„Visiškai nebenoriu užsiimti seksu. Ko tik neprisigalvoju, kad išsisukčiau nuo vyro meilinimosi. Šis matau jau ima pykti. Ką patartumėte?“ – internetinėje konferencijoje seksologui užduoda klausimą „susirūpinusia“ prisistatanti moteris.
© Shutterstock nuotr.

Atsakomybės našta

„Psychologies.ru“ klinikinė psichologė profesorė Marta Meana teigia, kad moterys seksualinę trauką praranda dėl to, jog jaučiasi atsakingos už partnerį, su kuriuo gyvena. Buities darbai, kasdieniai rūpesčiai, įpročiai – visa tai turi įtakos.

Nors vakarą negalvoti apie vaikus ar tai, kokios fizinės formos yra, - tokia užduotis neįkandama daugeliui moterų. Tačiau būtent ją turi išspręsti moteris, kad vėl pajustų bučinių ir glamonių teikiamą malonumą. Pasak M.Meana, dažnai tam prireikia ir vyro pagalbos. Pasidalindamas su ja atsakomybės našta, partneris padės moteriai vėl pajusti seksualinę trauką.

Preliudijos nebuvimas

Bučiniai, švelnūs prisilietimai bei aistringos glamonės kai kurioms moterims teikia didesnį malonumą nei pati sueitis. „Iš pacienčių dažnai girdžiu vieną ir tą patį skundą, - tęsia M.Meana. – Vyrai jas glamonėja turėdami vieną tikslą – įsiskverbti.

Ir jos galvoja: „Visą dieną jis manęs net nepabučiavo, o dabar jau stengiasi kaip įmanydamas“. Moterims reikia, kad švelnumo rodymas nenutrūktu pasibaigus lytiniam aktui. Jai preliudija prasideda tada, kai baigiasi prieš tai patirtas orgazmas.“

Lygybės ženklas tarp orgazmo ir malonumo

Dauguma įsitikinę, kad seksas geras tik tuomet, jeigu abu partneriai patiria orgazmą. Tačiau realybėje poros patiriamas malonumas neapsiriboja tik sueities momentu.

„Iš patirties galiu pasakyti, kad moterims seksas yra geras, kai jos jaučia seksualinę trauką, o ne kai gauna rezultatą, - tikina klinikinė psichologė. – Todėl dauguma jų stengiasi išvengti bet kokių seksualinio pobūdžio veiksmų, nes galvoja, kas juos bus privalu užbaigti sueitimi. Tačiau moterys gali jausti glamonių ir bučinių teikiamą malonumą, bet nebūtinai eikvoti energiją, kad patirtų orgazmą. Taip, kai kuriems vyrams nuo bučinio iki orgazmo – tiesus kelias, iš kurio nevalia pasukti.

Tačiau moterys kartais klysta manydamos, kad jų partneriams kasdien reikia „visko“. Vyrams kartais taip pat norisi pajusti partnerės artumą, jos buvimą šalia. Tačiau ši sritis miglota: kai vyras apkabina ir bučiuoja moterį, jis galbūt nieko daugiau ir nenori, tačiau kai jo seksualinis susijaudinimas auga, jis nebesupranta, kodėl turėtų sustoti.“

Seksas iš pareigos

„Kiek moterų man sako: „Aš myliuosi su vyru, nes jis to nori. Žinau, kad jam to reikia“, - pasakoja M.Meana. – Taip galvodamos dailiosios lyties atstovės nebesupranta, ko nori pačios – o juk mūsų troškimai ir yra seksualinio geismo raktas.

Galvodamos apie seksą tokios moterys iš karto savęs klausia, ko gi nori jos partneris. Iš čia svarbu ne tai, kad vyras elgiasi kaip nors netinkamai. Juk puiku, kai jis geidžia savo žmonos ar draugės! Jeigu geismas dingtų, štai tada ir reiktų nerimauti.

Savo seksualumo nepažinimas

Moters seksualumas – subjektyvus ir neapibrėžtas. Koncentravimas tik ties seksu ir genitalijomis labiau būdingas vyrams. „Moteris seksas žavus tuo, kas tuomet vyksta tarp jos ausų, o ne tarp kojų, - pastebi psichologijos profesorė. – Labiausiai jas įjaudrina tai, kad jos yra geidžiamos, gundomos, trokštamos.

Svarbu atsiminti, kad moters seksualinė trauka trapi ir nepastovi. Ji ypač priklauso nuo aplinkybių (pavyzdžiui, oro sąlygų, paros laiko, nuotaikos), greičiau nei vyrų dingsta, bet ir susigrąžinti ją lengviau.

Nuobodulys

Vyrai dažnai yra prisirišę prie savo žmonų. Tačiau jiems norėtųsi, kad moteris sekso geistų taip pat stipriai kaip ir jie. Dailiosios lyties seksualinė trauka greičiau slopsta ir dėl to turi būti nuolat aktyvinama.

„Dažnai moterys ne apskritai nenori sekso, jų tiesiog netenkina tas, kurį žino turėsiančios, - sako seksologas David Schnarch. – Tokiu atveju porai patarčiau kreiptis pagalbos į seksologą, kuris padės įveikti problemas.

Žema savivertė

Niekas taip nejaudrina vyro, kaip susijaudinusi moteris. Ir niekas taip nejaudina moteris, kaip jos geidžiantis vyras. Tačiau nieko nebus, jei moteris nesutaria su pačia savimi. Pavyzdžiui, vyras sako partneriai, kad ji nuostabi. O ji galvoja: „Jis tiesiog nori sekso, o aš kaip tik esu šalia.“ Moters savivertė svarbiau už vyro žodžius.

„Moteris turi tris sekso motyvacijas – susijaudinimą, geismą ir pasiruošimą, - sako seksologė Rosemary Basson. – Moteris gali domėtis vyru, būti fiziškai susijaudinusi, tačiau geismo nejausti. O kartais gali geisti, tačiau nebūti susijaudinusi: jai patinka mintis apie seksą, bet jos kūnas nieko nejaučia. Pasirengimas – tai atvirumas ir smalsumas tam, kas nutiks, jei ji plauks pasroviui. Galbūt ji dar nenusiteikusi seksui, bet pasirengusi pasižiūrėti, ar tai nepasikeis.“

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų paieškų detektyvas: archeologus bandė paklaidinti veikėjai iš praeities (705)

Ne visi norėjo, kad Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai būtų atrasti....

Jaunos šeimos galės prašyti paramos būstui regionuose papildyta 11:17 (39)

Ketvirtadienį Seimas priėmė Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms...

Užupio gyventojai pakraupę: dailininkas Cicėnas paliko savo šunį supūti (38)

Emigravęs dailininkas Linas Cicėnas Užupyje paliko supūti savo šunį – kritinės būklės...

Kuršių nerijoje prasidėjo „nelegalių“ pastatų griovimas, nuverstas pirmas pastatas

Lietuvos valstybinių kelių priežiūros įmonė „Kelių priežiūra“ nugriovė neteisėtu...

Ketvirtadienį vakarinėje Lietuvoje galimas smarkus lietus, vėjas, perkūnija (1)

Ketvirtadienį vakarinėje Lietuvos dalyje galimas smarkus lietus, stiprus vėjas, perkūnija,...

Ėmusis tokio verslo liūdna nebus (20)

Vyresnio amžiaus žmonės miesto šventėse Kęstučio ir Monikos Zinkevičių prisibijo. Drąsiausi,...

Palangiškė tikina susilaukusi Petro Gražulio vaiko – Seimo narys pasiruošęs DNR tyrimui (46)

Palangiškė Birutė Navickaitė ketvirtadienio laidoje KK2 atskleis, kad ji šių metų balandžio 8...

Teismas trims mėnesiams nušalino Panevėžio merą nuo pareigų (26)

Teismas ketvirtadienį trims mėnesiams nuo pareigų nušalino korupcija įtariamą Panevėžio merą...

Kūdikio laukimu gyvenantis Deividas Meškauskas – apie tėvo vaidmenį sūnui Adomui ir pokyčius darbe (29)

Šiuo metu Deivido Meškausko gyvenimą supa tik patys geriausi pokyčiai. Nors šokėjas...

Paslaptingo ukrainiečio „vartai į Europą“: vieno darbuotojo įmonė su įspūdinga apyvarta (73)

2016 m. didžiausią apyvartą turėjo ir nebuvo nuostolingos, įspūdingiausiomis pajamomis – 112,7...