aA
Seksualinio gyvenimo kokybė daug pasako apie poros santykius. Vieno iš sutuoktinių seksualinis nepasitenkinimas gali būti rimtų poros nesutarimų ar net skyrybų priežastis. Seksologai patarai atkreipti dėmesį į septynis nerimą keliančius signalus.
© Shutterstock

Pasak seksologų, santykiuose nėra sekso, jei pora per metus mylisi mažiau nei dešimt kartų. Daugelyje šeimų intymaus ryšio nebuvimas atitolina sutuoktinius vienas nuo kito.

Seksologai išskyrė septynias problemas, kurių nespręsdami sutuoktiniai gali pasukti skirtingais keliais:

1. Sekso nebuvimas

Pasak seksologų, santykiuose nėra sekso, jei pora per metus mylisi mažiau nei dešimt kartų. Daugelyje šeimų intymaus ryšio nebuvimas atitolina sutuoktinius vienas nuo kito.

Seksologė Sari Kuper pabrėžia – partneriai tampa svetimi, jie dažnai ne tik vengia sekso, bet ir nesiryžta spręsti problemų drauge. O tai tik dar labiau gilina vienatvę ir izoliaciją.

„Kai pas mane į priėmimą ateina sutuoktiniai, šią problemą bandau iškelti nė vieno iš jų nekaltindama, – sako S. Kuper. – Pirmą žingsnį turėtų žengti partneris, kuris kenčia be sekso. Jis turėtų parodyti, jog ilgisi mylimo žmogaus artumo. Tokia taktika gerokai pranašesnė už priekaištus vienas kito adresu.“

2. Abejojimas patrauklumu

Moteriai svarbu jaustis patraukliai ir geidžiamai, tai esminis susijaudinimo elementas. Sekso sritį nagrinėjanti Marta Mina teigia: „Moteriai jaustis geidžiamai prilygsta orgazmui.“

„Jeigu vyras nesugeba įtikinti moters, kad ji yra seksualiai patraukli, jų intymus gyvenimas – žlugęs, – tikina seksologė Lora Votson. – Kad problema būtų išspręsta, reikia išsiaiškinti ir aptarti sutuoktinių lūkesčius. Kuo daugiau ir kokybiškiau bendraujate, tuo geresnis seksas bus.“

3. Prarastas pasitikėjimas

Pasitikinėjimą, sugriautą neištikimybės, susigrąžinti nepaprasta, seksą – dar sunkiau. S.Kuper teigia, kad į kairę nusukusiam partneriui teks gerokai pasistengti, kad juo vėl patikėtų.
Antram partneriui reikia suvokti, kas lėmė neištikimybę. Kartais poros turi iš naujo „užmegzti seksualinį kontaktą“, kad galėtų patenkinti tuos seksualinius poreikius, į kuriuos anksčiau nekreipė dėmesio arba kurie buvo neišsakyti.

4. Fizinė traukos nebuvimas

Seksologo Mišumi Gouz nuomone, ilgai kartu gyvenančiose porose seksualinio patrauklumo praradimas gali kenkti santykiams. Kartais taip nutinka dėl to, kad vienas sutuoktinių nustoja savimi rūpintis. Aišku, stresas darbe, buitis ir kiti reikalai padaro savo „juodą“ darbą, tačiau žmonės, kuriems jų antroji pusė nebėra fiziškai patraukli, tai supranta kaip ženklą, jog partneriui jis ir santykiai neberūpi.

5. Ligos – kaip pasiteisinimas

Poros nustoja užsiiminėti seksu dėl įvairių fiziologinių problemų: priešlaikės ejakuliacijos, erektilinės disfunkcijos ar skausmo, moterų patiriamo sueities metu.

Seksologė Selesta Hiršman siūlo ne tik kreiptis pagalbos į specialistus, bet ir išnagrinėti emocinę problemos pusę. Jeigu visas sekso ir santykių problemas pateisinate fiziologinėmis priežastimis, laikas susimąstyti, ar tikrai jūs vis dar norite būti kartu. Jūs akcentuojate tik fiziologiją, vengdami seksualinių ir emocinių poreikių. „Poros turėtų žvelgti už fiziologinių problemų ribų ir atkreipti dėmesį į baimes, kurios atsiranda aplink jas“, – teigia S. Hiršman.

6. Partnerio seksualinių troškimų nevertinimas

Kai jūsų partneris prisipažįsta, kad jam partinka grubus seksas arba nori išmėginti sekso žaisliukus, nederėtų numoti į tai ranka ar, dar blogiau, iš to pasišaipyti.

Seksologė Eiva Kedell teigia: „Savo klientams aiškinu, kad viską reikia aptarti. Pasiūlau kiekvienam iš partnerių pasidalinti trimis seksualinėmis fantazijomis. Po to kitas partneris išsirenka vieną ir ją įgyvendina. Tuomet savo fantazijomis galėsite dalytis be baimės būti išjuokti ar atstumti.“

7. Skirtingi temperamentai

Nemažai porų kenčia dėl seksualinio temperamento nesutapimų – kai vienas partneris sekso geidžia dažniau nei antras. Partneris, kuriam mylėtis norisi rečiau, ima kontroliuoti intymųjį gyvenimą.

Savo ruožtu sutuoktinis, turintis stipresnį seksualinį temperamentą, jaučia nepasitenkinimą, nuoskaudą.

Seksologė Megan Fleming įsitikinusi, jeigu pora nekreips dėmesio į seksualinio temperamento skirtumų keliamas problemas, jai gresia neištikimybė ar net skyrybos. Stipresnio seksualinio temperamento partneris nenori toliau taip gyventi – tuokdamasis jis nesirinko susilaikymo kelio. „Nelaukite, kol jūsų partneris ims ieškoti, kur numalšinti sekso alkį. Sumažėjusio libido problemos sudėtingos ir tarpusavyje susijusios, tačiau įveikiamos“, – teigia M. Fleming.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gavo baudą už stovėjimą, bet kai paprašė nuotraukų, išgirdo absurdišką pasiūlymą (12)

Gaunate baudą už tai, kad pažeidėte kelių eismo taisykles ( KET ), tačiau ką tiksliai padarėte...

Ekspertai: Mozambiko sukčiai taikėsi į tuos, kurie gali susimokėti (4)

„Žmonės prigąsdinti, kad vien už praleistą skambutį, kaip iš kokio siaubo filmo, dings...

Jurgita Petrauskienė: įvedus reformą mokyklas paliko tik kelios dešimtys mokytojų (194)

Šių metų rugsėjo mėnesį mokyklas pasiekusi naujiena – etatinis darbo užmokestis – sukėlė...

Be dviejų lyderių žaidęs „Žalgiris“ nepaliko vilčių dzūkams Grigonio sezono rungtynės (11)

Pirmadienį vakare „Betsafe-LKL“ čempionato X turą užbaigė akistata Alytuje – „Dzūkija“...

Prieštaringai vertinama Kalvarijų gatvė: kokį būstą čia siūlo įsigyti ir už kiek? (4)

Kalvarijų gatvė , nors ir nėra pati ilgiausia Vilniuje, bet neabejotinai viena iš tų, kur...

Adomaitis įvardino didžiausią reikšmę „Rytui“ turėsiančią statistikos grafą (10)

Vilniaus „Rytas“ antradienį Europos taurės varžybose sieks revanšo prieš D grupės lyderę...

Šiaurės Korėjos paslaptys: šalis vis dar slepia raketų bazes?

Šiaurės Korėja turi mažiausiai 13 nedeklaruotų bazių mobilioms, branduolinį užtaisą nešti...

Apsipirko internete: už šlamštą pinigų negrąžina (75)

Elektroninėje parduotuvėje Pačiupk.lt įsigytų prekių kokybe nepatenkinta vilnietė Ligita...

Ar vaisiai lygu desertui: kiek cukraus turi skirtingi vaisiai

Vaisiai saldūs natūraliai, bet ne visuose cukraus kiekis vienodas. Žinoti, kiek vaisiai turi...

Žinomos mamos apie išlaidas vaikų daiktams: patarė, kur pirkti pigiau (7)

Ne viena mama prisipažins, kad pro akį traukiančius, šiltų spalvų ir mielų raštų vaikiškus...