmogumi, gyvenančiu Rumunijoje. Studentu, kuris turi begalės veiklos, yra mėgstamas, linksmas, ir mano akimis geras.

Kelias dienas negalėjome nustoti šnekėtis, net ir tuomet, kai žinodavom, kad teks nemiegojus eiti į universitetą, gimnaziją. Nesiplėsiu pasakodama romantiškas detales, nes vis tiek po kiekvieno sakinio ar įtikinėjimo savęs, kad reikia būti dėkingai už pažintį ir džiaugtis tokia galimybę, lyg šaltu dušu pabaigsiu žodžiais "jis toli".

Kaip minėjau, net ir didžiausi virtualūs sielos bičiuliai, realaus gyvenimo neišvengdami, gali lengvai atitolti. Tad jo vardas, tampa nepamirštamu prisiminimu ir tik viltimis jį sutikti.

Tačiau gera žinoti, kad ne viskas baigiasi tavo miestu, šalimi, kad dvi širdys gali plakti vienu rimtu, skiriant ne vienai valstybės sienai. Ir, kad žodis meilė kartais sujungia dvi skirtingas tautybes, nepaisant kalbų apie vieną tautišką kraują bei nuveda į kitą pasaulio galą.

Šešiolikmetė

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Galimi pretendentai į D. Grybauskaitės vietą pradėjo kalbėti netikėtus dalykus (318)

Galimi kandidatai prezidento rinkimuose pradėjo kalbėti apie socialinę atskirtį ir regionų...

Nemaloni staigmena degalinėje: už daugiau nei 30 prekių negalima mokėti kortele (86)

Į degalinę „Circle K“ užsukęs būrys užsieniečių susidūrė su nemalonia problema. Visiems...

Lietuviai išnaudoja nemokamas keliones į Suvalkus: važiuoja ne tik apsipirkti (9)

Alkoholio prekybai taikomus valdžios draudimus galima lengvai apeiti. Tokią tiesą atskleidžia...

Vėl smogė meningokokinė infekcija – staiga užgeso berniuko gyvybė (43)

Sekmadienį – nauja meningokoko auka. Kauno klinikų atstovė ryšiams su visuomene Eglė...

Savo sprendimą D. Šakalienė aiškina siekiu Lietuvoje įtvirtinti tikrąją socialdemokratiją (160)

Lietuvos socialdemokratų partija ( LSDP ) pirmadienį paskelbė sukūrusi frakciją Seime –...

K. Pūkas su žmona susilaukė dešimto vaikelio: tai – gyvenimo prasmė (76)

Seimo narys ir žinomas populiarios Kauno televizijos įkūrėjas Kęstutis Pūkas sulaukė...

Energetikos pokyčiai šalyje palies kiekvieną

Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijoje numatoma, jog iki 2050 m. Lietuva elektros ir...

A. Mamontovo idėja Lietuvai - didesnė už Cheopso piramidę (3)

„Aš visuomet galvoju, kodėl žmonės iš viso pasaulio važiuoja į Egiptą? Suveža ten savo...

Kelionių naujovės: nuo neatrastų Italijos klodų iki Turkijos – ne tik paplūdimio malonumų pasisemti

Neseniai atliktas poilsiautojų iš Lietuvos elgsenos tyrimas atskleidė, jog lietuvių susidomėjimas...